Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

znam jednego z forum :)

Też go znam,oglądam tvn24 -na relację z przylotu ,ale jeszcze nic nie "nadają" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na stronie 159tej. Może ktoś jakąś Alfinę pokaże? :) No chwalić się!

A proszę bardzo , masz od razu ze zlotu Alfy Romeo na Torze Poznań .

Silnik wolnossące 2.5 V6 ( tzw. Busso od nazwiska konstruktora silnika ) 192 KM

Niestety zdjecie archiwalne ;)

i8EQxs.jpg

 

A tu następczyni już niestety tylko silnik diesla 1.9 JTDM 16V 150KM

Także archiwalne :D

 

KLTsB2.jpg

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy nie lubią naprawiać skrzyń biegów, bo jest z tym kupa roboty. Łożyska się nie naprawia tylko wymienia. Zależy też którego, bo w skrzyni parę ich jest. Tak czy siak, nie każdy mechanik będzie chciał to zrobić no i tanio raczej nie będzie niestety.

 

To dlatego nie chciał się za to zabrać i kazał jeszcze jeździć! Pfy. Znam jeszcze jednego mechanika dobrego, ale musiałby do mnie do garażu (na kanał) przyjechać.... a wyciąganie skrzyni biegów nie brzmi lekko i prosto.

 

 

SAAB'y to auta specyficzne. Był jeden fajny odcinek Top Gear, gdzie May zachwycał się SAABem ;)

 

P.S. Też umiem tak zaparkować. Nawet kombiakiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remont silnika czy skrzyni to po pierwsze operacja skomplikowana a po drugi czasochłonna - powiedzmy, że samochód zablokuje kanał na przysłowiowy tydzień.

Przez ten tydzień to on tyle klocków hamulcowych wymieni i finansowo wyjdzie na tym lepiej niż wylewanie potu i łez czemu nie można poskładać silnika/skrzyni w całość.

Więc albo mechanik przez duże M, albo duża stacja obsługi, ale wtedy koszty też znaczne.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia, ale czasem opłaca się kupić silnik lub skrzynię z samochodu po wypadku i przełożyć.

Jedyne czego nie wiemy, to czy nie wpadliśmy z deszczu pod rynnę, ale czasem takie ryzyko (wkalkulowane) to jedyna słuszna droga...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nowa Fabia. Czyli już wiemy jak będzie wyglądał nowy model postrachu szos z małym silniczkiem i nabuzowanym przedstawicielem handlowym za kierownicą ;).

Wyciskającym notabene z silniczka 8 tys obrotów ,za cholerę nie dającym się wyprzedzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remont silnika czy skrzyni to po pierwsze operacja skomplikowana a po drugi czasochłonna - powiedzmy, że samochód zablokuje kanał na przysłowiowy tydzień.

Przez ten tydzień to on tyle klocków hamulcowych wymieni i finansowo wyjdzie na tym lepiej niż wylewanie potu i łez czemu nie można poskładać silnika/skrzyni w całość.

Więc albo mechanik przez duże M, albo duża stacja obsługi, ale wtedy koszty też znaczne.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia, ale czasem opłaca się kupić silnik lub skrzynię z samochodu po wypadku i przełożyć.

Jedyne czego nie wiemy, to czy nie wpadliśmy z deszczu pod rynnę, ale czasem takie ryzyko (wkalkulowane) to jedyna słuszna droga...

Dzizas co Ty wypisujesz? Widać że warsztat widziałeś tylko na pocztówkach. Silnik wychodzi w dwie godziny z przerwą na 2 śniadanie potem auto się wypycha na plac i po problemie.

A jeszcze jakbyś wyjaśnił do czego jest potrzebny kanał przy wymianie klocków? 

Zaprawdę błogosławieni będą ci którzy nie mając nic do powiedzenia trzymają usta zamknięte


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się w niedzielę przytrafił. Na hałdy jak znalazł ;)

 

post-6254-0-71637200-1409598322_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na uniwersalność..Zarówno na autostradzie jak i w terenie autko zachowuje się b.fajnie.

post-6842-0-32982200-1409600310_thumb.jpg

post-6842-0-84719500-1409600562_thumb.jpg

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na uniwersalność..Zarówno na autostradzie jak i w terenie autko zachowuje się b.fajnie.

Tzn. jakie autko, bo się pogubiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas co Ty wypisujesz? Widać że warsztat widziałeś tylko na pocztówkach. Silnik wychodzi w dwie godziny z przerwą na 2 śniadanie potem auto się wypycha na plac i po problemie.

A jeszcze jakbyś wyjaśnił do czego jest potrzebny kanał przy wymianie klocków? 

Zaprawdę błogosławieni będą ci którzy nie mając nic do powiedzenia trzymają usta zamknięte

np wymiana uszczelki pod głowicą w dwie godziny ?

co do klocków, można i samemu, można i w piaskownicy, ale na myśli miałem warsztat a nie Józka co klepie pod stodołą...

czyli podsumowując wolałbym pocztówki nie dostać od takiego Józka co co chwilę auto wypycha, bo będzie zachlapana olejem z niedokręconego korka...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np wymiana uszczelki pod głowicą w dwie godziny ?

co do klocków, można i samemu, można i w piaskownicy, ale na myśli miałem warsztat a nie Józka co klepie pod stodołą...

W Maluchu zajmowało mi to 1h 45  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Fabia:

 

Skoda_Fabia_2015_III_nova_prvni_vyrobena

 

Skoda_Fabia_2015_III_nova_prvni_vyrobena

 

Ale z tego co wcześniej mówili to tylko gruntowny lifting bo flaki i proporcje te same. Nadal jest wąska i nadal wysoka. I chyba jest tak jak zapowiadali bo na moje oko zmieniło się tylko poszycie a sylwetka jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syreną nad morze z Poznania jechało się około 5 godzin, teraz mając Audi zgodnie z przepisami pojedzie się podobny przedział czasu... ;)  ;)  ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na uniwersalność..Zarówno na autostradzie jak i w terenie autko zachowuje się b.fajnie.

 

Mój Ojczulek jeździ takim prawie 10 lat (model przed liftem) i też jest bardzo zadowolony. Tak jak pisałeś, bardzo uniwersalny samochów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest dość szybki 8,5s/100 i 550 nm momentu,fajnie się zbiera(silnik 3.0 tdi 240kucy) Auto waży 2,5 t także to niezły wynik jak na ten kiosk na kółkach :)

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę nie uniwersalne ;) Takim jak pokazałem i jemu podobnymi, nawet bez przeróbek, wybieram się w takie miejsca, które "uniwersalnym" można oglądać przez lornetkę. Dobrą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakże? Od żony i córki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane nie było :P

Jak od dziewczyn,to tym bardziej gratuluje :)

Nie łatwo znaleźć ten model w dobrym stanie a domniemam,że w takim jest.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.