Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, jak silnik Si4 (Evoque, Diacovery Sport) znosi gaz? Czy w ogóle znosi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si4 to ecoboost jesli sie nie myle. Kiedys czytalem ze sa instalacje prins za 9tys zl i ze jezdzi ladnie ale niewiem jak silnikbto znosi w dluzszej perspektywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, to jak IWC z Sellita...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, tak jak wielu klientom IWC  ;) 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie porównania w kontekście gazu w dobrych autach. Co jeden to większy mędrzec. Brawo.

Jest coś takiego jak arytmetyka. Jest to przejrzyste bardzo gdy bierzemy auto np. w leasing i dużo jeździmy. Np. 4000 km miesięcznie, ja jeżdzę sporo więcej.

 

Biorąc powiedzmy na firmę auto za około 190 tys. zł, dobrze trzymające wartość... rata leasingowa to 4k. Spłacamy cały kapitał, oszczędzamy na podatkach 1/4 raty więc 1000, auto po 4,5 latach warte jest powiedzmy połowę, za tyle możemy go odsprzedać, odzyskując jakby 2000 z raty 4000. Czyli to auto nie licząc ubezpieczenia, paliwa, etc kosztuje nas 1000 zł miesięcznie.

 

No i paliwo. 50 zł na 100 km. Robiąc 4k km miesięcznie to 2000 zł. A za gaz 1000 zł. Różnica 1000 zł spłaca nam realnie cały realny koszt miesięczny raty leasingowej !

 

I co, nadal uważacie, że w aucie za 190k gaz nie ma sensu?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybryda jakos mi nie lezy.

Czemu właściwie?

Hybryda bardzo hybrydzie nierówna.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?....

No i paliwo. 50 zł na 100 km. Robiąc 4k km miesięcznie to 2000 zł. A za gaz 1000 zł. Różnica 1000 zł spłaca nam realnie cały realny koszt miesięczny raty leasingowej !

I co, nadal uważacie, że w aucie za 190k gaz nie ma sensu?

 

Gustaw , wiem ze jesteś zagorzałym zwolennikiem gazu i są dobre instalacje. Pomimo to podejmę polemikę z Tobą ;-)

można instalować gaz ale w przypadku LR i oszczędzanie to lekka przesada - koszty serwisu wiecznie psującego się samochodu pochłoną wszystko. Za 190 K można pewnie kupić 3-4 letnie Discovery ze 100kkm. Nowe kosztuje 85kEur

 

Co do wyliczenia - 4kkm musi jeździć na trasie bo do biedronki i z powrotem to nie da rady tyle nakręcić

 

Ile kosztuje benzyna ? Poważnie pytam u mnie 1.05 Eur/l. 3 litrowa benzyna w trasie weźmie średnio 9 litrów czyli 36 pln . Gaz polowe taniej czyli oszczędność 18 pln/100km , rocznie 7200 pln na 40kkm. Może to mieć sens gdy kupujemy samochód używany , prywatnie. Nowy , za 70-80k eur moim zdaniem nie ma znaczenia dla użytkownika. Różnice w koszcie paliwa możesz przeliczyć na cash flow jak zrobiłeś to powyżej (- VAT, - podatek)

 

Poza tym u mnie na wsi nie robią TUV dla gazu i musiałbym co rok jeździć na przegląd 30km i płacić 94 Eur za przegląd co już zupełnie rozwala kalkulacje :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy patrzy ze swojego punktu siedzenia. Piotrek robi w tym biznesie, więc trudno, żeby nie chwalił instalacji gazowych.

Ja mam na tyle złe doświadczenia z gazem, że w życiu nie eksperymentowałbym po raz kolejny. A osobiście dziwię się ludziom, którzy wolą benzynę + gaz od diesla, jeśli mają taki wybór.

Ale co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu właściwie?

Hybryda bardzo hybrydzie nierówna.

Nie mam nic przeciwko hybrydom. To indywidualne odczucie, ile razy do tego wsiadlem, wyobrazalem sobie, ze tak samo musi sie jezdzic elektrycznym wozkiem widlowym. :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w większości hybryd (włącznie ze wspomnianym GS450h) przeszkadza przekładnia bezstopniowa i jej utrzymywanie stałych obrotów podczas przyspieszania.

Natomiast niesamowite wrażenie zrobiło na mnie prowadzenie Tesli, to co wyczynia ten samochód, jeśli chodzi o dynamikę jest niewyobrażalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w większości hybryd (włącznie ze wspomnianym GS450h) przeszkadza przekładnia bezstopniowa i jej utrzymywanie stałych obrotów podczas przyspieszania.

 

 

Kwestia oprogramowania CVT. W nowych Hondach też jest CVT, ale całkiem przyzwoicie symuluje zwyczajny automat.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę siedzieć na dziesięcioletniej kanapie w mercedesie niż na nowej kozetce w loganie.  :)

 

Ale jak sam wiesz zależy to od finansów i perspektywy czasowej


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można instalować gaz ale w przypadku LR i oszczędzanie to lekka przesada - koszty serwisu wiecznie psującego się samochodu pochłoną wszystko.

A dlaczego ma się wiecznie psuć?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma się wiecznie psuć?

 

No właśnie też się zastanawiam o co chodzi.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG jest  ok, gdy się dużo jeździ.Obojętnie czy auto jest za 5k czy 500k. Jeżdziłem,  koszt montażu się zwrócił i miałem realne oszczędności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfika LR.

Taka historia - znam człowieka który pracuje dla myśliwego i opiekuje sie jego psami, lasami i dziką zwierzyną itd. Do dyspozycji ma 2 sztuki Defenderów. Niezbędne są dwie sztuki ponieważ w większości czasu jedna stoi w serwisie. Kupione w 2015 jak kończyli produkcję.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samochod z grupy Jaguar Land Rower, jutro konczy mu sie gwarancja, nigdy nie musialem z niej skorzystac :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen instalacji, jakiś czas temu w Motorze pisali, ze do  fordowskiego 1.5 ecoboosta 150KM fabryczna instalacja 9k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.