Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem, nie jeździłem. Ogólne wrażenie dobre, ladniejsza niz poprzednik wiecej miejsca w środku. Jak znajdę trochę czasu to sie przejade, zobaczymy czy reszta tez na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w salonie w nowej Maździe 3. Materiałowo top, ale tez akurat taka wersja była że wnętrze całe w skórze włącznie z deską. To jest nawet więcej niż premium. Miejsce kierowcy super chociaż linia dachu nisko ( na pochwałę zasługuje duży zakres regulacji kierownicy co u Japończyków nie było standardem, można kiere naprawdę głęboko wyciągnąć. Natomiast z tyłu nadal ciasnota i osoby powyżej 180cm nie mają tam czego szukać. Zamiast tej długiej wielkiej machy mogliby zwiększyć przestrzeń w kabinie. Jest jak jest. Ja w związku z ciasnotą bym nie kupił. Nie wiem może w sedanie miejsce z tyłu będzie przestronniejsze. Ale jak ktoś jeździ sam to polecam.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet volvo rdzewieje, niewiele na ulicach 850 czy 740. Wydawałoby się, że na tamten klimat auta powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet volvo rdzewieje, niewiele na ulicach 850 czy 740. Wydawałoby się, że na tamten klimat auta powinny być odpowiednio zabezpieczone.

 

Z tego co kojarzę, w Skandynawii nie solą w ogóle dróg, więc może dlatego blachy im tak nie rdzewieją jak u nas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saaby nie rdzewieją

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, w Skandynawii nie solą w ogóle dróg, więc może dlatego blachy im tak nie rdzewieją jak u nas

Nie wiem jak w Skandynawii ale w Finlandii nie solą, myślę że podobnie w krajach skandynawskich.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat stały tylko dwie czarne. Ogólnie pozytywne.

Mocno zabudowana od strony kierowcy. Materiałowo wewnątrz jak passat w highline ( może nawet Passat lepiej )

Dla większych kierowców może być ciasno.

Na jazdę próbna trzeba się umówić i zobaczyć jak to jedzie.

Diesel 150 km w automacie ma kosztować od ok 175 000 pln.

Kolega porównuje do B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saaby nie rdzewieją

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

+ ;)

 

Widzieliście takie cudo? Ja się zakochałem!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki nie jest, takie połączenie Astona z przodu i Audi RS7 z tyłu.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie letnie w rozmiarze 205/55/16 polecacie z własnego doświadczenia małe przebiegi i częściej miasto

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie letnie w rozmiarze 205/55/16 polecacie z własnego doświadczenia małe przebiegi i częściej miasto

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Mam NEXENy, ciche, dobrze trzymają nawet na mokrym, a cena bardo przystępna, no i to nie chińczyk.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie model masz na myśli Tomek?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To wszystko po to, aby wyrzucić ruch samochodów z centrum i aby ludzie przesiedli się do komunikacji miejskiej lub na rowewry. Przecież UM oficjalnie to powiedział. Dodatkowo teraz jeszcze mają poszerzyć strefę płatnego parkowania o niezły kawał miasta: Nadodrze, Ołbin itd...

 

Wrocław od lat robi co się da żeby utrudnić życie kierowcom, kolejne lata jest na szczycie najbardziej zakorkowanych miast w Polsce.

Jeżdżę 2x dziennie z jednego końca na drugi i o ile rano to jeszcze jakoś idzie to po południu miasto jest jednym wielkim korkiem. Średnia prędkość z komputera - poniżej 20km/h. Jakie jest wtedy spalanie nawet oszczędnego silnika to możecie sobie wyobrazić ( a jakie nieoszczędnego to widzę ).

Komunikacja stoi w tych samych korkach, no może faktycznie trochę szybciej jedzie się tramwajem. Rower nie jest rozwiązaniem bo ścieżka mająca postać pasa wymalowanego na jezdni to fikcja dla odważnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie model masz na myśli Tomek?

 

Ja mam model N'Blue HD+ tyle, że rozmiar 215/55R16

Wcześniej kupowałem Uniroyale Rainsport, były rewelacyjne i Toyo, no ale to już troszkę droższe.

 

Wrocław od lat robi co się da żeby utrudnić życie kierowcom, kolejne lata jest na szczycie najbardziej zakorkowanych miast w Polsce.

Jeżdżę 2x dziennie z jednego końca na drugi i o ile rano to jeszcze jakoś idzie to po południu miasto jest jednym wielkim korkiem. Średnia prędkość z komputera - poniżej 20km/h. Jakie jest wtedy spalanie nawet oszczędnego silnika to możecie sobie wyobrazić ( a jakie nieoszczędnego to widzę ).

Komunikacja stoi w tych samych korkach, no może faktycznie trochę szybciej jedzie się tramwajem. Rower nie jest rozwiązaniem bo ścieżka mająca postać pasa wymalowanego na jezdni to fikcja dla odważnych. 

Dlatego ja staram się wyrobić do 14-15 z robotą i potem już nie wyjeżdżam na miasto, a jeśli już, to na piechtę, rowerem lub w ostateczności komunikacją. Wiem wiem, nie każdy tak może. Świadomie też nie kupowałem mieszkania/domu poza Wrocławiem, czy na obrzeżach.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniscie sobie tam zbudowac jakies metro :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie letnie w rozmiarze 205/55/16 polecacie z własnego doświadczenia małe przebiegi i częściej miasto

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Uniroyal.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniscie sobie tam zbudowac jakies metro :)

Coś tam przebąkują, ale jak na razie, to remont torowiska na jednej ulicy (Hubskiej) trwa 2 lata :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie można oszczędzać na wielu rzeczach, ale nie oszczędzajcie na oponach. Różnica w cenie, w tym rozmiarze między chinczykiem, a oponą klasy premium to jakieś 100 zł sztuka (pirelli, conti, goodyear sa po okolo 250zl)... niby 400 zł różnicy na komplecie, ale po pierwsze nie kupujesz opon co rok, wystarczą na jakieś 60 tys. km, a po drugie, jak się ogląda "polskie drogi" czy inny kanał na YT, to widać co się później dzieje z autem, na tanich oponach. Hamulce i opony - na tym nigdy bym nie oszczędził, bo od tego zależy zdrowie, a często i życie.

No i tłumaczenie, że tylko po mieście, etc.. w mieście też da się jechać 70km/h, są źle wyprofilowane wiadukty czy zakręty, i po deszczu w takim miejscu pięknie Cię obróci, i zamiast 400 zł na opony masz remont auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyczytałem, że na lata 2020-2021 producenci przewidują podwyżki cen samochodów o 10-20%, z uwagi na nowe drastyczne normy emisji wchodzące w tych latach i związane z tym koszty. A ostatnio i tak ceny poszły już grubo w górę. Masakra jakaś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponach dunlop miałem napisane made in poland. Na Dębicy made in germany. Dębice wykupił goodyear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym krokiem będzie limitacja ilości rejestracji i kolejki latami oczekujących na auto jak na R.

 

Kapitalizm dobrobytu zjadł sam siebie. Następny system będzie polegał na negacji pieniądza i zwróceniu się ku innym wartościom. Religia? Sztuka? Romantyzm? To już było. Myślę, że czas na Naukę. Następna epoka będzie przełomowa dla rozwoju ludzkości.

 

To było pozytywnie, bo ludzie zazwyczaj prostują swoje sprawy poprzez wojnę i zaczynają od nowa.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.