Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

strażacy czasami mają bardzo prosty sposób - przyjeżdżają jak już dogasa ;)

a to, że jakiś portal u nas coś tam sobie wypisuje o upadku Tesli - who cares? Nie ma samochodów bez jakichś wpadek, Tesla stała się ikoną auta elektrycznego i dlatego dźwiga całe brzemię - jak coś się zadzieje z elektrykiem to każdy patrzy na Teslę. Tesla nawet nie jest producentem baterii i artykuł powinien być zatytułowany "Panasonic (bo to chyba oni produkują baterie) ma problem z bateriami montowanymi w samochodach Tesli". A zdanie, że ktoś w PL zauważył, że bateria mu spadła z 81 do 76kWh - co to wogóle ma być?! :lol: Ludzie mają być zszokowani, zaskoczeni, zatrwożeni czy co? Kogoś dziwi, że pojemność baterii maleje z czasem? A czy wszyscy posiadacze spalinowych silników co roku jeżdżą na hamownie i sprawdzają jak ich silniki trzymają mo....[/url]

Tesla jest producentem baterii (battery pack/Akkupack) w największej na świecie fabryce (Gigafactory) w Nevadzie. Rzeczywiście używają do nich obecnie głównie ogniw Panasonic oraz Samsung. Tesla jest właścicielem oraz producentem battery management system (BMS) ktory to jest kluczem do sterowania a więc i ewentualnego przegrzania battery pack.

 

Spadek pojemności baterii jest normalnym parametrem użytkowym battery pack i jest określony w instrukcji użytkowej oraz homologacji battery pack. Zwykle podawany jest spadek procentowy po 500 cyklach ładowania. Jak ktoś się dziwi że spada pojemność niech zacznie od czytania instrukcji obsługi :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jest producentem baterii ale problem wynika pewnie z samych ogniw. Jak ja kupię kontener ogniw i poskładam je do kupy to też będę producentem baterii tylko tak czy inaczej nie będę miał wpływu na jakość podzespołu z którego jest wykonany produkt finalny. Jak kiedyś Toyota miała problemy z pasami czy poduszkami Takaty to Takata była winna jako dostawca podzespołu a nie Toyota, która je zamontowała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESLA , mimo, że nie jest producentem baterii, ale pewnie oprogramowała to wszystko i jako szanujący się producent samochodu powinna zorganizować akcję serwisową typu "call off", a ie zamiatać tego pod dywan..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktoś z Was użytkuje auto z silnikiem PureTech 1.2?

 

 

Tak czytam te sagi i myślę, że przyszedł czas na moją 500.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona miała 208 z tym silnikiem jako auto zastepcze przez 5 dni. Fajnie przyspiesza jak sie budzi turbo ok 2 tys , ale niemiła niespodzianka spalanie powyżej 8 l podczas mieszanej jazdy dojazd do pracy 10 km. W hyundaiu było co najmniej 1 litr mniej przy 4 cylindrach.


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mnie nie interesuje. Ale dzięki za info.

Chodzi mi o jakieś bolączki, opinie użytkownika.

To co w necie to raczej przeczytałem. Część oczywiście jest sponsorowana :( a część fanów motoryzacji innych kraków ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ostatnich słonecznych dni...

 

 

 

Poszedłem na spacer po mieście ;-)

to u nas w PL? Ciekawi mnie sytuacja z naklejką z nr rej na szybę kiedy nie ma szyby  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mnie nie interesuje. Ale dzięki za info.

Chodzi mi o jakieś bolączki, opinie użytkownika.

To co w necie to raczej przeczytałem. Część oczywiście jest sponsorowana :( a część fanów motoryzacji innych kraków ;)

Z ciekawości, jak rozpoznajesz sponsorowane lub niesponsorowane artykuły na temat awaryjności silników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszą o nieawaryjnych VW to znaczy, że sponsorowany. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już ostatnia prosta :)

Raz jeszcze... b. dobry wybór

Przebieram już nogami i nie mogę się doczekać czwartku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieram już nogami i nie mogę się doczekać czwartku :)

Wcale się nie dziwię.

Ale o tym doskonale wiesz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a w Polskim Porsche właśnie położyli lakier:


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam na bieżąco, wyjaśniło się ze to porsche Sobiesława Zasady? Czy to było tylko pitu pitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności na 100% nie ma, ale dziesiątki poszlak na to wskazują i z bardzo dużym prawdopodobieństwem można napisać, że to 7707KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkowałem VW Tiguana 2.0 TDI dobre 5 lat. Przejechałem nim ok. 120k km - zero usterek. Mówię na serio! Żadnych awarii, nie licząc wymiany części, które się zużywają na bieżąco w trakcie eksploatacji.


Znajomy (jego żona głównie nim jeździła), który go ode mnie odkupił, przejechał kolejne ponad 25k km w dwa lata - także bezusterkowo!

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pracownik kupił sobie nowiutką giuliettę ze 4 lata temu. Ani razu się nie zepsuła. Czy to dowód na bezawaryjność Alfy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyjątek nie czyni reguły ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie z Twojego doświadczenia? ;)

Z własnej nieprzymuszonej woli nie miałem i nie będę miał VW.

Tak wiem, nigdy nie mów nigdy.

Wiem również, że kiedyś było lepiej. Jednak w przypadku silników VW tak właśnie było.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.