Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

CVT nie nadaje się do takich silników napisałeś. Ale podchodzisz do sprawy od złej stronuy, że tak określę. W istocie im mniej elastyczny silnik, tym więcej biegów potrzebuje. CVT ma biegów nieskończenie wiele. A są silniki z tak dużym momentem obrotowym, że nawet skrzyni biegów nie potrzebują. Napędzane są różnicą potencjałów, a dokładniej prądem wywołanym tą różnicą. W sumie to stwierdzam, że dokladnie to samo napisaliśmy, ale innymi słowami.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Niech sobie montują je do tych kosiarek, tylko zadbają o ścieżkę dźwiękową.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mexy, stare amerykańskie skrzynie z dużymi silnikami działają tak, że na danym biegu ciągnie sobie od niskich obrotów do wysokich i przyśpiesza wraz ze wzrostem obrotów jak depniesz. Cvt ładuje momentalnie maksymalne obroty i wyje trzymając je na max a prędkość jakby do obrotów dochodzi. I to jest nieprzyjemne. Jak yś jadąc np 120 w górki wrzucił luz i wcisnął gaz w dechę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to Lambo to on może!!! :D

 

Szczerze mówiąc to robi się to troche śmieszne bo w tym wątku to rozmowa o wyciu CVT to jak w Roleksie wątku o dostępności lub o bransoletach non stop to samo! ;):D

 

Dojdźmy do konkretnych wniosków ze skrzynie CVT wyją przy szybkimi nabieraniu prędkości ale już spokojna jazda po mieście jest ok.

Mniejszymi wyjcami są tylko V6 ale też lekko wyją tyle ze krócej i jest to mniej słyszalne po części dobrego wygłuszenia samochodu.

 

A finał taki że skrzynie z CVT są dla ludzi co lubią się poruszać ekonomicznie i nie cisną samochodów cały czas.

I są mało awaryjne mowa o toyocie. :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.youtube.com/watch?v=_U8rkGvIXvM

 

Na bank mu za to zapłacili. Zaharowi też,bo miał podobne wnioski...

 

Nie jestem w stanie go słuchać, on nawet nie ględzi, ma manierę mówienia przemądrzałego belfra, w dodatku z takimi zacięciami że ma się ochotę za niego dokończyć. Słuchanie Zachara to przy tym rozkosz.

Zapłacili czy nie ale wygląda że nowa Corolka to naprawdę niezłe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj auto wstawiłem na akcję charytatywną do Manufaktury wraz z kilkoma znajomymi9644ab7368e00343c831c72f61523f5b.jpgde70a98de208fa744b46f214cd15ce7f.jpg08aa73609b3264bd885e3ac73335a6cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie go słuchać, on nawet nie ględzi, ma manierę mówienia przemądrzałego belfra, w dodatku z takimi zacięciami że ma się ochotę za niego dokończyć. Słuchanie Zachara to przy tym rozkosz.

Zapłacili czy nie ale wygląda że nowa Corolka to naprawdę niezłe auto.

Na to wygląda. Szczególnie ta mocniejsza wersja. Jedynie cena trochę spora. W lepszym wyposażeniu ponad 140tys. Okolice Mazdy 6 czy superba. Ale i tak pewnie znajdzie się wielu amatorów "baterii"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvette, kiedyś moje marzenie...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustangów zaczyna być więcej niż Focusów i Fiest razem wziętych... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką teorię, że tu nie chodzi o poziom hałasu tylko o charakter tego dźwięku.

Całkowicie się z tym zgadzam.

W kwestii odczuć i komfortu akustycznego. Odgłos pracy napędu to rodzaj muzyki. Czy słyszał ktoś dobrą muzykę o jednostajnym brzmieniu?

 

I jeszcze jedna, kluczowa sprawa dla aktywnego prowadzenia wozu. Percepcyjnie, częstotliwość dźwięku silnika w połączeniu z numerem biegu jest jedną z podstawowych informacji, jednym z bodźców, które odbieramy, służących prowadzeniu.

 

Co mamy we wszelkich CVT? Wrażenie przyspieszania na półsprzęgle, stopniowo, przy nieustająco zmniejszającym się poślizgu.

 

Niestety ale to rozwiązanie li tylko do toczydełek.

 

Tomek, Twój wóz to kawał prawdziwej petardy. Ale porównaj Toyoty do choćby 330e albo Countrymana hybrydy, które kosztują podobnie jak Toyoty. Moje auto ma średnie zużycie 3,8l z ostatnich 20 tys. km

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustangów zaczyna być więcej niż Focusów i Fiest razem wziętych... :P

yup, jak przyjechałem na miejsce to było ich 7 i ja jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porównaj Toyoty do choćby 330e albo Countrymana hybrydy, które kosztują podobnie jak Toyoty. Moje auto ma średnie zużycie 3,8l z ostatnich 20 tys. km

 

330e to chyba zupełnie inne pieniądze niż Toyota, zwłaszcza jak zrównać wyposażenie.

Strasznie mi się to auto spodobało, tak naprawdę byłoby dla mnie idealne - to Twoje niskie zużycie to pewnie efekt bardzo krótkich tras? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile wycenią nowe 330e. Moje sprzedawali od 175k minus gigantyczne rabaty, nawet o 25% słyszałem. Ja dostałem 19%.

3,8l/100km to efekt mieszanej eksploatacji, ładuję auto w domu, w firmie, niekiedy u dwóch kolegów i w galeriach za darmo. Kiedy jeździłem więcej za granicę i po całej Polsce to z 50 kkm miałem zużycie 4,9. Plus jakieś grosze za prąd, warte 0,2l/100 km.

 

No i ta hybryda ma 8 biegów, skrzynia pracuje z mniejszymi poślizgami niż DSG w Fabii, kopie w plecy bo po dodaniu gazu elektryk zasypuje całą turbodziurę.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzeczałem się ostro z Hiobem nt. strat płynących z oczywistych w takich skrzyniach faz pracy w poślizgu. Dziś przyznaję mu rację, że te straty są w zasadzie teoretyczne bo ZF 8HP spina się odczuciowo na sztywno wręcz ułamki sekund po zmianie biegu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś w rodzinie5301e1099092d2499b8c5da8a3be6300.jpg1373e4a417464a45b33dcf6d1a67c131.jpg2319bd2f228924fed9ed0c402531102b.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie kolorystyczne, koło, dobrze wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna trójeczka. Jaki silnik?

165KM i-Eloop ,obnizone zawieszenie  25-30 mm na spręzynach Eibach ProKIt dodatkowe spojlery przód,boki i dach :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nienajnowsza, 3 III po lifciec2c0f94826a608930a47798fcc74f58f.jpgf2c1c03d18fe0bc2a76168b0c4f6d202.jpg407ee6884c8dfd0d68d2753c03b10ea8.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos wycia, tak mi się skojarzyło :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.