Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

991 był następcą 356, który powstał sporo wcześniej niż Syrena. I też miał okrągłe światła :)

Też sporo czytałem i też nie napotkałem się z takim stwierdzeniem.

A generalnie 911 to mój samochód marzeń:

86351451749629764837.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem Bentley Continental GT jest wzorowany na Warszawie garbatej. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Syrena_Sport

 

Rozumiem ze w temacie motoryzacji wiesz wszystko, gratuluje wiedzy.

Zapytalem ponieważ ten model powstał wcześniej niz Porsche,a wg mnie wizualnie go przypomina.

Nie wszystko, np bieżącą motoryzacja średnio mnie interesuje.

 

Nie zauważam zbyt wielu podobieństw projektowo-konstrukcyjnych między tymi modelami.

Porsche zdecydowanie więcej zaczerpnął z czeskiej Tatry, niż z "tajnego" prototypu Syreny, o którym raczej nie miał nawet szansy usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem Bentley Continental GT jest wzorowany na Warszawie garbatej. ;)

Idąc tym samym tropem to najmądrzejszy jest ten co ma szybsze złącze internetowe.

Dziękuje za odpowiedzi, pytanie zadałem bo zaciekawila mnie przeczytana informacja, auta nie są w kręgu moich zainteresowań, ot uznalem to za ciekawostkę :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko, np bieżącą motoryzacja średnio mnie interesuje.

 

Nie zauważam zbyt wielu podobieństw projektowo-konstrukcyjnych między tymi modelami.

Porsche zdecydowanie więcej zaczerpnął z czeskiej Tatry, niż z "tajnego" prototypu Syreny, o którym raczej nie miał nawet szansy usłyszeć.

Ponieważ Porsche przyjaźnił się z Jelinkiem. Wspólnie namówili też swojego kumpla Benza na auto z silnikiem z tyłu, gdyż i Porsche miał swojego VW i Jelinek Tatrę z takim układem napędowym. Wtedy Benz skonstruował i wyprodukował tzw. "Heckera" czyli Mercedesa z silnikiem z tyłu. Były to 170H oraz 130H... o mały włos nie mielibyśmy Mercedesów gdyż ten projekt doprowadził MB na skraj bankructwa.

Też ma coś ta paskuda z Syreny...

758943_1383141_3596_1819_23119.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem Bentley Continental GT jest wzorowany na Warszawie garbatej. ;)

:)

 

To dlatego tak podoba mi się Warszawa "Garbus" :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Syrena_Sport

 

Rozumiem ze w temacie motoryzacji wiesz wszystko, gratuluje wiedzy.

Zapytalem ponieważ ten model powstał wcześniej niz Porsche,a wg mnie wizualnie go przypomina.

 

Tu nie trzeba jakiejś szalonej wiedzy. Każdemu miłośnikowi motoryzacji gdzieś tam o uszy obił się VW garbus, NSU czy Tatra - to czasy przedwojenne - i tam korzeni sportowych aut Porsche należy się doszukiwać. Nie w Syrence, która była nikomu nie znana, dość ładna, ale sportowa jak jak samojezdne działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Amerykanie przyłapany VW na oszustwie, jak przywala im max.kare to uzbiera się około $18mld, wydaje mi się ze za taką kasę można by było rozwiązać problem uchodźców.

Z drugiej strony, dobrze im tak tzn tym z VW


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to, tak samo jak cały ten bajzel z Arabami, jest elementem strategii USA. Obama gra na osłabienie Europy i tyle.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć oszukiwali na testach głównie silników diesla, chodzi o normy spalin i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

991 był następcą 356, który powstał sporo wcześniej niż Syrena. I też miał okrągłe światła :)

Też sporo czytałem i też nie napotkałem się z takim stwierdzeniem.

A generalnie 911 to mój samochód marzeń:

86351451749629764837.jpg

Mój tez :) model 993

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

993 to już klasyk.

Niektórzy twierdzą, że to ostatnie prawdziwe 911, bo chłodzone powietrzem.

Dzisiaj trzeba dać minimum 150 tys. PLN za dobrze utrzymaną sztukę. I raczej tanieć nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPA podaje że faktyczne normy emisji ( NOx) były przekraczane 40-sto krotnie .

Nawet nie myślałem ze można taką norme przekroczyć aż o tak duża wartość.

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo poszli. Zobaczymy co dalej. Tak sobie myśle, ciekawe co na to Europa. My mamy chyba ostrzejsze normy. Ciekawe czy u nas też VW czegoś nie pokombinował. Od dawna mówi się, że auta VW mają więcej faktycznej mocy niż w katalogu. Taku "bonus" od producenta, tylko ciekawe co się za tym kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba jakiejś szalonej wiedzy. Każdemu miłośnikowi motoryzacji gdzieś tam o uszy obił się VW garbus, NSU czy Tatra - to czasy przedwojenne - i tam korzeni sportowych aut Porsche należy się doszukiwać.

 

Zwłaszcza w garbusie :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo poszli. Zobaczymy co dalej. Tak sobie myśle, ciekawe co na to Europa. My mamy chyba ostrzejsze normy. Ciekawe czy u nas też VW czegoś nie pokombinował. Od dawna mówi się, że auta VW mają więcej faktycznej mocy niż w katalogu. Taku "bonus" od producenta, tylko ciekawe co się za tym kryje.

Już tu nasi "fachowcy" zaczynaja przypuszczac ze jest mozliwe ze VW wycofa sie z polnocnoamerakanskiego rynku. Ciekawe czy zdecydowali by sie aż na taki krok,

Dzisiaj wstrzymali sprzedaz tdi w stanach I kanadzie,

mnie tylko interesuje czy EPA zlapie też BMW I mercedesa na podobnym szwindlu bo mowili ze im też sie przygladna. Niezle teraz musza tam w tych koncernach robic w porty :)

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta ekologia to jedna ściema - produkcja filtrów cząstek stałych i DPFów późniejsza ich utylizacja jest bardziej toksyczna niż zanieczyszczenie które spowoduje samochód bez tych wynalazków.Tylko właściciel samochodu jest kopany po d*pie (kolejny element który może paść) 

Zanieczyszczenia które te filtry wyłapią niweczy jeden wybuch wulkanu aja-flaja-flatla wywalając tyle zanieczyszczeń co samochody przez 10 lat.

Przyroda poradzi sobie z zanieczyszczeniami lepiej niż te DPFy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem zawsze, że diesel to paliwo do traktorów i ciężarówek... No nic, wsiadam do mojej 3.5 litrowej benzyny i śmigam do roboty :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem zawsze, że diesel to paliwo do traktorów i ciężarówek...

I kutrów rybackich. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kutrów rybackich. :)

...nazywane w Dubaju i Emiratach ,,paliwem wstydu '' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nazywane w Dubaju i Emiratach ,,paliwem wstydu '' :D

:lol:

Piękna nazwa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.