Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiła VW podwójną reklamę. Najpierw kupując ich auto i robiąc sobie przy tym setki zdjęć, a potem wychodząc cało z tego wypadku  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła VW podwójną reklamę. Najpierw kupując ich auto i robiąc sobie przy tym setki zdjęć, a potem wychodząc cało z tego wypadku  <_<

 

To fakt - nie do wiary, że z tego wózka ktokolwiek wyszedł żywy.

A jednak! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie koledzy macie zdanie w temacie kierowców jeżdzących po alkoholu?

Bo ja uważam że powinni mieć dożywotni zakaz na prowadzenie pojazdów...

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba edukować a nie surowo karać. Jak ktoś rozumie dlaczego nie powinien prowadzić na bani to tego nie zrobi niezależnie od konsekwencji.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ded, idealista z Ciebie.

Prawda jest taka, że większość ludzi ma w d..e konsekwencje swojego czynu, o ile wie, że uniknie kary. Ludzi odpowiedzialnych jest niestety niewielu...

Kara powinna być nieuchronna i dotkliwa, zabranie prawa jazdy dla sporego odsetka pijanych za kierownicą nie jest żadną karą. Będą dalej jeździć i tak i tak.

 

Obowiązkowa naklejka na czole "jechałem po pijaku, jestem palantem" przez 3 miesiące i publikacja na koszt ukaranego swojego zdjęcia (z naklejką) i wizerunku w lokalnych gazetach. 

 

Albo grupowy w...l od Towarzystwa Pokrzywdzonych Przez Pijanych Kierowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mieszkałem na wsi- tam standardem była wycieczka do sklepu na browara albo setkę. Tak robiła większość ludków. Było na to przyzwolenie społeczne. Co jakiś czas niebiescy się pojawili i skasowali ze dwóch ale reszty to niczego nie nauczyło. Młodzi trochę inaczej to widzą, jak by im wpajać od najmłodszych lat że to złe to może dotrze. Ale jak często masz kontrolę drogową raz na kilka lat to po prostu nie nastawiasz się, że Cię złapią i to niektórym wystarczy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kontrole muszą być powszechne, powinno przesunąć się tych matołów, łapiących nas na radar w szczerym polu, 50m od tablicy "koniec wsi zapadłej".

Poranne akcje Policji z dmuchaniem wszystkich po kolei jak leci bardzo mi się podobają.

Ale jest to jedyna rzecz w wykonaniu Policji, która mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranne akcje Policji z dmuchaniem wszystkich po kolei jak leci bardzo mi się podobają.

Ale jest to jedyna rzecz w wykonaniu Policji, która mi się podoba :)

Zgadzam się , pomimo tego ,że ostatnio zatrzymują mnie nawet 2 razy w tygodniu . Sobotni i poniedziałkowy poranek czyli standard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Młodzi trochę inaczej to widzą, jak by im wpajać od najmłodszych lat że to złe to może dotrze.

I jeszcze żeby nie łobuzowali, rowerów nie kradli i ustępowali miejsca starszym w pojazdach komunikacji miejskiej ;)

Uważam, że tylko dotkliwe kary finansowe, konfiskata auta, wysooooka grzywna, publiczne napiętnowanie byłoby skuteczne.

Prawko, jak życie pokazuje nie jest im do niczego potrzebne. Niestety...

 

A żeby było w temacie, to mam nadzieję, że się znowu doczekam, aby powozić swe zacne 4 litery takim :)

 

saab_93_aero_03.jpg
Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie koledzy macie zdanie w temacie kierowców jeżdzących po alkoholu?

Bo ja uważam że powinni mieć dożywotni zakaz na prowadzenie pojazdów...

Zapytałem bo człowiek który pozbawił życia bliską mi osobę [prowadząc pod wpływem alkoholu] trzy lata wcześniej spowodował wypadek...też pod wpływem alkoholu. :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Panowie potrzebuje waszej pomocy. Chce kupić pierwszy samochód, powiedzmy do 25 tys pln coś z segmentu B. Macie jakiś fawortytów? Samochód będzie używany głównie jako środek transportu do pracy i z pracy. Raz na jakis czas wypad do 100 km od miejsca zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było w temacie, to mam nadzieję, że się znowu doczekam, aby powozić swe zacne 4 litery takim :)

 

saab_93_aero_03.jpg

 

 

No w końcu coś sensownego :)

 

Mnie moje Aero cieszy już prawie 2 lata 

post-37473-0-97961300-1414438698_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze żeby nie łobuzowali, rowerów nie kradli i ustępowali miejsca starszym w pojazdach komunikacji miejskiej ;)

Uważam, że tylko dotkliwe kary finansowe, konfiskata auta, wysooooka grzywna, publiczne napiętnowanie byłoby skuteczne.

Prawko, jak życie pokazuje nie jest im do niczego potrzebne. Niestety...

 

 

Zgadzam się w 100% Mam dziwne wrażenie, żedla nas Polaków największą karą będzie ta finansowa. Gwarantuję, że jeśli ktoś otrzyma za jazdę na podwójnym gazie 5 czy 10 tysięcy złotych, to następnym razem zastanowi się we wtorek czy to piwo z niedzieli jeszcze nie trzyma przypadkiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kilka lat jeździ bez prawka, płaci parę groszy jak go zatrzymają i nie ma zamiaru ponownie zdawać...

Jakby dostał jednorazowo 10tys i konfiskatę mercedesa, to mam pewność, że zgłosiłby się do WORDa :)

 

No w końcu coś sensownego :)

 

Mnie moje Aero cieszy już prawie 2 lata 

 

Miałem parę lat temu 9-3t I gen, silnik B205, ale zrobiony na 200KM/300NM...do dziś pluję sobie w brodę, że sprzedałem :(

Ma swoje wady, jak każdy, ale często wsiadałem sobie wieczorkiem i robiłem parę kilometrów dla samej frajdy z jazdy  :rolleyes:

Mam nadzieję, że uda się zrealizować marzenie... 

:)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wisi wysokość kary, bo i tak nigdy jej nie zapłacą...

 

I tak i nie.  Nie zapłacisz = komornik. No chyba, że oficjalnie nie ma się niczego z czego możnaby ściągnąć. Ale dla większości społeczeństwa, myślę taka kara byłaby bardzo dotkliwa i spełniłaby swoje zadanie. Nie ma rozwiązań idealnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o nowym Chryslerze, który w UE występuje jako Lancie Thema. Stara cegła (300c) jest mniej więcej taka jak mówisz ale z tego co poczytałem to nowa to zupełnie inna bajka. Silnik Pentastar to prosta jednostka z Jeepa, skrzynie ZF 8b jak w BMW, zawias poprawiony, wnętrze zrobili Włosi więc nie ma już takiej tandety. Z wyglądu mi się podoba (tył brzydki), wnętrze obleci chociaż liczniki przegięte. Ale powiedzmy że ogólnie ok. Kilkuletnie sztuki mają dobre ceny, widziałem demo dealera z przebiegiem 12 tys za 115 tyś zł.

 

Tak w ogóle to szukam czegoś trochę innego ale widzę, że muszę iść na kompromisy. Obecnie mam BMW e39 528 manual, kombi, gaz. W sumie auto idealnie spełnia moje wymagania ale już wykartkować 40 tyś na e61 530i z pierwszych roczników to mało mi się uśmiecha. Do tego pewnie rok szukania czegoś "możliwego" no i koszty obsługi sporo droższe niż obecnego BMW.

 

Myślałem nad czymś niższej klasy ale młodszym. Powiedzmy ok 200 koni, kombi, manual i napęd fajniejszy niż FWD i pośredni wtrysk żeby dało radę zagazować. Normalnie nie ma dla mnie auta...

 

Odnośnie lancii nie zmienia to faktu, że nie wskakuje do wyższej klasy niż np. BMW 5, od którego i tak jest technologicznie i jakościowo do tyłu.

 

Szukasz autka za ok 100 000 zł (roczna, dwuletnia lancia), czy blisko 10 letnie bmw za 40 000 zł? Budżet strasznie rozległy, więc ciężko doradzić.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy. Chce kupić pierwszy samochód, powiedzmy do 25 tys pln coś z segmentu B. Macie jakiś fawortytów? Samochód będzie używany głównie jako środek transportu do pracy i z pracy. Raz na jakis czas wypad do 100 km od miejsca zamieszkania.

osobiście bym poszedł w japońce - yaris może trafisz III lub honda jazz III. Zapłacisz więcej na starcie ale jest duża szansa, że unikniesz wielu problemów współczesnych aut i i łatwo z czasem odsprzedaż za dobrą cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej pomocy. Chce kupić pierwszy samochód, powiedzmy do 25 tys pln coś z segmentu B. Macie jakiś fawortytów? Samochód będzie używany głównie jako środek transportu do pracy i z pracy. Raz na jakis czas wypad do 100 km od miejsca zamieszkania.

 

Nie wiem czy to segment B ale proponuję Fiata Punto.

Absolutnie nie do zajechania, prosty jak budowa cepa, w wersji Sporting masz wszystko co potrzeba, nawet bajerancki wygląd.

A nawet jak coś się sp*** to ceny części wzbudzają tylko pusty śmiech a nie płacz, jak u użytkowników wielu innych marek.

Widziałem ostatnio wPolsce czarne Grande Punto Sporting. Już i tak fajne firmowe 17-ki klient zastąpił felgami OZ - miodzio!

Także jak coś taniego to Punciak! Nie zawiedziesz się.

Mój syn już 1,5 roku ma Sportinga 3D identycznego jak na fotce niżej. Trochę nad nim popracowaliśmy (nie ma to jak wiejski tuning!): przyciemniliśmy tylne szyby, tylne lampy zastąpiły przydymione LED-y z Tajwanu a przednie reflektory zamówiliśmy czarne oryginały Abartha od Valeo. Auto ze swoim lakierem Nero Provocatore wygląda jak milion dolarów! :) Prawdziwy pussy magnet ;) , co dla młodego człowieka ma znaczenie. :)

Wóz kupiliśmy od jakiegoś dziadka za 3200€, rocznik 2006. Cały czas zastanawiałem się gdzie jest haczyk bo cena była 1000€ poniżej średniej za golasy z tego rocznika. A tu: felgi 17-ki, chromowana szeroka końcówka wydechu, klima, pełna elektryka, ABS, ASR, komputer pokładowy (jest nawet język polski), wielofunkcyjna kierownica w skórze, również w czarnej skórze z pomarańczowymi przeszyciami dźwignia ręcznego i drążek zmiany biegów, sportowe fotele, fabryczne radio/CD Blaupunkt z MP3 co samo gra głośniej jak się jedzie szybciej :), sportowe fotele...

No i nie mogliśmy się oprzeć i kupiliśmy. Zaraz do mechaniora... haczyk był! Mechanior znalazł cieknącą pompę wodną. Koszt zakupu nowej - 28€. Taki to i haczyk! :)

Polecam Punciaki!  Za śmieszną kasę masz piękny i tani w eksploatacji samochodzik. Szczególnie wersja Sporting warta jest rozważenia.

 

2yo8vpx.jpg

 

A środek w Sportingu GP jest taki:

 

2007093_fiat_grandepunto_interior.jpg

 

fiat-grande-punto-sport-06.jpg

 

bdepmc10382.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jesteś trzeźwy!

To nie są moje fotki - znalazłem w necie.

Ale Punto identyczne. Kierownicę syna Fiacik ma oczywiście z prawej strony, jak na tej małej fotce. ;)

A tylne światła założyliśmy dokładnie takie jak niżej, na czarnym autku super to wygląda.

 

orig_tg5tao0ewg.jpg

 

tutaj trochę inne ale podobne, już po montażu:

 

1533_5.jpg

 

Zaś przednie lampy założyliśmy czarne od Abartha bo oryginalne całe srebrne niezbyt dobrze się komponowały. Do tego żarówki Night Breaker firmy (pardon!) OSRAM. :)

Teraz to Punto wygląda prawie jak ten Abarth na fotce. :)

Prawie, hehehehe...

3291905677_2fed25a8c9_b.jpg

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.