Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To jest JUKE-R z silnikiem i napędami od GTR-a, ponad 500KM, no i bardzo limitowana ilość stąd chora cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nissan's Joke

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelił mi uszczelniacz na wale korbowym, ehhhh...

Rozrząd do ściągnięcia, chociaż wymieniałem w grudniu. Już jestem umówioby do Forda. Mechanik, który wymieniał rozrząd i uszczelniacz tenże właśnie wypiął się na mnie, więc zrobie to w Fordzie. Bagatela 1400 pln po długich negocjacjach, ale chociaż 2 lata gwarancji dają.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelił mi uszczelniacz na wale korbowym, ehhhh...

Rozrząd do ściągnięcia, chociaż wymieniałem w grudniu. Już jestem umówioby do Forda. Mechanik, który wymieniał rozrząd i uszczelniacz tenże właśnie wypiął się na mnie, więc zrobie to w Fordzie. Bagatela 1400 pln po długich negocjacjach, ale chociaż 2 lata gwarancji dają.

jak to się wypiął? 

takie życie z mechanikami. u mnie 2 lata temu była wymieniana uszczelka pod pokrywą zaworów bo lekko się pociła, po roku kupiłem kolejną i tym razem zrobiłem to sam i wiem że teraz musi być ok ;)  "stara" była w 3 miejscach podwinięta, jak to wyglądało można się domyślić. nawet wymiana oleju w automacie nie jest taka zła a po zapytaniu mechanika czy wymieni olej w skrzyni i odpowiedzi "jak będzie trzeba to się jakoś wymieni" człowiek już nie ma złudzeń :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ma takie zdanie. Już wolę w serwisie, chociaż gwarancja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odgrzybiałem w foce parownik i wymieniałem filtr w foce i ja pierd.le dajcie mi tego projektanta który projektował umiejscowienie filtra przeciwpyłkowego to mu normalnie...


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odgrzybiałem w foce parownik i wymieniałem filtr w foce i ja pierd.le dajcie mi tego projektanta który projektował umiejscowienie filtra przeciwpyłkowego to mu normalnie...

Czyli, co mysisz odkręcać pedał gazu, żeby wymienić filtr kabinowy?, witaj w klubie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem bez bo są patenty z nacinaiem filtra, ale jednak odkręciłem. Do tej czynności potrzeba niebywałych zdolności akrobatyczno-sprawnościowych. Dobry test cierpliwości. Okazało się, knuty z forda ostatnio filtra nie zmieniły taki był zasyfiony.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Darecki, fajne Disco

Jesteś z niego zadowolony?

Tak, nawet bardzo. Mam go 5 lat i w sumie robię tylko rzeczy eksploatacyjne w rozumieniu tego dla auta terenowego. Generalnie nie miałem awarii zatrzymującej auto :) Poza tym to bardzo wygodny wóz wyprawowy połykający kilometry asfaltu i dający sobie radę lepiej niż dobrze w terenie, do tego jak na terenówkę jest bardzo ekonomiczny. Jedna z wad to zbyt mała moc, tylko 138KM w porównaniu do współczesnych aut gdzie średnia to jakieś 180KM nie robi szału (ale od czego jest reduktor) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Od dawna podoba mi się ten model i czasami nachodzą myśli, aby sobie taką przeprawówkę zbudować.

Jedyny problem to wieczny barak czasu, aby choć spróbować wykorzystać jego możliwości :(

Może kiedyś...


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem bez bo są patenty z nacinaiem filtra, ale jednak odkręciłem. Do tej czynności potrzeba niebywałych zdolności akrobatyczno-sprawnościowych. Dobry test cierpliwości. Okazało się, knuty z forda ostatnio filtra nie zmieniły taki był zasyfiony.

Fakt. Akrobatyka max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Od dawna podoba mi się ten model i czasami nachodzą myśli, aby sobie taką przeprawówkę zbudować.

Jedyny problem to wieczny barak czasu, aby choć spróbować wykorzystać jego możliwości :(

Może kiedyś...

Jedyny problem z tym modelem to jego wiek. Ja mojego kupiłem jako 7-latka i dobrze trafiłem :) W tej chwili mam pewne auto które znam i pewnie pojeżdżę nim jeszcze kilka lat. Jednak gdybym chciał teraz kupować DII to przemyślał bym to kilka razy, gdyż bardzo już trudno o rokujący egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy ujeżdżają Disco jedynki z silnikami 200tdi i 300tdi i bardzo sobie chwalą...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z tym modelem to jego wiek. Ja mojego kupiłem jako 7-latka i dobrze trafiłem :) W tej chwili mam pewne auto które znam i pewnie pojeżdżę nim jeszcze kilka lat. Jednak gdybym chciał teraz kupować DII to przemyślał bym to kilka razy, gdyż bardzo już trudno o rokujący egzemplarz.

To prawda, samochody są coraz starsze i tych dobrych ubywa...:-(

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200tdi i 300tdi to bardzo proste i trwałe silniki, jednak patrząc na Disco jeżdżące "wyprawowo" to widać już ich zużycie i awaryjność. DI to taka jeżdżąca bomba z opóźnionym zapłonem :) coś tam zawsze może się wysypać. Powoli ta przypadłość dopada i DII :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, samochody są coraz starsze i tych dobrych ubywa...:-(

Fakt. Stare, proste i trwałe Land Rovery, Toyoty LC i Patrole się skończyły. LR ze swoim TDV6, Toyota z D4D i Patrol z wybuchającym 3.0 to już dramat. Silniki na wyprawy skończyły się na 300tdi (LR DI), td5 (LR DII), 2,8 R6 (Patrol) i starym prostym 3.0 Toyoty sprzed epoki CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio kupi Parcha z 3.0 d (wymienionym na gwarancji) tylko dlatego, że to najmłodsze roczniki. Następnie poszukał 4.2 z anglika i ma praktycznie niezniszczalny samochód, bo rozebrany został do niemal ostatniej śrubki i zakonserwowany :-)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest metoda, ale wymaga sporo zaangażowania. Jak wieść niesie Parchy Y-61 to rdza, wybuchające diesle 3.0 i najlepsze w tej klasie właściwości terenowe. 

Ale już Parch porządnie zakonserwowany, z motorem 4,2 to hohoho cukiereczek  :D I takiego bym chciał, ale nie mam tyle samozaparcia żeby to cudo sobie złożyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zachodu z tym było i kasy też nie mało wpakował, ale silnik 3.0 dobrze sprzedał

Kolejna sprawa, to nie jego jedyny samochód i nie spieszylo mu się więc wszystko zostało dopracowane


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 raczej nie powinno być jedynym autem w rodzinie :) Lubię nim jeździć, ale jednak nic nie zastąpi na asfalcie zwykłego płaskacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej tęsknię za nim :( ...

 

post-27317-0-80761900-1441564165_thumb.jpg

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.