Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sprzedałem swojego Granda aż się córka popłakała... Musiałem tłumaczyć, że nie można się do rzeczy ani zabawek przywiązywać, bo dzisiaj są jutro ich nie ma - rzecz nabyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem biletow na wczoraj, wiec nie widzialem na zywo, ale Gosia miała wypadek https://twitter.com/i/status/1129754160025481216.

 

Dzisiaj na koniec dnia sie rozpadalo, wiec dtm classic mialo ciezkie warunki do scigania. Ja docenilem miejsce na zadaszonej trybunie, bo przez pol dnia chodzilismy po dookola toru. 

 

60983884_293847854854758_462889890731995

60641908_851522925226970_690886885315392

60954899_861146814245921_132355495034460

60973081_300950514187603_592081370976826

61028908_844482335929691_840922480938844

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyglądają racingowe silniki z wielkimi dolotami powietrza cofnięte do wnętrza  :rolleyes:

merc vs audi czy astra - fajny przykład jak na przestrzeni lat się pozmieniało - kiedyś od samochodów drogowych przerobionych do jazdy torowej a dzisiaj - auta budowane stricte na tor z poszyciami, które mają nawiązywać do drogowych odpowiedników, żeby marketingowcy mogli robić swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyglądają racingowe silniki z wielkimi dolotami powietrza cofnięte do wnętrza  :rolleyes:

merc vs audi czy astra - fajny przykład jak na przestrzeni lat się pozmieniało - kiedyś od samochodów drogowych przerobionych do jazdy torowej a dzisiaj - auta budowane stricte na tor z poszyciami, które mają nawiązywać do drogowych odpowiedników, żeby marketingowcy mogli robić swoje

 

Dobrze to widać np. w NASCAR - sama nazwa nam mówi, że są to "stock cars", ale dziś jest to przedziwna mieszanka, nie mająca już nic, poza nazwą, wspólnego z seryjnymi pojazdami. Z jednej strony identyczne nadwozia wszystkich konkurentów (muszą się "zmieścić" w pewnym wykroju, "template", pokazywałem to na filmie z muzeum NASCAR: https://youtu.be/4EBmJe10uds?t=947 , myśląc, że to jakiś symulator jazdy, a to było auto w "ramce" do sprawdzenia kształtu nadwozia. Z drugiej - 4-biegowe manualne skrzynie i silniki V8 OHV, a "marki" pojazdów poznaje się po naklejkach w kształcie np. charakterystycznych świateł dla danego modelu. :D 

 

Mówiąc o modelach, przejechałem się właśnie pięcioma samochodami: M2, M4, M6 - wszystkie w wersjach "Competition", plus M850i Cabrio i X3M40i.  Zachwycił mnie M2, spodobała mi się M5, pozostałe poniżej oczekiwań. Zwłaszcza 850 mnie rozczarowało. Może gdybym miał więcej czasu, zmieniłbym zdanie -to były jedynie kilkunastominutowe przejażdżki:  https://www.youtube.com/watch?v=kNMXFSavoFU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, a co to za auteczko? Znowu "bumka"? :P Co za kretyn, prawo jazdy dożywotnio do odebrania...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak ja uwielbiam takie stwierdzenia "no, BMW, wiadomo, idiota jechał, ale BMW to na pewno podwójny idiota".

Nie auto jest winne, bardziej wiek/brak doświadczenia, alko i pogoda.Samochód nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że jeśli ktoś lubi sportowe samochody to weźmie M a nie coś z małą hybrydową benzyną. Mocne RWD to zawsze były auta podwyższonego ryzyka. Wypadek jakich wiele, codziennie kierowcy na podwójnym gazie powodują kolizje, w których ktoś zostaje ranny lub ginie. Ale jak w kolizji udział bierze BMW to nagłówek od razu lepiej się sprzedaje  :P ehhh gdyby tak szło kupić 15 letnie Ferrari za 10 tys zł, założyć gaz...

 

tylko zawsze postronnych ludzi szkoda.

 

Parę lat temu gdy wracałem z pracy (godz 15, słoneczny czerwcowy dzień) gość w Scani z wanną też się przeliczył na łuku, gdyby ktoś stał na przystanku to nie byłoby nawet co wkładać do trumny. Ciężarówka przewróciła się na bok idealnie kładąc się na wiacie przystanku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak ja uwielbiam takie stwierdzenia "no, BMW, wiadomo, idiota jechał, ale BMW to na pewno podwójny idiota".

 

Nie auto jest winne, bardziej wiek/brak doświadczenia, alko i pogoda.Samochód nie ma tu nic do rzeczy.

Ma, bo BMW, jak w tym przypadku, to stan umysłu... Proszę przypomnieć sobie jakimi autami spowodowali wypadki kretyni, którzy wjechali w ludzi idących po chodniku... Pamiętasz ten z Sylwestra 2016... Cztery trupy i buma, a ten z zeszłego roku, też się debil władował w ludzi na chodniku i co, i buma... Zastanawiające, prawda?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, każdy z Rolkiem jest burakiem, który chce szpanować przed innymi, jak ktoś założył Instagrama to na pewno po to żeby pokazać d*pę, a kierowcy kupują BMW bo zwalnia ich to z używania kierunkowskazów i mogą jeździć jak idioci.

 

To, że 18 letnie Sebixy kupują szroty E36, które nie powinny wyjeżdżać na drogę to inna sprawa, akurat na BMW padło, a gazety jak tylko widzą, że to BMW miało wypadek to od razu pyk, w nagłówek bo masa ma takie podejście jak Ty i na pewno to łyknie, będzie komentować i wyświetlać. 

Tak jak napisał Trollu, pewnie poleciałby tak w każdym mocniejszym RWD, takie wypadki się zdarzają, ale pismaki widzą BMW i jadą z koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz BMW?

Na pewno jest dużo racji w tym co piszesz. Z powodu, że zegary wieżowe do mnie nie przyjadą, muszę sporo podróżować, co czynię samochodem. Uwierz mi, co jakieś niebezpieczne zdarzenie na drodze, wynikające z chamskiego podejścia do innych użytkowników drogi i posiadania ich głęboko w doopie, to w rolach głównych występuję bumka i jej woźnica... Teraz jeszcze jedno, bardzo odpowiada mi BMW 7, ten model około roku 2011, i mógłbym go kupić, ale wstydzę się... no nie wyobrażam sobie podjechać czymś takim do klienta np...

a serio, bardzo mi się to auto podoba.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nigdy nie miałem. Ja akurat jestem fanem Volvo i prywatnie mam V50 T5, firmowo mam Toyotę Avensis, a w listopadzie/grudniu pewnie przesiądę się na Infiniti Q50. Inna sprawa, że po prostu lubię motoryzację i uważam, że głupotą jest twierdzenie, że wypadek spowodowany jest między innymi tym jakie auto w nim uczestniczyło. 

Tępy kierowca bez wyobraźni i na skuterze może kogoś zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to szczęście, że możesz jeździć autami średniej wielkości... ja niestety się nie mieszczę... :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BMW, już czwarte w życiu, czyli właśnie dowiedziałem się, że jestem idiotą. Cenna wiedza.

Muszę w końcu przywalić w jakiś przystanek, bo 30 lat prawa jazdy, ponad milion km i żadnej stłuczki. Wstyd jak niewiadomo co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wstałeś lewą nogą, co? Czy napisałem, że wszyscy? BMW mnie się też podoba, więc to znaczy, że jestem idiotą... Przytoczyłem fakty, wypadki, które miały miejsce i wrażenia z obserwacji tego co dzieje się na drogach... wsjo... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, co pisze Ceteth. Artykuł zaczyna się:

 

"Kierowca BMW wjechał w ludzi stojących na przystanku autobusowym na ulicy Balickiej - podaje Eska Info Kraków. Poszkodowanych zostało pięć osób. Kierowca był nietrzeźwy - informuje Radio Kraków."

 

Dlaczego nie napisali: "Lekkomyślny kierowca prowadzący pod wpływem alkoholu wjechał w ludzi stojących na przystanku autobusowym na ulicy Balickiej - podaje Eska Info Kraków. Poszkodowanych zostało pięć osób. Samochód, którym jechał, to BMW M4 - informuje Radio Kraków."

 

Czyżby sam fakt prowadzenia BMW przyczynił się do tragedii bardziej od alkoholu i brawury/lekkomyślności? Fakt, że jest sporo wypadków powodowanych przez kierowców tej marki, ale to zapewne nie dlatego, że BMW kupują tylko kretyni, ale że kretyni kupują głównie BMW. To z reguły kierowcy młodzi, u których nie wykształcił się jeszcze w pełni płat czołowy odpowiedzialny za przewidywanie konsekwencji naszych działań, co tłumaczy lekkomyślność i skłonności do podejmowania ryzyka. Dodatkowo napęd na tylną oś w zdecydowanej większości "starych" BMW nie pomaga w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy, kiedy taki kierowca ma ciężka nogę i brak doświadczenia oraz "kilka" koni pod maską.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wstałeś lewą nogą, co? Czy napisałem, że wszyscy? BMW mnie się też podoba, więc to znaczy, że jestem idiotą... Przytoczyłem fakty, wypadki, które miały miejsce i wrażenia z obserwacji tego co dzieje się na drogach... wsjo... 

 

 

Nie, po prostu w niezbyt zawoalowany sposób chciałem zareagować na Twoje "BMW to stan umysłu".

Spotkałem w życiu wielu kierowców idiotów chyba we wszystkich możliwych markach (rajdowca w Matizie też) i uważam, że jakiekolwiek generalizowanie jest zupełnie nieuzasadnione.

A zupełnie odrębną sprawą jest to, że w mocnym tylnonapędowym aucie można stracić kontrole w ułamku sekundy (bo np jest niewidoczna paskudna dziura z dużą ilością wody) i nie zawsze ma to cokolwiek wspólnego z byciem idiotą. Wypadków są codziennie setki, ale pismaki chętnie podchwytują te, które spowodują kierowcy BMW, bo to takie chwytliwe...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi mniej więcej chodzi.

BMW (przynajmniej dla mnie) to w większości piękne auta, z dobrymi osiągami i przeważnie super się prowadzące, niestety do naszego kraju trafiają z zachodu szroty, do których tam już by nikt nie wsiadł. U nas Sebix kupi 20 letnie BMW za 3-4 koła, nie wystarczy na remont choćby hamulców czy wymiany opon, a poklask na wsi/osiedlu/itd. trzeba mieć, no to trzeba zapierdzielać. Jak napisał Clusca jest to brak wyobraźni i doświadczenia.

 

Ja uważam, że dalej jestem młodym i średnio doświadczonym kierowcą, bo lat mam 31, w życiu zrobiłem może z 400k km, a dalej widzę, że im więcej tych kilometrów, tym wolniej jeżdżę. Na pierwsze auto miałem ponad 200 konną zabawkę i po tych 10 latach sam widzę, że jeździłem jak debil, mimo, że nigdy nie miałem żadnej stłuczki a mandat cały jeden przez 12 lat (niestety, ponad godzina stania przez wypadek, a goście weselni i państwo młodzi za długo czekać na 4 osoby nie będą :P). 

PS
Tomasso, nie ukrywam czekałem aż się włączysz w dyskusję, bo kojarzyłem, że jesteś fanem marki i kilka ich miałeś :D

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Oooo, a co to za auteczko? Znowu "bumka"? :P Co za kretyn, prawo jazdy dożywotnio do odebrania...

 

 

Ma, bo BMW, jak w tym przypadku, to stan umysłu... Proszę przypomnieć sobie jakimi autami spowodowali wypadki kretyni, którzy wjechali w ludzi idących po chodniku... Pamiętasz ten z Sylwestra 2016... Cztery trupy i buma, a ten z zeszłego roku, też się debil władował w ludzi na chodniku i co, i buma... Zastanawiające, prawda?

 

 

Masz BMW?

Na pewno jest dużo racji w tym co piszesz. Z powodu, że zegary wieżowe do mnie nie przyjadą, muszę sporo podróżować, co czynię samochodem. Uwierz mi, co jakieś niebezpieczne zdarzenie na drodze, wynikające z chamskiego podejścia do innych użytkowników drogi i posiadania ich głęboko w doopie, to w rolach głównych występuję bumka i jej woźnica... Teraz jeszcze jedno, bardzo odpowiada mi BMW 7, ten model około roku 2011, i mógłbym go kupić, ale wstydzę się... no nie wyobrażam sobie podjechać czymś takim do klienta np...

a serio, bardzo mi się to auto podoba.

 

Ty tak na serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki pokazują że najwięcej sprawców wypadków jest wśród kierowców aut marek Skoda, Ford, Toyota i Peugeot, a więc tych, których jeździ najwięcej po naszych drogach.

Co do BMW, to przez to społeczne postrzeganie ich kierowców, wszelkie zdarzenia są jakoś szczególnie nagłaśniane. Inna sprawa, że wypadek autem z np. 2,5 l silnikiem bywa dużo tragiczniejszy w skutkach niż ten z 1,2 i to w gazie jeszcze...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 że wypadek autem z np. 2,5 l silnikiem bywa dużo tragiczniejszy w skutkach niż ten z 1,2 i to w gazie jeszcze...

 

bo? Jak w ludzi na przystanku wjeżdża 1.5t auto przy prędkości 80km/h to bez znaczenia jaki ma silnik. To, że większy (a raczej mocniejszy) silnik lepiej napędza samochód to inna sprawa, to może być przyczyna a nie skutek. 

 

a co do statystyk to racja - kiedyś czytałem, że szablonowym sprawcą wypadku jest facet po 40 w srebrnym kombi z dieslem pod maską, najczęściej Skoda. Ale skody są mało medialne. A tutaj ludzie mają okazję żeby sobie ulżyć - młody, pijany w BMW za pół miliona - złodziej, diler, morderca itd. Nie że go bronię bo nie bronię ale jest parcie na rzeczy, które się sprzedają, "BMW" lub "ścigacz" w tytule obok słowa "wypadek" to murowany hit. Inne trupy i ranni są mniej ważni, kogo obchodzi potrącony człowiek przez Berlingo czy Pandę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ja to dopiero jestem czubas. Prywatnie mam lexusa (auto dla emeryta rencisty), a służbowe to focus (potencjalny dawca, przedstawiciel wariat). To jest dopiero rozdwojenie jaźni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo? Jak w ludzi na przystanku wjeżdża 1.5t auto przy prędkości 80km/h to bez znaczenia jaki ma silnik. To, że większy (a raczej mocniejszy) silnik lepiej napędza samochód to inna sprawa, to może być przyczyna a nie skutek.

Tu masz oczywiście rację, wtedy jest to bez znaczenia co było pod maską. Miałam na myśli tu bardziej zachowanie kierowcy w zależności od tego, co ma pod maską i czym jedzie. Nawet na własnym przykładzie, po zastanowieniu się nad tym, dochodzę do wniosku, że inaczej trochę jeżdżę fiacikiem z 1,2 niż audi z 3,0.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.