Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiu, przeczytaj uważnie mojego posta, bacz na jednostki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, przeczytaj uważnie mojego posta, bacz na jednostki.

Gustawiczku, patrzyłem na jednostki:

Na jałowym wzrasta z 0.9 l/h do 0.936 l/h czyli o 3.6%. więc zakładasz że podczas jazdy też wzrośnie o 0.036 l/h co uważam że jest fałszywym założeniem.

Zresztą to nie jest istotne dla mnie. Natomiast dla stacji benzynowych w Polsce daje już całkiem przyjemną kwotę.

Jeżeli akcję która m.in. zwiększa spalanie sponsoruje stacja benzynowa to wierzę im w takim samym stopniu jak organizacji która walczy z dieslami a jest sponsorowana przez Toyotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam już kilka stron i ni huhu nie mogę pojąć w jaki sposób obowiązek jazdy z włączonymi światłami wpłynął na ilość wypadków. I druga sprawa, w 2007 zwiększyła się liczba wypadków, a liczba sprowadzonych z "zagranicy" gratów przypadkiem nie zwiększyła się wtedy także?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To często zadawane pytanie. Przerabiając auta na gaz z poziomu instalacji mam podgląd na czasy wtrysku benzyny. Na biegu jałowym rosną średnio po włączeniu świateł o ok. 3%. Zakładając, że przeciętne 4 cyl. auto pali 0,9l/h na jałowym, to po włączeniu świateł spali ok. 0,93. Zakładając, że przeciętnie, eksploatacyjnie 100 km robimy w 2h. to jazda na światłach mijania vs jazda bez żadnych świateł powoduje przyrost o ok. 0,06l/100 km. Dzienne halogenowe to ile? Może z 0,02 l a dzienne LED zapewne poniżej 0,005 l/100 km.

Krzychu gdzie Ty w moim poście widzisz 0,936?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustawiczku, patrzyłem na jednostki:

Na jałowym wzrasta z 0.9 l/h do 0.936 l/h czyli o 3.6%. więc zakładasz że podczas jazdy też wzrośnie o 0.036 l/h co uważam że jest fałszywym założeniem.

Zresztą to nie jest istotne dla mnie. Natomiast dla stacji benzynowych w Polsce daje już całkiem przyjemną kwotę.

Jeżeli akcję która m.in. zwiększa spalanie sponsoruje stacja benzynowa to wierzę im w takim samym stopniu jak organizacji która walczy z dieslami a jest sponsorowana przez Toyotę...

O ile pamiętam, to tam była mowa o wzroście o 3% i zużyciu na jałowym 0,9 litra, co daje 0,927, czyli 0.93. Skąd wyczarowałeś 0,936?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to tam była mowa o wzroście o 3% i zużyciu na jałowym 0,9 litra, co daje 0,927, czyli 0.93. Skąd wyczarowałeś 0,936?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak. Przyjąłem, że zużycie paliwa z tytułu włączonych świateł jest stałe w funkcji czasu. Czyli siłą rzeczy w przeliczeniu na 100 km większe w mieście, co nie zmienia faktu, że w każdym przypadku w zasadzie nieznaczące.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem ten artykuł już dwa razy i na prawdę trudno mi uwierzyć że taki poziom jest na pewnych portalach ;-)

Zacytuję: "W ślad za Szwedami w 1970 roku poszła Finlandia,[...] Do Finlandii dołączyły pozostałe kraje skandynawskie, czyli Szwecja..."

Takie samonapędzające się kółko :-)

"W Austrii zrezygnowano choć podobno były pozytywne efekty" - pełny profesjonalizm.

 

"Jak podkreśla autorka raportu, nie można stwierdzić, że wzrost liczby ofiar nastąpił na skutek wprowadzenia nakazu używania świateł" czyli tam gdzie się poprawiło to dzięki światłom a tam gdzie się pogorszyło to nie wiadomo dlaczego...

 

Jeżeli ktoś ma ochotę to może poczytać o tym temacie na stronie: dadrl.pl

 

Krzychu gdzie Ty w moim poście widzisz 0,936?

Rzeczywiście nie widzę, nie wiem skąd wziąłem :-) w każdym razie spalanie wzrasta, nieznacznie, i nikt z nas nie widzi w tym problemu, tu się zgadzamy. Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nowe badania

 

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2850978/

 

Tak jak mówiłem, próba pokazania że jeżdżenie na światłach skutkuje zwiększeniem ilości wypadków jest tak absurdalne że trudno uwierzyć że ktoś to bierze na poważnie.

 

Opracowanie jest bardzo ciekawe, ale w skrócie....

 

Conclusion

Minnesota vehicles equipped with DRLs were associated with a statistically significant lower crash rate compared to vehicles without DRLs from 1995 to 2002.

 

Keywords: Daytime running lights, Crashes, Motor vehicle accidents, Headlights, Automobile

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są ludzie którzy uważają że włączone światła w samochodzie w ciągu dnia ułatwiają określenie szybkości nadjeżdżającego samochodu z naprzeciwka to warto jest stosować ten przepis, choćby dla kilku procent kierowców. Sam tak uważam bo niestety "robię" dziennie kilkaset kilometrów i nikt u mnie w rodzinie nie nosi okularów i ja też nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę to może poczytać o tym temacie na stronie: dadrl.pl

 

Ta strona to jakiś żart?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta strona to jakiś żart?

 

Chyba tak, bo niektóre punkty zaprzeczają innym :D


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto załozyć dzienne. Reflektory/odbłysnik lubią się wypalac.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest na kupnie SUVa to aktualnie w BMW można ponegocjować naprawdę konkretne zniżki. Kupując schodzące X5 25D w fajnej konfiguracji w stosunku do zamówień z jesieni ub. roku w cenie jest dayotna w stali, a kupując X6 30D nawet Lange1  :blink: ino brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakończą się te wszechobecne przymrozki. Jak tak dalej pójdzie, to akumulator w aucie całkiem padnie i trzeba będzie zainwestować w nowy. 6 miesięcy zimy to jednak trochę za dużo.

 

CTEK 5.0: https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-prostownik-ctek-mxs-5-0-dlaczego-warto-go-miec-sprawdz-co-powinienes-wiedziec-na-temat-ladowania-akumulatorow/

Z charakterystyki wynika, że to całkiem dobry sprzęcik jest.

Edytowane przez arbito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakończą się te wszechobecne przymrozki. Jak tak dalej pójdzie, to akumulator w aucie całkiem padnie i trzeba będzie zainwestować w nowy. 6 miesięcy zimy to jednak trochę za dużo.

 

Jakie pół roku? Przecież zima rzeczywiście chwyciła w połowie lutego tak to było na plusie albo w okolicach zera i tylko czasami w nocy spadała do minus kilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zawsze możesz chodzić pieszo ;).

Albo jeździć rowerem, bo w końcu pogoda na rower jest zawsze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mierzyć siły na zamiary, a ze w zdrowym ciele zdrowy duch to jazda rowerem nie powinna zaszkodzić ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podobno to tylko kwestia odpowiedniego ubioru :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 tys  zł mandatu  dla kierowcy ciężarówki z Polski http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ponad-150-tys-zl-mandatu-kara-dla-polskiego-kierowcy-ciezarowki/rk66fd  Podobno kierowcy zawodowi jeżdzą bezpiecznie. Czyżby zapomniał  okularów i nie pomogły mu zapalone światła w radiowozie, którego nie dostrzegł?

 

Jeżeli światła miałyby  pomóc  to razem z dziennymi przednimi zapalone byłyby tylne. Skoro  rzekomo nie widać to równie ważne jest, żeby  nie wjechać i w nadjeżdżające,  jak i  w poprzedzające auto.

 

Jazda na światłach to biznes dla koncernów paliwowych,   na sztukę to niewiele, ale na miliony aut  wzrost zużycia  paliwa przełoży się na  dodatkowy zysk.

 

Podobnie z  downsizingiem. Ekolodzy się cieszą, bo miało być mniejsze zanieczyszczenie środowiska, kierowcy mieli mieć niższe koszty eksploatacji. . W rzeczywistości to samo, patrzac choćby na  Mondeo 1.5T  vs Accord 2.0. Wielkość, masa, moc swoje spali.

 

 

Przewinął się w temacie również  wątek Szwecji itp.  Wprowadzono jazdę na swiatłach bo ciemno Okazało się, ze wprowadzono z uwagi na zmiane ruchu z lewostronnego na prawo stronny. Biorąc pod uwagę białe noce/ zjawisko atmosferyczne okazuje się , ze  aż tak ciemno  w ciagu roku nie jest.

 

Co do wypadków. Pojazdy młodsze i w lepszym stanie tech , jeździ  się częściej zgodnie z przepisami , nie przekracza się prędkości ,  ma to również związek z wysokościa mandatów.  U nas łamiemy przepisy,  przekraczamy prędkość. Do tego piesi, rowerzyści, oznakowanie dróg.

 

 

 

 

Temat jazdy na światłach chyba można uznać za wyczerpany?! Kolega rafi ma tydzień wolnego na ochłonięcie.

Zapraszam do dyskusji na temat.

Gdybyś dostrzegł wymianę zdań, a nie tylko rzekomy monolog  może byłbyś  obiektywny jak w innych tematach inni moderatorzy.  Zrobiłeś dziecinade  z blokowaniem konta, tym samym de facto potwierdziłeś to o czym wspominałem czyli  kółku wzajemnej adoracji i  klakierach.

 

Dziękuję- już słabo się to czytało

Słabo się czytało to ćwicz, będzie się czytało płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z czytaniem nie mam problemów. Chyba, że ktoś uprawia bełkot do jednej bramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.