Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy - mój przy 240 KM nie chce zejść poniżej 13.5 w Trójmieście (a i 16 bywało).

Moc bierze się ze spalania benzyny, a postęp technologiczny nie poprawił sprawności silnika spalinowego dwukrotnie, tylko co najwyżej o kilkanaście procent.

Miałem 2.5T, mam 2.0T o tej samej mocy - różnica w spalaniu praktycznie tylko przy emeryckiej jeździe (niewielka) i w oficjalnych testach (olbrzymia).

Chodziło mi o minimum 10L a nie o tę cyfrę jako o jedyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowych wszystkich moich tylko 3 po mieście paliły mniej niż 9-10l/100.

Ale to były Seicento 900, Peugeot 107 (0.9l pojemności) i obecna 500 (1.2l). Ale to było/jest 8-9l/100. Wiec nie wielka różnica. Za to znajomemu Hyundai palił po mieście 4,78l. Zawsze zastanawiałem się skąd to 0,08. ;):lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Ikea wlasnie widzialem zaparkowanego forda edga, chyba najgrubsza wersja, bo z dwiema rurami o srednicy rynny ;)

Przepiekny! Srodek tez super, tylko ekran multimedialny strasznie wypalcowany, az nie naturalnie. Jesli jezdzi choc w polowie tak jak wyglada to jestem za :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Ikea wlasnie widzialem zaparkowanego forda edga, chyba najgrubsza wersja, bo z dwiema rurami o srednicy rynny ;)

Przepiekny! Srodek tez super, tylko ekran multimedialny strasznie wypalcowany, az nie naturalnie. Jesli jezdzi choc w polowie tak jak wyglada to jestem za :)

Jeździ jeździ. Jeżeli kupiony w Polsce/Europue, to diesel. Duże benzyny tylko Ameryka Północna. Może import w takim razie. Dla mnie Edge, to najbardziej niedocenione auto 2016 roku. Oby nie 2017. Na wypalcowany ekran pomaga ściereczka do czyszczenia okularów ;)

Przecieram raz na dwa dni - 10 sek roboty i po sprawie. Mam nawet z ligo forda, bo mi dali ;)

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj grand cmax 2l diesel 180PS srednie spalanie 6 do 6,5 l/100 km. Ale ja duzo trasy robie. Tempomat ustawiony na 111 km/h, na drogach zwyklych. Drogi S 131km/h, autostrady 151km/h. Tak sobie wymyslilem aby bylo i ekonomicznie i w miare szybko. Trasy mam stale, praca. Pomimo, ze to sluzbowy samochod lubie eko driving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ceną tego Egde'a pojechali. W USA to niedrogi SUV a u nas zrobili z niego konkurenta Q5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ceną tego Egde'a pojechali. W USA to niedrogi SUV a u nas zrobili z niego konkurenta Q5...

No fakt. Może po nowym roku zmienią cennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ceną tego Egde'a pojechali. W USA to niedrogi SUV a u nas zrobili z niego konkurenta Q5...

Z taka ceną kariery to auto w Polsce nie zrobi .

Na drogach praktycznie go nie widać.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby tylko dać jakąś mocną benzynę. Myślę, że klienci na to czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

Wrzucam fotografie moich pojazdów. 

Volvo V70 R - na co dzień 

Swift - żeby nie wyjść z wprawy :) 

 

 

 

 

post-54891-0-40185900-1480414329_thumb.jpg

post-54891-0-75656200-1480414347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie!

V70 to awd i jakieś 300hp? Jak spalanie? Myślę aby mojego suv'a jakimś mocnym kombi zastąpić.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym spalaniem? :)

Na polski rynek chyba powinny być wypuszczone hybrydy najlepiej z "zagazowanym" dieslem, a pewnie i tak byłoby marudzenie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, proszę ja Was, Avensis (T25) 2.0 D4-D 126hp i spalanie średnie w granicach 4,5-4,7l/100km. Auto nie do zajechania, bezawaryjne. A nastukane już prawie pół bańki!


W nakręcanym codziennie zegarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicz sobie ile za średnią pensję w Polszy można kupić litrów paliwa a ile w Szwajcarii to coś Ci to powie ;).

Nicon, zgoda od strony ekonomicznej na pewno ma to znaczenie, byc moze zabrzmialo to z mojej strony protekcjonalnie, a tego nie chcialem. Przepraszam koledzy. Sam jestem skromnym emigrantem i tez czesto ogladam franka z kazdej strony zanim go wydam, bo tak nakazuje mi rozsadek.
Ja mialem bardziej na mysli to, czego mozemy oczekiwac od samochodu, ktory ma moc okolo 300 KM, albo np. 3.5 litra pod maska (takie Volvo o ile dobrze pamietam mialo 2.0). Moim zdaniem, raczej nie oszczednosci i kazdy chyba ma tego swiadomosc. Jezeli ktos decyduje sie na zakup samochodu o takich parametrach to zdaje sobie sprawe, ze bedzie to okupione wyzszym spalaniem, szczegolnie przy bardziej dynamicznej jezdzie. A jak bedzie mial lekka noge, to spali mu mniej ale potencjalu tego silnika nie wykorzysta :)
 
edit
jakubjakub jestes miszcz :)
Tak mnie to wasze spalanie wzielo, ze wczoraj sam postanowilem jezdzic "na kropelce" paliwa oczywiscie. :)
Niestety ponizej 5 nie zeszlo ale srednia predkosc wzrosla, czyli samochod ma jeszcze potencjal do oszczednosci, tylko ja musialbym sie bardziej przykladac :)
Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym spalaniem? :)Na polski rynek chyba powinny być wypuszczone hybrydy najlepiej z "zagazowanym" dieslem, a pewnie i tak byłoby marudzenie :)

AWD z Turbo nigdy nie miałem więc ciekaw jestem.

Wiem ile palą większe niedoładowane silniki. Ciekaw jestem jaki ten ma apetyt i czy na daily drivera by się nadał

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWD z Turbo nigdy nie miałem więc ciekaw jestem.

Wiem ile palą większe niedoładowane silniki. Ciekaw jestem jaki ten ma apetyt i czy na daily drivera by się nadał

 

Tapaltak

 

Szczerze polecam ten model (V70R z manualem). Kupa frajdy z jazdy - 5.9s do 100kmh. Podobny silnik można znaleźć w sportowym Focusie RS.

Jeżdże nim bardzo dużo. W ciągu ostatnich 3 lat przejechał 250tyś km bezawaryjnie (ma już 450tyś), więc śmiało mogę powiedzieć, że jest to pancerny silnik. Kwestia wymiany oleju mniej więcej na czas i jego jakości. 

Jeśli chodzi o spalanie jest umiarkowane jak na tą moc ze względu na 5 cylindrowy silnik. Średnio wychodzi 12L co uważam za świetny wynik. Na trasie przy delikatnej jezdzie mozna spalić 8-8,5. Przy ciągłej jeździe po Warszawie nie wzrasta powyżej 14. Mówię tu o jeździe, tak do 3 tyś obrotów.  

Jeśli zaczniemy używać turbiny - wiadomo spalanie wzrośnie. Nie wiem o ile :). Ale dużo.

 

Samochód jest mega wart swojej aktualnej rynkowej ceny.

Nie wygląda agresywnie, a świetnie jeździ.

Napęd, mimo że haldex - pozwala na zabawę na szutrze. Na początku były pewne obawy przy ustawianiu auta bokiem ale elektronika działa i w miarę szybko zostaje dołączony tylny dyfer. 

 

Jedyne co mnie w nim drażni to układ kierowniczy - jest gumowy w porównaniu np. do BMW, Jest słabe czucie tego co się dzieje pod kołami. 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogles, tylko troche pozno :) Pamietam, ze myslalem o takim sedanie bardzo dawno temu tylko wystraszylem sie troche turbiny i skonczylo sie na s80 z wolnossacym 2.4l.  Jezeli ten Twoj silnik to 2.0, bo ja taki wtedy bralem pod uwage, to 2.4 byl jednak duzo bardziej oszczedny i nie przekraczal srednio 9 litrow. Tyle, ze 170 KM nie ma co porownywac z 300 KM :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogles, tylko troche pozno :) Pamietam, ze myslalem o takim sedanie bardzo dawno temu tylko wystraszylem sie troche turbiny i skonczylo sie na s80 z wolnossacym 2.4l.  Jezeli ten Twoj silnik to 2.0, bo ja taki wtedy bralem pod uwage, to 2.4 byl jednak duzo bardziej oszczedny i nie przekraczal srednio 9 litrow. Tyle, ze 170 KM nie ma co porownywac z 300 KM :)

 

R-ka ma silnik 2.5 Turbo. Podobny jak w Focus RS. 

Naprawdę świetne silniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

107...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seat exeo 2.0 tdi 143 hp - spalanie ma drugorzędną kwestię. zastanawiam się nad chipem na 180hp


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.