Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym spalaniem to słyszałem różne opinie. Średnio może i tak, ale generalnie moja jazda to 80% śmiganie po miejscu, a słyszałem opinię użytkowników, że w takim cyklu oszczędne 1,9 TDI 130 KM łyka 8 litrów...

a ile łyka 1.8T w takich warunkach wg opinii użytkowników? Liczyłbym na 12 spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. W nagrodę motoryzacyjna zagadka. Od jakiego auta jest ten kluczyk?  :D

 

 

Trzeba pogratulować!

Nie, nie auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAAB

No dobra, jako miłośnik tej marki, mogę być nie obiektywny, ale warto poczytać, zobaczyć. Jeśli diesle, to silnik 1.9 ( świetna produkcja Fiata ), 2.2 raczej bym odradzał. Z benzynami też nie będzie większych problemów, dobre jednostki.

Osobiście jeżdzę 16letnim SAABem w 2l w benzynie i prócz wymiany oleju nie robię nic.

Pozdrawiam.

Zazdroszcze, ja jezdze 15 letnim (kupilem 7 lat temu) i od 2 lat wiecej naprawiam niz jezdze. 5 tys wsadzone i auto dalej u mechanika stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,cyt : Przepiękny emoji3.png Miałem kiedyś takiego 128 Sport z silnikiem 1,1 rocznik '76 i b żałuje ze sprzedałem bo teraz ceny za zadbany kompletny egzemplarz są wysokie ''...

 

Ten konkretnie około 25 000 euro :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci przyzwoicie wyglądającą B6 z 1.9 TDI. Nie wiem co robić, potrzebuję pilnie auta. Napaliłem się na 2 rury wydechowe w 1.8 T, no ale tu trafia się wymarzona konfiguracja wyposażenia, koloru. Ehh ;/


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze, ja jezdze 15 letnim (kupilem 7 lat temu) i od 2 lat wiecej naprawiam niz jezdze. 5 tys wsadzone i auto dalej u mechanika stoi.

To masz pecha. Jaki motor?

 

Ja 9-5 2.3t i przez 5 lat poza olejami itp ani złotówki nie wpakowalem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha. Jaki motor?

 

Ja 9-5 2.3t i przez 5 lat poza olejami itp ani złotówki nie wpakowalem.

Przez 5 lat nie wyminiles nic w zawieszeniu chociazby?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale tez nie jezdzi dużo ( ze 40k przez te 5 lat) bo mamy drugie auto.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale tez nie jezdzi dużo ( ze 40k przez te 5 lat) bo mamy drugie auto.

To i tak cud.

Albo miales wszystko nowe przed tym dystansem.

 

Nie znam auta w ktorym przez 40 tys polskich nie zrobilbys czegos. A mialem ze 20-kilka aut


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-5 2,3t dokladnie. Przez 5 lat wymienialem tarcze, klocki, olej i zarowke, aha i jeszcze jeden czujnik parkowania. Od zeszlego roku zrobilem tak: alternator, poduszka pod skrzynia, czujnik polozenia walu, przewody hamulcowe, zaworek przy pompie plynu chlodniczego, sprzeglo, odma miesiac temu regeneracja turbo po ktorej auto jezdzi przez tydzien potem wywala bledy i nie mam turbo do 2,5 tys obrotow. Podobno to cewka zaplonowa wywala blad i wlancza sie tryb awaryjny. Musze odebrac auto od mojego mechanika i pojechac do macherow polecanych na forum saaba na kontrole bo cewka kosztuje 1500zl. Wymiany akumulatora, koncowek drazkow czy zgnitego wydechu to juz nawet nie licze.

 

W kolejce jest tez rozrusznik bo czasami slychac ze nie odbija i jak sie odpala to zdarzy mu sie skrzypnac, slychac powoli tez lancuch. Tak ze tego. Trzeba go bylo sprzedac 2 lata temu ale madry polak po szkodzie. Jak juz tyle zrobilem to bezsensu teraz sprzedac bo potem osoba ktora kupi powie ze ma 15 letnie bezawaryjne auto....

 

Z plusow dziala cale wyposazenie, nic nie skrzypi w srodku i nie ma rdzy. Zawieszenie tez sie trzyma odpukac i nic wiekszego niz bylo wymieniane.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu je odebrałem, po 6 msc czekania. Teraz może slużyć za tło dla zegarków :)

 

post-28650-0-55630100-1470486169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska zrobione 130 tys km ( pewne ,salon Polska) i poza zbieżnością nic nie było robione.Raz zauważyłem wyciek w amorku to wymieniłem parę i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze auto prawdziwego Polaka: VW Passat B5 1.6. Jak ktoś nie wie jak to wygląda to wstawie foto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5 1.6? niby od kiedy? passat zaczyna się i kończy na 1.9tdi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jednak pierdolca...... :blink:  

 

post-63153-0-05854100-1470515992_thumb.jpg

post-63153-0-55709800-1470516013_thumb.jpg

post-63153-0-78458800-1470516038_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Malec na Borbetach?

 

Tapaltak

Sa to wloskie felgi z 1984r ,bodajże z fiata ritmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To i tak cud.

Albo miales wszystko nowe przed tym dystansem.

 

Nie znam auta w ktorym przez 40 tys polskich nie zrobilbys czegos. A mialem ze 20-kilka aut

Mam Mazdę 323f z 2000r. kupiona 115tys. km, teraz ma 165tys. Poza blacharką z ostatniego wypadku, wymianą płynów nie zrobiliśmy nic. Mam mechanika z serwisu Mazdy. Przed wyjazdem na wczasy oddałem mu auto, w którym nic nie zrobił, bo jak powiedział nawet na siłę nie ma tam nic do roboty. Jak widać da się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli filtry, powietrza, oleju i paliwa oraz świece zapłonowe i pasek wielorowkowy też nie były nigdy wymieniane? Tarcze hamulcowe, klocki, komplet rozrządu...nic?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że każdy chce auto które się nie psuje ale jak czytam teksty "paaanie, 15 lat jeżdżone i nawet żarówka się nie przepaliła" to mnie trochę na śmiech bierze ;)  czekam na teksty o majtkach kelvina klejna w stylu "to nie to co tanie majty z bazaru, chodzę już pół roku i nawet ani raz prać nie musiałem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollu - akurat prać piorę, ale majtki CK to najlepsza jakościowo bielizna jaką miałem :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak trzeba prać to jednak nie są bezobsługowe  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.