Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam znajomego co się tym zajmuje i dlatego taki pomysł. 

A drogi jest?  ;)  Może przy dwóch będzie taniej...? :)  Nie no, wszyscy kasują podobnie, ważne by znajomy był rzetelny. Kiedyś, tak z 15 lat temu, sprowadziłem z US Voyagera przez firmę z Białegostoku. Pojechałem po odbiór, a pan mówi, wie pan jakby się nie podobał to oddam kasę. Auto wyglądało jakby ścigało się z policją przez trzy stany, a potem spadło z mostu... odebrałem kasę... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drogi jest?  ;)  Może przy dwóch będzie taniej...? :)  Nie no, wszyscy kasują podobnie, ważne by znajomy był rzetelny. Kiedyś, tak z 15 lat temu, sprowadziłem z US Voyagera przez firmę z Białegostoku. Pojechałem po odbiór, a pan mówi, wie pan jakby się nie podobał to oddam kasę. Auto wyglądało jakby ścigało się z policją przez trzy stany, a potem spadło z mostu... odebrałem kasę... ;)

 

Jeśli brało udział w jakiejś Hollywoodzkiej produkcji to może było warto ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie... :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie lubią prostotę. Nie tam jakieś turboburbo, tylko pojemność jedzie. Ale na księżycu wylądowali.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie jakieś doświadczenie w temacie wynajmu długoterminowego, podzielcie się, please. Ma sens, nie ma? A może leasing? Noszę się z zamiarem opchnięcia mojego Mondka i myślę, co by tu...i... nie mogę na razie nic wykombinować. :rolleyes:

Z góry dziękuję za wszelkie KONSTRUKTYWNE uwagi. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie widzę w tym nic złego. Chyba dobrze, że jest wybór wyłożyć na jakąś opcje od razu pełną kwotę czy zapłacić w miesięcznych ratach? 

A że kosztuje? W autach premium kosztuje prawie każdy dodatek i to horrendalne pieniądze, nikt nie zmusza do kupowania BMW.

Ja akurat Apple Car Play w BMW bardzo chwalę - działa bezprzewodowo i nie zacina się, dodatkowo oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku z audio streamingu niż zwykły bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio? Płacic dodatkowo za możliwość połączenia telefonu z autem w XXI w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez bluetooth masz za darmo, też działa, importuje kontakty, ostatnie połączenia i bluetooth audio streaming. Dopłacasz za bezprzewodowe carplay, to jeszcze dość rzadko występująca funkcja, nie jest niezbędna do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic złego. Chyba dobrze, że jest wybór wyłożyć na jakąś opcje od razu pełną kwotę czy zapłacić w miesięcznych ratach?

A że kosztuje? W autach premium kosztuje prawie każdy dodatek i to horrendalne pieniądze, nikt nie zmusza do kupowania BMW.

Ja akurat Apple Car Play w BMW bardzo chwalę - działa bezprzewodowo i nie zacina się, dodatkowo oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku z audio streamingu niż zwykły bluetooth.

tyle, że to nie jest kwestia zakupu na raty - tu jest mowa o abonamencie; przestajesz płacić - przestaje działać

obawiam się, że to początek nowego trendu na dojenie klientów - chcesz by coś działało, płać co miesiąc. A dziś to może być w zasadzie każda funkcja samochodu.

Osobiście mi się ta droga nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wiele rzeczy na tym świecie nie podoba, ale albo trzeba się przystosować albo rzucić z mostu.

Trend na wypożyczanie a nie posiadanie stał się faktem - rowery, hulajnogi, samochody, mieszkania, domy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wolę posiadać niż wypożyczać... ;) Dlatego jeżdżę starociami... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie jakieś doświadczenie w temacie wynajmu długoterminowego, podzielcie się, please. Ma sens, nie ma? A może leasing? Noszę się z zamiarem opchnięcia mojego Mondka i myślę, co by tu...i... nie mogę na razie nic wykombinować. :rolleyes:

Z góry dziękuję za wszelkie KONSTRUKTYWNE uwagi. :)

Ostatnio zaczyna pojawiać się opcja kombinowana. Najem długoterminowy auta aż do osiągnięcia wartości rynkowej 150 tys. Potem leasing. Oszczędności podatkowe po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka: pracownik Audi powiedział mi, że Audi dąży do wprowadzenia do oferty wypożyczania elementów wyposażenia samochodu na pewien czas (obecnie wielokrotność miesięcy). I tak np. chcemy przez miesiąc mieć LEDy - zamawiamy, płacimy i zdalnie nam je uruchamiają. Podobno w e-Tronie to już częściowo jest. Na ich stronie tego nie znalazłem, w Google też nie. Nie wiem jak by tu miało wyglądać w praktyce bo wiadomo: jak mam H7 w aucie to Ledów mi nie zrobią, i itp. Tak więc pomysł ciekawy - i o ile to w ogóle to prawda - to ciekawe jak to się potoczy. Bo trzeba stworzyć auto tak wyposażone, aby zdalnie można było coś w nim włączać / wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Audi coś w tym jest.

 

Gdy zechciało się mieć rozbudowany komputer pokładowy, wystarczyło po zakupie wymienić manetkę przy kierownicy na taką z przyciskami sterującymi. Okazało się, że każdy pojazd ma rozbudowane funkcje, jednak dostęp do nich był zablokowany poprzez brak przycisków. Klient musiał grubo dopłacać do dostępu czegoś, co miał każdy samochód.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajmy o jednym - żadna firma nie jest instytucją charytatywną, ma generować stale zwiększające się dochody; księgowi policzyli, że model abonamentowy da odpowiedni zysk, inżynierowie sprawiają, że jest on techniczne możliwy, a marketing pokaże nam, że to jest tańsze*

 

*w odpowiednim modelu użytkowania, dla konkretnego użytkownika tak będzie; w trakcie życia danego egzemplarza tylko producent wyjdzie na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko Audi, rozmawiałem niedawno z pracownikiem BMW - tam tak samo coraz więcej (a docelowo pewnie wszystkie) aut wypożycza się/sprzedaje do firm wypożyczających samochody

Tesla w zeszłym roku "przy okazji" tornad i huraganów "udostępniła" posiadaczom niższych wersji pełną pojemność baterii, żeby mogli łatwiej ewakuować się z zagrożonych terenów. Koszty produkcji baterii w różnych wersjach - pomijalne - wiec produkują jedną i programowo - sztucznie obniżają jej pojemność. Chcesz więcej - płać więcej. 

Wszystko dąży do sytuacji np z "Ja robot" czy "raport mniejszości" - może bardzo futurystyczne ale w pewnym stopniu bardzo bliskie - samochód to autonomiczny środek transportu z pkt A do B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, Patek, Hublot także powinien wypożyczać swoje zegarki, są tak samo absurdalnie drogie jak Audi czy BMW więc sens kupowania za gotówkę jest coraz mniejszy. W świecie ubrań to już działa, nie wiem dlaczego nie dotarło do naszego zegarkowego świata. A może dotarło ale nie u nas.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, Patek, Hublot także powinien wypożyczać swoje zegarki, są tak samo absurdalnie drogie jak Audi czy BMW więc sens kupowania za gotówkę jest coraz mniejszy. W świecie ubrań to już działa, nie wiem dlaczego nie dotarło do naszego zegarkowego świata. A może dotarło ale nie u nas.

Kto czytał Karierę Nikodema Dyzmy mógł zauważyć, że na przyjęcie początkujące jego karierę poszedł w wypożyczonym smokingu ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa juz takie firmy/kluby tak jak z ubraniami czy z samochodami ;) tylko w PL jeszcze nie ma, czytalem o takich w USA i UK. Placi sie skladke czlonkowska i mozna wypozyczac zegarki, w zaleznosci od wysokosci skladki sa poziomy zegarkow ktore mozna wypozyczyc.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.