Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszmy się, że żyjemy w czasach, w których możemy sobie posłuchać bulgotu klasycznej amerykańskiej V8-ki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus GS - dobry sprzęt, też się nim interesuję.

Volvo - też sporo jeździłem autami tej marki. Np Volvo S40 - dobry, niezawodny sprzęt.

Patrząc na ceny tych używanych http://euroservice.volvocars-partner.pl/oferta/samochody-uzywane/ może nie są najtańsze, ale salonowe i dają gwarancję na 12 miesięcy na start.

Ogłoszeń prywatnych staram się nie kupować, no chyba że mam pod ręką dobrego mechanika który wszystko dokładnie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na początku XX wieku istniał Internet to czytalibyśmy: "Konno jedzie się gdzie chce i kiedy chce, w ogóle to stacji benzynowych jest mało i trzeba planować trasę, a koń to się nażre w każdej wsi, wody z rzeki napije i nie ma problemów. Samochody to sztuka dla sztuki" itp. ;).

 

 

 

 

Co by było gdyby,  patrz co jest obecnie.  Wrzucasz filmik Tesli za 500 tys zł,   pokazując sztukę dla sztuki. Są w stanie wyprodukować taki gadżet i znajdą się na niego chętni. Inni w tej cenie wybierają  Sklasę lub kupią tańsze  Camaro czy Challengera albo droższego Bentelya czy  Ferrari.  

 

 

no i? W zwykłym aucie nie masz benzyny/ON nie jedziesz. Nie wymyślili jeszcze perpetuum mobile.

 

 

No i… zasięg ma znaczenie   oraz nieograniczona ilość stacji paliwowych. Pisałem to już wcześniej, ropa nas przeżyje.

 

Z hybryd mam na myśli Lexusa GS, IS, to są już szybkie auta. Auris czy Prius maja przecietne osiągi.

 

 

Zapominacie jak potężne jest lobby naftowe, prędzej szejkowie będą stosowac dumping, niż dopuszczą do globalizacji ''elektryki''

 

Norwegia kojarzy mi się poza fiordami  z miłością do uchodźców, wiec absurdalny pomysł zakazu  stosowania aut z silnikami spalinowymi nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, sztuka dla sztuki. Tesle normalnie jeżdżą po ulicach. Zasięg? No pewnie że ma znaczenie tylko róznie do niego podchodzą nawet samo inzynierowie. Takie RS7 z 4L BiT ma bak, który wystarczy na 300km a jak masz cięzką nogę i pecha to i skończy się szybciej a stacje czasami są co kilkadziesiąt km, nie jeden latał z kanisterkiem bo mu auto stanęło w trasie. Tak więc argument słaby, jedne i drugie potrzebują "doładowania" paliwa. 

 

Auris ma przeciętne osiągi ale corsa 1.0 też demonem nie jest, dlaczego nie postawisz jej w rywalizacji z 918, Teslą czy i8 a może Regerą? Aventador też przy nich jakoś nie błyszczy. A co do patrzenia na to co teraz - teraźniejszość to pojęcie względne bo ile ono trwa? to co będzie za minutę to przyszłość, to co było 5 s temu to już przeszłość. Tak samo było z benzyną którą kiedyś kupiłeś w mieście w aptece a teraz w rozwiniętych miastach masz stacje ładowania Tesli czy tankowania wodoru. To że na jakiejś podwarszawskiej wsi się nic nie dzieje to nie znaczy że nie dzieje się nic ;)

a z tą podwarszawską wsią to tylko taki przykład, żeby ktoś nie pomyślał  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prywatnych ogłoszeń kupuję, ale od 1 właściciela od nowości z polskiego salonu. To są auta pewniejsze niż handlarzy czy prywatnych rąk  któregoś właściciela z rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe jest przytaczanie, że ktoś latał z kanistrem ;). Nie oszukujmy sie, latał bo jest pierdołą, ktora nie zatankowała. Normalny kierowca wie ile jego auto pali, bo policzy sobie ''z dystrybutora'', pomijam już komp pokładowy, ktory pokazuje spalanie, zasięg.

 

Słabe jest też zestawienie corsy z porsche. Ja porównuje aurisa  z priusem czyli auta   o zbliżonym  rozstawie osi 2600mm-2700mm.

 

Przyszłość w kontekście  naszych rozmów  o paliwach liczę w dziesiątkach lat. Prywatnie przyszłość rodzinna, zdrowie, praca to liczę w krótszych okresach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie oszukujmy sie, latał bo jest pierdołą, ktora nie zatankowała.

a czym się różni pierdoła, która nie zatankowała benzyniaka od pierdoły, która nie naładowała akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

A czytali Panowie czym jest E85 ? to tez może być przyszlość

i wodór jak najbardziej paliwem przyszłości NIE bateryjki ich ładowanie zawsze będzie kłopotliwe(ich cena żywotność WAGA i kubatura) a ogniwa wodorowe będą dostarczały energie na bieżąco 

Edytowane przez Tatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni pierdoła, która nie zatankowała benzyniaka od pierdoły, która nie naładowała akumulatora?

 

Udajesz, że nie wiesz o co chodzi wiec obrazowo. Wpisałeś w  profilu Częstochowa ( może byc inne miasto) , na 1 zbiorniku benzyny dojedziesz przykładowo do Gdańska. 450 km, podróż około 5h.

 Na 1 ładowaniu akumulatora nie ma szans czyli musiałbyś stanąć i podłączyć się do prądu ( jakbyś znalazł w trasie taką możliwość)  i  tracić czas na ładowanie, na 2 ładowaniach też nie dasz rady, wiec kolejne godziny stracone.

Z 5h  podróży robi się  w optymistycznym wariancie 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, pełna zgoda ale - czego nie zrozumiałeś w tym , że przykładowe elektryczne i3 było budowane z myślą o poruszaniu się po mieście? Mogę w trasę jechać nawet kombajnem czy inną koparką ale to nie zmienia faktu, że odstawiam cyrki bo próbuję przekopać pustynię łyżeczką do zupy  ;)

Z tym ładowaniem to też nie jest tak jak napisałeś. Podałem dla przykładu RS7 - ono nie zrobi tej trasy na jednym baku bo inżynierowie audi wymyślili sobie, że zamontują taki a nie inny bak przy raczej mało oszczędnym silniku. Więcej przykładów? BMW e60 M5, użytkownicy deklarują średnie spalanie na ok 25L, przy 60L baku ile zrobisz bez tankowania? Powiesz, że podaję jakieś szczególne przykłady ale sam pisałeś, że Ciebie interesuje to co jest teraz a E60 M5 jest i tyle pali, to rzeczywistość, no ale ok golf 1.9tdi objedzie tą trasę bez problemu. Idąc tą samą drogą - inzynierowie BMW czy Tesli mogliby zamontować 2x większe aku i nie było problemu o którym piszesz. Ale wtedy władowaliby się w inne problemy, wiadomo, wszystko jest kwestią kompromisu. Ale tak czy inaczej nie ma czegoś takiego jak "auto elektryczne nie zrobi trasy z Częstochowy do Gdańska bez ładowania", przynajmniej ja bym się nie zakładał bo pewnie znalazłby się taki, który ten zakład chciałby wygrać i wygrałby ;)

 

Wg mnie - w Polsce na hasła "samochody elektryczne korzystają z czystej energii" trzeba brać dużą poprawkę na elektrownie węglowe. To, że ktoś załaduje sobie i3 - super, ale trzeba mieć na uwadze że w przykładowym Bełchatowie muszą dołożyć do kotła. U nas niestety wszystko co wymaga podpięcia do gniazdka jest średnio czyste i bardzo średnio tanie/opłacalne, nie ma też co ukrywać że Polski rynek nie jest rynkiem kształtującym światowe trendy, w BMW czy Tesli średnio się zastanawiają czy gość z pod Częstochowy będzie miał gdzie doładować auto w drodze nad morze, za to mieszkaniec Monachium czy innego zachodniego miasta jest w nieco innym położeniu ;)

 

e85 to paliwo z dodatkiem bioetanolu. w tym paliwie jak na razie przyszłość widzą tylko posiadacze pomodzonych turbo doładowanych benzyn bo na tym paliwie mogą wyciągnąć dużo większą moc niż na zwykłym Pb  ;)  poza tym nie każdy układ paliwowy jest przystosowany do tego paliwa - rozszczelnienia układu paliwowego, awarie pomp

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytali Panowie czym jest E85 ? to tez może być przyszlość

 

E 85 to jest na rynku US od 2005 roku.,Paliwo to głównie jest używane w pojazdach US Federal Fleet najpopularniejszym samochodem,który może być tankowany E-85 jest Crown Victoria P-71 Police Interceptor Flex Fuel.,

post-67292-0-87099200-1465334128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollu pisałes wcześniej, że  masz prawie 3 litrowe R6 czyli zakładam, że M52B28 wiec dojedziesz na 1 baku nad morze ;)

RS7  też dojedzie  tu spalanie wprawdzie RS6 ale to ten sam silnik

E60 M5 również dojedzie , zbiornik 70 litrów , 25 to spali w mieście, a nie daje non stop w palnik http://www.treffseiten.de/bmw/info/daten_M5_04_09.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udajesz, że nie wiesz o co chodzi wiec obrazowo. Wpisałeś w  profilu Częstochowa ( może byc inne miasto) , na 1 zbiorniku benzyny dojedziesz przykładowo do Gdańska. 450 km, podróż około 5h.

 Na 1 ładowaniu akumulatora nie ma szans czyli musiałbyś stanąć i podłączyć się do prądu ( jakbyś znalazł w trasie taką możliwość)  i  tracić czas na ładowanie, na 2 ładowaniach też nie dasz rady, wiec kolejne godziny stracone.

Z 5h  podróży robi się  w optymistycznym wariancie 10h.

Tesla już pracuje nad ładowaniem w 5-10 min a na razie można tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji widać ich sporo na ulicach miast, ma na mysli Teslę.

Irek zdaje się kiedyś wspominał o tym że w Kanadzie panstwo doplaca do zakupu....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik o Tesli jakiś stary ,skoro benzyna kosztuje ponad $4,2 to musiało być nagrane jakieś 3-4 lata temu.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GS-a I smialo moge polecic. Bardzo udany samochod


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollu pisałes wcześniej, że  masz prawie 3 litrowe R6 czyli zakładam, że M52B28 wiec dojedziesz na 1 baku nad morze ;)

RS7  też dojedzie  tu spalanie wprawdzie RS6 ale to ten sam silnik 

E60 M5 również dojedzie , zbiornik 70 litrów , 25 to spali w mieście, a nie daje non stop w palnik http://www.treffseiten.de/bmw/info/daten_M5_04_09.pdf

co do rs7 to właśnie Zachar o tym wspominał że bak jest nieproporcjonalny do spalania. E60 niestety tyle pali i to nie koniecznie po mieście. Widziałem foty z kompa z spalaniem poniżej 10L w M5 ale prowadziła je kobieta w nocy  :lol:  e9x M3 w skrócie ma silnik z M5 z uciętymi 2 cylindrami ale ma tez jakieś kosmetyczne zmiany dzięki którym spala o wiele mniej paliwa. Mój szef też przerobił już wiele samochodów, aktualnie ma przeszło 600 konnego GT-Ra i mówi że pali mu średnio 14L a przy takiej samej jeździe 2.0L boxer w subaru imprezie STI palił mu blisko 30L. Są paliwożerne silniki i tyle. Co do pojemności baku w M5 może być mój błąd z tymi 60L. 

M52 trasę zrobi na jednym baku ale w korku (chwytam się cały czas Monachium ale to mój najlepszy punkt odniesienia a Częstochowa to kilka budynków przy nim ;) ) na pełnym baku zrobi też 300km i stanie z suchym zbiornikiem. Elektryk zrobi przykładowo ok 300km w nocy po trasie i tak samo stojąc w korku, nie jedzie, nie czerpie energii. System start-stop w benzynie też nie rozwiązuje tego problemu. 

Argumenty zawsze się jakieś znajdą, tak czy inaczej samochody elektryczne są rozwijane i będą coraz tańsze a ich zasięgi coraz większe. Kwestią czasu (i to dość bliskiego) jest, kiedy zasięgiem pobiją auta spalinowe. Nie zapominajmy, że branża elektroniczna jest jedną  z najszybciej rozwijających się.

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na przykładzie branży elektronicznej to jeżeli chodzi o baterie to oprócz ładowania bezprzewodowego i quickcharge za wiele się to nie rozwija. Przynajmniej w sprzedaży jeżeli chodzi o smartfony na przyklad to czasy pracy są podobne co przez ostatnie pięć lat. Smartfony są wydajniejsze i więcej energii potrzebują, ale są coraz większe i ogniwa rosną z nimi. Praktycznie brak rozwoju, ja bym to nawet jako regres traktował bo temat stoi w miejscu prawie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gs'a 3ke w hybrydzie ale dopiero od miesiaca wiec jak najbardziej jestem zadowolony jednak to za krotki okres by cos wiecej powiedziec :))

Wiem tyle, ze sa to bardzo niedoceniane samochody mimo, ze nie maja sie czego wstydzic. Napisalbym wiecej w swojej klasie i w swoim roczniku chyba ciezko znalezc cos lepszego ;)

 

Irek pokaz zdjecie :)

 

Ps. Gs I i II od malego mi sie podobaly. Maja w sobie cos.

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz wklejalem, dokladnie taki jak ponizej, te zdjecie pozyczone z sieci.

 

09b55c8439ea4c4edf9ed9cfac9bf24b.jpg

 

Wydaje mi sie ze w EU leksusowi ciezko sie rozpychac pomiedzy Merckami, BMW I Audi, ale jak ktoś sie odwazy to wg mnie nie bedzie rozczarowany.

 

 

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Lex. Nie mogę już patrzeć na te wszędobylskie europejskie marki premium. Tak naprawdę to jestem wielkim fanem Infiniti i pewnie je bym wybrał decydując się na klasę premium.

Ostatnio byłem u znajomego ma FX 3.0s z 2013 roku. Świetne auto. On za to skomplementował moje Mondeo ;)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.