Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ati

@Lalus

Fajne zdjatka

Enzo jest piękne :)

Nie podobało mi się dopóki nie obejrzałem świetnego reportażu o tym autku (bodajże na Discovery) ... i tak sunelo ta droga... ahhh :D:):lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silniki sa albo widlaste, albo boxer, albo rzedowe.

 

A gwiaździste i rotacyjne (typu Wankla) to pies?

:lol:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie kupie motorynkę i nie będzie problemu :wink:

I popracuj nad cytowaniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja sobie kupie motorynkę i nie będzie problemu :wink:

I popracuj nad cytowaniem :wink:

 

Raczej kupie sobie wreszcie te #@&$ okulary :lol:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- benzyna czy dizel (jeżdżę ok. 15 tys.rocznie więc koszty paliwa są mi całkowicie obojętne).

 

akurat w przypadku BMW to pytanie wydaje się czysto retoryczne - zwłaszcza jeśli koszty nie grają roli :)

 

Czy mógłbyś powiedzieć, jak mam to rozumieć. Ja nie złośliwie, ale jako kierowca od lat toyot - na prawdę znam się słabo.

Pozdrawiam,

Jarek

 

może ja mam skrzywione spojrzenie, ale BMW to dla mnie przede wszystkim rzędowa benzynowa szóstka - czyli w tym przypadku właśnie 3.0 :lol: Ten typ silnika to w pewnym sensie wizytówka tej firmy (tak jak np boxer w subaru czy porsche). Poza tym każde bmw ma coś z auta sportowego i jakoś tu benzyna charakterem pasuje lepiej - nawet jeśli 230 KM (tyle chyba ma 3.0) mega sportowych wrażeń w limuzynie wielkości 5 nie zapewni.

 

Inna sprawa, że diesle bawarskie również słyną z dymamiki (szczególnie 270-konna trzylitrówka z 535d). Ale jak juz wcześnij koledzy zwrócili uwagę - wrażliwość na paliwo i koszty serwisu to minus. Plus to oczywiście mniejsze spalanie, ale to jak pisałeś nie ma dla Ciebie znaczenia :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- benzyna czy dizel (jeżdżę ok. 15 tys.rocznie więc koszty paliwa są mi całkowicie obojętne).

 

akurat w przypadku BMW to pytanie wydaje się czysto retoryczne - zwłaszcza jeśli koszty nie grają roli :D

 

Czy mógłbyś powiedzieć, jak mam to rozumieć. Ja nie złośliwie, ale jako kierowca od lat toyot - na prawdę znam się słabo.

Pozdrawiam,

Jarek

 

może ja mam skrzywione spojrzenie, ale BMW to dla mnie przede wszystkim rzędowa benzynowa szóstka - czyli w tym przypadku właśnie 3.0 :D Ten typ silnika to w pewnym sensie wizytówka tej firmy (tak jak np boxer w subaru czy porsche). Poza tym każde bmw ma coś z auta sportowego i jakoś tu benzyna charakterem pasuje lepiej - nawet jeśli 230 KM (tyle chyba ma 3.0) mega sportowych wrażeń w limuzynie wielkości 5 nie zapewni.

 

Inna sprawa, że diesle bawarskie również słyną z dymamiki (szczególnie 270-konna trzylitrówka z 535d). Ale jak juz wcześnij koledzy zwrócili uwagę - wrażliwość na paliwo i koszty serwisu to minus. Plus to oczywiście mniejsze spalanie, ale to jak pisałeś nie ma dla Ciebie znaczenia :D

 

No to mam chyba powoli jasność.

3 litrowa benzynka - 230 kucyków.

Balszaja spasajba za podpowiedzi.

Nastene dwa tygodnie - oglądanko.

pozdrawiam.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci sie trafila 540i gdzies pod reka - zerknij - bedziesz mial skale porownawcza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby Ci sie trafila 540i gdzies pod reka - zerknij - bedziesz mial skale porownawcza :D

 

He, he.

Nie kuś!!!

Poza tym, jakoś 540 i automat - to prawie jak Porshe automat,

albo Alfa Romeo diesel.

Jakoś bym się nie za bardzo teges w tym samochodzie.

A ja bez automatu po prostu samochodu nie prowadzę. taki jestem twardy :D

Pozdro,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kusze - oszczedzam Ci pozniejszego zastanawiania sie "a moze lepiej bylo kupic 540i" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanisław Czerny

szeikowie

rafinerie macie czy co :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze wielkiej roznicy* miedzy 12 litrami w miescie z silnika 1,8, a 16-17 litrami z silnka 4,4. A roznica przyjemnosci jest gigantyczna :)

 

* Przy przebiegach, ktore bede robil tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathias1

No dobra. Też się pochwalę.

Mam od kilku miesięcy to auto, które chciałem.

rocznik (z nr-u nadwozia): 1982 (pierwszy miesiąc produkcji modelu)

rocznik (z papierów): 1984

 

znaki szczególne:

klimatyzacja, el. lusterka (ster. + podgrzew.), el. szyby (przednie), podgrz. siedzonka, szyber i .... strefa zgniotu równa długości fiuta panda!

 

serducho: hm... mówią, że jest to silnik pozbawiony wad i przyspieszenia - 2,4 diesel wolnossący. Po 350 tys. km wymieniono uszczelkę pod głowicą...

 

design: prototyp wycięty z bryły lodu pilarką husquarna :)

 

Się podoba?

 

ba52c30534f69d33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo takim jeździłem, tylko w benzynie i automacie. Cudowne auto, lejesz i jedziesz. Czołg. Wielkie, wygodne, świetna tylna kanapa - nie trzeba się specjalnie gimnastykować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszynka piękna.

Wygląd ponadczasowy.

Jakość - super - przed amerykańska.

Bezpieczeństwo - absolutne.

Słowem - rewelacja.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szeikowie

rafinerie macie czy co :?:

 

No to troche policzymy.

Moja żona miała wcześniej Corollę Verso 1,8 automat.

Spalała jej ok. 11-12 l./miasto

Średnio rocznie przejeżdza 9 tys. km.

Zamieniliśmy to g...o na Jeepa Cherokee 3,7 (używany).

Teraz jej to pali 15 l.

Rocznie to ok. 1 tys. zł. wiecej, Niecała stówa miesięcznie.

 

W moim przypadku bedzie to samo.

Zamiana Avensis 2,0 automat na BMW 3,0 automat.

Nasze koszty zwiekszą sie razem o niecałe 2 stówki miesiecznie.

Ale za to jak będzie przyjemniej!!!!!!

Pozdrawiam,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasze koszty zwiekszą sie razem o niecałe 2 stówki miesiecznie.

Ale za to jak będzie przyjemniej!!!!!!

 

Dokladnie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim chętnym polecam czterołapego Subaraka.

 

W sobotę wieczorem wracałem moim Legacem 2.0 z gór w beznadziejnych warunkach - śnieg, droga biała, pod warstwą śniegu lód. Nie szalałem rzecz jasna, ale kilka rzeczy kłuło w oczy - ludziska ślizgali się, samochody pływały, rzadko kto odważył się w ogólne zmieniać pas, a Subarak ani razu nie utracił przyczepności i nie miał najmniejszego poślizgu czy utraty stabilności. Wyprzedzałem często i chętnie - oczywiście było to wyprzedzanie stateczne, mało dynamiczne, z powolnym przyspieszaniem, bez szarpania. Na drodze od Wrocławia do Poznania wyprzedził mnie tylko jakiś Opel Senator - było to we wsi, gdzie respektowałem ograniczenie, a on chyba zapomniał wyhamować - potem go i tak wyprzedziłem na trasie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na drodze od Wrocławia do Poznania wyprzedził mnie tylko jakiś Opel Senator - było to we wsi, gdzie respektowałem ograniczenie, a on chyba zapomniał wyhamować - potem go i tak wyprzedziłem na trasie.

 

On nie tyle zapomniał zahamować co próbował ale droga hamowania Sanatoriusza jest dość długa więc zwolnił gdzieś po 2 - 3 km :) :)

 

Mathias Volva są świetne a ich design Imo ponadczasowy.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonJ
Wszystkim chętnym polecam czterołapego Subaraka.

 

Dlatego zbieram na Foresterka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim następnym autem będzie Subarówka Imprezówka, a na razie jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :wink:


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Ja jestem miłosnikiem i wielbicielem wartburgów ;-))))))) mam ładnie utrzymanego 1.3 a w nim wbudowany w deske mechaniczny zegarek kienzle na kilku kamieniach ktory tyka jak bomba zegarowa i robi głosne klllllllaaak kiedy naciaga sie sprezyna.Mam nadzieje ze nikt nie skrytykuje mojego maleństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andree nie skrytykujemy tylko pod jednym warunkiem :arrow: ZDJĘCIA :!:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Wszystko ładnioe ale jak wkleic zdjecie?Jakos mi nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.