Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny :-)

 

2014-08-02_244559.jpg

Nie chcę wychodzić na złośliwca... hmm... ale to jest chyba Vectra?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fiat panda nuova

miejsce to Walim tam za rzeczką są wejścia do sztolni

Zgadza się to moja rodzinna miejscowość :) wczoraj rozdawali gulasz za free[Dni gulaszu] niezła wyżerka była :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tam vectra :-)

 

2014-08-03_244725.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... no ja tylko taki żarcik... ale płytę podłogową i skrzynię biegów ma chyba taką samą jak w Oplu... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię te złośliwości ;) A tak poważnie to silnik jest oplowski, wolnossące 2.5, no i podłoga. Ale skrzynia chyba nie


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ładne i zadbane wnętrze w tym aucie. :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię te złośliwości ;) A tak poważnie to silnik jest oplowski, wolnossące 2.5, no i podłoga. Ale skrzynia chyba nie

2,5 jest chyba V6. Może 2,2 oplowski, on ma chyba 144KM. 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to oplowskie V6 :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Saab 93 ma motor V6... hmm cały czas się człowiek uczy. Ja się zatrzymałem na 99GL.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie 93... to 900NG :-)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno prosiłem Was o poradę, chciałem małego zapierda.acza do miasta, ale jednak trochę się pozmieniało- zastanawiam się głównie między nowym Civic'em a Golfem VII i tu i tu 140 koni, tyle że w Hondzie vtec 1.8 a w VW 1.4 z turbiną? Boje się tylko że spalanie Civic'a mnie wykończy, jeżdzę właściwie tylko po mieście, aktualne auto spala 6,5-7l/100 i chciałbym pozostać przy tych wartościach, mieć natomiast dużo lepszą dynamikę  :)) w VW nie jestem przekonany co do bezawaryjności silnika, zwłaszcza wchodzi do sprzedaży jeszcze niesprawdzona wersja act.

 

Poradzicie coś? Ewentualnie jakieś inne typy? Myślę głównie o hatchback'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Hondę, sprawdzona konstrukcja. Kto to widział 140KM z 1.4 :lol: . 1.4 Opla tzw. tfu. twinport w mieście nie schodzi poniżej 7.5, a ma tylko 100KM. Jeździłem VW Touran, teraz mam Hondę Legend i nie zmienię już auta na europejskie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Honda Civic mój Ojciec kupił 3 miesiące temu nowa 1,8 w benzynie. Spalanie po mieście 7,5 litra z włączona klima. WV 1,4 na turbanie 140 będzie palił więcej pomijając awarie turbin itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzam Hondę. Większy silnik, spokojniejsza praca i nie jest wysilony. Sprawdzony.. :)


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na golfa zapewne wyższe ubezpieczenie- w czołówce kradzionych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, jestem trochę zaskoczony, powiem szczerze bardziej skłaniałem się ku Golfowi... 

 

Remy niestety Civic z Golfem są w czołówce kradzionych samochodów, zwłaszcza w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym bez zastanowienia Golfa. MI osobiście się znacznie bardziej podoba i z zewnątrz i w wewnątrz. Nie ma samochodów idealnych, w każdy ma jakieś słabe punkty, czy to będzie Toyota, VW, Mercedes itd.

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Na Twoim miejscu z dwoch wymienionych wybralbym Honde. Bezdyskusyjnie. Zarowno silniki 1.4 VW jak i skrzynie DSG (choc moze Ciebie DSG moze nie dotyczy) to niewypaly ostatnich kilku lat. Honda sprawdzona i malo awaryjna. Uroda Hondy....no coz, IMHO, wersja sprzed liftingu ladniejsza, szczegolnie tyl auta.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobaly i podobaja mi sie włoskie auta......ale tego jednego Golfa bym chciał mieć....najładniejsza generacja :rolleyes:

 

Siedziałem w nim kilka razy i jest bdb wykonany w środku bez dwoch zdań.....do tego malo straci na wartosci :)

 

Ja ze swojej strony na Twoim miejscu bym sie zainteresował nowym Leonem.....świetne auto....ledowe światła robią robote  :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romseyman jest coś w tym co piszesz, zależy mi na bezawaryjności, zresztą po 8 latach z dotychczasowym samochodem jestem przyzwyczajony do wymiany oleju, tego co się zużywa w eksploatacji, lania benzyny i tyle.

 

pepepatryk, dasiek7 mnie VII generacja też bardzo się podoba, stąd dylemat, Civic też jest fajny, ale Golf ładniejszy. Leonem też jeździłem, wrażenia bardzo pozytywne, ale jakość wykończenia w Golfie jest wyraźnie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zdania że jak ktoś jeździł Hondą albo innym dobrym skośnookim to do VW (i większości europejczyków) nigdy nie wróci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1.4 to TSI taki sam, jak był montowany w VI-kach? Jeśli tak, to ja bym odradzał. W mojej poprzedniej firmie były we flocie i tak: - z jednej strony wrażenia z jazdy świetne - to bardzo przyjemne, dynamiczne silniki. Jednak od strony eksploatacyjnej już nie jest tak różowo - w dwóch z czterech znanych mi bliżej egzemplarzy były problemy z turbiną, w tym w jednym do 60k km była naprawiana 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafi silnik wg sprzedawcy "inny, nowy", ale po chwili sam przyznał że jest to modyfikacja właśnie tego stwarzającego na początku problemy 1,4... no nic, prawdopodobnie będzie Honda, mam trochę czasu, zastanowię się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, miałem dwie Hondy (nowe z salonu), ostatnią sprzedałem 12 lat temu i przesiadłem się na Deutschewageny i nigdy nie wrócę do japońca.

Silniki nie nadające się do normalnej jazdy (ABM - absolutny brak momentu) i ogromna awaryjność - mój Accord był przez 3 lata więcej razy w serwisie na awariach, niż wszystkie moje inne auta przez 20 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.