Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

po co kupować ferrari jak ford też robi show  :lol:  nowe mydło jest ok ale jak dla mnie szału nie robi, ot rodzinne kombi, za bardzo napompowane, przód wygląda jakby niechcący przyłożyli nim w ścianę i zrobił się 10 cm krótszy ale za to wyższy. Z kolorem dodającym prestiżu to jak z złotymi zegarkami? Złoty Orient prawie jak Rolex  :lol: Jedyne kombi które robią show to CLS i RS6, reszta to fury do wożenia dobytku (piszę to jako posiadacz kombiaka). 

Czy nie jeździ ich zatrzęsienie? Mieszkam na wsi a pełno już tego, na pewno więcej niż nowego passata (który jednak jest brzydszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupować ferrari jak ford też robi show :lol: nowe mydło jest ok ale jak dla mnie szału nie robi, ot rodzinne kombi, za bardzo napompowane, przód wygląda jakby niechcący przyłożyli nim w ścianę i zrobił się 10 cm krótszy ale za to wyższy. Z kolorem dodającym prestiżu to jak z złotymi zegarkami? Złoty Orient prawie jak Rolex :lol: Jedyne kombi które robią show to CLS i RS6, reszta to fury do wożenia dobytku (piszę to jako posiadacz kombiaka).

Czy nie jeździ ich zatrzęsienie? Mieszkam na wsi a pełno już tego, na pewno więcej niż nowego passata (który jednak jest brzydszy).

Po Twoim poście zadzwoniłem do dilera czy przyjmie mi auto z powrotem, bo w sumie to nie ma sensu ;) Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś u niego auto do lansu to tak, oddaj i poproś o mustanga czy nowego GT o ile można go już/jeszcze kupić ;)

a tak na serio, to jak Ci się podoba to trzeba życzyć tylko bezawaryjnej jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś u niego auto do lansu to tak, oddaj i poproś o mustanga czy nowego GT o ile można go już/jeszcze kupić ;)

a tak na serio, to jak Ci się podoba to trzeba życzyć tylko bezawaryjnej jazdy ;)

Kto kupuje kombi do lansu? ;)

Mystanga bym kupił, jakbym nie miał rodziny.

Dzięki za życzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie (choć sam mam kombi) twierdzę, że najpraktyczniejszym i jest nadwozie liftback oczywiście jakoś narysowane a nie jak np laguna 2 i 3 ale już audi a5 ale wśród bardziej przyziemnych aut ciężko coś znaleźć no może insignia ala ta znowu w kombi jest chyba ładniesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupuje kombi do lansu? ;)

 

trzeba by spytać tych, co kupuli CLSa czy FF  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by spytać tych, co kupuli CLSa czy FF  :lol:

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cls a kupuja podobnie jak panamere lub cayenne w polsce i wielu innych krajach istneje rynek na auta w cenie + 500 kPLN ale juz niekoniecznie na strikte sportowe jak carrera ale juz suv (imho bez sensu) a limuzyna jak najbardziej natomiast FF wychodzi poza pojmowanie normalnych uxytkowników nawet clsa czy panamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Cls a kupuja podobnie jak panamere lub cayenne w polsce i wielu innych krajach istneje rynek na auta w cenie + 500 kPLN ale juz niekoniecznie na strikte sportowe jak carrera ale juz suv (imho bez sensu) a limuzyna jak najbardziej natomiast FF wychodzi poza pojmowanie normalnych uxytkowników nawet clsa czy panamery

 

Możesz to przetłumaczyć na polski? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF to niby kombi niby coupe, najlepiej opisuje je shootig brake, w sumie CLS tak samo. Co do rynku to jak najbardziej, o ile FF na żywo nie widziałem to CLS można bardzo często spotkać a do tanich nie należy. SUVy sa po prostu modne, przez wysoki zawias mają większe możliwości bo np krawężnik to nie problem i to chyba tyle. stricte sportowe samochody też się sprzedają - nie mieszkam w aglomeracji a np GTRów w okolicy u mnie dostatek  :lol: ferrari czy lambo też się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to przetłumaczyć na polski? ;)

Poprostu sa ludzie którzy moga wywalic poł miliona na furę ale jak jest to samochód w miarę urzyteczny dlatego kupuą porche suva czy czteroosobowa limuzyne z nie sportową zabawkę.

Suvy są modne ale pozatym, że z powodu właśne mody rewelecyjnie trzymają cenę to ich zalety imho się kończą. A krawężnik na 21 calowych kołach jest większą przeszkodą dla "terenowego" suva niż dla fabi.

Edytowane przez CLIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś kupuje auto za pół miliona to kupuje suva żeby zimą wpakować narty bo do 911 się nie zmieszczą, co nie znaczy, że 911 nie stoi już w garażu. Nowym Cayenem nikt worków z cementem nie będzie wozić, no chyba że ma taki kaprys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gratuluje zakupu Mondeo. Owszem jest to ładne kombi ale zagalopowałeś się trochę pisząc o prestiżu. Podziwiam też twój optymizm w stosunku do silnika 1.5 z turbina. Życzę bezawaryjnej eksploatacji oczywiście ale na dzień dzisiejszy żadna podobna jednostka napędowa nie jest pozbawiona wad wiec jeżeli za 3 lata lub po 150 tys przebiegu wrócisz tu z pozytywna opinia na temat swojego egzemplarza to uchylę czoła przed marka Ford.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że nie stoi ta 911 a worków z cementem nie wozi nawet wiekszosc kombi.

A jeden z moich klientów wozi obróbki blacharskie a8

Edytowane przez CLIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę SUV'em BMW X5 f15. Różne rzeczy już nim woziłem włączając w to worki cementu :-)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi kupuje SUV ze względu na wysokie GVWR(Gross Vehicle Weight Rating), możliwość holowania sporego ciężaru ., Nie każdego stać na większą łódkę i wynajęcie miejsca w marinie.,Ci mniej zamożni kupują mniejsze łódki 30-35 ft trzymają je zazwyczaj na podjeździe pod domem a do oceanu holują na przyczepach., edit/ Zresztą nie tylko do holowania łódki,często widać SUV ciągnące przyczepy z końmi,gdyż nie każdy posiadacz klaczy jest Rolling Stonesem i nie każdego jest stać na trzymanie klaczy w Janowie.,  

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gratuluje zakupu Mondeo. Owszem jest to ładne kombi ale zagalopowałeś się trochę pisząc o prestiżu. Podziwiam też twój optymizm w stosunku do silnika 1.5 z turbina. Życzę bezawaryjnej eksploatacji oczywiście ale na dzień dzisiejszy żadna podobna jednostka napędowa nie jest pozbawiona wad wiec jeżeli za 3 lata lub po 150 tys przebiegu wrócisz tu z pozytywna opinia na temat swojego egzemplarza to uchylę czoła przed marka Ford.

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Z tym prestiżem to był żart. Co do silników, to możesz już chylić czoła, bo np 1.6 ecoboosty mają już po 200 kkm nalotu, a to praktycznie ta sama jednostka i nie ma z nimi problemów. Jeżeli o mnie chodzi, to nie kupiłem auta na 10 lat i mało mnie interesuje jak się będzie spisywało przy przebiego 150 tys, bo auto jest na 4 max 5 lat. W tym czasie może dobiję do tych 130 tys. Mam 5 lat gwarancji i to cały temat.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Życzę ;) i podziękował za gratki :)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Z tym prestiżem to był żart. Co do silników, to możesz już chylić czoła, bo np 1.6 ecoboosty mają już po 200 kkm nalotu, a to praktycznie ta sama jednostka i nie ma z nimi problemów. Jeżeli o mnie chodzi, to nie kupiłem auta na 10 lat i mało mnie interesuje jak się będzie spisywało przy przebiego 150 tys, bo auto jest na 4 max 5 lat. W tym czasie może dobiję do tych 130 tys. Mam 5 lat gwarancji i to cały temat.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Życzę ;) i podziękował za gratki :)

 

 

Silnik Ecoboost 1.5 różni się od silnika Ecoboost 1.6 mniej lub bardziej istotnymi rzeczami:

 

-zmniejszoną pojemnością cylindrów

-kolektorem wydechowym zintegrowanym z odlewem głowicy silnika

-paskiem rozrządu zanurzonym w oleju

-rozdzielonymi obiegami chłodzenia bloku silnika i głowicy, z odrębnymi termostatami (aby przyspieszyć nagrzewanie się bloku silnika)

-inną turbosprężarką (Continental zamiast Borg Warner KP39)

-brakiem funkcji Overboost

 

 

Jak to się będzie sprawdzać? Zobaczymy....

 

Zdrowych Wesołych dla Wszystkich. 

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakbym kupił to auto z przebiegiem 200 kkm, to bym się może i spinał, ale mam jakieś takie dziwne poczucie spokoju, a nawet luzu :D i czerpię przyjemność z jazdy, którą niewątpliwie daje to auto.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto właśnie chodzi. Kupujesz nowy aamochód po to by nie uczestniczyć w rozmowach na forum co się psuje lub nie w danym silniku. Bo to coraz częściej załatwia gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecoboost jako design ogolnie raczej sie sprawdza, u nas nic złego na ich temat raczej nie mowia, kumpel ma na takim silniku jak ja 300k km bez zadnych problemow a truck jest z 2011r. Jezdzilem też samochodem z 2.0L EB i wrazenia sa bardzo pozytywne

Tylko nazwa silnikow jest nie trafiona powinno byc powerboost zamiast ecoboost.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irekm, dokładnie z tą nazwą to nie trafili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł nawet dalej megepowerecoboost o ile udało by się to upchnąć na klapie ale chyba by dało biorąc pod uwagę możliwości inżynierów forda  ;)

 

Ale tak na poważnie mi nazwa silnika ze słowem power w nazwie niestety się dobrze nie kojarzy. Żony twin power turbo wiele razy gościł na serwisie i gdyby nie gwarancja to mielibyśmy świnkę skarbonkę zamiast auta. 

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to eco w nazwie to dali, bo tak jest trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości podane przez producentów w dzisiejszych czasach to skandal. Nie powinno się podawać w katalogach danych pozyskanych w warunkach laboratoryjnych. Największe przekłamania dotyczą właśnie małych silników benzynowych z turbinka, szczególnie w grupie VW ale nie tylko.

 

A skoro o eco mowa to się pochwale spalaniem z 3tys km

13ec6085aa4f4bd0fe58975950e6362b.jpg

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.