Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Stinger za skok technologiczny.

 

 

Stinger prezentuje się całkiem nieźle. Ciężko mu konkurencję znaleźć w podobnych pieniądzach.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stinger prezentuje się całkiem nieźle. Ciężko mu konkurencję znaleźć w podobnych pieniądzach.

 

No nie wiem  Kia z V6 kosztuje 234k pln a Mustang z V8 183k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Kia z V6 kosztuje 234k pln a Mustang z V8 183k pln

Ale Mustang to jest kompletnie inny rodzaj auta. Kia jest najbliżej do aut typu Gran Turismo bo tam spokojnie wygodnie mogą jechać 4 osoby. Poza tym porównaj wyposażenie.

A wersja podstawowa Singera kosztuje 150k jest raptem sekundę wolniejsza od V6 i ma w podstawowym wyposażeniu pełny pakiet systemów bezpieczeństwa. w tym wypadku konkurencji w podobnej kasie juz w ogóle nie ma.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie techniczne. Czy przy zderzeniu z łanią powinny mi wystrzelić poduszki? Bo nie wystrzeliły i nie wiem czy impet był zbyt mały czy coś jest nie tak z autem.

 

Krótki opis zderzenia: Jechałam jakieś 70 km/h, łanie zobaczyłam dosłownie przed sobą nie wiem nawet ile metrów, zaczęłam hamować i uderzyłam ją środkiem dosłownie. Zderzak do wymiany, lampa do wymiany, ale bardziej mnie ciekawi czemu poduszki nie strzeliły. Auto Honda Civic hatchback 97'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dał bym nawet 100k za auto z tak wysilonym silnikiem ogólnie przerażają mnie te wszystkie nowe wynalazki gdzie z litra wyciąga się 100km.

 

Kromeczka jak lampa i zderzak zniszczone a wzmocnienie czołowe i chłodnice całe to nie było mocne uszkodzenie, poduszka przy czymś takim nie powinna wystrzelić. Żeby poduchy strzeliły to naprawdę solidnie trzeba przydzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kromeczka jak lampa i zderzak zniszczone a wzmocnienie czołowe i chłodnice całe to nie było mocne uszkodzenie, poduszka przy czymś takim nie powinna wystrzelić. Żeby poduchy strzeliły to naprawdę solidnie trzeba przydzwonić.

 

Wszystko całe w środku nawet nie zagniecione, chłodnica cała nie cieknie, tylko plastiki połamane no i łanie padła trupem na miejscu z wrażenia.

 

To dobrze, bo nigdy nie miałam żadnej stłuczki czy wypadku i w sumie nie wiem kiedy powinny zadziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki nie wstrzeliłby,  albo siła uderzenia była niewielka, albo problem z taśmą. Albo nie ma fizycznie poduszek ( mimo napisu airbag) i został wlutowany rezystor.

 

100KM i więcej z litra pojemności przy doładowanych silnikach to w dzisiejszych czasach standard. KIA stinger ma  250 KM z 2.0 , tak jak i BMW, Audi/VW, Lexus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki nie wstrzeliłby,  albo siła uderzenia była niewielka, albo problem z taśmą. Albo nie ma fizycznie poduszek ( mimo napisu airbag) i został wlutowany rezystor.

 

100KM i więcej z litra pojemności przy doładowanych silnikach to w dzisiejszych czasach standard. KIA stinger ma  250 KM z 2.0 , tak jak i BMW, Audi/VW, Lexus.

 

Ogólnie to mi ojciec ten samochód kupował z mechanikiem i tak kupowali, że żaden nie zauważył, że auto było bite, bo ma prawe drzwi wymienione. Więc wszystko możliwe i dlatego nad tymi poduszkami się teraz zastanawiam.

 

Siła uderzenia moim zdaniem nie była duża, bo mocno wyhamowałam i nawet nie szarpnęło mnie bardzo do przodu. Pas mi się też nie wbił, więc nie wiem. Uszkodzenia też tylko plastiki połamane, więc chyba nie było aż tak źle jak myślę.

 

Czy da się to sprawdzić bez rozmontowywania np. podpinając komputer u mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu przy dzwonach gdzie pękają chłodnice poduszki nie strzelają (miałem dwa takie stłuczki ) żeby poducha się otworzyła musi być naprawdę ostry dzwon, przemieszczenie bloku napędowego, ruszone podłużnice). Takie coś jak u ciebie gdzie tylko plastyczki się połamały to praktycznie stłuczka parkingowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko całe w środku nawet nie zagniecione, chłodnica cała nie cieknie, tylko plastiki połamane no i łanie padła trupem na miejscu z wrażenia.

 

To dobrze, bo nigdy nie miałam żadnej stłuczki czy wypadku i w sumie nie wiem kiedy powinny zadziałać :)

Spokojnie, kolega ptaku ma racje. Mialem podobna przygode, porownywalna predkosc i te same uszkodzenia, no moze z wyjatkiem chlodnicy. U mnie wydawalo sie, ze jest ok, ale chlodnica byla jednak delikatnie wygieta i ja wymienilem. A to znaczy, ze uderzenie moglo byc nawet mocniejsze, a poduszka nie wystrzelila. To dosc inteligentny stwor :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieka płyn chłodniczy... tylko gdzie?

 

Zrobiona próba spalin w płynie.

Brak

Wycieki 

Brak

 

Podejrzenia:

Chłodnica spalin EGR?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyn sprawdzałeś może nie trzyma parametrów i po prostu wyparowuje powolutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mi ojciec ten samochód kupował z mechanikiem i tak kupowali, że żaden nie zauważył, że auto było bite, bo ma prawe drzwi wymienione. Więc wszystko możliwe i dlatego nad tymi poduszkami się teraz zastanawiam.

 

Siła uderzenia moim zdaniem nie była duża, bo mocno wyhamowałam i nawet nie szarpnęło mnie bardzo do przodu. Pas mi się też nie wbił, więc nie wiem. Uszkodzenia też tylko plastiki połamane, więc chyba nie było aż tak źle jak myślę.

 

Czy da się to sprawdzić bez rozmontowywania np. podpinając komputer u mechanika?

 

Podpiety komputer może wykazac błąd poduszek.Moze tez nic nie wykazać właśnie przez ten rezystor, który ma za zadanie likwidować błąd poduszek.

Najprościej sprawdzić czy w aucie są poduszki przez odłączenie  akumulatora ( nie bedzie wtedy prądu w aucie)  i odkręcenie  śrubek na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kromeczka jak lampa i zderzak zniszczone a wzmocnienie czołowe i chłodnice całe to nie było mocne uszkodzenie, poduszka przy czymś takim nie powinna wystrzelić. Żeby poduchy strzeliły to naprawdę solidnie trzeba przydzwonić.

 

No nie wiem czy tak solidnie trzeba przydzwonić.  :)

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieka płyn chłodniczy... tylko gdzie?

 

Zrobiona próba spalin w płynie.

Brak

Wycieki 

Brak

 

Podejrzenia:

Chłodnica spalin EGR?

 

Nagrzewnice sprawdź, zobacz czy dywaników nie masz wilgotnych na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi autkami jechaliście do ślubu? Własnym? Jakimś zabytkiem czy limuzyną? Zastanawiam się też nad taksówką, tak dla jaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice sprawdź, zobacz czy dywaników nie masz wilgotnych na początek.

Czuć by było zapach płynu + para na szybie. Przerabiałem temat. Łatwo zdiagnozować.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.