Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kto jest bez przeglądu? Z tego co wiem, np w wypadku gdzie sprawca był pod wpływem TU chciałoby się wypiąć z wypłatą OC ale nie może - poszkodowany musi dostać kasę i tyle. Później TU dochodzi swoich praw z sprawcą ale dzieje się to już bez udziału poszkodowanego bo przecież to nie jego sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście, że poszkodowany kasę musi dostać, tutaj nie ma żadnej różnicy zdań. Pytanie czy i w jaki sposób TU ściąga kasę ze sprawcy.

Pytam, jaka jest ogólna zasada. Czy podchodzi to np pod winę nieumyślną a więc coś takiego co tutaj zostało opisane: https://www.transbrokers.eu/ocpd-oc-przewoznika-drogowego/co-to-jest-razace-niedbalstwo/

Rażące niedbalstwo (bo jazda bez badań technicznych to chyba rażące niedbalstwo?), a wg definicji jest to najcięższą postacią winy nieumyślnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy braku OC sprawcy , poszkodowany dostanie odszkodowanie z UFG wiec nie zostanie sam z problem. Później będą ściągać ze sprawcy.

Najczęstsze odmowy przy AC  to brak przeglądu czy jazda na bańce. Po najniższej linii oporu, nie ma przeglądu to nie ma ''potwierdzenia'', że auto było sprawne.


GMC i Mustang B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego byście Superba wybrali II czy III?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2-0-tsi-200-km-salon-pl-aso-dsg-fv23-ID6Akvwe.html#d85d3db2c5

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-salon-pl-jeden-wlasciciel-ID6zS3JU.html#585e3c945c

 

Abstrahując od awaryjności silników tsi, bo i z 2.0 i 1.4 jakieś tam jaja były.

Czy iść w starszą sprawdzoną konstrukcję, mocniejszą i wyposażoną pod kokardy, czy w słabszą, skromniejszą, ale jednak w nowej budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwoch wybralbym mimo wszystko ten starszy model. Glownie ze wzgledu na mocniejszy silnik i dsg, wyposazenie oczywiscie tez odgrywa tutaj wazna role ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego byście Superba wybrali II czy III?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-2-0-tsi-200-km-salon-pl-aso-dsg-fv23-ID6Akvwe.html#d85d3db2c5

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-salon-pl-jeden-wlasciciel-ID6zS3JU.html#585e3c945c

 

Abstrahując od awaryjności silników tsi, bo i z 2.0 i 1.4 jakieś tam jaja były.

Czy iść w starszą sprawdzoną konstrukcję, mocniejszą i wyposażoną pod kokardy, czy w słabszą, skromniejszą, ale jednak w nowej budzie?

 

W nowa


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie wybrał starą ze względu na poziom wyposazenia i KOMBI.

Ale wizualnie wygląda jak 2-3 modele do tyłu - niebywale sie moralnie zestarzała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy superb lub octawia (w tej samej cenie byłaby dobrze wyposażona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach to jest fajne, że w zasadzie przez pierwszych 5 lat można nimi jeździć w zasadzie bezproblemowo.Tankowanie, dbanie o pozostałe płyny eksploatacyjne. Nie trzeba się martwić o elektrykę, zawieszenie czy osprzęt silnika.

Później może być z tym różnie, ale pierwsze 5 lat, to jest ten bonsu za który się płaci wyjeżdżając autem z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z innej beczki. Kupiłem kiedys w potrzebie uchwyt na szybe/deskę do trzymania smartfona (nawigacja podczas wakacji w wypozyczonym aucie). Ostatnio chciałem go sprawdzić i okazuje się, że niestety po pewnym czasie sie odkleja. To model z przyssawką "odsysanie wajchą". Da się to zreaktywować? Jakims odtłuszczaczem czy coś? Czy kosz po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, nawą ale kombi. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z innej beczki. Kupiłem kiedys w potrzebie uchwyt na szybe/deskę do trzymania smartfona (nawigacja podczas wakacji w wypozyczonym aucie). Ostatnio chciałem go sprawdzić i okazuje się, że niestety po pewnym czasie sie odkleja. To model z przyssawką "odsysanie wajchą". Da się to zreaktywować? Jakims odtłuszczaczem czy coś? Czy kosz po prostu?

Spróbuj  odtłuścić  szybę i  przyssawkę np octem spirytusowym , zwykły ze sklepu za 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach to jest fajne, że w zasadzie przez pierwszych 5 lat można nimi jeździć w zasadzie bezproblemowo.Tankowanie, dbanie o pozostałe płyny eksploatacyjne. Nie trzeba się martwić o elektrykę, zawieszenie czy osprzęt silnika.

Później może być z tym różnie, ale pierwsze 5 lat, to jest ten bonsu za który się płaci wyjeżdżając autem z salonu.

 

Nie jestem przekonany ;) w teorii tak to wlasnie powinno byc, a w praktyce...

Jezdzi po Wawie Bentayga która juz calkiem duzo czasu spedzila w serwisie ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany ;) w teorii tak to wlasnie powinno byc, a w praktyce...

Jezdzi po Wawie Bentayga która juz calkiem duzo czasu spedzila w serwisie ;)

Co jej dolega? Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za linka. Moje refleksje:

1. Raczej problem konkretnego egzemplarza, usterki musiałyby być lawinowo zglaszane w necie w popularnej q7-ce, z której bentayga z techniki bierze niemal wszystko.

2.przebieg na filmiku ciągle ten sam nawet się zmniejsza im dalej leci filmik, ale to zrozumiałe, że facet nie nagrywał wszystkiego od początku.

3. Znak czasów, jak masz wszystko w aucie, elektronicznych gadżetów hi-tech to Audi, Mercedes, czy bmw są na pewno bardziej narażone na nagłe, niespodziewane unieruchomienie w wyniku drobnego zwarcia w instalacji i lawinowa awarie różnych asystentów, które są ze sobą powiązane niż Dacia logan, czy Skoda Fabia.

4. Nie powinno mieć coś takiego miejsca w nowym aucie żadnej klasy, ale jak widać może się zdarzyć w każdej marce.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna Bantayga to nie ogół. Wiadomo, że jakieś pojedyncze buble się trafiają, nigdzie nie ma idealnych 100% powtarzalności na produkcji. 

A czasami winny może być jeden mały układzik, będzie robił zwarcie i kicha, cała elektronika leci. Znajomy przerabiał podobną historię w Mercu ML 2009r - padł jakiś moduł - w aucie działy się cuda - szyby żyły własnym życiem, wycieraczki tak samo, klima zdaje się też, masa błędów na kompie.

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może auto przed sprzedażą spadło z lawety...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaryWilk jestem daleki od twierdzenia, że to norma. Fakt jest taki, że w dzisiejszych czasach elektronika jest wszechobecna, ale nie jest niezawodna. 

Mamy w samochodach dodatki które umilają życie i je ułatwiają, wplywaja na bezpieczenstwo czy ekologie, ale są też często powodem problemów. 

Ja w rocznym aucie wymieniałem już maty w lusterkach bo się spaliły, głośnik w drzwiach bo zaczął trzeszczeć, a ostatnio sondę NOX i bak od Adblue. Przy następnym przeglądzie jeszcze muszą zerknąć, bo czasem jeden reflektor LED przestaje świecić nie wiedzieć czemu.

Oczywiście ktoś może powiedzieć problem konkretnego egzemplarza ;)

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, szukam do kupienia 125p, najlepiej lata produkcji przez 1980, ale jeśli coś na prawdę ciekawego z młodszych roczników się trafi, to nie wykluczam - gdyby zatem ktoś z Was coś wiedział, słyszał, to będę wdzięczny za info ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spocie przymierzalem się po raz pierwszy do takiego auta i widziałbym się w nim. Miejsca więcej niż w mx5. Tylko jak znam życie to części i serwisy pioruńsko drogie :(

 

Taplaltakl.

 

I tu sie zdziwisz, to porsche z okresu kryzysu, czesci wymienialne pomiedzy modelami, masowa produkcja, duza podaz czesci w rozsadnych cenach. Utrzymanie takiego auta, przy zalozeniu, ze silnik zadbany, jest naprawde dosc tanie.

 

Ladnych pare lat temu przymierzalem sie do takiej.. skonczylo sie drożej ;)

Ale to bardzo przyjemne samochody, tworzone od podstaw jako otwarte nadwozia, z pieknym rozlozeniem masy, przyjemnymi osiagami, racjonalnymi kosztami utrzymania i niesamowita radoscia z jazdy :)

 

Zdecydowanie polecam.

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z egzemplarzami powypadkowymi, szczególnie tymi bitymi w bok, bo wszystkie wiązki elektryczne idą w progach. Mam znajomego, który kupił tak bity egzemplarz i przez całe miesiące nie mógł dojść do ładu z elektryką, a koszty były bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z egzemplarzami powypadkowymi, 

 

No to to jest uniwersalny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany ;) w teorii tak to wlasnie powinno byc, a w praktyce...

Jezdzi po Wawie Bentayga która juz calkiem duzo czasu spedzila w serwisie ;)

A każdym razie wolałbym mieć tą Bentayagę na gwarancji niż bez. Nie chcę sobie nawet wyobrażać jakie faktury by dostawał za te wszystkie naprawy... I chyba tu jest największa zaleta nowego auta - gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.