Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Tesla pobila rekord przez dodatkowy silnik, zmienione zawieszenie, hamulce ceramiczne itd. co jak co ale ta tesla poza nazwa to ma niewiele wspolnego z wersja produkcyjna ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nowa wersja. Wątpię, żeby teraz nakręcali wszystkich testując auto w specyfikacji X a do produkcji puścili wersję Y. Za rok wypuszczą do sprzedaży auto, które właśnie testują na Nurburgringu. Tylko co wtedy z Porsche, pokażą Taycana Turbo SS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko bardzo ciekawe, a ja... wciąż nie kupiłem samochodu. :D

Mam propozycję 508 II :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat mieszkał w Monachium, do domu miał 900km. Robił tą trasę od strzała, jedna przerwa na siku i tankowanie. Ja jak jeździłem do niego to też tak robiłem. Po kilku latach stwierdził że po ... ma gnać na złamanie karku. Jak się da to 200+ można polecieć ale nie warto za wszelką cenę. Kuzyn do mnie ma 800km. Na ostatniej ładowarce w DE stał 20 min - siku i kawa. W Kostomłotach teoretycznie nie musiał stawać ale zrobił 15 min pauzy na rozprostowanie kości. Różni ludzie mają różne podejście. To, że się da zrobić 1000km bez wysiadania z auta nie znaczy, że trzeba tak jeździć 

Gość z mojej okolicy z dwoma teslami regularnie robi trasy do DE (skądś te 50kkm rocznie się bierze) i jakoś się da. Wszystko zależy od podejścia. 

 

Jak akurat jeździsz autostradami i masz ładowarki po drodze to jest super ale jak ja pojadę Teslą np. w Bieszczady to bankowo wrócę na lawecie albo jedyne co będę tam robił to szukał prądu. Z kolei jechać 600 czy 700km z noclegiem nie chcę, szkoda urlopu, benzyniakiem zrobię bez problemu.

Na dzisiaj infrastruktura jest za słaba na swobodne użytkowanie elektryka, zwłaszcza nie mając garażu z gniazdkiem ale postęp i w tym i w autach jest olbrzymi i można się spodziewać że zasięg aut i ilość miejsc do ładowania będą rosły. Ciekaw jestem tylko co z tym zrobią ci którzy żyją z ropy bo przecież odejście od niej zmieniłoby zupełnie układy na świecie. Sprzedadzą swoje złote Rolexy, Rollsy i Veyrony i wrócą na wielbłądy?

 

@Lincoln Six Echo, zapowiada się neverending story? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropa zawsze się sprzeda, elektryk póki co nie istnieje w ciężarowych, ciezkich koparkach, maszynach pracujących z dala od sieci el. itd. Jest jeszcze przemysł chemiczny wykorzystujący ropę i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję 508 II :)

 

Takiego? ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-allure-1-6-benzyna-180-km-autmat-8-biegow-nowosc-2019-ID6BZnP2.html#b48b605f97

 

 

Julię wybierz, Julię :P

 

Julia odpadła. Koleś z AR umówił się ze mną na "test garażu" i mnie olał. Nie sposób więc spodziewać się "nice & smooth" obsługi posprzedażowej, skoro tak się "zaczyna". ;)

 

Podobnie zresztą z Mercedesem. Niby fajnie i miło, a numer, który koleś mi odwinął przy "teście garażu" nadaje się na Wykop.pl. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np. Nówkę sztukę w podstawie można już chyba za 118 kupić, najbogatsze wersje w kombi diesel i full wypas coś koło 180, więc za 140 coś byś wybrał dla siebie :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Lincoln Six Echo, zapowiada się neverending story? ;)

 

No bo Lincoln kupi, ale nie jesienią, tylko zimą, i nie Giulię, tylko Neymara i w ten sposób zakończy dwie sagi transferowe jednocześnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln Six Echo, zapowiada się neverending story? ;)

 

Poświęcam się dla Was! Inaczej zostałyby Wam na tym forum tylko te nudne, jak flaki z olejem zegarki. ;):P:lol:

 

Np. Nówkę sztukę w podstawie można już chyba za 118 kupić, najbogatsze wersje w kombi diesel i full wypas coś koło 180, więc za 140 coś byś wybrał dla siebie :)

 

Budżet mi się rozzzzciiiąąąągggaaa.... :D;) Ale Peugeot w dyzlu za 180 tysi to dla mnie lekka ekstrawagancja. ;)

 

 

No bo Lincoln kupi, ale nie jesienią, tylko zimą, i nie Giulię, tylko Neymara i w ten sposób zakończy dwie sagi transferowe jednocześnie  ;)

 

Wolałbym kilka koleżanek Neymara - on sam mnie średnio interesuje. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kręci beki, ze V12 - najdoskonalszy z najdoskonalszych silników - a w tym wypadku Ferrari! się pali?

W Stanach udało się go ugasić, u nas spłonąłby cały, zanim odpowiednie służby by dojechały.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś albo wie coś więcej o hybrydach mercedesa 300de?

Widziałem, ze jest taka c i e klasa. Zastanawiam się czy ma to sens. Na papierze przyspieszenie z elektrykiem super tylko jak się bateria wyczerpie to ileś kg dodatkowego balastu :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania używanego samochodu w miarę młodego ( 4-7 lat) i mam na celowniku VW lub Skoda. Jest dużo ciekawych ofert w programie dasweltauto, korzystał ktoś może z tej formy zakupu ? Na stronie twierdzą, że samochód jest bardzo dokładnie sprawdzany i udzielana jest jakaś forma gwarancji ( inna sprawa, że jej warunków nie ma na stronie :D), pytanie czy w umowie jest wskazane, że samochód jest bezwypadkowy... Samochód który mnie interesuje jest w salonie Plichta w Gdyni (jakieś 300 km od miejsca w którym mieszkam), może ktoś korzysta z usług serwisu i mógłby coś o nich napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F150 z v6, sprawdził się nieźle ciągnac przyczepke 7e4cbffc520f69dfc46c9ec1ba5a08cf.jpg

 

Sent from my SM-G975W using Tapatalk

 

Pod takie nawet wzniesienia

273759597643a348a1bc26e419049fc2.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F150 z v6, sprawdził się nieźle ciągnac przyczepke

Przyczepkę ... toż to domek holenderski. Choć faktycznie, jak na standardy amerykańskie, może i ona jest mała :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej mała :lol:  te większe są chyba zaczepiane jak naczepy - do F150 można zamontować siodło na pace czy muszą być bliźniaki na tylnej osi - F350?

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można siodło założyć, ale nie ma to specjalnie sensu bo nic na tym nie zyskujesz, ja mam Max.towing package, I mogę zaczepic na hak 12200 funtów, a cały zestaw truck z naczepa jest certyfikowany na coś około 18000 funtów, nie chce mi się teraz szukać w instrukcji, ale jak ktoś bardzo chce to info to później sprawdzę.

Jak założysz siodło to i tak ciezszej przyczepy nie pociągniesz niż ta na haku, bo przekroczy dopuszczalna masę całkowita. Więc cała ta operacja nie ma wielkiego sensu, szczególnie że do większych przyczep można założyć hak że " stabilizer bars" trochę lepiej się cienie większe przyczepy.

 

A tyle pali jak się go używa jako, ciągnika :)

4b58e96868b509a0c78207d3c394bd34.jpg

 

 

W środku też jest trochę miejsca, letki burdel w środku, ale tak dla zobrazowania, no i kabina z prysznicem do którego nawet ja się miescilem bez problemu :)

6a8651a006c77637faa01c8a83282d7d.jpg4e02be1598d8ea69078cff7ef632de3f.jpgdf5b7d1d04319e50d108da935bb07400.jpg9f4d2c0c36463d4a214fe2c8f74df874.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25l na stówę, nie ma tragedii, wynik auta sportowego lub z „troszkę” większym silnikiem :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że nie jest źle, biorąc pod uwagę że to praktycznie cały czas po górach, w Texasie byłoby mniej :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.