Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, powyższe posty - wszystkie - wyrzuć do kosza bo ekhm mają zegarkowy poziom a eczydzieści koledzy znaffcy widzieli jak mijało ich dełu :)

Sprawdź blacharkę i czy silnik nie dymi. Jak jest ok to bierz - za tę płetwę dostaniesz extra ze 2 stówy na alle ;)

92 to ostatni wypust - wszystko co się dało poprawić już masz

Szczerze mówiąc nie wiem po co Ci 16 zaworów? Nie wiem czy są czy ich nie ma, ale mam identyczne qpe 1987 z m20b20 - mam 12 zaworów :)

To jest naprawdę fajne auto :)

pozdrawiam

K

 

jeżeli to auto zjechało z taśmy w 92 to kupuj czym prędzej od tego dziadka bo to straszny "larytas"

ale w 92 to ono zjechało co najwyżej z lawety gdzieś w Świecku...

 

co do e30 to jeżdżą jeszcze rozpadające się strychniny tak samo jak e34, można kupić kupkę złomu za 2kzł a za porządną sztukę trzeba już dać koło 10k i taniej nie będzie, teraz powoli te auta zaczynają nabierać wartości, w przypadku e30 już dawno skończył się sezon na tanie cabrio a na qp również od dawna liczba chętnych rośnie. 318is byłoby fajne do sportu, silnik żwawy, lekki co przydaje się na zakrętach (dlatego M3 również miało tylko 4gary) a że nie ma pojemności to nie ląduje w klasie z mocniejszymi potworami. jak dla siebie na auto na łikend to szukać czegoś z M20 pod maską, silnik fajnie daje sobie radę z autem, ma super dźwięk, nie to co R4, a z kolektorem w polerce robi niesamowite wrażenie po podniesieniu maski, swapy też wchodzą w grę tylko niektórym nie pasuje później "oryginalność" i różnica tego co pod maską a w VINie. a prawda jest taka - silnik, fotel czy radio zawsze można wymienić, e30 czy jakiekolwiek inne auto z tamtego okresu jeżeli ma nas cieszyć musi mieć zdrową budę albo chociaż na tyle zdatną do naprawy, żeby był sens w nim grzebać. 

 

czyli trzeba poszukać sztuki na zachodzie, bo to co jeździ po Polsce to albo służąca do upalania padlina, przywieziona jako składak, naprawiana przez duet Cytryn&Gumiak w stodole albo cena jest z kosmosu...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to auto zjechało z taśmy w 92 to kupuj czym prędzej od tego dziadka bo to straszny "larytas"

ale w 92 to ono zjechało co najwyżej z lawety gdzieś w Świecku...

 

 

czyli trzeba poszukać sztuki na zachodzie, bo to co jeździ po Polsce to albo służąca do upalania padlina, przywieziona jako składak, naprawiana przez duet Cytryn&Gumiak w stodole albo cena jest z kosmosu...

w 92 to mogła być pierwsza rejestracja. co do kupowania w PL a za granicą - u nas tez idzie kupić dobrą sztukę, kumpel kupił w wrześniu/październiku e34 tutaj w Polszy, rdzy nie ma, najprawdopodobniej tyle lewe drzwi były wymieniane ale nie ma co wymagać cudów od 20 letniego auta, gdzieś listewka odstaje, jakiś piksel na zegarach się sypnął ale silnik w  dobrym stanie, lakier nie zmęczony, fotele bez przetarć, klima działa jak należy, podłoga zdrowa. kwestia jest jedna - nie kosztowała 2.5kzł i nie była to "igła full wypas z alledrogo" ;)

cena z kosmosu? mój znajomy zwykł mawiać że dobre e38 kosztuje 8kzł, nigdy nie jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czym w takim razie sztuki za 8k różnią się od tych za 40kzł :P  jak zielona e30 z foto jest do odratowania a cena byłaby adekwatna do stanu to byłaby dobrym wyborem, można kupić złom za 3x tyle ile jest warty ale można kupić sztuke do połatania za rozsądną kasę albo wychuchaną sztukę za worek pieniędzy. 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 92 to mogła być pierwsza rejestracja. 

 

tylko vin mógłby rozwiać wątpliwości (jeżeli jest oryginalny a nie nabity nabijakiem gdzieś w szopie), moim zdaniem składak.

 

 

nie kosztowała 2.5kzł i nie była to "igła full wypas z alledrogo" ;)

 

 

czyli za prawie 30-letni samochód płaci się więcej niż za dajmy na to c.a. 10-letnią fabię - bez sęsu :P

i trzeba do interesu jeszcze kilka tysi dorzucić - dlatego fani dawnej motoryzacji są niespełna umysłu (w tym i ja) ;)

 

 

cena z kosmosu? mój znajomy zwykł mawiać że dobre e38 kosztuje 8kzł, nigdy nie jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie czym w takim razie sztuki za 8k różnią się od tych za 40kzł :P  jak zielona e30 z foto jest do odratowania a cena byłaby adekwatna do stanu to byłaby dobrym wyborem, można kupić złom za 3x tyle ile jest warty ale można kupić sztuke do połatania za rozsądną kasę albo wychuchaną sztukę za worek pieniędzy. 

 

no i tu dochodzimy do sedna tej zabawy. Czyli jak dużo jesteśmy przy tym aucie w stanie zrobić sami, bo jeżeli wszystko będziemy robić u fachowców (+trzeba znaleźć takiego który będzie umiał podejść do auta bez kompa) to staje się to hobby dla baaaardzo zamożnych osób...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jogibabu nie bądź taki hop do przodu. Najpierw odrób lekcje co to jest youngtimer - myślisz że posiadłeś wiedzę tajemną co do końca produkcji w 92? Każdy głupek to wyczyta w wikipedii. Auto wygląda zdrowo i warto się nim zainteresować

Tyle.

Eye jak chcesz się czegoś dowiedzieć - co sprawdzać itp to wal na PW

Nie będę rzucał pereł przed wieprze czy inne dzieci NEO


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy sprzedał e30 w cabrio za 45k zł z m20b20 pod maską...

 

Jak ktoś mi mówi że e30 nie jest klasykiem i porównuje je do espero to nie ma pojęcia o motoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już nawet nie chodzi o to czy e30 będzie tańsze w utrzymaniu od e46, w e46 mało kto bawi się w rozbieranie auta i robienie od podstaw blachy, silnika itd. e46 to w miarę młode auto do trzaskania na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś już chce się w to bawić to e30 to jest na tyle popularne auto, że kupowanie zgniłka do łatania się troche mija z celem. No chyba, że jakaś rzadziej spotykana wersja.

Ogólnie rozgrzebać jest łatwo, zapał szybko mija a potem na allegro:

"kupiony z zamiarem dopieszczenia klasyka - sprzedaję z powodu braku czasu/braku kasy"

Moj znajomy sprzedał e30 w cabrio za 45k zł z m20b20 pod maską...

Jak ktoś mi mówi że e30 nie jest klasykiem i porównuje je do espero to nie ma pojęcia o motoryzacji.

 

 

dobra może inaczej, nie każde e30 jest klasykiem/youngtimerem czy jak zwał...

Tak samo jak nie każdy duży fiat, maluch, garbus, beczka, baleron, sierra i setki innych modeli...

Pogadajcie z konserwatorem czy Wam zrobi wpis do ewidencji ruchomych zabytków techniki dla e30...

To że auto jest wyprodukowane 30 lat temu nie czyni z niego z automatu klasyka, tyle...

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdej dyskusji o autach prym muszą wieść miłośnicy Bayerische Motoren Werke? ;)


Od trzech dni cieszę się napędem na cztery łapy. W związku z dalszym powiększaniem się rodziny musiałem zmienić moje Volvo S60 na V70 AWD. Moja żona ze względu na czarne nadwozie i sylwetkę nadała mu przydomek "Hades" od nazwy lokalnego zakładu pogrzebowego;)


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Pogadajcie z konserwatorem czy Wam zrobi wpis do ewidencji ruchomych zabytków techniki dla e30...

To że auto jest wyprodukowane 30 lat temu nie czyni z niego z automatu klasyka, tyle...

 

Skoro BMW E34 w kombi jest http://www.zlomnik.pl/index.php/2012/02/09/bmw-serii-5-e34-ruchomy-zabytek-techniki/to czemu by nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w każdej dyskusji o autach prym muszą wieść miłośnicy Bayerische Motoren Werke? ;)

 

Czy prym, padło zapytanie o e30 i tyle ;)

 

jeżeli ktoś już chce się w to bawić to e30 to jest na tyle popularne auto, że kupowanie zgniłka do łatania się troche mija z celem. No chyba, że jakaś rzadziej spotykana wersja.

 

dobra może inaczej, nie każde e30 jest klasykiem/youngtimerem czy jak zwał...

Tak samo jak nie każdy duży fiat, maluch, garbus, beczka, baleron, sierra i setki innych modeli...

Pogadajcie z konserwatorem czy Wam zrobi wpis do ewidencji ruchomych zabytków techniki dla e30...

To że auto jest wyprodukowane 30 lat temu nie czyni z niego z automatu klasyka, tyle...

popularne było 15 lat temu, teraz nawet e36 już powoli dogorywają, a co rozumiesz przez rzadziej spotykaną wersję? qp czy cabrio są chodliwym towarem, jeżeli myślisz o M3 to za gołą budę trzeba dać sporo kasy a jeżeli ktoś ma czas, chęci i odpowiednią sumę to i tak warto choćby dla samego Mkowego VINu skompletować po roku czy pięciu jeżdżące M3. Co do youngtimera to głównym kryterium jest wiek auta i każde e30 na to miano się łapie, co do rejestracji na zabytek głównie chodzi o oryginalność auta, zabytkowe budynku też czasami mają dziury w dachu a dalej są zabytkami, z autem jest podobnie tylko konserwacje trzeba przeprowadzać wg konkretnych zasad a nie u pana Henia w stodole bo nad wszystkim łapę trzyma już konserwator zabytków. ale fakt - dla zgniłego sedana z 1.6 pod maską nie ma się co spinać, zdrowy rozsądek to podstawa. 

 

żeby było jasne :

http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=130:rejestracja-zabytkowego-kryteria&catid=49:porady-prawne&Itemid=600

 

myślę że teraz nikogo nie będzie dziwić to że e30 czy e34 jeżdżą na żółtych blachach

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dzisiaj auto po wczorajszym małym spa. Kupiłem lepsze żarówki i żeby poprawić bezpieczeństwo wypolerowałem lampy. Nie zrobiłem tego sam bo pasta plus papiery by mnie wyniosły tyle co polerka. Z efektu jestem zadowolony bo trochę zanieczyszczeń jest ale w środku. Zdjęcia troszkę w innym świetle ale myślę, że widać różnicę. No i ta prawa wyszła lepiej ale przed też lepiej wyglądała.

 

HAzr6ZG.jpg

qdOLHpK.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszesz ta kilka lat espero też będzie klasykiem.

Nie wiem jakie były rzadsze wersje e30, na pewno M-ka, jakieś inne też na pewno były mniej chodzi mi o wersję nadwozia bardziej o silniki. Natomiast darcie do gołej blachy, spawanie, nowy lakier itp to duże koszta i radzę się zastanowić czy na pewno dany egzemplarz jest tego warty.

 

Co do "żółtych blach" radzę nie czerpać swojej wiedzy z takich portali albo automobilisty bo się możecie oszukać, zapłacicie rzeczoznawcy za białą kartę, którą potem możecie się podetrzeć, bo konserwator odmówi wpisu (dobra, karta może się przydać jak będziecie mieli dzwona, jest szansa że ubezpieczyciel nie wyceni auta w cenie złomu). To zależy od widzimisię konserwatora i tak mazowiecki, pare lat temu odmówił wpisu do ewidencji ruchomych zabytków techniki dla 125p '69 twierdząc, że to zbyt popularne auto...

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny efekt. Ja czekam do wiosny, żeby zrobić polerkę i nałożyć wosk. Poza tym na lato ma fele 18 na których auto wygląda świetnie, Już nie mogę się doczekać. Jeszcze trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w każdej dyskusji o autach prym muszą wieść miłośnicy Bayerische Motoren Werke? ;)

Od trzech dni cieszę się napędem na cztery łapy. W związku z dalszym powiększaniem się rodziny musiałem zmienić moje Volvo S60 na V70 AWD.

 

Co dobre to dobre jak ktoś się zna to wielkiego wyboru nie ma :)

Ale doskonale Cię rozumiem też jeździłem fordem i do dziś go miło wspominam


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auto. Trochę pojezdzilem takim w tdi v10 na pneumatyce. I zawsze gdzieś mnie ciągnie do tego wozu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę VW TOUAREG-iem 4.2 V8

To był auto, które rozważałem przy zmianie auta bardzo mocno. Ostatecznie przegrało z moim Mondeo 2,5 T. Przywiązanie do marki wzięło górę, a i osiągi trochę lepsze :)

Trochę za duży gabaryt dla mnie, ale auto świetne bez dwóch zdań :) Masz diesela, czy benzynę?, bo 4.2 V8 występowały zarówno w wersji FSI jak i TDI.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6 3.0 V6

Z tego co wiem to silnik Forda :) bardzo udany

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był auto, które rozważałem przy zmianie auta bardzo mocno. Ostatecznie przegrało z moim Mondeo 2,5 T. Przywiązanie do marki wzięło górę, a i osiągi trochę lepsze :)

Trochę za duży gabaryt dla mnie, ale auto świetne bez dwóch zdań :) Masz diesela, czy benzynę?, bo 4.2 V8 występowały zarówno w wersji FSI jak i TDI.

FSI jest w produkcji od 2006-7 r

Ja mam starszy silnik benzynowy AXQ (taki co był w audi a8) wersja europejska na pneumatyce

Edytowane przez mkrzycho79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSI jest w produkcji od 2006-7 r

Ja mam starszy silnik benzynowy AXQ (taki co był w audi a8) wersja europejska na pneumatyce

Rozumiem. Bardzo fajny silnik, a pneumatyka to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem gazowania takich aut, dlatego jeżdżę autobusem. Albo stać kogoś na wachę i nie świruje się z gazem, albo powinno się kupić Fiata Pande. Albo Cię stać albo żyjesz według zasady zastaw się a postaw się.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admof weź się nie spinaj tylko ustaw budzik na rano bo Ci autobus ucieknie. Hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.