Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździła wtedy citroenem zx 1.8 w automacie, a wcześniej golfem II 1.6D

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dziewczyna dobry gust. Przynajmniej jezeli chodzi o samochody :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można? Można :)

Kolego, dałeś zdjęcie niepoprawne politycznie, i to skrajnie! Jak wypłynie to zdjęcie do ludzi Makreli lub innego Makarona, to forum jest skończone!

 

Choinka na niemieckim samochodzie? Już poprawniej by wyglądał obłożony trotylem czy jakimś tam PMW-8

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dałeś zdjęcie niepoprawne politycznie, i to skrajnie! Jak wypłynie to zdjęcie do ludzi Makreli lub innego Makarona, to forum jest skończone!

 

Choinka na niemieckim samochodzie? Już poprawniej by wyglądał obłożony trotylem czy jakimś tam PMW-8

post-95072-0-13349700-1514208420.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc proszę ? Czy S-Tronic to jest Ok skrzynia dla A6 -245 PS? Kupujęuzywane auto i nie mogę się ogarnąć która skrzynia jest Ok - mulitronic, triptronic czy Stronic. Chyba ogłupieli w Audi z tymi skrzyniami. W roczniku który mnie interesuje (2014-2015) widzę wszystkie rodzaje w opisach.

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitronic to bezstopniowa przekładnia,

Stronic- dwusprzęgłowa. W Audi jest nazywana Stronic, a VW, Seacie , Skodzie DSG, w Porsche PDK. Dwusprzegłowa  może być mokra  lub sucha, zależy czy sprzęgło jest w oleju czy nie.

Tiptronic to hydrokinetyczna , czyli  klasyczny automat.

 

 

Z tego co pamietam, to A6 3.0 TDI ten słabszy 204KM miał multitronic, a mocniejszy 245KM stronic.

W dobrym stanie tech, z regularnymi wymianami oleju co 60 tys km, z przebiegiem auta do 120  tys km ( 40 tys km/rok w 3.0 v6  realne),  kupiłbym. 


Trzeba sprawdzić po nr VIN, może być też tak, że ten słabszy 204KM ma program na  245KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta mają od 30kkm do 40kkm - większy przebieg nie wchodzi w rachubę. Żona robi 20kkm/rok i po 3 latach zmieni więc do 100kkm powinno dojeździc. Czyli Rafi piszesz że nie przejmować się typem skrzyni ? Auto z gwarancją Audi i będzie kupione z salonu Audi jako używane.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitronic omijaj szerokim łukiem. Jeździ się jak tramwajem i psuje się na potęgę. Montowany tylko przy przednim napędzie.

 

S-tronic to DSG, jeździłem trzy lata 3.0 tdi 245KM z tą skrzynią i napędem quattro. Moim zdaniem doskonałe połączenie, choć zdarza się jej minimalnie szarpnąć przy zmianie z 1-ki na 2-kę. Przejechałem 90 tys. km i nie miałem problemów, ale po 150 tys. km można się ich spodziewać - dużo zależy od tego jak dbał poprzedni właściciel.

 

Tiptronic był w A6 montowany tylko tam gdzie S-troniki momentowo nie dawały rady, czyli tylko w dieslach biturbo. To nowoczesny hydrokinetyk produkcji ZF, mam go w tej chwili i moim zdaniem spisuje się lepiej niż s-tronic i podobno jest praktycznie bezawaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta mają od 30kkm do 40kkm - większy przebieg nie wchodzi w rachubę. Żona robi 20kkm/rok i po 3 latach zmieni więc do 100kkm powinno dojeździc. Czyli Rafi piszesz że nie przejmować się typem skrzyni ? Auto z gwarancją Audi i będzie kupione z salonu Audi jako używane.

Nie przejmować się czy to jest tiptronic czy stronic. Natomiast multitronic się psuje i mimo, ze to auto z gwarancją i niskim przebiegiem, szkoda nerwów i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - to to co stoi najbliżej ma 19170km przejechane i s-Tronic w quatro. Czyli można brać spokojnie. Dzięki


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo długich dystansów, takie cudo jak widać z zaszronionymi szybami nieopodal A4...

post-70090-0-99862400-1514672803_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ważny rekord - chluba komunistycznej motoryzacji. Zawsze trzeba było udowadniać, że jesteśmy liderem w produkcji ziemniaków i mamy najlepsze auta (co najmniej tak dobre jak na zgniłym Zachodzie) , mimo, że w dniu "debiutu" ten złom był 15 lat za swoja epoką przynajmniej. Oczywiście rekorodowa sztuka niewiele miała wspólnego z tym co rzęziło na drogach. Indywidualnie spasowany silnik, części wyższej jakości, zdublowana elektryka, Nawet opony były specjalne na przygotowanie tej ściemy.  Wielu sentyment został - a opcja zgniłości Zachodu powraca.............. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Kolega Kwiatek świeci na czerwono.

Gratuluję awansu!!!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć leszcza?

-Zanęcić,

-Zarzucić zestaw,

-Poczekać, aż łyknie przynętę,

-Zaciąć,

-Wyholować leszcza z wody.

 

Dotyczy to nie tylko ogłoszeń motoryzacyjnych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

__________

 

Z bieżących informacji

https://m.onet.pl/moto/aktualnosci,jl27em

No to w takim razie od dziś zaczynam się przestawiać mentalnie na wolną jazdę samochodem. :)   

W przyszłym tygodniu będę jechał na Mazury to w Płońsku ustawię tempomat na 50 km/h włączę dobrą muzykę i będę sobie jechał do Mławy jak stary przedwojenny dziedzic. :D

W ubiegłym roku zrobiłem pierwszą próbę takiej jazdy. Wyglądało super, deszcz padał było ciemno i z przodu po horyzont miałem pusto, a z tyłu po horyzont sznur świateł.

I na tym odcinku tylko raz wyłączyłem tempomat, bo jakiś inny kierowca mnie wyprzedził i jechał przede mną kilkaset metrów jeszcze wolniej niż ja. 

Jazda spokojna, przyjemna, bezpieczna, muzyczka grała - prawdziwy relaks. :)

A że trochę dłużej się jedzie, to nie szkodzi - relaksu nigdy nie za wiele   :)

Przy takiej prędkości wszystkie kontrole radarowe, odcinkowe pomiary prędkości i policjanci w czarnych BMW mogą dziadka cmoknąć w d..... :D

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście domyślam się, że jechałeś dokładnie środkiem drogi, żeby nikt Cię nie wyprzedził i nie zakłócił Ci pięknego widoku aż po horyzont?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście domyślam się, że jechałeś dokładnie środkiem drogi, żeby nikt Cię nie wyprzedził i nie zakłócił Ci pięknego widoku aż po horyzont?  ;)

Nie no kilka samochodów mnie wyprzedziło.  :P

Ale odjeżdżali tak szybko że prawie zawsze po horyzont było pusto.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian nie prowokuj... ;) Kiedyś Gazem 69 jeździłem z taką prędkością. Myślałem, że zdechnę...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian nie prowokuj... ;) Kiedyś Gazem 69 jeździłem z taką prędkością. Myślałem, że zdechnę...

Często jeżdżę na Mazury i szlag mnie trafia na odcinku drogi pomiędzy Łomiankami i Mławą, bo jest tam kilkanaście kamer pięć odcinkowych pomiarów prędkości i jeżdżący z miśkami pomiędzy Płońskiem i Mławą cywilny Opel Insygnia. Ku.......wa mać, nigdy nie wiadomo z której strony cię namierzają. W dzień można jeszcze dostrzec te odcinkowe pomiary prędkości, w nocy nie zawsze dostrzeżesz. Nawigacja z janosikiem co chwilę nadaje zwolnij albo radar, bo co kilka kilometrów jakaś wioska albo teren zabudowany i weś się tu ku........a nie denerwuj i jedż spokojnie. Jak przekroczysz dozwoloną prędkość o 50 km/h i dasz się złapać, to trzy miesiące chodzisz pieszo albo jedziesz rowerem. :)

Jeżdżę tam od 40 lat i zawsze było normalnie, a od dwóch lat nie ma możliwości do normalnej i bezstresowej jazdy. 

Jeszcze od Łomianek od Płońska można trochę przycisnąć, ale dalej to tylko tempomat ustawiony na 50 km/h i gó.no mnie obchodzi cała reszta.  :)

 

Edit. No i prawie już w każdym samochodzie kamery które cały czas nagrywają i ich właściciele z wielką przyjemnością wrzucają filmiki do Internetu i wysyłają do policji. :)

 

Kiedyś już tu pisałem, że jeszcze kilka lat temu mogłem te 200 km przejechać w ciągu dwóch godzin, no czasem dwie godziny i piętnaście minut.

Teraz jadąc zgodnie z nowo postawionymi znakami jadę trzy godziny i pomimo że drogi są świeżo po remoncie, wiadukty nad torami i obwodnice Mławy i Lidzbarka. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.