Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik ma blasze która się przecier wtedy układ ma przerwę i jest sygnał do kompa który mówi że klocki są do wymiany. Są one włożone w klocek albo na stałe wtopione. Czujnik nie jest droga częścią a jak się uszkodzić przy przekładaniu to szkoda czasu na ponowną naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że się nie świeci nie oznacza, że czujnik jeszcze się nie ściera. Styki są zatopione w środku, zanim się przetrą to znika sporo czujnika. Inna sprawa - komu chciałoby się bawić z wydobywaniem czujnika z używanego klocka. To jest jednorazówka zrobiona jak jednorazówka. Czujnik może być już tak wtopiony w klocek, że wyjęcie go bez jego uszkodzenia jest niemożliwe. A zamiennik kosztuje pewnie nie więcej jak 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałbym. Klocki wizualnie ok, auto hamuje, kontrolka się nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki wyglądaj jakby miały przejechać jeszcze 10tys.

A kolega widział obydwa klocki czy tylko ten co widać od strony felgi z zew.? Ten od włóczka (od www strony zacisku) z reguły zużywa się szybciej więc z tą oceną że jeszcze ok 10 tyś to byłbym ostrożny.

 

Z drugiej strony sprawa jest prosta, zaświeci się czujnik to klocki do wymiany i tyle. Sama wymiana dziecinnie prosta, można zrobić pod blokiem samemu w godzinę.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki do wymiany po 30k? Ja przednie wymieniłem (razem z tarczami) przy 120k, a tylne będę wymieniał teraz, przy 150k (tez z tarczami). Zgodnie z zaleceniami aso podczas przegladow.

 

Albo kolega ma ciężką nogę, albo ja nie hamuję ;)

 

Albo Subaru daje lepsze klocki niz Audi ;-))

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem klocki pierwszy raz po ok. 35k km. Drugi raz razem z tarczami po 70k.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 220d, 207 KM, automat 9G-Tronic, 1880kg, 80% miasto, non stop korki. ;)55c59fcc0974094c09c04a211b71d7e3.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w a4 wymienialem klocki razem z tarczami przy 60kkm i przy 120kkm. 

U mnie na komputerze wyswietlal sie komunikat ze sa do wymiany. Zadzwonilem do serwisu z pytaniem ile kkm moge zrobic bo bylem przed trasa 2.5kkm. Powiedzieli, ze do 3kkm spokojnie, wiec zrobilem wymiane po trasie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki do wymiany po 30k? Ja przednie wymieniłem (razem z tarczami) przy 120k, a tylne będę wymieniał teraz, przy 150k (tez z tarczami). Zgodnie z zaleceniami aso podczas przegladow.

 

Albo kolega ma ciężką nogę, albo ja nie hamuję ;)

 

Albo Subaru daje lepsze klocki niz Audi ;-))

Albo w Audi jest automat a w Subaru manual:)

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Serwis zalecił czyszczenie wtryskow z powodu ?

Pisalo ze zalecaja wyczyscic dodatkowo wymiana plynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w Audi jest automat a w Subaru manual:)

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

I audi pewnie waży z 300-400 kg więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalo ze zalecaja wyczyscic dodatkowo wymiana plynu hamulcowego.

Nie szarpie, nie dymi to nie ruszac. Jeśli w ogóle wyczyszcza, a nie tylko wystawia fv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki do wymiany po 30k? Ja przednie wymieniłem (razem z tarczami) przy 120k, a tylne będę wymieniał teraz, przy 150k (tez z tarczami). Zgodnie z zaleceniami aso podczas przegladow.

Albo kolega ma ciężką nogę, albo ja nie hamuję ;)

Albo Subaru daje lepsze klocki niz Audi ;-))

Styl jazdy, to czy wiecej muasto, autostrada to nie wszystko. Są jeszcze klocki miękkie, twarde i średnio twarde, dlatego pisanie typu ja w swoim x wymieniłem po y nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 220d, 207 KM, automat 9G-Tronic, 1880kg, 80% miasto, non stop korki. ;)

 

średnia 36km/h to na pewno nie są non-stop korki

Non-stop korki to ja mam we wro i tu jest średnia ok 20km/h i 320d spalało 11-12l/100km a 135i pali 17  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak tam się Bartkowe 135 spisuje?

Ale spalanie masz rzeczywiście spore, ja przy tym silniku i cięższym aucie mam w mieście średnio 13-14. Może to wina programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ po mieście i trasy. Automat. Waży 1800 kg i nie ma zamienników na przód są na tył. Czujniki są osobnym elementem i też na razie tylko z oryginału. Widziałem klocki tylko z widocznej strony. Zastanawiam się czy mnie nie chcą przewalić... co ciekawe bardziej są zużyte z tyłu co mnie w sumie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak tam się Bartkowe 135 spisuje?

Ale spalanie masz rzeczywiście spore, ja przy tym silniku i cięższym aucie mam w mieście średnio 13-14. Może to wina programu?

 

Spisuje się super, to jest idealne auto dla moich potrzeb - jak trzeba szybkie i ostre ale przy tym wciąż komfortowe i wszechstronne.

Czy wina programu to nie wiem bo nie miałem porównania jak jeździ bez niego ale ja mam do roboty 9km przez środek miasta i średnia jest jak widzisz fatalna - Wrocław praktycznie stoi.

W niby oszczędnym 320d 177KM miałem średnie spalanie 11-12l, w Mondeo ST220 15l więc te 17 w jedynce jest niestety chyba normalne - trzeba patrzeć na średnią prędkość, Ty masz na pewno wyższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisuje się super, to jest idealne auto dla moich potrzeb - jak trzeba szybkie i ostre ale przy tym wciąż komfortowe i wszechstronne.

Czy wina programu to nie wiem bo nie miałem porównania jak jeździ bez niego ale ja mam do roboty 9km przez środek miasta i średnia jest jak widzisz fatalna - Wrocław praktycznie stoi.

W niby oszczędnym 320d 177KM miałem średnie spalanie 11-12l, w Mondeo ST220 15l więc te 17 w jedynce jest niestety chyba normalne - trzeba patrzeć na średnią prędkość, Ty masz na pewno wyższą.

 

 

Niewątpliwie masz rację, moje miasto nie jest tak zakorkowane - do pracy mam 10 km i jadę 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia 36km/h to na pewno nie są non-stop korki

Non-stop korki to ja mam we wro i tu jest średnia ok 20km/h i 320d spalało 11-12l/100km a 135i pali 17   :(

 

Średnia 36km/h, bo były też trasy. Jakieś 20%... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ po mieście i trasy. Automat. Waży 1800 kg i nie ma zamienników na przód są na tył. Czujniki są osobnym elementem i też na razie tylko z oryginału. Widziałem klocki tylko z widocznej strony. Zastanawiam się czy mnie nie chcą przewalić... co ciekawe bardziej są zużyte z tyłu co mnie w sumie zaskakuje.

Tylne wymienia się co drugą zmianę...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat. Audi Q5. Przejechane 30tys. Serwis przy przeglądzie mówi klocki są na granicy 10 mm a zalecane 10 mm. Należy wymienić. Ale przecież mam czujniki. No to zaraz się pewnie panu zaświecą. Myślę sobie że czujnik się ściera więc jak będę wymieniał klocki to oni mi czujniki wymienia ale stare są przecież jeszcze dobre więc pewnie pójdą w drugi obieg. Jeśli dobrze rozumiem czujniki dają sygnał jak się zetrą poniżej jakiejś wartości. Mój brat handluje częściami i mówi że póki czujnik się nie zaświeci to się nie zaczął ścierać. Więc chcą mnie przewalić. Pytanie kto ma rację? Klocki wyglądaj jakby miały przejechać jeszcze 10tys.

Prawda leży po środku jak zawsze. Klocki w Audi co 30kkm to norma. W zależności od stylu dodaj albo odejmij 5kkm. Jak masz czas pojechać i stracić drugi dzień na wymianę klocków to zostaw i jeździj tak długo jak czujnik się nie zaświeci. Jak nie to wymień teraz. Moje doświadczenie w oparciu o Q5 i A6.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia 36km/h, bo były też trasy. Jakieś 20%... ;)

 

No właśnie.

Ja mam z trasy koło 9l/100 przy średniej 80. Wyzerowałęm dwa baki temu i teraz na samych miejskich korkach jest średnia 20 i zużycie 17 a jeszcze nie wrócili do miasta studenci.

Tommaso, ja taki dystans rano jadę 25min a po południu to nawet nie chcę myśleć.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Ja mam z trasy koło 9l/100 przy średniej 80. Wyzerowałęm dwa baki temu i teraz na samych miejskich korkach jest średnia 20 i zużycie 17 a jeszcze nie wrócili do miasta studenci.

U mnie trasa nad morze i z powrotem przy średniej z komputera ok. 70km/h to jakieś 7l/100. Trasa autostradą do W-Wy przy średniej z komputera ok. 130km/h pokazuje spalanie na poziomie 9,5l/100. A tu dla przypomnienia mój rekord z zeszłego roku. Równa jazda wzdłuż włoskiego wybrzeża... :)

4ddb64c9b106f4d1c5e79134d97b13a9.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łamię się pomiędzy Rav4 a Tucson em. Hyundai daje naprawdę sporo wyposażenia, za rozsądne pieniądze. Minus to słaby silnik 132 km. Za Toyotą przemawia to, że jest nowym modelem i pewnie jakiś czas będzie wyglądać nowocześnie. No i ma lepszy silnik. Minus z kolei jest odczuwalny przeze mnie hałas powyżej 120. Jeszcze w poniedziałek mam mieć jazdę bo na razie próbowałem hybrydę. Zobaczę jak jeździ bazowa wersja.

 

Miałem tucsona z tym silnikiem na tydzień...całkiem spoko samochód, ale sam bym go nie kupił, 132km to za mało mocy na taki gabaryt.


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.