Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Q50 w wersji 3.0t RWD.

Jakas maja promocje na wakacje i z 260k zl na bodajze 226k zl. Pertyn jak testowal to auto to bardzo podobał mu sie. A silnikiem byl zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było już o tym aucie więc skupię się na wybranych ciekawostkach z mojej perspektywy.

 

Generalnie auto dla koneserów.

 

Po pierwsze dlatego, że wydanie takich pieniędzy na markę w sumie w PL anonimową jest aktem sporej odwagi. Zwłaszcza jeśli ktoś chce się pochwalić statusem materialnym  ;) Sąsiad jeśli nie zna się na motoryzacji pomysli, że to jakiś tani import. To auto dokładnie odwrotnie niż KIA Sorento traci przez to, że nie wygląda tak dobrze jak jeździ i co oferuje. Nie chce sie nadmiernie wynurzać, ale takie mam bardzo mocne wrażenie. Anyway nawet tak wybajerzona wersja jak testowana, na zatłoczonym parkingu zgubi się między Hyundaiem Elantrą a Toytotą Auris  :huh:

Po drugie samochód zrobiony z naprawdę dużą dbałością o wiele detali ma takie kwiatki stylizacyjne czy ergonomiczne, że tylko Japończycy mogli to wymyślić i liczyć, że przeciętny Europejczyk nauczony ordnungu przez niemieckie produkty nie wyczuje, że coś tu zgrzyta. Dla przykładu ten podwójny ekran... a zwłaszcza jego dolna część, która wygląda pod lekkim kątem (kierowca!) jak czerwonawa szybka z taniego wyświetlacza ciekłokrystalicznego... masakra. Podobnie polskie menu na centralnym, ale angielskie między zegarami. Można tego trochę wymieniać. Z wad, to jak ktoś już tu pisał, relatywna ciasnota, coś jak poprzednie 3er. W wersji hybrid nie ma też w zasadzie kufra, kanapa się nie kładzie etc. Grafika infotaiment słabiutka, aplikacji dedykowanych w zasadzie nie ma (piszą się - jak wszędzie ostatnio słyszę ;) ). To z najważniejszych wad.

 

A z pozytywów: jeśli taka ma być przyszłość motoryzacji w postaci hybryd, to ja się nie mogę doczekać  :wub:  Wolnossące V6 brzmi genialnie, ale jeszcze lepiej pracuje. Wbija w fotel bardzo skutecznie, chociaż na samym dole, poza kick downem, jest lekko ospały. Od średnich obrotów zaczyna się mega jazda. Silnik elektryczny włącza się wtedy, kiedy sam byś to zrobił. Auto w trybie innym niż sport bardzo mocno go angażuje, nawet przy zdjęciu nogi z gazu do podtrzymania prędkości i jego doładowania. Bardzo wciągająca jest zabawa z obserwacją przepływu elektronów i oszczędności paliwa. A spalanie? 9,3 średnie, a wielokrotnie na A4/A1 przeganiałem to auto na prędkości....no znaczne, chociaż nie jestem fanem super szybkiej jazdy :rolleyes:  Wow!

Drive by wire działa tak, że gdybym o tym nie słyszał, to powiedziałbym że Infiniti chyba kupiło 3er z pakietem M po prostu zerżnęli wszystko łącznie ze śrubkami (tzn. skopiowali). prowadzi się wyśmienicie. Btw. jak pewnie wiecie, tam jest procedura awaryjna i ratunkowa przekładnia więc bez obaw ;)

Samochód miał opcjonalne audio Bose, bardzo fajne, ale bez szału (zwłaszcza przy B&W w V90CC :wub: , o tym innym razem). Jakość montażu i dobór materiałów bardzo fajny, nic niczego nie udaje, włącznie z magnezowymi łopatkami. Chociaż w sumie to zbędny bajer, bo dwusprzęgłowa skrzynia jest mądrzejsza i szybsza niż 99% kierowców (jestem w tej grupie).

 

Dla mnie to auto jest jak Claudia Schiffer -  trudno jej coś konkretnego zarzucić, ale choć zbiór wszystkich cech tworzy efekt końcowy godny dużego uznania, to brak tu czegoś co powoduje, że mając ją w głowie kładziesz się do łóżka z pełną świadomością, iż dziś nie zaśniesz...  :ph34r:

 

 

post-60501-0-45923800-1499116989_thumb.jpg

 

post-60501-0-42328400-1499117004_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się. Mnie urobiło tak, że jak pisałem w sierpniu odbieram wersję V :ph34r:

 

W wolnej chwili opisze moje wrażenia po CC, ale uprzedzając nieco fakty samochód jest mega pod niemal każdym względem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem f pace co za żenada 2.0d... Z resztą dla mnie Jagular to szczyt obciachu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kiniol :) Ale dobrze sie nim jezdzi.

W F peace jakas pomylka jest podloga w bagazniku, przy pelnym kole. Nie tylko jest niepraktyczna, ale wyglada jak sarkofag :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multipla lubi to :)

 

Wracając do F-pace to przypomniała mi się jeszcze jedna wada. Przedni słupek maja jakoś blisko i nisko poprowadzony, że za każdym razem wysiadajac uderzalem w niego glowa. Nawet pomimo obnizenia i odsunięcie do tyłu fotela. Podczas wysiadania powinien się unosić tak jak kierownica :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z innymi markami z tej półki to wyjdzie Ci pewnie podobnie. Może Dacia oferuje 2.0 taniej, ale to chyba nie tylko silnik się liczy :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są zbliżone Q5, X3, XC60, Fpace.  Podobnie z innymi modelami tych marek w danym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol ma przynajmniej 2x2.0 w tym swoim amerykanie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, a Ty czym jeździsz? :)

 

Ja poruszam się takimi obciachowymi autami... Jeden 5.2 drugi 4.0...

b29a05c01f15f4ba60e77b85f5e83575.jpg

 

5543E97E-E56C-4D44-BBA2-7BB234E7B0BE_1.j

 

Przepraszam właścicieli Jagularów ale jedyny, który mi się podoba to ten:

till-salu-jaguar-mkv.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży jestem to i dużymi autami jeżdżę...  :) Po prostu Jaguarem jeździć bym się wstydził... Co innego Maserati Quatroporte :P ... Chociaż nie produkują go Hindusi :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie do Kolegów-szukam małej terenówki -dodatkowy samochód weekendowy-co polecacie?czego unikać?konieczne 4x4 i budżet do wartosci Taga heuera aquaracera :) czyli ok 15 tysi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma fajne Disco 3-drzwiowe z 1999 roku, polecam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowy silnik, który tam siedzi, to tak naprawdę konstrukcja Porsche.

Fani jednak są trochę zawiedzeni mocą, ma tylko 50 KM więcej niż 2,5 R5 (zapowiadano 500 KM), a do setki przyspiesza raptem 0,2 s szybciej niż RS3. 

A różnica w cenie to 150k PLN

 

 

Tomek, gdy już zbliżamy się do poziomu 4s do setki to urwanie każdej dziesiątej sekundy to wyczyn.

 

Takie problemy mają Polacy a tymczasem gdzieś w Afryce ( tryb prowokacji załączony ):

 

glod.jpg

Duży jestem to i dużymi autami jeżdżę...  :) Po prostu Jaguarem jeździć bym się wstydził... Co innego Maserati Quatroporte :P ... Chociaż nie produkują go Hindusi :D

 

Przynajmniej w uwielbieniu do Maserati się zgadzamy.

Ostatnio byłem w Monte Carlo i pod kasynem stało kilka grubych fur, ale najwięcej było....Maserati Quatroporte. W sumie pozytywne zaskoczenie.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol piękne masz te auta zwłaszcza te pierwsze :) jednak wybacz jaguar, a zwłaszcza xf nie wieje mi obciachem ;).

 

Maserati śliczne i ten dźwięk silnika tylko skąd aż taki wysoki spadek wartości? Przy używanych tez dużo pozytywnych opinii nie ma. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.