Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Niby byłaby to zmiana klasy D na klasę C, ale z przecieków widać, że nowa Corolla przy rozstawie osi 2700 mm, będzie wymiarami czymś pośrednim pomiędzy Aurisem a Avensisem.

 

Wymiary nowej Corolli są typowe dla klasy C - w sedanie, którego dzisiaj pokazali oficjalnie: Model ten mierzy 4640 mm długości, 1780 mm szerokości i 1435 mm wysokości. Rozstaw osi to 2700 mm.

 

https://autogaleria.pl/nowosci/nowosci-i-premiery/tak-wyglada-nowa-toyota-corolla-sedan-zdjecia-informacje-dane-techniczne/

 

Civic sedan ma 

Długość/Szerokość/Wysokość [mm]
4 648/ 1 799/ 1 416
Rozstaw osi w [mm]
2 698

 

 

Aktualna Camry ma wymiary też typowe dla klasy D:

https://www.autocentrum.pl/publikacje/testy-aut-nowych/toyota-camry-zelektryfikowany-powrot/

 

Porównanie wymiarów nie pozostawia wątpliwości. Z jednej strony nowa Camry deklasuje ustępującego Avensisa, z drugiej plasuje się w środku konkurencji. Mierząc 4885 mm długości jest o 135 mm dłuższa od swojego „poprzednika”, ale ustępuje rekordowo długiemu Oplowi Insignia o 12 mm. Rozstaw osi to 2825 mm, czyli znów aż o 125 mm więcej, niż mierzy Avensis, ale o 5 mm mniej, niż mierzą Insignia i Mazda 6. Camry ma też podobną szerokość jak ta ostatnia, wynoszącą 1840 mm. Wysokość (1445 mm) zaś nowa Toyota ma identyczną ze „średniakiem” Opla. W środku stawki plasuje się też bagażnik Camry. Mieści 524 litry, czyli 15 litrów więcej niż Avensis, „bije też na głowę” kufry Mazdy 6 (480 l) czy Insignii (490 l), ale wyraźnie ustępuje VW Passatowi (584 l) czy Skodzie Superb (625 l).

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Camry zastępuje Avensisa schodząc poziom niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Camry zastępuje Avensisa schodząc poziom niżej.

Po prostu europejskie auta segmentu D mocno urosły, a Camry mniej więcej wymiarami stoi w miejscu. Accord z hameryki też był trochę inny, większy od naszego, podobny wymiarami do Camry właśnie.

 

Dziejszy segment E ( Audi a6, bmw 5, czy volvo s90) to pod 3000 rozstawu osi i pod 5000 mm długości.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tablety mnie osłabiają. Totalnie moim zdaniem zabija to elegancję i design wnętrza. Za duże, za kanciaste, za bardzo wystające z deski. Podobnym syfem jest to coś z klasy C pokazane wyżej.  Brrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio Renault Talizman. Tablet w nim to nieporozumienie. Aby sprawnie go obsługiwać należy zająć się nim a nie prowadzeniem samochodu. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na tvn turbo ,,zlodzieje'', dzis odcinek o kradziezy aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć TV aby móc obejrzeć. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się Wam spodoba, już 10 odcinek, polecam: 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civic elegance + kilka dodatków, 1.5 turbo 182 km. Wyszło 90 kilka tys. Właściciel jest, póki co, mega zadowolony. Auto jest oszczędne, a przy tym przyjemnie zrywne.

EDIT

Z tego co ja się przejechałem kilkanaście km: bardzo bezpośredni układ kierowniczy, dobrze się zbiera od dołu, przyjemny w prowadzeniu, miły dla oka bałagan pod maską, praktycznie brak osłon.

 

Sa też wady jak np bardzo lekka maska, która trzeba mocno pierdyknac, albo spuścic z wysoka, aby się zamknęła, gola blacha w bagażniku i takie tam.

Dość średnia widoczność, mała szyba przednia, spore lusterko wsteczne - no ale to zależy czym kto jeździ na codzień, jeśli Porsche 911, albo lambo, to będzie zachwycony widocznoscia, jeśli pezo partnerem to niekoniecznie.

No ja też się wycudowalem na kiwika w końcu, ale w sedanie i z CVT. W czwartek odbieram, zobaczymy co to warte.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się wycudowalem na kiwika w końcu, ale w sedanie i z CVT. W czwartek odbieram, zobaczymy co to warte.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

z  chęcią poczytam, też mnie się civic bardzo widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam klasyczne sedany chociaż faktycznie są niepraktyczne. Podoba mi się nadchodząca Corolla w sedanie, zgrabne świeże designersko autko ale znowu dla liliputów ! 1435mm wysokości, nosz karwia..... Czy oni w Japonii kiedyś zrozumieją, że w europie średni człowiek ma 175cm wzrostu a nie 160cm.

Ja mam 187cm i już wystarczająco mnie umęczyła Honda Civic, ciągle zginanie się w pół aby zająć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę takie coś odebrałem. 450h z CVT

 

post-22413-0-30283800-1542660257_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny taki, nie za ładny  ;)

A na serio - wiem, że to świetny samochód technicznie, ale odrzuca mnie na jego widok i nic na to nie poradzę...  :(

Gratulacje szwed!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Tak jest albo się podoba albo wcale! :P

Mi one akurat bardzo się podobają i jeszcze F robi robotę :)

Naprawdę świetnie wyposażone auto ma wszystko co potrzebne. :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się wycudowalem na kiwika w końcu, ale w sedanie i z CVT. W czwartek odbieram, zobaczymy co to warte.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Ten kolegi też sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Tak jest albo się podoba albo wcale! :P

Mi one akurat bardzo się podobają i jeszcze F robi robotę :)

Naprawdę świetnie wyposażone auto ma wszystko co potrzebne. :)

Mi się też Lexusy podobają, chociaż nie ukrywam że ta mniejsza paszcza poprzednich sedanow podoba mi się bardziej, w SUVach tego tak nie widać.

Dobry samochód wziąłeś gratuluję, ja myślę że może jak nie zmoduje Mustanga to za jakiś czas kupię LC500


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra, chciałbym taki samochód


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WH" jak Wehrmacht... :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Tak jest albo się podoba albo wcale! :P

Mi one akurat bardzo się podobają i jeszcze F robi robotę :)

Naprawdę świetnie wyposażone auto ma wszystko co potrzebne. :)

Super auto, gratuluje :) Mi się bardzo podoba, w tej wersji jest moc! Jakie audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też Lexusy podobają, chociaż nie ukrywam że ta mniejsza paszcza poprzednich sedanow podoba mi się bardziej, w SUVach tego tak nie widać.

Dobry samochód wziąłeś gratuluję, ja myślę że może jak nie zmoduje Mustanga to za jakiś czas kupię LC500

Poprzednik też ładny :P

Wiem bo jeszcze stoji pod domem. :D

I powiem, ze to co pomiędzy nimi to wogóle mi się nie podoba cieszę się, ze zmienili ten przód bo była tragedia chodzi mi o roczniki 09/11.

 

Super auto, gratuluje :) Mi się bardzo podoba, w tej wersji jest moc! Jakie audio?

Dzięki. :)

 

Nagłośnienie ma całkiem całkiem Mark Levinson.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, te poprzednie RX były z przodu troszkę wujowe :)

Ale to miałem na myśli... 920d8e6284fb70d317fd3cbc7c4d70b3.jpg077f318b721f5bd71539a53c023c8ba0.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tu jest właśnie podobna bo to te same lata.

 

post-22413-0-39772900-1542687533_thumb.jpeg

 

Na początku te najnowsze niezbyt mi się podobały ale z czasem uważam, ze są całkiem fajne! ;):P

I chętnie bym taki kupił kiedyś.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ten grill rzuca w oczy :), ale myślę że bym się z czasem przyzwyczaił. Na czarnych samochodach tak tego nie widać, dlatego nie wklejalem swojego do porównania :D

Ten LC jest extra GT samochodeme16ef1ce04a0f004cff6b3161a108d60.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę takie coś odebrałem. 450h z CVT

 

Kolego @szwed baaaardzo dobry wybór Moim zdaniem świetna alternatywa dla niemieckiej konkurencji. Lexus może nie jest „standardowo” ładny, ale do mnie akurat trafia. No i przede wszystkim nie jest oklepany jak BMW i Audi.

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.