Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak ich GT86. Emocji dostarcza ale jak jest z awaryjnością?

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma z nią żadnych problemów.

Zresztą to proste technicznie auto, co tam ma się psuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach wszystko może się popsuć i to nie wiadomo kiedy :(

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że mają być, to już są. Volvo do benzynowych silników 2.0t 254 i 320 KM od grudnia 2017 montuje standardowo filtr cząstek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zasmuciłeś tym newsem ;/ ale tez gdzieś to czytałem samochody, nowe (w sensie nowe modele) wchodzące na rynek od 2018 będą musiały być wyposażone w filtr cząstek stałych. Zarówno diesle jak i benzyny. Miałem nadzieje, ze z benzynami to się trochę odwlecze ;/ a xc60 z mocniejsza benzyną rozważałem (może nie na ten rok ale w przyszłym).....ehhhh :( najpierw dwumase wsadzili z diesli do benzyniakow, to teraz gowniany filtr tez będą montować......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 l tfsi. Mam nadzieję że nie będzie.

 

 

W połowie 2017 deklarowali, że 2.0 252 KM będzie jednym z pierwszych, do których wprowadzą filtr. Możliwe, że tam już jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu. W moim Audi wypala się nawet jak wyłączysz silnik, więc jest całkowicie bezobsługowy.

Poprzednim silnikiem 3.0 z DPF zrobiłem 115 kkm, tym 37 i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu. W moim Audi wypala się nawet jak wyłączysz silnik, więc jest całkowicie bezobsługowy.

Poprzednim silnikiem 3.0 z DPF zrobiłem 115 kkm, tym 37 i zero problemów.

No wlasnie, chcialem dopytac czy to taka tragedia zyciowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo jeżdżę po mieście. Trasy to tak raz na 4-6 tygodni. Trochę się tego filtra obawiam.

Nie wiem w jakim miescie urzedujesz, ale ja poruszam sie po Krakowie rowerem miejskim ( 200 rocznie) i mpk oraz icarem (taxi). Wiadomo, ze sytuacja jest inna z dzieciakami, ale moje juz nie w nosidelkach (chociaz moze Bog jeszcze da). Oczywiscie samochod w domu jest potrzebny, ale drugi juz srednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbym mógł się przemieszczać skuterkiem czy rowerem ale niestety. Jeden ma tak drugi siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa filtry bezobsługowe, są też takie które wymagają  wypalania podczas jazdy - przerwie się procedurę  i trzeba zaczynać od  początku.  Filtry są wycinane nie tylko z powodów finansowych ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa filtry bezobsługowe, są też takie które wymagają wypalania podczas jazdy - przerwie się procedurę i trzeba zaczynać od początku. Filtry są wycinane nie tylko z powodów finansowych ;).

Filtry są wycinane tylko dlatego, że niestety w Polsce, wciąż są oszuści pracujący w stacjach kontroli pojazdów którzy podbijają za łapówkę przeglądy. Tak samo z autami bez sprawnych hamulców, zawieszenia itd.

No i dlatego że wielu Polaków kupuje sobie auta a potem nie stać ich na ich utrzymanie.

Wycinanie DPF jest tak samo mądre i dobre dla społeczeństwa, jak palenie plastikowymi butelkami, oponami i innymi śmieciami w piecach.

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacje kontroli pojazdów nie mają możliwości sprawdzenia emisji cząstek stałych i tego nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensory lub ich elektronika od czujnika martwego pola mają jakąkolwiek regulację odległości?

Edit.

Lub pola "widzenia". 

 

Mam na myśli boczne lusterka. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry są wycinane tylko dlatego, że niestety w Polsce, wciąż są oszuści pracujący w stacjach kontroli pojazdów którzy podbijają za łapówkę przeglądy. Tak samo z autami bez sprawnych hamulców, zawieszenia itd.

No i dlatego że wielu Polaków kupuje sobie auta a potem nie stać ich na ich utrzymanie.

Wycinanie DPF jest tak samo mądre i dobre dla społeczeństwa, jak palenie plastikowymi butelkami, oponami i innymi śmieciami w piecach.

To kup sobie hondę, zapłać 150 000 zł i jeździj 3 razy na 2 miesiące do odległego o 50 km serwisu na "wypalanie" bo badziewie źle skonstruowano. Stać cię, ale czasu na loterii nie wygrałeś......

Nic nie jest czarno białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacje kontroli pojazdów nie mają możliwości sprawdzenia emisji cząstek stałych i tego nie robią.

Jak byłem ostatnio na przeglądzie, pani która przyjechała peugeotem z wyciętym DPF, wyjechała bardzo szybko bez przeglądu i mechanik jej wytłumaczył że na tej stacji żadne auto z wyciętym DPF nie przejdzie przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo takie pomiary muszą być wykonywane dla silników pod obciążeniem. A tego nie da się zrobić w Stacji Kontroli Pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może pani w swojej naiwności zapytała czy auto bez filtra cząstek stałych przejdzie badanie tech. Stacja kontroli pojazdów tego nie sprawdza.

Być może pani w swojej naiwności zapytała czy auto bez filtra cząstek stałych przejdzie badanie tech. Stacja kontroli pojazdów tego nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo chłop na "oko" stwierdził, że wydech był cięty i pani grzecznie podreptała z powrotem do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.