Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wrażenie, że Suzuki obecnie jeśli chodzi o wykończenie wnętrza pozostał daleko w tyle nawet za Toyota, Honda, a o mazdzie nie ma co wspominać... Kolega jeździ sx4 scross, to jest poziom golfa 4 w tym aspekcie...

A co do wymiarów crv nowej, to jest szersza jakos 2 cm od mojego hultaja, dam radę... Jutro w południe mam próbną jazdę rav4 w hybrydzie. Zobaczę, jak buczy te cvt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie nie czuć przyspieszenia ale na ulicy jedzie całkiem przyjemnie :) miałem na dzień nx'a jednak ten dźwięk pracy silnika i obsługa audio jak na polke premium mogłaby być do przodu. Ale gdybym miał kupić to byłby to suv w pierwszej trójce tuż obok stelvio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitara sport dziwnie to brzmi ;)

Vitara sport może faktycznie dziwnie brzmi ale ostatnio miałem przyjemność zobaczyć SUVa ruszajacego ze światel. Wyglądało jakby samochód dostał kopa w zderzak. Niesamowite.

 

tak tylko dla ogarniecia sytuacji 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda nieprzerejestrowanym autem - jak długo można? Czy są jakieś ewentualne konsekwencje które mogą spotkać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam masz miesiąc na załatwienie wszystkich formalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irekm, gdyby w Polsce taka szkole utworzyli to wzrosła by liczba sprzedaż linek ręcznego do golfów ;)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda nieprzerejestrowanym autem - jak długo można? Czy są jakieś ewentualne konsekwencje które mogą spotkać?

Wedle prawa masz na to 30 dni, ale nie przewidziano zadnych konswekwencji za przekroczenie tego terminu. Jezdzij z umowa kupna sprzedazy zeby w razie kontroli miec kwit ze auto jest Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzuki ma dobre ceny wsrod japonskich marek. Vitara od 61.9 tys , dla porownania najtansza CX3 ( rowniez na stalowkach i manulana klima) od 68.5 tys. Dalej, za 68.9 tys Vitara już z automatyczną klimą, alufelgi 17, kamera cofania, podgrzewane fotele, przyciemniane szyby itd. Inny konkurent czyli HRV od 81.5 tys.  Dwa baki Vitary  wyjezdzone i spalanie z dystrybutora w jezdzie mieszanej 7 litrow benz. Nam pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa CR-V ma mieć premierę w Europie w tym roku.

 

Premiera to już była. Tylko w salonie Hondy nikt nie wie, kiedy trafi do sprzedaży. Najpewniej w grudniu... Coś chyba mają tyły z uruchomieniem produkcji w GB, bo wstępnie od wiosny miała być dostępna. 

Patrząc na filmy z USA - nowa CR-V wygląda na prawdę dobrze. Silnik 1,5 Turbo daje rady, no ale bez jazdy próbnej to tylko powielanie opinii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzuki ma dobre ceny wsrod japonskich marek. Vitara od 61.9 tys , dla porownania najtansza CX3 ( rowniez na stalowkach i manulana klima) od 68.5 tys. Dalej, za 68.9 tys Vitara już z automatyczną klimą, alufelgi 17, kamera cofania, podgrzewane fotele, przyciemniane szyby itd. Inny konkurent czyli HRV od 81.5 tys.  Dwa baki Vitary  wyjezdzone i spalanie z dystrybutora w jezdzie mieszanej 7 litrow benz. Nam pasuje.

 

Ale ajk nie kupisz za 85tys to masz silnik 1.6 wolnossący 120km, który owszem jest dosyć oszczędny i bezawaryjny ale muł okropny. Jechałem taką wersją także, no nie...czasy się zmieniły dziś takie auta są zagrożeniem na drogach.

Gdyby ktoś w suzuki poszedł po rozum do głowy i oferował tego Boosterjeta 1.4 140km także w niższych specyfikacjach tak aby można było auto z tym silnikiem nabyć za 70tys to Vitara byłaby hitem rynkowym. Niestety poprzez durnowatą politykę Japończyków, podobną ma z resztą Subaru...te marki nigdy nie będą się dobrze sprzedawać w PL.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem chwilę tą Vitara z wolnossącym silnikiem 1,6 i tragedii nie ma. Owszem nie nadaję się to auto do dynamicznej jazdy, ale mojej teściowej spokojnie wystarczy do jazdy po mieście. W życiu bym nie zamienił tego silnika na wyżyłowane 1,4 boosterjet jeżeli miałbym w planie długie uzytkowanie tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ajk nie kupisz za 85tys to masz silnik 1.6 wolnossący 120km, który owszem jest dosyć oszczędny i bezawaryjny ale muł okropny. Jechałem taką wersją także, no nie...czasy się zmieniły dziś takie auta są zagrożeniem na drogach.

Gdyby ktoś w suzuki poszedł po rozum do głowy i oferował tego Boosterjeta 1.4 140km także w niższych specyfikacjach tak aby można było auto z tym silnikiem nabyć za 70tys to Vitara byłaby hitem rynkowym. Niestety poprzez durnowatą politykę Japończyków, podobną ma z resztą Subaru...te marki nigdy nie będą się dobrze sprzedawać w PL.

Bez przesady z tym zagrożeniem na drogach. Zagrożeniem to są kierowcy, co sobie nie radzą w określonych sytuacjach.

 

Nie bronię suzuki, bronię swojego pełnoletniego C180 z podtlenkiem LPG - stworzonego do dostojnej jazdy:P:D

 

 

Ale QV z tym zagrożeniem to wiem do czego pijesz. Pozwolę sobie być też trochę kontrowersyjny.. ostatnio był głośny wypadek z X5 i octavią na autobanie ( nie śledzę tego wątku - może już dyskusja była to z góryy sorki) - tam bezapelacyjnie wina kierowcy BMW, ale Pani z kamerką na lewym pasie zabierała się do wyprzedzania jak mucha w smole

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem chwilę tą Vitara z wolnossącym silnikiem 1,6 i tragedii nie ma. Owszem nie nadaję się to auto do dynamicznej jazdy, ale mojej teściowej spokojnie wystarczy do jazdy po mieście. W życiu bym nie zamienił tego silnika na wyżyłowane 1,4 boosterjet jeżeli miałbym w planie długie uzytkowanie tego samochodu.

 

 

Wolnossacy japonski silnik ma swoich zwolennikow, tym bardziej, gdy planuje sie pojezdzic tym autem dobrych kilka lat . Jak wiemy, pojedzie żwawiej,  gdy będzie sie go krecic wyzej. Te silniki nie boją sie wysokich obrotów.

 

Poza tym przyspieszylem zakup, bo za kilka miesiecy zamiast wspomnianego R4 1.6 bedzie  R3 1.0.  Przejechałem sie tym R3 w Scrossie to  jeszcze na drugi dzień mi w uszach terkotało :D.

 

 

 

Bez przesady z tym zagrożeniem na drogach. Zagrożeniem to są kierowcy, co sobie nie radzą w określonych sytuacjach.

 

 

Otoż to, gdy nie potrafią ocenić odległości, bezgranicznie wierzą w elektroniczne systemy, wyprzedzają na trzeciego, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wielu kierowców przesiadając się z turbo klekotów nie wie jak obchodzić się z silnikiem wolnossącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Jak sie tu wstawia filmy z jutuba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do filmu, kopiuj/wklej  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Niedlugo zawita do europy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Camry 2018 nie kupuje sie dla hybrydy ale nie mowie ze sie mylisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania min 3/4 aut na drogach stwarza zagrożenie przez swoje osiągi. Czyli jakie jest min. dla bezpiecznego auta Twoim zdaniem? 300Nm? 150KM? 7s do setki? I wszystko poniżej nie powinno mieć homologacji?

 

Oj Marcin odpłynąłes i to bardzo daleko :-D

 

Zagrożenie to stwarzają kierujący na drogach i niesprawne auta, a nie przeciętne osiągi silnika.

 

Chodziło mi o zagrożenie dla kierowcy takiego pojazdu. Kiedyś trzeba było umieć jeździć aby wpuszczono Cię na drogę dzisiaj jeździ każdy, więc lepiej niech ma trochę tego momentu obrotowego aby bez redukcji do 3-jki bezpiecznie coś wyprzedzić. Blondyny i ....blondyny z genitaliami wyprzedzają na 5-tce i przy tak niechętnych operacjach lewarkiem z takim silnikiem może się to skończyć tragicznie. Ten silnik trzeba cały czas gonić po wysokich obrotach inaczej dynamika jest zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda nieprzerejestrowanym autem - jak długo można? Czy są jakieś ewentualne konsekwencje które mogą spotkać?

 

Tak jak kolega wyżej napisał, miesiąc od podpisania umowy masz czas na załatwienie wszystkich formalności. Jeżeli czas zostanie przekroczony, policja w czasie kontroli może zabrać dowód rejestracyjny. Możliwa kara oscyluje do 3 tys zł.

Podobny termin na załatwienie formalności posiada także zbywca samochodu. Ma on tyle czasu aby powiadomić wydział komunikacji o sprzedaży auta. To dla niego ważne, bo ewentualne mandaty przychodzą właśnie na niego.

Tutaj https://wygodnie.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu%E2%80%93co-trzeba-wiedziec masz to szerzej opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, miesiąc od podpisania umowy masz czas na załatwienie wszystkich formalności. Jeżeli czas zostanie przekroczony, policja w czasie kontroli może zabrać dowód rejestracyjny. Możliwa kara oscyluje do 3 tys zł.

Podobny termin na załatwienie formalności posiada także zbywca samochodu. Ma on tyle czasu aby powiadomić wydział komunikacji o sprzedaży auta. To dla niego ważne, bo ewentualne mandaty przychodzą właśnie na niego.

Tutaj https://wygodnie.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu–co-trzeba-wiedziec masz to szerzej opisane.

Błagam cie, nie powielaj pierdoł pismaków.  :angry: 

97 KW nie ma nic wspólnego z administracją. Nie można go interpretować rozszerzająco.  :mellow: 

 

zastosowanie ma Art. 78. 2.

 

Zbierasz punkty na bazar?  ;) 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Vitara z wolnossącym silnikiem 1,6

...

W życiu bym nie zamienił tego silnika na wyżyłowane 1,4 boosterjet jeżeli miałbym w planie długie uzytkowanie tego samochodu.

Jestem tego samego zdania.

Miałem ten silnik w SX4. Demon przyśpieszenia to nie był, ale napewno dłużej będzie działał.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką koniczynkę oglądałem :

post-410-0-40837900-1517998884_thumb.jpg

post-410-0-84799700-1517998895_thumb.jpg

post-410-0-37296400-1517998982_thumb.jpg

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam cie, nie powielaj pierdoł pismaków.  :angry: 

97 KW nie ma nic wspólnego z administracją. Nie można go interpretować rozszerzająco.  :mellow: 

 

zastosowanie ma Art. 78. 2.

;) 

 

 

Otoz to. Nie ma obowiązku przerejestrowania auta. Trzeba tylko zawiadomić starostę ( wydziału komunikacji)  w terminie  nieprzekraczającym 30 dni o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Tak samo jak nie ma obowiązku ubezpieczać auta na siebie, gdy OC poprzedniego właściciela jest nadal ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.