Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin99

soft przeczytaj uważnie co napisałem :wink: powiedziałem 'dajmy przykład'... bo nie mam zielonego pojęcia jakim ciśnieniem doładowywuje ta turbinka... ale chciałem obrazowo przedstawic sprawe :wink:

 

a tak wogóle to masz racje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z innej beczki: czy C5 jest wyraźnie bardziej komfortowy od normalych aut klasy średniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem starsza c5 i musze przyznac, ze w porownaniu do samochodow tej klasy, ktorymi podrozowalem citroen po prostu plynie... kiedy pierwszy raz do niego wsiadlem nie moglem uwierzyc, ze nierownosci sa tak niesamowicie tlumione!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy pneumatyk jest wyraźnie bardziej komfortowy od niepneumatyka :P

 

chociaz w sumie to zależy co kto przez komfort rozumie :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki, to zawieszenie hydropneumatyczne - pneumatyka odpowiada za komfort, a układ hydro przenosi siły na pneumatykę.

A różnica w komforcie jazdy jest IMO kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal trawi mnie dylemat...

Co kupić do 35kzł?

1.) Rocznik pow. 2001

2.) Silnik Diesla

3.) 4/5 drzwiowy

4.) segment C/D

czy nie za dużo mam wymagań? :?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem przekornie: kup Mitsubishi Carisma 1,6 w benzynie. Pali mało, paliwo w porównywalnej cenie, nie ma turbiny - nie ma kłopotów, mniej wrażliwy na jakość paliwa. Mam ten sam silnik w Lancerze (inne ustawienia u mnie ostrzejszy, w Carismie elastyczniejszy) i do przebiegu 240 tysięcy z wymian awaryjnych tylko uszczelnienie na wałku rozrządu i na aparacie zapłonowym (części kosztowały grosze).

 

Przez pali mało rozumiem (w lancerze kombi) średnio 7/100, w trasie (Wawa-3miasto) 5,5/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi dzisiaj odmówiła współpracy pompa paliwa.... efekt - laweta do serwisu (całe szczęście, że mam w ubezpieczeniu) i 6 dni roboczych na sprowadzenie, bo w W-wie nie ma?!? Jak to nie ma?! Kurcze! Nie ma???

No nic... cena 1.4k + wymiana... życie, co nie? Nic to, trzeba to znieść jak mężczyzna :P

 

Tak z innej mańki - pytanie do użytkowników 4x4 terenówki, SUVy, etc...

Motam się z wyborem opon, powoli fabryczne GY HP All season dogorywają...

Czy rozsądnie jest kupić oponę, np. Pirelli Scorpion ATR (całoroczna, każdy teren) czy może typową zimówkę, np. Nokiana WR lub Bridgestona LM 25 4x4? Cenowo wychodzą podobnie. Co o tym myślicie?

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, ciężko będzie, ale chyba faktycznie pozwole jej samej wybrać :)

 

Oglądałem dzisiaj nową Fiestę i jest świetna, Susion też niczego sobie.

 

Strasznie mnie korci MINI, ale to chyba za delikate auto dla początkującego.

 

A Suzuki Swift? Te nowe sa dosc ladne, troche "w stylu" mini. Pytam, bo mojej zonie MINI sie podoba i suzuki tez, wiec cos musza miec podobnego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, ciężko będzie, ale chyba faktycznie pozwole jej samej wybrać :)

 

Oglądałem dzisiaj nową Fiestę i jest świetna, Susion też niczego sobie.

 

Strasznie mnie korci MINI, ale to chyba za delikate auto dla początkującego.

 

A Suzuki Swift? Te nowe sa dosc ladne, troche "w stylu" mini. Pytam, bo mojej zonie MINI sie podoba i suzuki tez, wiec cos musza miec podobnego :lol:

 

Bardzo poważny kandydat :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, ciężko będzie, ale chyba faktycznie pozwole jej samej wybrać :)

 

Oglądałem dzisiaj nową Fiestę i jest świetna, Susion też niczego sobie.

 

Strasznie mnie korci MINI, ale to chyba za delikate auto dla początkującego.

 

A Suzuki Swift? Te nowe sa dosc ladne, troche "w stylu" mini. Pytam, bo mojej zonie MINI sie podoba i suzuki tez, wiec cos musza miec podobnego :lol:

 

Bardzo poważny kandydat :)

 

Chyba slusznie. Suzuki ponoc sa calkiem dobrze wykonane, malo sie psuja i w miare niezle jezdza. Nie wiem jak z widocznoscia w srodku, ale to raczej male auto wiec nie powinno byc klopotu z wyczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suzuki ponoc sa calkiem dobrze wykonane, malo sie psuja

 

nie pamiętam o który model chodziło, ale bardzo duże problemy z awaryjnością miały Suki składane na Węgrzech. Generalnie Japońce sklłądane w Europie już nieco psuły opinie o japońskiej niezawodności (np. Nissany w Hiszpanii, czy Toyoty w GB)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suzuki ponoc sa calkiem dobrze wykonane, malo sie psuja

 

nie pamiętam o który model chodziło, ale bardzo duże problemy z awaryjnością miały Suki składane na Węgrzech. Generalnie Japońce sklłądane w Europie już nieco psuły opinie o japońskiej niezawodności (np. Nissany w Hiszpanii, czy Toyoty w GB)

 

To prawda, ale kupienie japonca z Japonii oznacza subaru, lexusa albo mazde. Super auta, ale sie cenia. Swoja droga Mazda3 to sliczne autko, tylko to kompakt, wiec klase wyzej (wiekszy) niz swift. fajna jest tez mazda 6 - super autko, ponoc ladnie jezdzi, no i w ogole sie nie psuje, tylko ponoc troszke glosne w srodku.... No i oczywiscie subaru, ale to zupelnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak z widocznoscia w srodku, ale to raczej male auto wiec nie powinno byc klopotu z wyczuciem.

Jak dla mnie fatalne przednie słupki. Lewoskręty robiłem nim w ciemno, nie widziałem sygnalizatorów na skrzyżowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

mozecie mi cos powiedziec o Avensis 2003 w silniku 2.0 - mam taka do wziecia za bardzo nieduze pieniadze i sie waham czy nie wziac jej "na przeczekanie"- max. 1-2 lata, a potem zamienie na Legacy Spec B na ktora mnie poki co nie stac

 

no wiem... emeryckie strasznie :lol: ale na tyle tanie, ze nie musialbym brac zadnych kredytow i dzieki temu w kazdej chwili moglbym sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
A czym jezdzisz teraz?

 

Nissan Almera Tino - zegarek ktory czasami nosze jest warty tyle co ten samochod :oops: :lol: zostawilbym go zonie i wszyscy byliby szczesliwi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienil. Avensis to przyjemne auto calkiem. Nudne i emeryckie ale przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 rok, to już ten nowszy model, czy jeszcze stara buda? Też chodzi mi po głowie... :roll: Silnik D4D jest ponoć rewelacyjny, ale auto mało porywające.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.