Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich przebiegach diesel nie ma sensu, brałbym benzynę. Kłopoty z wypalaniem DPF i z ad-blue mogą Cię doprowadzić do białej gorączki.

No i BMW raczej nie należy do marek bezawaryjnych, w dodatku po gwarancji wszystko kosztuje krocie. Mimo, że sam jeżdżę BMW to jako auto na długie lata brałbym tylko japończyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 auta BMW z 2.0d N47 jeszcze bez SCR i DPF był zupełnie bezobsługowy, nigdy nawet nie zapaliła się jakakolwiek kontrolka a przebiegi też głównie miejskie. Nie wiem jak się spisują nowsze wersje. Tamte były praktycznie bezawaryjne do przebiegów 160tys, obecny nowszy nawala bardziej.

Można wykupić gwarancję do 5 lat ale potem faktycznie jak coś się sypie to boli.

Jeśli ma to być głównie miejskie auto i na długo spokój to też bym szukał wśród japońskich - głównie Mazda i Toyota, nie Mitsubishi ( bardziej awaryjne i bardzo drogie części ) a jeszcze lepiej koreańskich, super auta z długą gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem N47, też bez SCR i DPF i sprawiał problemy - rozrząd i wtryskiwacze były wymieniane na gwarancji.

Ale faktem jest, że teraz te silniki mają w miarę dobre opinie, co nie znaczy, że DPF nie będzie się zapychał przy takich małych przebiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w GLC przedłużyłem sobie gwarancję do 4 lat. Koszt circa 4k. Kwota nie zabija a człowiek jakoś spokojniej sobie żyje ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tej BMW3, jako mniejsze Auto sprawisz sobie nowego proceed-a na praktycznie maksymalnym wypasie, albo Optimę, może nie GT, ale z wyposażeniem GT Line i silnikiem 1,6L 180 Kuca. wykończone i wyposażone bardzo przyzwoicie.

 

A jako bardziej zabawkę jest jeszcze Infiniti Q50 i Alfa Giulia. Auta podobne charakterystyką do trójki, ale lepiej wyposażone i z mocniejszymi silnikami. Jedyne co trzeba wziąć pod uwagę, to fakt, że Infiniti wycofuje się z Europy, więc nie wiadomo jak to będzie wyglądało z jakością i dostępnością serwisu za rok czy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa Giulia na lata to bardzo ryzykowne rozwiązanie. Delikatnie mówiąc nie słyną z bezawaryjności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Giulii czy ogólnie o Alfie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą Giulią to po prostu jeszcze nie do końca wiadomo jak będzie się zachowywać bo auto jest w miarę świeże. Ale z tego powodu rozdzieliłem Kię, a zaznaczyłem, że Infi i Alfa to bardziej z nastawieniem na fajne auto, do zabawy, ale nie wiadomo jak to się skończy z niezawodnością, a potem jak będzie wyglądał serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Giulii czy ogólnie o Alfie?

 

O Giulii także. Nawet dziennikarzom testującym prawie nowe auta te samochody psuły się na potęgę. I to nie tylko QV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Giulii także. Nawet dziennikarzom testującym prawie nowe auta te samochody psuły się na potęgę. I to nie tylko QV.

Tyle lat smród się za nimi ciągnie, a oni nadal skutecznie budują swoją legendę ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowych KIA slyszalem tylko dobre rzeczy, ale moje postrzeganie tej firmy jest takie samo jak 10 lat temu :) Wynika to z mojej ignorancji motoryzacyjnej, więc czas przestawić myślenie i potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejażdżka choćby Optimą, może być dla Ciebie lekkim szokiem. Ja wewnątrz mogę się przyczepić tylko do rozmiaru ekranu, który wg mnie wydaje się trochę za mały. Natomiast jakość wykończenia tego wszystkiego i sam "design" wnętrza, mimo, że nie jest specjalnie nowoczesny, może się podobać :) Ja wsiadając do Optimy, zaraz po nowej Maździe 6, w tej pierwszej czułem się dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Stingerem GT i byłem w absolutnym szoku, bardzo możliwe, że będzie to moje następne auto. Jak jeszcze dopracują układ jezdny pod względem komfortu i poprawią montaż plastików w kabinie to będzie konkurencja dla BMW czy Audi za prawie 2x niższą cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stinger GT 2x niższa cena od odpowiednika Audi i BMW? Chyba nie do końca tak jest.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zrównasz wyposażenie to cena BMW 440i przekroczy 400k katalogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowych KIA slyszalem tylko dobre rzeczy, ale moje postrzeganie tej firmy jest takie samo jak 10 lat temu :) Wynika to z mojej ignorancji motoryzacyjnej, więc czas przestawić myślenie i potestować.

 

To zdecydowanie obejrzyj co mają Kia i Hyundai, myślę że te marki zrobiły największy skok jakościowy w tych 10 latach. Auta nie dość że są ładne, bogato wyposażone i dobrze jeżdżą to jeszcze mają rozsądne wyważenie między nowoczesnością a tradycją w sensie obsługi - normalne zegary, dla newralgicznych funkcji pokrętła itp. No i 7lat gwarancji.

Te nowe zegary z odwróconymi obrotomierzami, np w BMW, to porażka jakaś. Ciekawe kiedy z tego uciekną, czasem mija trochę czasu żeby przyznać że jakaś na siłę wprowadzana nowość jest po prostu bez sensu, tak było np. z zegarami na środku deski rozdzielczej ( Yaris, potem Primera ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe zegary z odwróconymi obrotomierzami, np w BMW, to porażka jakaś. Ciekawe kiedy z tego uciekną, czasem mija trochę czasu żeby przyznać że jakaś na siłę wprowadzana nowość jest po prostu bez sensu, tak było np. z zegarami na środku deski rozdzielczej ( Yaris, potem Primera ). 

 

 

Ale w Tesli 3 wszyscy chwalą to rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koreańskie auta nie tylko same zrobiły mega skok jakościowy, co zmusiły tez resztę producentów do wrzucania większej ilości gadżetów już w podstawowych wersjach, dobra robota dla wszystkich klientów tego przemysłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy teslach nie zna się dnia ani godziny, bo może się zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, średnio sobie wyobrażam cały czas odrywać wzrok od drogi i np. na autostradzie albo w gęstym ruchu grzebać po menu na tablecie żeby np. przestawić temperaturę klimatyzacji.

No ale może za chwilę, albo już, będzie można włączyć po prostu autopilota i zająć się czym trzeba a samochód będzie jechał sam i te dowcipy o gościu który w jadącym kamperze włączył tempomat i poszedł sobie do tyłu zrobić kawę już nie będą takie śmieszne.

 

rafi87, BMW tak samo, i to wspomniane diesle 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jechałem jeszcze Teslą 3 i też średnio to sobie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w Moskwie tesla sie zapalila. Jadąca na autopilocie uderzyła w laweta zabierajaca pojazd.

 

 

rafi87, BMW tak samo, i to wspomniane diesle

 

Czytałem o takim przypadku ze ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z ac za spalone bmw powolujac się na razaca wine użytkownika. Argumentowal to tym ze informacja o akcji serwisiwej z tym zwiazanej jest znana wiec użytkownik powinien wstawić auto do aso i czekać na naprawe , a nie jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.