Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Moim najukochańszym autem był Ford Explorer i złego słowa nie dam na niego powiedzieć. Co do automatów, a jeżdżę już kolejnym... kurcze chyba jedenastym :huh: ... to kluczową sprawą jest wymiana oleju, nie koniecznie dynamiczna ale regularna co 45-50 tys km. Szalenie ważne jest także by olej był dokładnie taki jak zaleca producent. Kiedyś zalałem skrzynię w Chryslerze T&C olejem firmy Quaker State, był tańszy ale również spełniający normę ATF +4. No i skrzynia zaczęła kopać na dwójce. Natychmiast zalałem ja Moparem i problem zniknął. To samo tyczyło się skrzyń fordowskich, Olej musiał spełniać normę Mercon V i koniec. Moje auta to były stare "śrupy", ale nigdy nie musiałem robić naprawy skrzyni biegów. Jeszcze jedna ważna rzecz, do aut z US montowałem dodatkową chłodnicę oleju do ASB.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiniol a wymian pilnowales tylko wzgledem km, czy tez trzymales sie jakiegos "wieku" czyli lat oleju w skrzyni ?


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tłukłem jakieś 30-40 tys km rocznie.  Teraz trochę odpuściłem, ale podstawą jest to by oleju nie przegrzać. W Explo miałem termometr w skrzyni i mówiło się, że ASB żyje do temp. 120-125 stopni C. Powyżej już  palą się tarczki i taśmy, a konwerter robi się niebieski... i pozamiatane. Generalnie ja olej oceniałem zawsze na "węch", taka pierwsza kontrola. Gdy było go czuć palonym bakelitem, to trzymałem się od auta z daleka.  ;) 

W Dodge mam olej już z cztery lata, ale organoleptycznie jest bez zmian. Teraz chcę go jednak wymienić. 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio jak wpsomnialem robie ok 6-7k rocznie, i  mam juz 3 rok - w lipcu minie, ale zrobione ok 25k.. i  niby w autojozefowie powiedizeli mi zeby jezdzic jeszcze rok..   ale nie wiem gdzie, gdizes cos mi dzwoni ze kiedys slyszalem o wymianie atfu co 3 lata .. autojozefow nie potweirdza tej tezy ;)  - tez pilnuje jakosci, jest wciaz czerwony i "smierdzi" jak nowy :P

 

Ja na manual to sie tylko z musu przesiade tak czy tak ....   ;)

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety taka przypadłość amerykanów 

Ale jaka?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka?

 

 

Sypiące się automaty od przegrzania.

U nich jest niższa prędkość max dozwolona i stad nie ma takiej potrzeby.

A u nas wskakuje się na hajłeja i do zamknięcia budzika.  :D

 

Przykładowo chłodnica oleju skrzyni biegów w W124 jest montowana standardowo.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio jak wpsomnialem robie ok 6-7k rocznie, i  mam juz 3 rok - w lipcu minie, ale zrobione ok 25k.. i  niby w autojozefowie powiedizeli mi zeby jezdzic jeszcze rok..   ale nie wiem gdzie, gdizes cos mi dzwoni ze kiedys slyszalem o wymianie atfu co 3 lata .. autojozefow nie potweirdza tej tezy ;)  - tez pilnuje jakosci, jest wciaz czerwony i "smierdzi" jak nowy :P

 

Ja na manual to sie tylko z musu przesiade tak czy tak ....   ;)

 

 

Zależy co napisali w User Manual.

Ale z tego co kojarzę, to w większości przypadków wymiana zależy od przebiegu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ze wolniej jezdza, a to ze MB poprostu wtedy mysal o wszystkim i robił naprawde dobre asb i  silniki.  :)   


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jest cała lota Fordów. I szefowie i przedstawiciele handlowi jeżdżą Fordami z manualnymi skrzyniami i jedyne co im się dzieje mimo dużych przebiegów i wymiany części wyeksploatowanych przez to ... sarnina. Pare aut już na sarny wpadło i trzeba było przody łatać. A tak? Od paru lat  żadnych grubszych awarii nie było.

 

Do 6 tyś znajdzie się Mustanga,ale niestety z tej brzydkiej serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował weekendową dawkę adrenaliny ;) a przy okazji chciał podszkolić swoje umiejętności jazdy sportowej pod okiem mistrzów Polski w wyścigach i zrobić to w sposób bezpieczny to zostało jeszcze kilka miejsc na sobotni event http://www.tptd.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jest w klubie jakiś pracownik salonu Seata?


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda MX-5 z 1996 roku, moje pierwsze auto, wymarzone wiele lat temu.

YPOuRJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej zimie w Detroit i okolicach nie da sie niczym innym jezdzic jak truckiem. Dziury i pekniecia podluzne sa tak wielkie ze jazda zwyklym samochodem to wyczerpujace zajecie. A jak to sie mowi w Michigan "my ubieramy samochody a nie uzywamy go" wiec na druga strone ulicy na sniadanie trzeba przejechac samochodem. Tak przy okazji muzeum Forda jest genialne i warte zwiedzenia.

Miasto de facto zbankrutowalo wiec chyba nie ma sie co dziwic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przygodzie z Roverem 75… Sześć garów, to jest to :-)

 

2014-07-27_245621.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przygodzie z Roverem 75… Sześć garów, to jest to :-)

 

 

 

Super 900NG! Widać, że dopieszczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem saaba 93 w tej budzie,silnik 2.0 t.Było to b.dawno temu,ale do tej pory wspominam to autko z dużym sentymentem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

1947 MKVI. Przejechalem  moze z 5 kilometrow wlacznie z testami, ale zawsze......  :P

Lepiej dziadka nie meczyc, musi jeszcze zrobic 15 metrow w srode. Na lawete   B)

 

rD8qiu.jpg

 

gocJ1I.jpg

 

pBKYKp.jpg

 

jbnqFK.jpg

 

uhIDPm.jpg

 

Hk0BKj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś fora, zegarki masz chujowe, ale auto w dechę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta fajne,ale w tym przypadku pomalowałbym je tak jak były w oryginale.Metalic jakoś kojarzy mi się z inną epoką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1947 MKVI. Przejechalem moze z 5 kilometrow wlacznie z testami, ale zawsze...... :P

Lepiej dziadka nie meczyc, musi jeszcze zrobic 15 metrow w srode. Na lawete B)

Witaj,

Jest szansa na zdjęcie całego samochodu z bocznego profilu, to malowanie to twój pomysł?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Takie kupilem. Ten nie jest wart przemalowywania, zwlaszcza, ze masa MKVI z tych lat na calym swiecie jest w metaliku. Moze dlatego, ze metalik byl na tych autach juz na poczatku lat 50tych, a wiec takze na tym modelu. Gdyby to byl drogi kolekcjonerski samochod to na pewno musial by byc w oryginale. Spodobal sie, dobrze sie sprzedal. Cel osiagniety.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, miałem kiedyś Jaguara MKV na warsztacie, to była uczta... Ale Bentley to Bentley... 

Lakier metalizowany był stosowany już w latach 30-tych.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Sa bardzo do siebie podobne. Mozna sie pomylic na pierwszy rzut oka. Jag mial mniejsze silniki.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.