Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Genialne autko -zakup mojej małżonki w pełni przemyślany

 

39E0D1B6-0A34-450E-BA02-CB096CF0B304_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fordy to dobre auta. Aktualnie mam 2 i jest naprawdę ok. Wsześniej też miałem i było rownież w porządku.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chociaż wątku nie śledzę więc nie wiem czy juz nie było o tym samochodzie w temacie, ale prosiłbym Was o opinie bo mam do kupienia a właściwie do bezgotówkowej zamiany VW Tiguan 2.0 tdi, co prawda ze sporym przebiegiem prawie 200tyś, może ktoś jeździł i może podzielić się wrażeniami oraz jakieś info o silniku etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo auto przyjemne ,sprawdź jaki to silnik,było ich kilka typów,przy czym niektóre miały sporo problemów.Mam touarega 3.0 tdi to jest trochę większe od tiguana i jestem z autka b .zadowolony.Sprawdź też czy model,który kupujesz ma napęd na dwie osie czy tylko przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu kiedyś obiecałem, że podam spalanie przy stałej prędkości 150 km/h mojego potwora.

Wczoraj przetestowałem nową S8 z Sieradza do Łodzi i jest tak:

przy stałej prędkości 150 km/h mam na siódmym biegu 2100 obrotów, a średnie spalanie na odcinku 30 km (pusto było, ani razu tempomat nie musiał hamować i przyspieszać) wyniosło 6,7 l/100 km.

Silnik 3 litry diesel 580 NM i 245 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pali b .mało..Mój mimo,że ma ten sam sillnik spali przy tej prędkości z 9 litrów.Ale turas waży z 300-400kg więcej ma 6 biegową skrzynię(twój ośmio),no i aerodynamika suva jest bliska aerodynamikę kiosku ruchu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu kiedyś obiecałem, że podam spalanie przy stałej prędkości 150 km/h mojego potwora.

Wczoraj przetestowałem nową S8 z Sieradza do Łodzi i jest tak:

przy stałej prędkości 150 km/h mam na siódmym biegu 2100 obrotów, a średnie spalanie na odcinku 30 km (pusto było, ani razu tempomat nie musiał hamować i przyspieszać) wyniosło 6,7 l/100 km.

Silnik 3 litry diesel 580 NM i 245 KM.

Przez moment pomyslalem, ze to o audi s8 chodzi ;)

Cp to za potwor, bo spalajnie niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu kiedyś obiecałem, że podam spalanie przy stałej prędkości 150 km/h mojego potwora.

Wczoraj przetestowałem nową S8 z Sieradza do Łodzi i jest tak:

przy stałej prędkości 150 km/h mam na siódmym biegu 2100 obrotów, a średnie spalanie na odcinku 30 km (pusto było, ani razu tempomat nie musiał hamować i przyspieszać) wyniosło 6,7 l/100 km.

Silnik 3 litry diesel 580 NM i 245 KM.

No ładny wynik. U mnie to 8,6 w podobnych warunkach :) No ale ja mam turbobenzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akis - w moim jest siedmiobiegowy S-tronic, osiem biegów jest dopiero w biturbo, tam jest automat ZF

Audi A6 quattro, sam jestem zdziwiony, bo generalnie pali tylko litr więcej niż dwulitrowy diesel z napędem tylko na tył, który miałem poprzednio (BMW F10). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny wynik. U mnie to 8,6 w podobnych warunkach :) No ale ja mam turbobenzyne.

Turbobenzyne i 4x4 ?

Bo na 4x4 to nawet w dieslu spalanie 6,7 jest rewelacyjne. No chyba, ze przy 150km na s8 4x4 sie wylacza :)

Edytowane przez marek_h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbobenzyne i 4x4 ?

Bo na 4x4 to nawet w dieslu spalanie 6,7 jest rewelacyjne.

Nie nie, niestety FWD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słowo wyjaśnienia - oczywiście chodzi o drogę o numerze S8. :)

Chociaż takie Audi S8 to chętnie bym potestował. I nie spaliłoby 6,7, obiecuję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chociaż wątku nie śledzę więc nie wiem czy juz nie było o tym samochodzie w temacie, ale prosiłbym Was o opinie bo mam do kupienia a właściwie do bezgotówkowej zamiany VW Tiguan 2.0 tdi, co prawda ze sporym przebiegiem prawie 200tyś, może ktoś jeździł i może podzielić się wrażeniami oraz jakieś info o silniku etc.

Miałem TIguana 2,0TDI170KM

dobre solidne auto,przyjemnie i wygodnie się jeździło, serwisowałem nie było żadnego problemu z silnikiem ,spalanie ok 6,5 przy spokojnej jeździe,

silnik bierze olej jak to we VW.Te silniki sa wytrzymałe ,ale warto sprawdzić  w autoryzowanym serwisie historię auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fordy to dobre auta. Aktualnie mam 2 i jest naprawdę ok. Wsześniej też miałem i było rownież w porządku.

 

Jak o spalaniu mowa powyzej to jestem w szoku. Dzisiaj zrobilem przelot 1326 km (z przerwami 13 godzin) . Stan licznika samochodu ze zdjecia powyzej 1334 km. Srednie spalanie 5,8 l/100km. Caly czas autostrady 120-140km /h. Ile to bedzie palic po dotarciu. Ponizej 5 l ???


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak o spalaniu mowa powyzej to jestem w szoku. Dzisiaj zrobilem przelot 1326 km (z przerwami 13 godzin) . Stan licznika samochodu ze zdjecia powyzej 1334 km. Srednie spalanie 5,8 l/100km. Caly czas autostrady 120-140km /h. Ile to bedzie palic po dotarciu. Ponizej 5 l ???

Poniżej dwóch, albo co łaska lub trochę zupy w Caritasie :)

Może raczej zapisuj sobie stan licznika na rachunkach. Po kilku miesiącach wyciągnij średnią - to będzie średnie spalanie. Możesz spać spokojnie - wyjdzie gruubo powyżej 5 l


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakbyś pytał jaki silnik w pralce albo mikserze polecam - kup to co wszyscy, albo coś całkiem innego :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S6 (nie droga :rolleyes: ) srednie spalanie na 400 km w trasie 15l (bez autostrad) 340KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Cesarz Franc-Josef kazał zrobić wagon ze stałą temperaturą, to inżynierowie CK monarchii zrobili tyle klimy ile się wówczas dało i do tego termometr pokazujący zawsze tą samą ilość stopni :)

to tak apropos spalania wg norm EU :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam japoński to i auto. I choć Mazda 6 dobrze się spisuje, to moim marzeniem jest Lexus LS430 FL. Może kiedyś jakimś cudem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się  podoba, jestem fanem japończyków klasy wyższej...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto,ale drogie w serwisie jak juz coś piardnie.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie wiem jak w Lexie, ale ja mam w Legendzie jedną, ale za to typową awarię, mianowicie tylne czujniki ABS... 900zł sztuka :unsure:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przypadłość niemal każdego modelu Hondy. Kiedyś miałem Prelude i również tylny czujnik ABS padł, a poza tym często klienci na to przyjeżdżają. Statystycznie na 10 wymienionych czujników 8-9 to są tylne.Cene potwierdzam :-(


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuuuugich nieskutecznych poszukiwaniach 9-3I zanabyłem drogą kupna wersję drugą....

Oby nie trafiła się problemowa  B)

C360_2015_03_08_11_14_36_737.jpg

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po dłuuuugich nieskutecznych poszukiwaniach 9-3I zanabyłem drogą kupna wersję drugą....

Oby nie trafiła się problemowa  B)

 

 

 

SAABolot przyjechał z Holandii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.