Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie się to gazuje, jak zwykłą benzynę, zero utrudnienia.

I warto, zwłaszcza gdy Prius czy Auris bywa na autostradach, gdzie konsumuje więcej niż benzyna.

 

A taksówkarz... cóż, nie da się ukryć, że jeśli robi dziennie powiedzmy 200 km to 12l gazu dziennie w stosunku do 10l benzyny dziennie przyniesie jakieś 7k zł oszczędności rocznie. Mało?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bieda, szukam czegoś do 20 tysięcy - relatywnie jak najmłodsze.

Przebiegi roczne 15/20 tysięcy - 90% miasto.

Z punktu A do punktu B, do pracy jakieś 4 kilometry x 2.

Szukam, patrzę i nic ciekawego, na chwilę obecną jeżdżę Focusem MK2 wszystko byłoby pięknie gdyby nie spalanie ...

Dookoła same diesle a ja tak myślę że zbyt małe przebiegi na diesla generuję, prędzej ten silnik zajadę niż pożytek z niego będzie.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się to gazuje, jak zwykłą benzynę, zero utrudnienia.

I warto, zwłaszcza gdy Prius czy Auris bywa na autostradach, gdzie konsumuje więcej niż benzyna.

 

A taksówkarz... cóż, nie da się ukryć, że jeśli robi dziennie powiedzmy 200 km to 12l gazu dziennie w stosunku do 10l benzyny dziennie przyniesie jakieś 7k zł oszczędności rocznie. Mało?

Nie mało, warto.

Jednak jaki jest koszt montazu w hybrydzie, w sensie czy drozej.

Drugie pytanie: czy Ty w swojej hybrydzie bys zamontowal?

Gwarancja chyba tez w las wtedy.

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej nie mogę bo uwarstwiający wtrysk w BMW jest póki co za dużym utrudnieniem w konwersji.

 

Gwarancji po założeniu gazu się nie traci tylko konsumenci dają sobie wmawiać takie rzeczy.

 

Gaz do hybrydy kosztuje tyle co do benzyny.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bieda, szukam czegoś do 20 tysięcy - relatywnie jak najmłodsze.

Przebiegi roczne 15/20 tysięcy - 90% miasto.

Z punktu A do punktu B, do pracy jakieś 4 kilometry x 2.

Szukam, patrzę i nic ciekawego, na chwilę obecną jeżdżę Focusem MK2 wszystko byłoby pięknie gdyby nie spalanie ...

Dookoła same diesle a ja tak myślę że zbyt małe przebiegi na diesla generuję, prędzej ten silnik zajadę niż pożytek z niego będzie.

 

Fiesta, C3 itp, silniki 1.0-1.2, roczniki  2012/13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji po założeniu gazu się nie traci tylko konsumenci dają sobie wmawiać takie rzeczy.

Nie traci sie jesli byla montowana w aso. Jakakolwiek modyfikacja auta poza aso oznacza ze moga byc problemy z uznaniem gwarancji na dany uklad. Jak zamontujesz lpg a padnie radio to wiadomo ze uznaja ale jak bedzie problem z silnikiem to skonczy sie pewnie w sadzie bo odrzuca.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo powiedzą że stopień powiązań układów jest taki że radio wpływa na pracę skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kilka lat temu na jakims forum ze komus sie cos z lakierem dzialo w aucie na gwarancji i producent nie uznal i anulowal gwarancje na perforacje z powodu zwiekszonych wibracji przez wymienione glosniki w drzwiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traci sie jesli byla montowana w aso. Jakakolwiek modyfikacja auta poza aso oznacza ze moga byc problemy z uznaniem gwarancji na dany uklad. Jak zamontujesz lpg a padnie radio to wiadomo ze uznaja ale jak bedzie problem z silnikiem to skonczy sie pewnie w sadzie bo odrzuca.

Koniec końców liczy się wykładnia prawa. A ona stanowi tak, że nawet w szopie założona najgorsza instalacja gazowa nie może być powodem anulowania gwarancji. Może być powodem odrzucenia danego roszczenia gwarancyjnego, jeśli gwarant udowodni, że daną usterkę spowodował gaz lub instalacja gazowa.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, tyle teorii.

A w praktyce odmówią Ci jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej i pozostaje Ci jedynie droga sądowa. Ty przeciwko armii prawników koncernu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ty przeciwko armii prawników koncernu.

od razu przypominają mi się historie z S8 D3 albo F10 535i (albo d, nie pamiętam). Auta na gwarancji, padły silniki, koncern się wypiął i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców liczy się wykładnia prawa. A ona stanowi tak, że nawet w szopie założona najgorsza instalacja gazowa nie może być powodem anulowania gwarancji. Może być powodem odrzucenia danego roszczenia gwarancyjnego, jeśli gwarant udowodni, że daną usterkę spowodował gaz lub instalacja gazowa.

https://www.wykop.pl/link/3767659/zalozysz-lpg-do-citroeana-tracisz-gwarancje-na-cale-auto-pomocy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze trzeba odróżnić gwarancję i rękojmie sprzedawcy.

Gwarancja jest dobrowolna i tu Piotrek (Gustaw6666) napisał nieprawdę. Gwarant ma prawo dowolnie określić warunki gwarancji (w tym jej anulowania).

Natomiast prawo trochę lepiej nas chroni w wypadku rękojmi, tutaj jest odwrotnie, to sprzedawca musi nam udowodnić, że to modyfikacje spowodowały awarię. 

Trzeba natomiast pamiętać, że rękojmia dotyczy wyłącznie konsumentów, czyli nie mamy jej, jeśli mamy auto w leasingu na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent stwierdzi ze nie przewiduje eksploatacji silnika benzynowego z zadnym innym paliwem oprocz benzyny i pozamiatane nawet w sadzie.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, tyle teorii.

A w praktyce odmówią Ci jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej i pozostaje Ci jedynie droga sądowa. Ty przeciwko armii prawników koncernu.

Dwie ręce do góry. Nissan Pathfinder - 3 lata. Pojawiła się korozja na ramie. 30kkm. Poprosiłem przy przeglądzie o usunięcie i zabezpieczenie. Odpowiedź w serwisie że nie zleciłem przeglądu nadwozia. Jakiego nadwozia ??? Pytam się ??? Co rok regularnie przyprowadzane go do serwisu na przegląd. Odpowiedź serwisu: tak ale na przegląd mechaniczny - nie na nadwozia. Jak Pan myśli inaczej proszę skontaktować się z naszym działem prawniczym ...Serwis Nissana w Warszawie, 2013 rok


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze trzeba odróżnić gwarancję i rękojmie sprzedawcy.

Gwarancja jest dobrowolna i tu Piotrek (Gustaw6666) napisał nieprawdę. Gwarant ma prawo dowolnie określić warunki gwarancji (w tym jej anulowania).

Natomiast prawo trochę lepiej nas chroni w wypadku rękojmi, tutaj jest odwrotnie, to sprzedawca musi nam udowodnić, że to modyfikacje spowodowały awarię.

Trzeba natomiast pamiętać, że rękojmia dotyczy wyłącznie konsumentów, czyli nie mamy jej, jeśli mamy auto w leasingu na firmę.

Oczywiście, że w w takich sytuacjach działa rękojmia. Nieprecyzyjnie się wyraziłem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w poprzednim tygodniu, Toyota wymieniła jakieś elementy sterowania poduszkami powietrznymi w 11 letnim Aurisie (nie serwisowany od pewnie 7 lat), za darmo, bo uznali że te zamontowane fabrycznie nie są wystarczająco dobre :-)

Także wszystko zależy od producenta - niektórzy szanują swoich klientów...

Pamiętam kiedyś na TVN Turbo był program który opowiadał historie ludzi którzy walczyli właśnie z gwarantami. Trafiałem głównie na odcinki w których były problemy z niemieckimi producentami VW, Audi. Może dlatego że tych aut najwięcej w Polsce, a może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w poprzednim tygodniu, Toyota wymieniła jakieś elementy sterowania poduszkami powietrznymi w 11 letnim Aurisie (nie serwisowany od pewnie 7 lat), za darmo, bo uznali że te zamontowane fabrycznie nie są wystarczająco dobre :-)

Także wszystko zależy od producenta - niektórzy szanują swoich klientów...

Pamiętam kiedyś na TVN Turbo był program który opowiadał historie ludzi którzy walczyli właśnie z gwarantami. Trafiałem głównie na odcinki w których były problemy z niemieckimi producentami VW, Audi. Może dlatego że tych aut najwięcej w Polsce, a może nie.

 

prosze cie, to nie ma nic wspolnego z szacunkiem. Trafiles na normalnych ludzi i dilera.

U mnie 2 dni po zakupie w moim aucie, tez od Toyoty, sensory cisnienia powietrza w kolach przestaly dzialac. Powiedzieli ze popsulem sam i chcieli 300 funtow za diagnoze i zresetowanie. Pojechalem do niezaleznego mechanika i okazalo sie, ze sensory sa zle skalibrowane.

Naprawili po telefonie do managera regionu, ale niesmak pozostal. Dodam, ze auto bylo na gwarancji.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem silniki w BMW oraz Audi tylko dlatego, że miałem lepszych prawników. Gwarancja i rękojmia działa tylko do pewnej kwoty, powyżej której nie liczy się dobra opinia lub prawo, a jedynie kasa.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest, wszystko opiera się na rachunku zysków i strat. Dla 2-3 tysięcy złotych nie warto zrażać do siebie klienta i potencjalnie jego najbliższych. Natomiast przy wymianie silnika za kilkadziesiąt tysięcy potencjalne zyski w przyszłości są zbyt małe, żeby robić to gratis po dobroci.

Śmiem twierdzić, że coś takiego jak etyka w biznesie nie istnieje, słynny przypadek Forda Pinto pokazuje, że nawet tam gdzie chodzi o ludzkie życie i tak zwycięża zwykła kalkulacja kosztów.

Pozostaje mieć lepszych prawników... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć wartość danej marki na rynku światowym. Toyota jest liderem od nie pamietam kiedy. To samo jeśli chodzi o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jest tak samo w czołówce jak nie najlepsza. Przez 8 lat miałem Avensisa i gdyby nie to ze konkurencja ( zwykle niemiecka) daje dużo większą frajdę za kołkiem dalej bym jeździł Toyotą. Tam nie było do czego się przyczepić. Fakt nie ma samochodów idealnych i jakieś mankamenty są. Natomiast jest do bólu poprawna a z drugiej strony nudna jak flaki z olejem. Jak ktoś potrzebuje dupowozu, który przewiezie z punktu A do B i tyle to toyota to bardzo dobry wybór. A jak ktoś potrzebuje jakiś emocji (niekoniecznie związanych z serwisie) to weźmie coś innego z mocniejszym silnikiem z lepszymi właściwościami jezdnymi. Tak było w moim przypadku. I nie żałuje. Samochód dla mnie to coś więcej niż tylko środek transportu. I za każdym razem jak gdzieś jadę to jestem zadowolony. Lubię jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.