Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Drake - no ale nie można porównywać plastików auta za ok 150tys z uatem które kosztowało ok 40tys w dodatku jest starsze od tego pierwszego o 7lat. Wiadomo że plastiki w niemieckich autach klasy premium są lepsze od plastików w autach premium japońskich. Japończyk ma plastiki pod amerykański rynek, odwdzięcza się za to mniejszą usterkowością od Niemieckiego. Także zależy co dla kogo jest priorytetem.

Ja lubię solidność, dla mnie idealne wnętrze ma np. Subaru Impreza, proste, intuicyjne, solidne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Mazda CX7 za 40 tyś?? To ja biorę :)

Edytowane przez lotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wcześniejszy post QV, na pewno w ostatnim nie odnosił się do Mazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą solidnością w japońcach też bywa różnie,kolega kupił nową avensis i miał z nią jakieś problemy na początku użytkowania.Teraz jest ok.Uważam,że jeżeli chodzi o auto,to jak się dba tak się ma.Z reguły kupuję samochody 3-4 letnie ,ale z wyższej półki bo lubię komfort i wygodę.Jeżeli chodzi o naprawy ,wymiany oleju itd na tym nie oszczędzam.Moją dewizą jest,żeby samochód zawsze był gotów przebyć kilkutysięczną nawet trasę,musi być pewny.Po zakupie pakuję w auto sporo kasy bo wymieniam nawet to co sprawne,ale jeżeli nie wiemczy było wymieniane to i tak to czynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widzę, że niektórzy koledzy albo nie czytają ze zrozumieniem, albo nie chcą zrozumieć. Odniosłem się do plastików we współczesnych Mazdach - wyglądają bardzo średnio - piszę o następcach 323F - czyli Mazda 3 - generacja I i II. Jeśli ktoś uważa, że "trójka" III generacji ma w środku słaby plastik to albo tam nie siedział, albo pisze, aby napisać.

 

51dfc89e68d7c.jpeg

 

Ponadto piszę o swoim samochodzie, który został wyprodukowany w 1999r., a kupiłem go 5 lat temu. Ma dziś 15 lat, więc proszę przestańcie porównywać z pięcioletnimi autami klasy premium.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drake - no ale nie można porównywać plastików auta za ok 150tys z uatem które kosztowało ok 40tys w dodatku jest starsze od tego pierwszego o 7lat. Wiadomo że plastiki w niemieckich autach klasy premium są lepsze od plastików w autach premium japońskich.

mnie bardziej chodziło o dyskusję odnoszącą sie ogólnie do plastików w niemieckich autach , a Ciebie zacytowałem bo byłeś pod ręką :D

Niemniej CX7 ( brata ) jakość dramat , Forester (żony) to samo, ale uwielbiamy to autko :) , a to są auta z poziomu cenowego 150 kpln .Zgadzam się z jednym , skoro jest klient ,który na to nie zwraca uwagi to czemu tego nie produkować w takiej jakości .

 

P.S.

Ale żeby byc do końca uczciwym powiem Wam ,że testowałem nową BMW 4-er i jakośc materiałów wewnątrz tez mnie nie powaliła, jest tylko poprawna a przecież to wysoka półka premium , dopiero seria 5-er robi wrażenie . Chyba jestem zbyt wymagający ;)

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie, co generacja tym będzie gorzej... Ile razy można recyklingować zużyte japonki i plastikowe sztućce ;)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza nowej Mazdy6 lub 3 jest na więcej niż dobrym poziomie. jak porównujesz Audi to wybierz tez odpowiednią klasę samochodów japońskich czyli porównaj z Lexusem Infiniti czy nawet Acura.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał lexa rx 300h i powiem szczerze dla mnie wnętrze tego auta niczym nie zachwyca,a skóra to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa półka wykończenia to:

- Porsche wszystko

- Mercedes od E w górę

- BMW od 5 w górę

- Audi od A6 w górę

- Lexus od GS w górę

- Infiniti od Q70, chociaż Q50 jest blisko 

Przynajmniej według moich obserwacji.

Celowo nie piszę o markach niszowych - Ferrari, Lamborghini itp

 

Sama przynależność do marki premium o niczym nie świadczy, np BMW 1 (starszy model) jest wykończone tak tandetnymi materiałami, że aż żal patrzeć...

 

Nie podzielam zachwytów nad nową Mazdą 6, znajomy przyjechał się pochwalić i plastiki w środku jak były twarde tak są, a po miesiącu deska klekotała.

Ale długo nie pojeździł, bo po dwóch miesiącach oddał do serwisu i przez 8 tygodni miał auto zastępcze, bo fachowcy nie mogli sobie poradzić...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie podzielam zachwytów nad nową Mazdą 6, znajomy przyjechał się pochwalić i plastiki w środku jak były twarde tak są, a po miesiącu deska klekotała.

Ale długo nie pojeździł, bo po dwóch miesiącach oddał do serwisu i przez 8 tygodni miał auto zastępcze, bo fachowcy nie mogli sobie poradzić...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Siedzialem w nowej Mazdzie 3 i 6 na dwoch targach motoryzacyjnych, deska rozdzielcza jest zrobiona z jakiejs pianki gumopodobnej, takiej jak mialem zrobione siedzenie w moim romecie jak chodzilem do pierwszej klasy podstawowki. Papierosem bym to przepalil na wylot (chociaz nie pale) .

Mazda miala niestety lepsze czasy w wykonczeniu wnetrz.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie piszę o markach niszowych - Ferrari, Lamborghini itp

 

Co do wykończenia wnętrza w Ferrari jak odszukam to wstawię zdjęcia z Poltrony Frau jak przygotowują skóry do ferrari - robi wrażenie.

Miałem z nimi kontakt przy projekcie mebli i nie bez powodu są w czołówce ale wykonanie jakie robią dla ferrari to kosmos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zdania że jak ktoś jeździł Hondą albo innym dobrym skośnookim to do VW (i większości europejczyków) nigdy nie wróci ;)

Trudno odmówić racji..miałem 626, 323f, 6 a ostatnio przesiadłam sie na Opla i do tej pory nie mogę zrozumieć co mnie do tego skłoniło :D

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak oceniacie niemieckie auta japonskie a co sadzicie o Jaguarach jestem posiadaczem S-Typa z 2004 r öd dwoch lat no i oczywiscie jestem zakochany w tym samochodzie wiec nie bede ocenial bo mi sie tam wszystko podoba a mialem juz BMW seri 5 Mercedesy ML i Peugo seri6 byl pozadnie wykonany jednak nie zamienil bym na zadnego innego mojego kocura i chyba ma u mnie dozywocie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak oceniacie niemieckie auta japonskie a co sadzicie o Jaguarach jestem posiadaczem S-Typa z 2004 r öd dwoch lat no i oczywiscie jestem zakochany w tym samochodzie wiec nie bede ocenial bo mi sie tam wszystko podoba a mialem juz BMW seri 5 Mercedesy ML i Peugo seri6 byl pozadnie wykonany jednak nie zamienil bym na zadnego innego mojego kocura i chyba ma u mnie dozywocie :-)

Jagi podobały mi się od zawsze , lubię tę brytyjską klubową atmosferę wnętrza , ale odstraszał mnie od nich brak rozwiniętej sieci serwisowej i legendarne już ceny części w ASO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drake masz racje co do czesci w ASO natomiast jezeli sie jezdzi z poszanowaniem to te samochody rzadko ulegaja awari no i tak jak piszesz ten niepowtarzalny klimat :-)

Tylko w jagu:-) no i dla tego jak sie cos zepsuje to warto wydac troche wiecej i czlowiek nie narzeka

Edytowane przez antygraffitex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jakiegoś ciekawego auta dla żony, do miast. Budżet do 25 tyś tylko i wyłącznie benzyna. Yaris i Swift odpadają, środek straszny. Myślałem nad Toyota IQ , miał ktoś z tym cudactwem do czynienia? Może komuś z Was przyjdzie coś jeszcze do głowy. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jakiegoś ciekawego auta dla żony, do miast. Budżet do 25 tyś tylko i wyłącznie benzyna. Yaris i Swift odpadają, środek straszny. Myślałem nad Toyota IQ , miał ktoś z tym cudactwem do czynienia? Może komuś z Was przyjdzie coś jeszcze do głowy. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

A jakąś wypisoną wersję Fiata 500? Dobrze trzyma cenę, prosta technika, tanie części i naprawy, kultowy wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakąś wypisoną wersję Fiata 500? Dobrze trzyma cenę, prosta technika, tanie części i naprawy, kultowy wygląd.

jakoś w ogóle te auto mi nie leży, ale czytałem wiele dobrych opinii. Chciałbym Abartha ale nie za te fundusze :(.

 

BMW 1, tyle, że tu trzeba się liczyć z rocznikami 2005-6.

Nawet się do niej przymierzałem ale w tych pieniądzach ciężko coś rozsądnego znaleźć, w poniedziałek mam zobaczyć E46 ti. Sam jestem ciekawy jak to jeździ. Edytowane przez Szymsocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sama przynależność do marki premium o niczym nie świadczy, np BMW 1 (starszy model) jest wykończone tak tandetnymi materiałami, że aż żal patrzeć...

 

 

Pozdrawiam

Tomek

W tym samym czasie mialem 120d (E87) i 318i (E90) - ponad 2 lata. Jakosc wykonania taka sama. Fakt ze gorsza od W204 (ktorego rowniez mialem dokladnie w tym czasie) lecz to byl nowy model po liftingu w kiwietniu 2011.

Nalezy porownywac samochody z tego samego cyklu. Nowa c-classe jest wykonczona fantastycznie - nie widze roznicy pomiedzy e-classe I c-classe w tym momencie.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW 1, tyle, że tu trzeba się liczyć z rocznikami 2005-6.

+1 - to najfajniejszy compact. Jedyny porownywalny w tym czasie to Focus wersja sport. Ten sport robil roznice (el. klimatycja, zawieszenie, diesel 140km, siedzenia) Cena byla taka sama w 2008 - 99 000 pln


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś w ogóle te auto mi nie leży, ale czytałem wiele dobrych opinii. Chciałbym Abartha ale nie za te fundusze :(.

 

 

Przecież pisałeś, że dla żony szukasz...To jej ma się podobać czy Tobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście samochód będzie żony ale wybieram ja ;).

Żona dała mi wolny wybór, także puszczam wodze i szukam czegoś "innego". Zaciekawiła mnie ta Toyota IQ. Jako drugi, tylko do miasta, wydaje się idealny. Musimy się tym przejechać. Niespełna 3m długości i 4 miejsca ( dobra 3 miejsca) to ciekawa propozycja.

Edytowane przez Szymsocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.