Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Do uzytku prywatnego przy 25-35kkm rocznie i tak wole 4 letnie bmw/mercedes/audi/lexus/infiniti niz nowa skode :)

 

Ja również. 

Niestety służbówka musi być nowa...

 

Swoją drogą 35kkm prywatnego przebiegu rocznie? To wychodzi ok. 730 km tygodniowo. Kurna, gdzie Ty tyle jeździsz prywatnie, bo jak nie za biznesem, to moim zdaniem trochę nierealny taki prywatny przebieg.

No chyba, że codziennie dojeżdżasz ok. 75 km do pracy (w jedną stronę). 

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No chyba, że codziennie dojeżdżasz ok. 75 km do pracy (w jedną stronę). 

ja do poprzedniej pracy miałem równe 50km w jedną stronę, do tego dochodziła jazda "wokół komina", 35tys nie robiłem ale niewiele brakowało  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, prywatnie tyle nie jezdze to tylko przykladowa granica przy ktorej auto 4-5 letnie moglbym jeszcze rozwazac przy zakupie na kolejne 4-5 lat. Wszystko oczywiscie tez z tolerancja w jedna i druga strone :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trafiło na mnie. Wczoraj zdiagnozowana usterka sprzęgła. Umówiony jestem na serwis w poniedziałek. Do wymiany sprzęgło. Czas dwa dni. Dobrze, że chociaż zastępcze auto dali, bo to nie takie oczywiste. Ford mocno nadużył mojego zaufania, 14 kkm z czego dobra dycha po autostradach i sprzęgło do wymiany. Podobno znana usterka z Focusów. Uznali bez szemrania na gwarancji, ale jednak niesmak jest.

 

Co do Skody, to również uważam, że to dobre auta. Może trzeba było wziąć Superba...

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam forda cmax, 2 litry w dieslu, przebieg po 3 latach 236 tys km. Sprzeglo wyglada jak po 30 tys km. Tak powiedzieli w serwisie jak wymieniali dwu mase. Dla mnie nie umiesz jezdzic albo miales pecha. Na forum forda nikt nie pisze o problemach ze sprzeglem. Sorry

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 lata 236000. Nieźle.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 lata 236000. Nieźle.

Taka praca. Nie narzekam. Wczensiej byly focusy, te starsze, obecne to male ciasne i nie wygodne pudelka. Cmax, jak dla mnie jest mega wygodny, jechalem do Florencji 1400 km 13 godzin, wysiadlem nie zmeczony. Z focusa po 500 km, bylem "polamany" i ledwo wysiadalem z niego. Wiem, lata robia swoje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wobec Focusa C max jest tylko wyższy. Więcej miejsca jest na kapelusz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam forda cmax, 2 litry w dieslu, przebieg po 3 latach 236 tys km. Sprzeglo wyglada jak po 30 tys km. Tak powiedzieli w serwisie jak wymieniali dwu mase. Dla mnie nie umiesz jezdzic albo miales pecha. Na forum forda nikt nie pisze o problemach ze sprzeglem. Sorry

Tez miałem problem ze sprzęgłem w służbowym focusie przy 8 tys. Wada fabryczna. I umiem jeździć uprzedzając Twoje domorosłe oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz co wybrać: VW Tiguan 2.0TSI 185KM HL, Mazda CX-5 2.5 benzyna, Hyundai Santa Fe 2.0 executive. Wszystkie auta w podobnej cenie, hyundai jest znacznie wiekszy od pozostalych. Oczywiscie chodzi o nowe auta. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak długo chcesz go trzymać, jak do momentu ważności gwarancji to wybierz ten co ma ładniejszy kolor, gdybym wybierał samochód na dłuższy czas to najpierw zadał bym pytanie, jaki używany kilkuletni samochód ( w danej klasie) bym kupił a następnie poszedł bym do dilera i kupił nowke.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam forda cmax, 2 litry w dieslu, przebieg po 3 latach 236 tys km. Sprzeglo wyglada jak po 30 tys km. Tak powiedzieli w serwisie jak wymieniali dwu mase. Dla mnie nie umiesz jezdzic albo miales pecha. Na forum forda nikt nie pisze o problemach ze sprzeglem. Sorry

Dziękuję za uświadomienie problemu. Już zapisałem się na naukę jazdy po 20 latach posiadania prawa jazdy, 12 autach i prawie 700 kkm. W żadnym z aut nigdy nie wymieniałem sprzęgła. Jednakże uświadomiłeś mi o moim problemie. Znajomy z forum również ma ten sam problem, ale po proszę go żeby też zapisał się ze mną na naukę jazdy. Jeszcze raz dziękuję.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uświadomienie problemu. Już zapisałem się na naukę jazdy po 20 latach posiadania prawa jazdy, 12 autach i prawie 700 kkm. W żadnym z aut nigdy nie wymieniałem sprzęgła. Jednakże uświadomiłeś mi o moim problemie. Znajomy z forum również ma ten sam problem, ale po proszę go żeby też zapisał się ze mną na naukę jazdy. Jeszcze raz dziękuję.

Zawsze będzie Wam raźniej nie? No i wydaje mi się, że czas na zmianę marki ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz co wybrać: VW Tiguan 2.0TSI 185KM HL, Mazda CX-5 2.5 benzyna, Hyundai Santa Fe 2.0 executive. Wszystkie auta w podobnej cenie, hyundai jest znacznie wiekszy od pozostalych. Oczywiscie chodzi o nowe auta. Co radzicie ?

 

 

Forestera

 

 

A tak serio to nie pytaj nas - ty tym bedziesz jeździł.

 

 

Co z tego, że kupisz auto najłatwiej sprzedawalne [też pytanie jakie to jest] jak będziesz się kilka lat męczył w środku.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie Wam raźniej nie? No i wydaje mi się, że czas na zmianę marki ;)

Raźniej na pewno :), co do marki, to Ford mocno nadużył mojego zaufania, ale jestem z tą marką związany już długo i wszystkie poprzednie modele były ok. Mondeo MK5 jak mam być szczery jest chyba wykonane gorzej niż poprzednicy (choć jeździ się nim świetnie i moim zdanie wygląda najlepiej w swojej klasie). Na gwiazdkę chcę zmienić żonie auto i myślałem o nowej Fieście/Focusie (teraz także jeździ ostatnią Fiestą i sobie chwali), jednakże pójdę chyba w stronę Tipo lub Fabii. Tipo na ten moment jest poza konkurencją. Super autko w extra cenie. Najlepszy stosunek jakości/wyposażenia do ceny jaki widziałem. Nowa Fabia z kolei ma fajna linię i może się podobać. Żona jednakże woli obłe kształty, więc pewnie Tipo. Ona będzie miała decydujące zdanie. Co do samego sprzęgła - wymienią i po sprawie. Serwis uznał bez szemrania i zna problem. Obyło się bez przepychanek. Mam nadzieję, że na tym się zakończą niespodzianki z Mondeo MK5.

Aha do wymiany jeszcze dojdzie "pierdzący" głośnik w prawych przednich drzwiach. Wyszło to już po 3 kkm, ale czekałem z tym na przegląd okresowy, bo jakoś mocno nie wkurza, ale zrobią szybciej :)

Na Forum Forda chłopakowi od nas padła skrzynia automatyczna bodajże w Austrii. Ford również zalatwił sprawę w około 10 dni. Dali nową. Gorzej z innym Kolegą, gdzie podła mu pompa wysokiego ciśnienia i opiłki poszły w silnik. Tutaj auto stoi już w serwisie od prawie 2 miesięcy, a przepychanek nie ma końca.

Generalnie człowiek wnioskuje o nowy silnik, bo po naprawie (płukaniu silnika) i odebraniu auta po 2 dniach nie dało się jeździć. Auto poszło do serwisu drugi raz i tak już zostało. Walka idzie o nowy silnik.

Tak więc wypadki chodzą po ludziach, choć muszę obiektywnie przyznać, że Ford w nowych modelach notuje wtopy jak nigdy. Teraz mają akcję serwisowa na wymianę wadliwych wtrysków w dieselach we Fiestach.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz co wybrać: VW Tiguan 2.0TSI 185KM HL, Mazda CX-5 2.5 benzyna, Hyundai Santa Fe 2.0 executive. Wszystkie auta w podobnej cenie, hyundai jest znacznie wiekszy od pozostalych. Oczywiscie chodzi o nowe auta. Co radzicie ?

Mazda. Świetny i oszczędny silnik. Ew. Hyundai. 

Osiem - teraz niemal każda marka notuje wtopy....... Ważne jak je załatwia. Wystarczy poczytać jakie ludzie mieli przejścia z TSI, Szczególnie jak ktoś mało jeździł a sypało się po gwarancji z przebiegiem 40 czy 60 tysięcy.......

Mi w Toyocie Avensis przy 110 000 km zatarł się silnik. (Pewnie kolega rzeczoznawca uzna, że nie umiem jeździć - no tak wtedy miałem na koncie dopiero ok 750 000 km przejechane) - Toyota bez problemu wymieniła silnik - mimo, że było po gwarancji - wada i problem były znane, a oni się nie wypierali. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, 2,2 diesel? To witaj w klubie, moj miał ok. 9,5 tyś. km :(

Masakra. Współczuję. Wynika z tego, że chyba wszyscy nie umiemy jeździć ;)

Niestety takie czasy nastały. Teraz trzeba patrzeć przy zakupie bardziej na serwis niż na auto, jak słusznie zauważył Adi. U znajomego w Tiguanie rozrząd strzelił przy 70 kkm w TSI. Takie historie można mnożyć. Nie ma już "bezpiecznych" marek, no jeżeli w Toyocie są takie rzeczy, to nie mam więcej pytań, wszak to zawsze był synonim bezawaryjności. Już nie narzekam na Forda. Sprzęgło to przy tym pikuś.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - mój był 1.6 benzyna. Ale mam 3 znajomych, który mieli Toyoty. Jeden Avensisa 2,2 150 a dwaj Rav 4 2,2 177. Wszyscy mieli wymieniane silniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wszyscy dają ciała.

Moja żona miała wymieniany silnik 1,2 VTI w Peugeocie 208, przy 2600 km.

Co ciekawe, nic się nie działo, tylko zadzwonili z Peugeota, że jest akcja serwisowa i trzeba wymienić silnik, nie pytałem o szczegóły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.