Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na most Jordana jest zakaz wjazdu :P ... 

 

Czy ktoś kiedyś jeździł takim kredensem? Wrażenia?

 

commander_jeep_01.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak wszystko najbardziej cierpi na rozruchu

Niby tak, ale taka Toyota uruchamia silnik pewnie kilkaset razy w ciągu dnia :D a i tak mały 4-cylindrowiec jest w stanie wytrzymać setki tysięcy kilometrów.

Ciekawe jak by się sprawowaly współczesne silniki downsizingowe typu 1.0l 3cyl turbo - supercharged :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start-stop pomijam, silnik jest juz wtedy rozgrzany, olej jest w newralgicznych miejscach. Chodzilo mi o rozruchy rano, kiedy silnik niepracowal kilka h albo i dluzej. Chcoiaz systemu start-stop nie lubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na most Jordana jest zakaz wjazdu :P ... 

 

Podobno tak ,ale ...

Straz wiejska nie mialaby szans mnie zlapac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika samochodu system start-stóp jest kretynskim rozwiązaniem. Dla przykładu Toyota w instrukcji obsługi Tundry podaję że 5.7l V8 na wolnych obrotach ( idling) zużywa 3/4L benzyny na 1h.

To ile paliwa może zużywać diesel lub mały 4cyl. 100-250ml :)

 

A ewentualne problemy/koszta wynikające z zamontowania tego systemu wielokrotnie przekroczyłyby jakiekolwiek oszczędności.

 

Przypuszczam że to tylko znowu sprawa Eco nic więcej


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kretyński system we wszystkich swoich samochodach i wkurza mnie przeraźliwie.

W dodatku w żadnym samochodzie nawet w serwisie nie są go w stanie na stałe dezaktywować. Trzeba za każdym razem wykonywać dodatkową czynność podczas ruszania - wyłączać go.

 

A tak wygląda wewnątrz moja nowa zabawka, niestety również wyposażona w system start/stop...

28qriw3.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to, Tomek? Ciekawie wyglada :) gratulacje!

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie jest to Quadrifoglio verde? :D

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sprawdzilem i rzeczywiscie, na telefonie male foty i na szybko nie zauwazylem. Stwierdzilem ze giulia, tam tez okragle nawiewy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pomyłka tylko dobrze świadczy o japońskich designerach. Projektant nowej MX-5 byłby dumny, że ktoś pomylił to wnętrze z Alfą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start-stop można w niektórych autach wyłączyć, każdorazowo po uruchomieniu silnika odpowiednim przyciskiem. Nie zmienia to faktu, że start stop to pomysł ekologicznych oszołomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze rozumiem tytuł wątku ;), ale...

 

Gdy mam ochotę na vintage:

    post-91616-0-87651700-1466622808_thumb.jpg

 

A na codzień wsiadam w jeden z tych:

     post-91616-0-66324500-1466622841_thumb.jpg

 

 

ps. wybór marki dość przypadkowy, ale ostatnio trzymam się tej jednej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pomyłka tylko dobrze świadczy o japońskich designerach. Projektant nowej MX-5 byłby dumny, że ktoś pomylił to wnętrze z Alfą ;)

No wiesz .. coś tam ostatnio Włosi z Japończykami kombinowali :) ND o wiele ładniejsza od NCFL - dobra zmiana ;)

Ja zostaję przy NBFL - też trochę "ruda" ale u mnie to nie lakier obawiam się. Reparaturki już zamówione :)

 

DSC0034-4_sqnawpa.jpg

Edytowane przez Darek1974r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start-stop chyba jest wyłączalny w każdym aucie - nie jestem pewny na 100% ale chyba jest taki wymóg co nie zmienia faktu, że jest tak jak napisał Tommaso, po każdym włączeniu silnika trzeba wykonać rytuał naciskając jeden magiczny przycisk  ;)

wnętrze nowej mx-5 jest całkiem całkiem. A jak z awaryjnością tych mazd, cenami części? Ma ktoś jakieś porównanie np do BMW Z3/Z4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 lat gwarancji lub 150 tys. km, więc ceny części mnie średnio interesują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, Z3 nowego już nie kupisz  :P  domyślam się, że nówka z salonu raczej nie stwarza problemów ale taka kilku letnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 lat gwarancji lub 150 tys. km, więc ceny części mnie średnio interesują ;)

 

Graty Tommaso :)  Oglądałem kilka miesięcy temu test tego auta na YT i tam stosunkowo nieduży Marek Wieruszewski miał problemy z zajęciem miejsca za kierownicą , u Ciebie też wymaga to niezłej gimnastyki ?? 

 

3 minuta filmiku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 178 cm i nie dorobiłem się mięśnia piwnego, więc nie stwarza mi to problemów.

Ale rzeczywiście nie jest to samochód dla koszykarza, moim zdaniem absolutne maksimum to ok. 185 cm, powyżej tego wzrostu ciężko byłoby się wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start-stop chyba jest wyłączalny w każdym aucie - nie jestem pewny na 100% ale chyba jest taki wymóg co nie zmienia faktu, że jest tak jak napisał Tommaso, po każdym włączeniu silnika trzeba wykonać rytuał naciskając jeden magiczny przycisk  ;)

[...]

niekoniecznie, ja zdecydowalem sie na takie rozwiazanie z uwagi na profesjonalna robote I smieszna cene

http://www.mtm-online.de/en/products?FZID=a6c7tdi230q&KIT=m-kodss-mqb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to już ingerencja w podzespoły samochodu. Mi chodziło o to, że kupując auto w salonie jest ono wyposażone w wyłącznik start-stop. U tunera można zrobić wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bo producenci musza podporzadkowac sie "mondrym" przepisom narzucanym przez EU I jej normy emisji spalin. mnie ten system tak denerwowal, ze po pol roku odwiedzilem MTM (sam salon mi ich wskazal) I dezaktywowalem to dziadostwo przy zachowaniu gwarancji na samochod :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do start/stop, to u siebie mam wyrobiony nawyk - starter, a potem od razu wyłączenie start/stop. Już się przyzwyczaiłem. Mam to we krwi.

MX -5 super auto. Gratulacje. Ja się zastanawiam cały czas nad taką z powiedzmy 2001 r. do zabawy.

Wczoraj czekając na zmianę oleju łaziłem po salonie i na odbiór czekał...

Bardzo fajne auto :wub:

post-57311-0-75970000-1466676694.jpg

post-57311-0-30443200-1466676695.jpg

post-57311-0-23594300-1466676696.jpg

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.