Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dodge jest zacny :)

Dodge szybki,a Polonez zacny ;)

 

@Wojciech 1500-super wóz.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodge świetny gratuluję, bardzo lubię amerykańskie Muscle Cars.

 

Polonez także super tylko to kropidło zamiast lewarka mi się nie podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polonez także super tylko to kropidło zamiast lewarka mi się nie podoba :D

Może ma dwojakie przeznaczenie  ?,nigdy nic nie wiadomo ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Boogie, szczerze zazdroszczę...  :wub: Ja mam niestety tylko podróbę z 4,4 V8...  :( Dźwięk w M5 łamie nogi w kolanach...  :blink:

 

1003453_10201578796577859_960124384_n.jp

A osiągi to nie podobają Ci się ? :)

To już przeszłość ogólnie to auto, obecnie jeździ w Tarnowie.

 

 

 

Jak go kupiłem w 1980 roku, to trzymam go w cieplutkim garazu pod kocem. Przebieg tonie całe 100 tys, ponieważ użytkuję go normalnie, nawet w zimie. W zeszlym roku odpalił nawet przy -30 stopniach mrozu.  Nie przechodził większych napraw, nie rdzewieje jakoś bardzo, jestem z niego bardzo zadowolony, jest niczym członek rodziny. Węcej zdjęć tutaj:

https://plus.google.com/photos/112635467817842058386/albums/5496356955005424769?banner=pwa

 

Tapicerka też oryginalna, dopiero co zdemontowałem folie, które były pod pokrowcami. 

Ze jak ? :)

Przez 34 lata poniżej 100 tys to normalne użytkowanie ? :D

Ja moim weekendowcem robie 10 tys rocznie hehehe

Ty po prostu wcale nim nie jeździsz, chowasz znaczy na potem ;)

Ogólnie fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mogą sprawdzić dokładny adres właściciela co do numeru lokalu, ...

I co Ci to da?

W ogóle nie rozumiem tego szału na zasłanianie tablic.

Mogę się tylko domyślać skąd to się wzięło - komisy zasłaniają tablice, żeby nie pominąć ich przy zakupie.

A prywatni zasłaniają, bo... inni zasłaniają, więc pewnie tak trzeba.

 

A jak boisz się, że ktoś Ci zawinie samochód, bo zna Twój adres, to przede wszystkim zacznij go regularnie chować pod plandeką lub w garażu.

Mogę podać namiary na Google Street View na białego Lanosa moich rodziców, w programie można sobie go obejrzeć z każdej strony.

Nic tylko brać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osiągi to nie podobają Ci się ? :)

To już przeszłość ogólnie to auto, obecnie jeździ w Tarnowie.

 

Może gdybym przesiadł się z Matiza to byłbym pod większym wrażeniem... :P Moje poprzednie auto miało 6,2 do setki, a wcześniej miałem Hondę Civic 200km, krótka skrzynia ze szperą i 900 kg wagi...

 

Ogólnie jak na taką ciężką krowę to bardzo przyjemnie się zbiera (na szczęście mam manual), a w trasę to na prawdę super auto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać namiary na Google Street View na białego Lanosa moich rodziców, w programie można sobie go obejrzeć z każdej strony.

Nic tylko brać. :D

Tablic nie zaslania sie z powodu mozliwosci ulatwienia namierzenia i mozliwosci kradziezy samochodu. Moze ten Lanos stoi na parkingu kochanki twojego ojca ? ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Ci to da?

W ogóle nie rozumiem tego szału na zasłanianie tablic.

Mogę się tylko domyślać skąd to się wzięło - komisy zasłaniają tablice, żeby nie pominąć ich przy zakupie.

A prywatni zasłaniają, bo... inni zasłaniają, więc pewnie tak trzeba.

 

A jak boisz się, że ktoś Ci zawinie samochód, bo zna Twój adres, to przede wszystkim zacznij go regularnie chować pod plandeką lub w garażu.

Mogę podać namiary na Google Street View na białego Lanosa moich rodziców, w programie można sobie go obejrzeć z każdej strony.

Nic tylko brać. :D

 

A żebyś wiedział, że wszystkie auta stoją w garażu. I jeśli to mój sposób na ochronę jakąkolwiek prywatności to jest mój sposób i koniec dyskusji. Szanuję zdanie, że to nie potrzebne, ale mi się ten plan podoba ;)

 

A dzisiaj to mi się wichura nie podobała i klnąc na wszystko do pracy pojechałam jako pasażer. Chyba jednak kupię sobie czołg ;D

 

@Wojciech1500 piękne auto. Co prawda u mnie to było auto dzieciństwa, ale mimo wszystko wspomnienia mam dobre. Oby Ci pojeździł kolejne 100 tysięcy albo i więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samych tablic , to w  zasadzie jest taki obowiązek . ale w dzisiejszych czasach  cała masa ludzie po zakupie auta w ogóle go nie przerejestrowuje na siebie , od samych danych w dowodzie  ,  ważniejsze są dane w OC ;) 

i co z namierzenia takiego auta skoro ono fizycznie może  znajdować się na drugim  końcu PL :o

 

podobnie jest  w przypadku mojego SRT  , zarejestrowane  jest na śląsku  , a na co dzień  pali gumę i parkuje w całkiem  innym województwie   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samych tablic , to w  zasadzie jest taki obowiązek . ale w dzisiejszych czasach  cała masa ludzie po zakupie auta w ogóle go nie przerejestrowuje na siebie , od samych danych w dowodzie  ,  ważniejsze są dane w OC ;)

i co z namierzenia takiego auta skoro ono fizycznie może  znajdować się na drugim  końcu PL :o

 

podobnie jest  w przypadku mojego SRT  , zarejestrowane  jest na śląsku  , a na co dzień  pali gumę i parkuje w całkiem  innym województwie   :P

 

U mnie w mieście jest Focus RS. Co tydzień z inną rejestracją lata mimo, że codziennie parkuje w tym samym miejscu :)  Także masz rację a blondynka zapomniała całkiem o tej możliwości.

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając i kupując auto w Warszawie można zostawić starą tablicę z innej dzielnicy, np. ja jeżdżę na blachach z Wesołej (WX) po dawnym właścicielu (firmie) a zameldowany jestem na Białołęce (WA).

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze mozna w Polsce tworzyc madre przepisy ;)

Wiazalo sie to z nizszymi kosztami rejestracji ? Czy placi sie tak jak bys dostal nowe numery ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem płacić za nowe tablice, te 80 czy 90 zł zawsze można przyjemniej wydać. Trzeba tylko okazać urzędnikowi w wydziale komunikacji Urzędu Dzielnicy dotychczasowe tablice w celu stwierdzenia, że nadają się do dalszego użytkowania i w celu naklejenia nowej nalepki (hologramu).


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest sluszna droga :) Ekonomicznie i ekologicznie ;) Moze kiedys "dorosniemy" do systemu szwajcarskiego. Ja mam od zawsze te same tablice i do 2 samochodow.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest sluszna droga :) Ekonomicznie i ekologicznie ;) Moze kiedys "dorosniemy" do systemu szwajcarskiego. Ja mam od zawsze te same tablice i do 2 samochodow.

jedno z bardziej... względnych stwierdzeń, jakie w tym wątku czytałem


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że są plany wprowadzenia w POlsce tablic ( a raczej numerów, bo tablice jak się zniszczą możesz oczywiście sobie wymienić ) które będą przypisane do samochodu a nie do lokalizacji czy właściciela.

Jeszcze żeby Ci mądrzy urzędnicy wprowadzili obowiązek wpisywania przebiegu na przeglądach technicznych....to takie proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wprowadzili?

Na ostatnim przeglądzie gość wklepał mój przebieg do komputera.

Powiedział, że ma taki obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku również kupując auto z GD blachy zostają, co więcej wcale nie trzeba być zameldowanym w danym mieście żeby móc w nim zarejestrować samochód, wystarczy udowodnić zamieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wprowadzili?

Na ostatnim przeglądzie gość wklepał mój przebieg do komputera.

Powiedział, że ma taki obowiązek.

Mogły to być wewnętrzne przepisy SKP bo jeszcze takiego obowiązku podyktowanego prawem nie ma.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, BMW choć niechętnie się przyznaje to 1.6 THP który występuje w PSA, jeździ też w Mini, i bodajże serii 1 ale tu mogę się mylić ale Mini na bank. Razem robili ten silnik i niestety nie jest idealny...

....oni mają silniki od toyoty

 

Wysłane z mojego GT-I8160

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zmotoryzowanych :)   

 

Osobiście uwieeelbiaaaammmmmmmmm sportowe auta :wub:  

Mustangi już w dzieciństwie zwracały moją uwagę...

   ten warkot, drżenie, aż żołądek podchodził mi do serca...

   na chwilę wstrzymany oddech i uczucie otępienia...

Mam tak do tej pory... jak czuję V8 zawsze się zatrzymuję i chcę poczuć tę moc...

 

Panowie wiedzą o czym mówię i proszę mnie nie szufladkować.

Tak mam i jest mi z tym bardzo dobrze :D 

 

   Lubię szybką jazdę i zawsze będę jeździć szybciej (bez obaw wprawiam się już od 11 lat- na razie bezwypadkowo)

Próbowałam już różnych kombinacji począwszy od Malucha przez lekką Tigrę, Ford Scorpio ( nie śmiać się proszę, bo tu chodzi o jednostkę Cosworth silnik 2.9 V6) i dlatego nie mogłam go pominąć- piękne wspomnienie, następnie różne wariacje Van-ów i dostawczych Merc. Sprinter (2013) i biorąc sumę tych doświadczeń lubię duże auta, wysokie, ale o dobrej mocy, przez co też nie ujadę owego auta ;)  

 

Jednego jestem pewna żadnego diesla ani poj. poniżej 2,0- to nie dla mojego stylu jazdy-nie sprawdziły się :D 

Obecnie jeżdżę Volvo V70 2,4 benz. automat `04 i mam czym pośmigać  ;) jak również zdążyć uciec "jak jakiś koleś dopiero się uczy i wjeżdża np. pod prąd" co mi się również zdarzyło.

Zatem bezpieczeństwo też jest ważne, a w tym Volvo mogę czuć się bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój wół roboczy. Bardzo lubię ten samochód .Ma bardzo dużo zalet, duży bagażnik :D , bezpieczny, dużo miejsca, przejezdzajacy prawie przez wszystko, szybki do 100km/h poniżej 7s, można ciągnąć nim prawie 5t, no i z wymienionym wydechem i "intake " ( sorry nie wiem jak po polsku) brzmi jak "power boat " . Zero wad, no może tylko ten środek taki trochę tandetny,

 

Posted Image

 

Sent from my Z10 using Tapatalk 2

 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.