Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy dużo ma smaczków w stylu plastikowe chromowane końcówki wydechu z zaślepkami ?:

http://www.autocentrum.pl/testy/mercedes-c-220-bluetec-eska-w-miniaturze/zdjecia/9/

To niestety domena diesli. W benzynach mamy normalne wydechy po 2 stronach.

Do tabletu można się przyzwyczaić, przynajmniej mamy duży ekran 8,4 cala.

IMG_4661.jpg?v=0&p=5&x=1&a=BYeZX5mgesJaA

 

Teraz pokazali neue C63.

Uwielbiałem dźwięk wolnossącego 6.2 litra, tym razem tylko 4.0 BiTurbo. Ekologia..

c63ed3.jpg

Edytowane przez maciej88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest juz 350CDI?

C63 fajnie mieć ale nie do uzytkowania na codzień (ani do miasta ani na duże przebiegi) Moim zdaniem najładniejsze auto w klasie executive.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zaślepki to żadna nowość. Wielu, wielu tak miało i to od najtańszych (np Civic VIII) aż po najdroższe. I o ile ta C klasa mi się bardzo podoba o tyle nie do przełknięcia jest dla mnie ten tablet na środku deski rozdzielczej, którego nie można wywalić, schować anie zamówić auta bez niego... Nie wiem skąd ta moda na taką "ozdobę" ale dla mnie trąci to tandetą. I tu znów jakaś moda bo Audi też w takie coś montuje i pewnie zaraz będą kolejni.

 

Jasna sprawa, ale w poprzedniej C-klasie tego nie było. A mi się to nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę poprzednia generacja (W204) tam fajnie rozwiązali kwestie ekranu command, w tym modelu mogli sięgnąć po rozwiązanie ze starej A8, albo Volvo (prostopadle wysuwany ekran), mysle ze bardziej by się to spieło stylistycznie, reszta wygląda swietnie

Edytowane przez masterzomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Zabawa skorupa Mustanga:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecenas świetny. Gratulacje. No i biały kolor. Ja od 2 tygodni jeżdżę czarnym Mondeo 2,5 T Titanium X w kombi i jedyne czego mi brakuje, to właśnie białego koloru. Poza tym bajka. Po boxie mam 272 km i 420 Nm. Prowadzę nieustanna walkę z tym potworem, bo skurczybyk prowokuje strasznie, a ja zapas mocy wykorzystuje tylko przy wyprzedzaniu :) Na niskich obrotach jest tali leniwy, ale od 2,5 obr/min budzi się bestia i ryczy jak wściekły. Nawet moja małżonka, dla której moc to tylko cyferki na papierze ostatnio chyba pierwszy raz w życiu powiedziała, cytuję "no faktycznie, nie dziwię ci się, że się cieszysz z tego auta" :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super furki. Z czego ja nie jestem zwolennikiem nowych samochodów. Doszedłem do wniosku, że lepiej kiedy auto nie traci na wartości.

Kilka miesięcy temu przygarnąłem taką oto perełkę:

 

post-68297-0-70202400-1417283051_thumb.jpg

http://i61.tinypic.com/110vbxc.jpg

http://i57.tinypic.com/9st01s.jpg

http://i59.tinypic.com/317gzue.jpg

 

Po dłuuuugich poszukiwaniach po całej Europie, trafiłem na mój wymarzony egzemplarz w Szwecji- z jasnym wnętrzem i oryginalnym przebiegiem, niecałe 160.000 km.

Teraz mam 4.4 powodów więcej, żeby wracać do domu okrężnymi drogami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo...piękna :)  Kolega mi opowiadał, że miał ten silnik.....jeździło się świetnie ale mało go nie puścił z torbami  :rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciągnie w tą stronę:

bmw_m635_csi_06.jpg?itok=QVcdtBTY

 

M635CSI

PIĘKNE


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super furki. Z czego ja nie jestem zwolennikiem nowych samochodów. Doszedłem do wniosku, że lepiej kiedy auto nie traci na wartości.

Kilka miesięcy temu przygarnąłem taką oto perełkę:

 

attachicon.gif1.jpg

http://i61.tinypic.com/110vbxc.jpg

http://i57.tinypic.com/9st01s.jpg

http://i59.tinypic.com/317gzue.jpg

 Piekna sztuka. Te Beemki zawsze kojarza mi sie z puerwsza czescia t transportera;)

Ile to palu?

Po dłuuuugich poszukiwaniach po całej Europie, trafiłem na mój wymarzony egzemplarz w Szwecji- z jasnym wnętrzem i oryginalnym przebiegiem, niecałe 160.000 km.

Teraz mam 4.4 powodów więcej, żeby wracać do domu okrężnymi drogami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja od niedzieli tylko komunikacja publiczna, jakieś patałachy ukradły i rozbiły Mazde z nd na pon tydz temu:(

15828.jpg


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zaślepki to żadna nowość. Wielu, wielu tak miało i to od najtańszych (np Civic VIII) aż po najdroższe. I o ile ta C klasa mi się bardzo podoba o tyle nie do przełknięcia jest dla mnie ten tablet na środku deski rozdzielczej, którego nie można wywalić, schować anie zamówić auta bez niego... Nie wiem skąd ta moda na taką "ozdobę" ale dla mnie trąci to tandetą. I tu znów jakaś moda bo Audi też w takie coś montuje i pewnie zaraz będą kolejni.

Zgadzam się w 100%. Dużo bardziej odpowiada mi takie rozwiązanie

 

b3a733fa519346bb2e6308601e5cef9a.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo...piękna :)  Kolega mi opowiadał, że miał ten silnik.....jeździło się świetnie ale mało go nie puścił z torbami  :rolleyes:

 

Jeśli się kupi zadbany egzemplarz, nie jest źle. Z czego "zadbany egzemplarz" dla każdego znaczy coś innego... W każdym razie w Polsce się takiej nie kupi. W zachodniej europie też jest ich coraz mniej w takim stanie.

 

Spalanie na poziomie 14l/100 km przy delikatnej jeździe. Jeśli się depta to w baku jest podobny efekt jak kiedy spuszczasz wodę z wanny :).

 

Poprzednie modele BMW również świetnie wyglądają- ale tylko z zewnątrz. W środku już nieco zbyt archaicznie. W E38 jest dla mnie idealnie, nie ma świecidełek i kolorowych jarmarków. Tylko perfekcyjnie dobrany kolor tapicerki- granatowo na desce rozdzielczej i pod nogami + bananowo na siedzeniach. W nocy oświetlenie wnętrza delikatnymi akcentami działa tak, że czujesz się wyjątkowo. Oczywiście każdy detal na pomarańczowo (wgoogluj "bmw e38 interior at night").

 

Do tej pory nie kryję zdziwienia jak to auto jest zaprojektowane, że delikatnie głośniej robi się tylko do 100km/h. Można się zapędzić, a gdyby ktoś zastawił licznik ciężko byłoby się zorientować czy jedziesz 130 czy 200. Przy snuciu się po mieście znajomy stwierdził, że to samochód elektryczny :D. Dopiero jak wdepniesz gaz, uszy pieści ten pomruk V8. Wielu mi odradzało to auto, że drogie w utrzymaniu, stare, mało ekonomiczne. A ja mówię w d*pie, raz się żyje. A że się jeszcze trafił taki rodzynek, to tym bardziej cieszy. Tylko teraz mam podobnie jak z wyjątkowym zegarkiem z kolekcji- nie noszę za często bojąc się, że pozbawię go tego dziewiczego blasku.

 

 

@ sabuniek - takie patałachy powinny wisieć w każdym mieście dla przykładu w widocznym miejscu. Za jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V 8 w tej Beemce brzmi fantastyczne, przyspueszenie daje odczucie jak w samolocie. Jeździ się tym jak Titanicem jeżeli chodzi o wygodę. Mój kumpel ma taką i to jest naprawdę bajka :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4,4 w piąteczce - świetny motor. Nie brzmi jak typowe V8, bardziej technicznie i surowo. Osiągi zadowalające, ale problemem jest Vanos (o ile to po lifcie) bo niestety trzeba go wymienić jak dzwoni a to dodatkowy łańcuszek w rozrządzie plus rozrząd plus rolki plus prowadnice plus regulacja... 6 tys pęka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem parę tygodni X5 z silnikiem 4.4. Rzeczywiście nie bulgocze jak klasyczne V8, np w Jeepach. Ale mocy ma mnóstwo do samej góry, co nie zawsze jest oczywiste w V8, ma niesamowitą kulturę pracy i nieposkromiony apetyt :)

Mi spalił średnio 18l/100 km przez te 5000 km, które nim zrobiłem...

Jeśli dla kogoś spalanie nie robi różnicy, to ciężko znaleźć lepszy silnik. Tylko dbać o Vanosa i będzie wieczny.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaguar zacny, tam też ciekawe silniki były, co siedzi u Ciebie?

 

@ Tomaso, Mikołaj - bulgocze... tyle że wydech zaprojektowany jest tak, że ma być cicho. W końcu to limuzyna, a w tamtych latach nie było mody na głośne wydechy.

Posłuchajcie tego:

 

Co do vanosów, to są bajki opowiadane przez ludzi, którzy jeżdżą wrakami, a nie samochodami. W nowych BMW też są vanosy i jakoś nikt nie narzeka.

Dzięki vanosom auto mniej pali i lepiej ciągnie od dołu, co przy 4.4 daje wrażenie jazdy w totalnej ciszy i przyspieszania bez jakiegoś wzrostu obrotów.

 

A do mojego auta przylgnęła ksywka titanic jakiś czas temu :).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wydech. Każdy kto miał inne V8 a potem 4,4 od BMW napisze, że brzmi zupełnie inaczej niż np V8 Merca. NIe ma tego klangu, tego głębokiego dźwięku. I wydech nie ma tu nic do rzeczy. 4,4 brzmi technicznie, bardziej jak japońskie V6 :) Trudno to wytłumaczyć... To oczywiście nie zmienia faktu, że brzmi ładnie i jak się podkręci obroty to grzmi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brzmi jak rzędowe szóstki BMW. Jest równie dobrze wyważony, inżynierowie BMW się tym chwalili, gdzieś czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super furki. Z czego ja nie jestem zwolennikiem nowych samochodów. Doszedłem do wniosku, że lepiej kiedy auto nie traci na wartości.

Kilka miesięcy temu przygarnąłem taką oto perełkę:

 

attachicon.gif1.jpg

http://i61.tinypic.com/110vbxc.jpg

http://i57.tinypic.com/9st01s.jpg

http://i59.tinypic.com/317gzue.jpg

 

Po dłuuuugich poszukiwaniach po całej Europie, trafiłem na mój wymarzony egzemplarz w Szwecji- z jasnym wnętrzem i oryginalnym przebiegiem, niecałe 160.000 km.

Teraz mam 4.4 powodów więcej, żeby wracać do domu okrężnymi drogami :).

 

 

Automat....  :angry:

Fuj  :rolleyes:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.