Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie zobaczyć mx5 to nie jest święto...

I o to chodzi, jeżdżąca miata to super sprawa dla właściciela, a nie dla Ciebie czy kogokolwiek innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda podoba mi się do tego stopnia, że w zasadzie miałem już ją kupić, ale ta "Renówka" moim zdaniem równie ładna :)

Ja 6 zdecydowanie wolę w sedanie i bardzo mocno namawiam moją rodzicielkę do kupienia jej. Bo zanim ją będę mógł kupić to jeszcze długo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widzieliście jak wygląda ranking kradzieży tych mazd 6... masakra

też brałem taką pod uwagę jak szukałem nowego auta... jednak po kilku japońskich autach stwierdziłem, że to nie jest to czego szukam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie kombiaków - co sądzicie o nowym Leonie Cupra ST? 280km, 6s/100km. Dla mnie bomba - samochód którym chcesz jechać po bułki na drugi koniec miasta :-) 

 

leonstcupraprice.jpg?itok=jpqC3iydSEAT-Leon-ST-Cupra-4.jpgf4380250f244e607907a53178e771913.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny, jezdzilem takim z dsg, jak kazdy vag ma pewnie bonus z fabryki, wiec obstawiam ze maja realnie pod 300KM

jedyny problem tego auta to brak 4x4... na suchym trakcja jest, gorzej jak popada albo przyjdzie jesień

ponad 2 lata jezdzilem golfem 5 gti z dsg z moca ok 250KM i właśnie brak trakcji to była jego największa bolączka...

dlatego jak coś to golf r w kombi, tu wszystko jest jak należy :)

przed passatem mialem audi a6 3.0tdi z moca ok 290KM, quattro robi robote, w zasadzie auto idealne na kazde warunki

cupra ma jeszcze jeden minus, wnetrze jak w poprzedniej generacji golfa... czyli widac ze jest to polka nizej

z tego co pamietam to nie ma nawet takich opcji jak keyless system czy easy open, niby drobiazg a bardzo funkcjonalny :)

znajomy ma octavie rs w nowej budzie i bardzo chwali... szczerze mówiąc to bym chyba już wolał taką cuprę... no ale brak 4x4 skutecznie mnie zniechęca do zamiany auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na polskich dziurawych drogach trzeba uważać żeby plomby nie wypadły bo ma b. twarde zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie slyszalem ze w trybie komfort jest naprawde spoko, mimo 19''. 

 

Niestety cupra to ok 130k za wypas, a golf R 180k, różnica jest dosyc spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180 tyś można kupić Imprezę. Musialbym rozum stracić żeby kupić VieśWoza.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wizualnie nowe Seaty to porażka, a jeszcze za 180 tysi :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180 tyś można kupić Imprezę. Musialbym rozum stracić żeby kupić VieśWoza.

aktualnie nowe vw to inna jakosc, klasa wyzej niz konkurencja... warto sie przejechac zeby wyrobic sobie zdanie ;)

cupra kosztuje na wypasie do 140k

za golfa r dobrze wypasionego trzeba dac 180+

nie zmienia to faktu ze zgadzam sie z tym ze obecne ceny vw sa mocno przegiete... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za kraj, a raczej co za ludzie?

Zmieniając temat, widzieliście nowego Ranaulta Talismana kombi?

Dla mnie bomba.

 

No widziałem go też kilka dni temu na necie. Też wpadł mi w oko. Nie moja para kaloszy, ale podoba mi się. Bardziej mi przypomina Passata niż Mazdę

Renault-Talisman_Estate_2016_800x600_wal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widzieliście jak wygląda ranking kradzieży tych mazd 6... masakra

też brałem taką pod uwagę jak szukałem nowego auta... jednak po kilku japońskich autach stwierdziłem, że to nie jest to czego szukam ;)

Coś takiego mi się ostatnio rzuciło w oczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@proki ale jak mozesz porównywac i jeszcze mówić ze nie ma startu? pod jakim wzgledem? :)

 

Levorg dostepny w PL to 1.6 benzyna 170KM i 136k PLN kosztuje golas podstawowy, a wiadomo jakie subaru są w środku.

 

 

@Dorian, niektórzy mając małe dziecko potrzebują, aby samochód spełniał tez inne funkcje niz sportowe, (oczywiscie gdy nie mogą sobie pozwolić na więcej pojazdów). Poza tym duuzo latwiej jest przekonać żonę :) pomijam to ze impreza w podstawie kosztuje 190k, a cupra na full wypasie 130-140k

 

Cena/jakość/osiągi Cupra ma wg mnie najlepszy stosunek

 

Koncern Vag dla osob, ktore chca miec samochod sportowy i funkcje rodzinne zrobil tak

 

Seat 280km(w rzeczywistosci 300km) ~130k PLN

Golf 300km ~180k PLN

S3 300km ~250k PLN

 

silniki te same, różni się tylko napedem 4x4, i jakością wykonania. Wszystkie ok mniej wiecej takie same przyspieszenie

Edytowane przez YouAreNext

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęgie głowy koncernu muszą jakoś rozgraniczać i dedykować konkretną markę i tak samo w wersja sportowych popularnych hb.

 

1) Octavia - to przecież ta sama podłoga więc w tym porównaniu być powinna. Wersja RS ma teraz 230KM i jest najtańsza z ekipy

2) Seat z Cuprą i emosiąąą w pakiecie, z założenia ma dostarczać najwięcej sportowych wrażeń, a zarazem ma być stosunkowo niedrogi bo targetem są najmłodsi, więc jakość materiałów niżej niż w VW, ale moc największa, choć tylko na ośkę.

3) Golf jako konkurencję dla powyższych wystawia GTI z najlepszą jakością materiałów, ale z mniejszą mocą niż Seat, natomiast jako konurencję dla S3 wystawia wersję R.

4) S3 na górze piramidy z najlepszą jakością wykończenia, AWD i prestiżem.

 

Porównaniem chciałem tylko wskazać, że należałoby raczej porównywać RS/GTI/CUPRA i oddzielnie R/S3 jeśli chodzi o koncern.

Jeżeli porównywać globalnie doszły by nam smaczki jak nowy TypeR, FF ST i RS i Astra OPC, Megane RS a wszystkim życzę tylko takich dylematów co z tej puli wybrać :)

Edytowane przez Kawasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten nowy seat to nie półka pod golfem i płyta od rapida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180 tyś można kupić Imprezę. Musialbym rozum stracić żeby kupić VieśWoza.

:)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten nowy seat to nie półka pod golfem i płyta od rapida?

 

Nie, pomyliłeś Leona z Toledo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal borykam się z zakupem pierwszego auta :wacko:

Jest do kupienia fiat panda 1.2 mpi 60 koni, klimatyzacja i w zasadzie wszystko co było dostępne w pandzie poza szklanym dachem, serwisowany w aso - 80 tysięcy przebiegu. Mam jednak opory, żeby zapłacić 11 tysięcy za dziesięcioletnią pandę, nawet zadbaną.

Warto się pakować w takie auto? Najbardziej obawiam się korozji, wszystkie fiaty, które miałem w rodzinie dokonały żywota na szrocie zjedzone do szczętu. No i potem kolejna kwestia - gazować, czy mało pali i szkoda sobie zawracać głowę?

Panda nigdy nie była przedmiotem mojego zainteresowania, przyznam, że trochę się zdziwiłem - myślałem, że są znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest wystawiona za 11 to znaczy że poniżej 10 można ją kupić :)

Pande polecam jako fajnie auto do miasta. Mamy takie w firmie dla handlowców. Eksploatacja tania, ubezpieczenie niskie, naprawy bardzo tanie. Jeśli nie był jakoś mocno bity to z rdza też nie mieliśmy większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.