Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jimny to terenówka. Może ugłaskana wobec pierwowzoru czyli Samuraia, ale to terenówka, na ramie i klasycznych sztywnych mostach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wg mnie suv to kategoria aut, które krótko mówiąc i nieco upraszczając są autami o nieco lepszych właściwościach terenowych, ale to nie terenówki. Brak ramy, zawieszenie o charakterystyce szosowej, zwykle uproszczony napęd na 4 koła lub nawet jego brak, zazwyczaj brak reduktora czy blokad przekreśla tzw Suvy w prawdziwych terenowych warunkach. Pewnie "przejadą" ale używane tak stałe czy często, poddadzą się szybko. Pewnie ta granica jest płynna i wiele terenówek stało się już bulwaruwkami czyli właśnie suvami. ;) Takich prawdziwych dzikusów niewiele zostało ale sądzę, że to małe Suzuki się do nich zalicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli idąc Waszym tokiem myślenia, SUV to nie "terenówka"?

Polecam: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sport_utility_vehicle

Obydwa te samochody to SUVy, różniące się rozmiarem ale należące do tej samej kategorii.

 

 

Taplaltakl.

 

 

W tej definicji co podrzuciłeś to stoi jak wół, że to jest samochód, który ma pewne cechy terenówki, ale znaku równości tam nie ma.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do definicji "wikipedycznych" podchodzę z rezerwą - ale rzeczywiście - nawet ona nie zrównuje tych aut, choć szerzej definiuje suvy niż ja i wielu innych. W naszej Wiki piszą nawet że w USA niesłusznie utożsamia się określenie SUV z samochodem terenowym. :) To nie tylko wysokie zawieszenie i 4x4, ale właśnie zestrojenie podwozia, rama, reduktor, blokady, możliwość brodzenia, holowania dużych mas itp. SUV to auto na szosę, do miasta z możliwością wjechania w wertep, często wyposażony w 4x4. To za mało by być terenówką. 

Mogę się mylić bo nie jestem fachowcem ale dziś jak myślę terenówka to widzę:

Suzuki Jimny

Jeep Wrangler

Land Rover Defender

Mercedes G

Toyota Land Cruiser, 4runner

Mitsu Pajero - mimo braku ramy

 

Nissan Patrol był bo Y62 to drewno, skóra i luksus chyba tylko na rynek bliskowschodni i USA ;) ale podobno daje rade...

Pewnie jakieś amerykańce o których wiele nie wiem i egzotyki typu nowy UAZ i pewnie niektóre pick-upy no ale to pisk upy ;)

 

Ogólne to dyskusja akademicka i za parę lat wszystko to będą SUVy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam abyś wsiadł do Jimny'ego i np. Kugi/Q5/Qashqai etc. i przejechał się nimi nawet w lekkim terenie typu piach czy błoto po osie jak i 120 km/h ma ekspresówce i sam się przekonasz jak bardzo Cię oszukuje wikipedia  :D

 

Jimny to auto terenowe.

 

 

Dokładnie.

Dla mnie SUV to coś co jest duże, szybkie, raczej 4x4.

 

Jimny to jest dla mnie raczej nieporozumienie.

Ani to terenówka - bo w prawdziwy teren to ma za małe koła, brak mozliwośc sensownego liftu - oczywiscie można ale ten dychawiczny agregat pod maska nienapedzi tego.

Do tego mosty powodują, ze jazda tym w miescie jest tragedia.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

za małe koła, brak mozliwośc sensownego liftu - oczywiscie można ale ten dychawiczny agregat pod maska nienapedzi tego.

 

 

Nieco byś się zdziwił, szczególnie jeśli są przeprawy w wąskich rowach, między drzewami itp. Idealnie sobie radzi w przeciwieństwie do dużych aut. Terenówki nie są uniwersalne. Do lasu Jimny jest jak stworzony. Na coś w stylu poligon są inne, lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn jest zawodowym leśnikiem i z tego co mówił, to u nich podstawowe woły to UAZ, Niva, Defender i Jimny właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn jest zawodowym leśnikiem i z tego co mówił, to u nich podstawowe woły to UAZ, Niva, Defender i Jimny właśnie.

Jimmy to podobna konstrukcja do Samuraja, którego z powodzeniem ujeżdżałem. Koledzy mieli wypasione Patrole i Land Rovery, nie przeczę, to zupełnie inna klasa terenówki, jednak dosyć często zdarzało się, że te wypasione fury, swoim Samurajem z błota musiałem wyciągać. Prawda jest taka, że Patrol czy LR wszędzie wjedzie. Nie zawsze tylko stamtąd wyjedzie :)

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem Fifth Geara i testowali Nive. Jest jakaś trasa terenowa którą można przejechać anglie w poprzek nie używając prawie wogóle asfaltu. Niva jest lekka, nie zapadała się w błoto i sobie poradziła a Land Rover Discovery kamerzystów nie ;)

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiki po angielsku vs Wiki po polsku to nawet nie ma co porównywać. Dużo obszerniejsze opisy tematów oraz dokładniejsze niż w Wiki PL.

Z pozycji osoby zakochanej w motoryzacji zza wielkiej wody zawsze raziło mnie pojęcie SUV w Polsce wymawiane "suw" traci ono swoje znaczenie, SUV to skrót a SUW już nie i tutaj wg mnie się dużo ludzi gubi. Sport Utility Vehicle czyli samochód sportowo użytkowy czyli terenówka z udogodnieniami umożliwiającymi poruszanie się jej na codzień także w miarę wygodnych warunkach po mieście.

Dlatego zarówno Jimny jak i Yukon są SUVami.

Co do jazdy offroad - Moab, Rubicon > błoto IMHO

 

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, SUW - sportowo-użytkowy wehikuł. A jak :D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimny, Niva to auta do pracy, hobby. Dla leśników, wędkarzy. Także miłosnikow sporów wodnych,żeby wjechać na plaże i zwodować skuter, gdzie te przyslowiowe suvy na szosowych oponach sie zakopią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze już dobrze :)

Ostatni mój wpis w tej materii

Cytuję Suzuki ze strony http://www.globalsuzuki.com/automobile/lineup/jimny/index.html :

 

"Explore Everywhere

Far off the beaten track. Close to home. Everywhere in between. The Suzuki Jimny is built for adventure. Nothing's standing in your way.
Tough, all-terrain, all-weather performance invites you to go everywhere. Small body with true SUV look grab attention on the streets encourage you to drive it every day. Go on. Explore."

Dla mnie terenówka wygląda tak:

terenowka.jpg

A to, to jest SUV

Jimny.png

I oczywiście jest to wszędołaz, nie spieram się w tym temacie.

BTW jak ktoś się interesuje motoryzacją to polecam stronę na którą wrzucam zdjęcia zrobione z bardzo dobrej miejscówki przez którą się przewinęło wiele ciekawych samochodów/motocykli, może kogośzainteresuje

https://www.facebook.com/profile.php?id=156066601769830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrangler jest napewno terenówka, tym samochodem praktycznie nie da się jechać szybko, prosto, po autostradzie.

Świetny samochód


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco byś się zdziwił, szczególnie jeśli są przeprawy w wąskich rowach, między drzewami itp. Idealnie sobie radzi w przeciwieństwie do dużych aut. Terenówki nie są uniwersalne. Do lasu Jimny jest jak stworzony. Na coś w stylu poligon są inne, lepsze. 

 

 

Na pewno masz rację, sam jeździłem Samurajem dokarmiać dziki.

Ale to jest na prawde słabe auto.

Gadałem z kilkoma ludzmi co się bawią w rajdy 4x4 i to nie jest materiał terenówkę.

 

Jak masz kupić Nive albo Jimnego na dojazdy do pracy bo masz słaba drogę  i czasem jeździsz miedzy drzewami to lepiej kupić Forestera.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o porównywanie właściwości seryjnych aut.

 

Rajdy terenowe to modyfikacje, większe  nakłady, klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o porównywanie właściwości seryjnych aut.

 

Rajdy terenowe to modyfikacje, większe  nakłady, klasa sama w sobie.

 

 

To źle się wyraziłem.

Chodził mi, że auto nie jest baza nawet do modyfikacji, bo ma np.: za słaby silnik.

 

A aututów jako seryjne nie widzę.

Małe, niewygodne, dużo pali, nie jedzie.

 

Jeżeli masz jakiś specyficzny rodzaj drogi gdzie tylko tak wąskie auto wjedzie to ok. ale generalnie 99,9% miejsc [nawet w lesie] wjedziesz każdym 4x4 a czesto nawet 4x2 byl by miało odpowiedni prześwit i czasem opony.

 

lambo1523365363.png


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport Utiliti Vehicle czyli sportowo użytkowy to Audi RS6.

 

Zgodnie z definicją jest rasowym SUV-em.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimny to SUV i tyle. Inny rozmiar niż Yukon ale nadal jest to SUV. Sprawdź gdziekolwiek w necie :)

Taplaltakl.

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Całkowicie odmienne.

Zresztą widzę, że część osób też.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimny to jedno z niewielu aut, do którego się nie zmieściłem.  :P Dlatego nie potrafię go docenić.  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, Niemiaszek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.