Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelo

niewiem ile teraz kosztuje w Pl.. a i kurs trzeba znac ;)

 

zaokraglajac 5.60 pln, a w Pl 4.80...

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze taniej. Moze juz czas wracac ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,43 to chyba i tak drozej niz w Polsce ?

No co Ty?-w Polsce ponad 4 kosztuje.... :lol:  ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty?-w Polsce ponad 5 kosztuje.... :lol:  ;)

no to jeszcze nie czas ;)

Edytowane przez cook

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

a disel w Pl ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu kupowalem chyba po okolo 5.5 zl czyli okolo 1.35 EUR. Nie podejrzewam zeby ceny od tego czasu bardzo sie zmienily


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

to jeszcze nie tak tragicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ON kosztuje dziś w Warszawie około 4,39....

No to mnie teraz zaskoczyles. Odkad siegam pamiecia to zawsze bylo powyzej 5


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny cenami, porownajmy ile L benzyny kupi sie za godzine pracy przy przecietnej polskiej wypłacie a ile za niemiecką wypłate a później powiedzmy gdzie jest drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne ..ale jakiś obraz jest

Kraj Średnia cena Pb95 (w zł/litr) Średnie zarobki (w zł)* Ile litrów Pb95 kupimy za średnią pensję? Włochy 7,86 8 971 1 141 Holandia 7,71 11 112 1 441 Dania 7,56 16 144 2 135 Grecja 7,56 6 964 921 Portugalia 7,30 5 527 757 Wielka Brytania 7,30 10 969 1 503 Belgia 7,24 12 763 1 763 Szwecja 7,11 12 641 1 778 Francja 7,10 11 183 1 575 Finlandia 7,09 12 511 1 765 Irlandia 7,04 14 652 2 081 Niemcy 6,97 10 253 1 471 Słowacja 6,68 3 821 572 Węgry 6,41 3 448 538 Słowenia 6,41 7 386 1 152 Czechy 6,33 4 152 656 Austria 6,26 11 816 1 888 Hiszpania 6,09 8 753 1 437 Łotwa 6,09 2 882 473 Litwa 6,08 2 710 446 Luksemburg 5,94 16 994 2 861 Polska 5,88 3 352 570 Estonia 5,73 3 591 585 Bułgaria 5,66 1 713 303 Rumunia 5,53 2 556 462


*Średnie zarobki według Eurostatu z 2011 roku, które zostały przeliczone na zł po obecnym kursie euro. Średnie ceny benzyny z 2 maja 2012 roku. Dane nie obejmują Cypru i Malty.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny cenami, porownajmy ile L benzyny kupi sie za godzine pracy przy przecietnej polskiej wypłacie a ile za niemiecką wypłate a później powiedzmy gdzie jest drożej

Dobrze mówi.....dać mu wódki B)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena paliwa w Polsce jest bardzo dobra, pozostaje tylko podniesc troche pensje i mozna silnika na noc nie wylaczac ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook na prezydenta!!!

Jednak się da :-P

A tak serio kraj w środku Europy z aspiracjami, żeby się liczyć, a prosta tabelka pokazuje jakie są realia. Do prawdziwej Europy mamy 100 lat. Przykre.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś kiedyś o oponach całorocznych?

 

Ja też myślę, że to najlepszy pomysł, zwłaszcza w aucie 4WD. Według niektórych testów jakie czytałem dobre całoroczne opony są lepsze od tanich zimówek mawet w trudnych, zimowych warunkach.

 

Po prostu tak to odebrałem.

Napisałeś na YT

 

modIMG05091431499546.jpg

 

 

"Nie ma żadnych skrzyń gdzie wsteczny jest zamiast 5 biegu"

 

Ja tego nie wiem, Ty jak widać wiesz - napisałem Ci dlaczego tak sądzę:

 

 

 

Program prowadził Adam Kornacki

 

http://www.adamkornacki.pl/index_pl.php?site=adam

 

dość znany kierowca wyścigowy + dziennikarz kilku programów motoryzacyjnych.

Nie sądzę aby pomylił 5 z wstecznym i nie wiedział, że na gałce jest R tak jak pokazałeś.

To, że R jest za 5 jest po prostu schematem, jakby na gałce dali 5/R to ludzie zaczęliby się zastanawiać, czy chcąc wrzuć 5 bieg trzeba przejść jakiś dodatkowy test na inteligencję albo odprawić egzorcyzm. Poza tym Kornacki mówi dość jasno i prosto, "bieg 5 jest wymienny z wstecznym", nie pada tam słowo że R jest za 5. W "standardowej" skrzyni manualnej zawsze jest jakieś zabezpieczenie, sam Hiobie napisałeś, że w M3 wsteczny wrzuca się ciągnąć lewarek mocno w lewo i do przodu, używając "zwykłej" siły R nie wbijesz bo lewarek nie przejdzie za 1, gdyby w camaro R był za 5 to byłoby na podobnej zasadzie i nie byłoby sensu wyróżniać oczywistej sprawy, no chyba że amerykańska myśl techniczna nie przewiduje jakiegoś zabezpieczenia i po 4 zamaszystym ruchem ręki wbijamy R, żegnając tym samym silnik czy skrzynię

 

 

W Camaro, w którym byłem była inna skrzynia (Tremec T-56) i wsteczny nie był tam "zamiast piątego", ale na lewo od jedynki. Natomiast w tych Camaro w których jest skrzynia z wstecznym w prawo i do przodu,( Tremec TR-6060)  nie ma zwykłego mechanicznego połączenia lewarka z "kółeczkami zębatymi". W tej skrzyni, która jest teraz w Camaro i w Corvette, przy spokojnej jeździe przy zmianie z jedynki na dwójkę wrzucimy czwórkę, bo komputer wie lepiej od nas który bieg chcemy wrzucić.  Zatem prawdopodobnie jest też tak z piątką/wstecznym. Gdy auto stoi, wejdzie wsteczny, gdy się jedzie - piątka. Ciągle na "grafiku" ten wsteczny będzie maksymalnie w prawo i do przodu, za piątką, a w samej skrzyni nic nie jest zamiast czegokolwiek - każdy bieg jest tam, gdzie go zaprojektowali inżynierowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym "zamiast" to jest ogólnie chwytanie się za słówka, wiadomo, że w domyśle "zamiast 5. biegu jest wsteczny" każdy pomyśli, że wyrzucili tryby 5 begu a dali wsteczny traktując ten zwrot dosłownie. Trochę luzu. Historia pt "czym się różni odsunąć od przesunąć"...

Po kiego grzyba wkładać zautomatyzowaną skrzynię do auta i wmawiać ludziom, że to taki "inny manual". Jak jade spokojnie i z 1 chce wrzucić 2 to znaczy że chcę wrzucić 2 a nie 4, jakbym chciał 4 to bym sam wybrał ten bieg. Ogłupianie ludzi i wmawianie im, że sami decydują co robią a tak na prawdę to mogą sobie pogrzebać palcem w nosie. Ale Ci leniwi, którzy chcą uchodzić za nieleniwych będą mówić "nie jestem leniwy, mam manuala" ;)

 

co do płac, paliwa itd, to średnia krajowa, jak to ładnie brzmi a jak pięknie cyferki wyglądają  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płac, paliwa itd, to średnia krajowa, jak to ładnie brzmi a jak pięknie cyferki wyglądają  :lol:

 

Średnia krajowa to jak pensja brutto i długość .....podana z długością kręgosłupa łącznie :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po kiego grzyba wkładać zautomatyzowaną skrzynię do auta i wmawiać ludziom, że to taki "inny manual". Jak jade spokojnie i z 1 chce wrzucić 2 to znaczy że chcę wrzucić 2 a nie 4, jakbym chciał 4 to bym sam wybrał ten bieg. Ogłupianie ludzi i wmawianie im, że sami decydują co robią a tak na prawdę to mogą sobie pogrzebać palcem w nosie. Ale Ci leniwi, którzy chcą uchodzić za nieleniwych będą mówić "nie jestem leniwy, mam manuala" ;)

 

Tam ciągle te biegi trzeba zmieniać ręcznie, więc to nie jest skrzynia dla leniwych. Leniwym polecam DSG. :lol:

Przyczyna dla której włącza się tam od razu czwórka zamiast dwójki jest dość prosta. W Stanach płaci się "gas guzzler tax", podatek od zbyt wysokiego zużycia paliwa. Jest on dodawany do ceny nowego samochodu i np. za mojego M3 w 2008 roku wynosił on 1300 dolarów. W aucie, którego cena podstawowa wynosiła nieco ponad 50 tys jest to dość pokaźna kwota, więc producenci starają się unikać tego jak mogą.

 

Sposób badania średniego zużycia paliwa określają normy, które dla auta z manualem brzmią mniej-więcej tak. "Przy prędkości 15 mil na godzinę zmieniamy bieg na dwójkę i przez 10 sekund rozpędzamy się wciskając pedał gazu w 30%..." - i wykonuje się ten test na hamowni, nie w realu. Taka skrzynia pozwala na osiągnięcie lepszego wyniku i uniknięcie płacenia tego podatku, bo nie da się włączyć dwójki - włączy się czwórka, mimo, że postępuje się tak, jak norma nakazuje.

 

Cieszę się, że w moim aucie (w M3) mam normalną skrzynię, gdzie mam dokładnie ten bieg, który sobie wsadzę. Dlatego też nie chciałem DSG, mimo, że auto z nim jest minimalnie szybsze, bo tam czasem komputer wie lepiej czy można bieg zmienić, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dwójka nie wejdzie ?

To jak włączyć drugi bieg w tym cudzie techniki ?

:rolleyes:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG nie jest dla leniwych bo trzeba klepać paluchem w łopatkę, to nie automat. Poza tym dla ścisłości - w M3 nie możesz mieć DSG bo DSG jest w VW, BMW ma DKG. Dwusprzęgłównki w trybie manulanym nie zmieniają same biegu więc nawet tam jak chcesz wrzucić 2 to wrzucisz 2 i będziesz jechać na tym biegu ta długo jak chcesz

 

 

Znaczy dwójka nie wejdzie ?

To jak włączyć drugi bieg w tym cudzie techniki ?

:rolleyes:

 

nie da się, tryby biegu 2 i 3 robią tylko za balast :lol:

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że to najlepszy pomysł, zwłaszcza w aucie 4WD. Według niektórych testów jakie czytałem dobre całoroczne opony są lepsze od tanich zimówek mawet w trudnych, zimowych warunkach.

 

 

 

W Camaro, w którym byłem była inna skrzynia (Tremec T-56) i wsteczny nie był tam "zamiast piątego", ale na lewo od jedynki. Natomiast w tych Camaro w których jest skrzynia z wstecznym w prawo i do przodu,( Tremec TR-6060)  nie ma zwykłego mechanicznego połączenia lewarka z "kółeczkami zębatymi". W tej skrzyni, która jest teraz w Camaro i w Corvette, przy spokojnej jeździe przy zmianie z jedynki na dwójkę wrzucimy czwórkę, bo komputer wie lepiej od nas który bieg chcemy wrzucić.  Zatem prawdopodobnie jest też tak z piątką/wstecznym. Gdy auto stoi, wejdzie wsteczny, gdy się jedzie - piątka. Ciągle na "grafiku" ten wsteczny będzie maksymalnie w prawo i do przodu, za piątką, a w samej skrzyni nic nie jest zamiast czegokolwiek - każdy bieg jest tam, gdzie go zaprojektowali inżynierowie.

 

No nie - muszę wtrącić swoje 3 grosze ;) To co piszesz/piszecie/opisujecie to kilka wymieszanych pojęć a wrzuciliście je do jednego wora. W Vette i w Camaro wsteczny wrzuca się wrzucając na postoju bieg 5. w samej skrzyni jest mechanizm hydrauliczny który to poprostu przestawia uzależniając to od tego, czy wał się kręci czy nie. A co do zmiany z dwójki na czwórkę to:

 

One-to-Four Shift Light

(Manual Transmission)

 

When this light comes on, the

vehicle can only be shifted from

1 (First) to 4 (Fourth) instead of

1 (First) to 2 (Second).

The shift must be completed into

4 (Fourth) to turn off this feature.

This helps the vehicle get the best

possible fuel economy.

After shifting to 4 (Fourth), the

vehicle can be downshifted to a

lower gear.

 

Notice: Forcing the shift lever

into any gear except 4 (Fourth)

when the 1 TO 4 SHIFT light

comes on may damage the

transmission. Shift only from

1 (First) to 4 (Fourth) when the

light comes on.

 

This light comes on when:

. The engine coolant temperature

is higher than 76°C (169°F),

. The vehicle is going 24 to

31 km/h (15 to 19 mph) and

. The vehicle 21 percent throttle

or less.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

DSG nie jest dla leniwych bo trzeba klepać paluchem w łopatkę, to nie automat.

 

 

Poważnie? DSG nie mają trybu automatycznej zmiany biegów?

Widziałeś kiedyś samochód ze skrzynią DSG bez łopatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.