Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

O... Opel Insignia... No dobra Saaaaaab... ale fajny... ;):D

Znajdź trzy różnice post-97650-1573743996,2754_thumb.jpg Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Waszych autach wyglądają ceny za przegląd okresowy? Mnie przegląd po 80k km wyniósł brutto 2100zł, z czego 200zł za sprawdzenie - wyważenie kompletu kół na życzenie.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę 4 różnice :

 

1 przód

2 bok

3 tył

4 nr rejestracyjny

:)

Edytowane przez Pankracy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź trzy różnice attachicon.gifIMG_6909.jpg

Wrzuć je na podnośnik, nadwozie zawsze można jakoś ulepić... :P

 

12729993-.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć je na podnośnik, nadwozie zawsze można jakoś ulepić... :P

 

 

Można na pewno zamienić manetki z wnętrza i korek wlewu paliwa - nadkoli i osłon silnika niestety już nie - taki psikus Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saab zjada tego Opla :)

 

Dopiero co sprawdziłem jak to Q3 sportback wygląda. No i kurna ładne auto :)

 

Co do flot, ja pracowałem dwa lata w globalnym Shared Servicie Carlsberga jako kupiec. Kolega z zespołu, ogarniał floty dla kilkudziesięciu rynków i pracowaliśmy z kilkoma różnymi markami. Wyglądało to tak, że my globalnie ogarnialiśmy kontrakty, każdy kraj dostawał do wyboru 2-3 marki, na określony czas wybierali jedną i w ramach tej, kilka modeli, zaszeregowane wedle stanowiska. Potem to było zbierane do kupy i zamykanie negocjacji, zależnie od tego ile aut prognozowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii o Peugeocie 3008 II w dieslu 1.5 130km, z manualna badz automatyczna skrzynią biegów. Samochod zbiera raczej pozytywne opinie, ale sa to opinie po testach nowych aut bez przebiegu... niestety obawa przed francuskim autem jest zakodowana - mam nadzieję ze niesłusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni mi dać ten konfigurator w piątek o piątej nie popracowałem za dużo dzisiaj.

Znalazłem taki kanał na YT

podoba mi się ten czerwony kolor, niebieskiego o którym mówił nie mam na liście. Fajne porównanie do uczucia bycia w salonie :lol: jedynie martwi duże zużycie paliwa.

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu muszę zmienić sztrucla bo żona się wstydzi jeździć

Oszcze zęby na Passata i Mondeo - oba w 2.0 TDi żeby wszystkich wyścignąć ale żona męczy o Kia Sportage -_- dla mnie za mały - będę nieugięty przyzwyczai się :)

 

 

Nie nowe - takie 2015-16

 

To nie te ale takie budy

 

Bierz Mondeo - miałem 2 sztuki i jedyne, co można ewentualnie zarzucić temu autu to, że średnio jest wygodne w ciasnym ruchu miejskim. Ale generalnie: git. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam opini o mazdzie 3, mam na myśli trzecia generacje produkowaną od 2013 do 2019 roku. Blacha rzeczywiście koroduje tak jak się to powszechnie uważa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka w bliskiej rodzinie. Przez 5 lat od nowości bez widocznej rdzy. Po prostu jeździła do aso i nikt niczego nie zgłaszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rdza to zaszłości pierwszych modeli 6 i 3. Brat miał ze 3 lata 2009 rok od 2012 do 2015 i nic się nie działo. Pracownik mój ma czterolatkę  od nowości i nic. Jest jak w innych Japońach. Bez rewelacji ale nie jest źle. W mojej rodzinie najszybciej zawsze rdzewiały VW i Skody. Każde od nowości i każde po kilku latach miało jak nie błotniki przy światłach, to nadkola, jak nie nadkola to podszybie, nadszybie albo klapy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommaso trochę mnie zasmuciłeś tą informacją o silnikach volvo. Bardzo mi się podoba to v60 szczególnie w r-design, byłby to taki mój powrót do marki. Kilka lat temu jeździłem v70 d5 (2.4 5 cylindrowy jeszcze bez DPFa itp.) fantastyczny samochód, jedyną jego wadą była 5biegowa skrzynia. Przy autostradowych prędkościach było dość obroty były wysoko. Dalej jeździ w rodzinie, jak je kiedyś trafię przy okazji jakiej imprezy to muszę zrobić foto zegarów. Ostatni stan licznika jaki pamiętam to było 440kkm, mówię stan licznika bo auto było sprowadzone używane ;)

No i tak trochę liczyłem na tą niezawodność którą mam w głowie powiązaną z marką :/

Wczoraj oglądałem też filmiki o a4 po lifcie i q3 sportback. Sportback jest cennikowo droższy od zwykłego q3, więc pewnie będę miał słabsze wyposażenie do wyboru, a tym samym jak będę miał wybierać pomiędzy q3 a a4 to chyba jednak a4 ;) Bardzo ładnie wyglądają nowe lampy tylne w a4 juz na ledach, to jest coś czego teraz nie mam, podobne do tych które są też w a6. Co mi się podoba to ten pływający kierunkowskaz.
Ostatnio widziałem nową 3kę na drodze i miała zwykły kierunkowskaz, czy orientuje się ktoś czy BMW oferuje ten bajer?

 

W temacie konfiguratorów mam jedną opcję którą zawsze wybieram i zastanawiam się czy tylko ja tak mam ;). Wszystkie auta mają teraz zestaw naprawczy, a do koła + podnośnika trzeba dopłacić, plus często zmniejszają powierzchnię bagażnika. Wiadomo jest assistance, ale dla mnie to must have, pierwsza z opcji której szukam. Też tak macie, czy tylko ja jestem przewrażliwiony ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze wybierałem pełne koło. Od ponad dwóch lat już nie mam w ogóle zapasu tylko zestaw. W pierwszym roku jak jechałem w okolice słabo zurbanizowane to brałem na wszelki wypadek koło do bagażnika. Po jakimś czasie mi się odechciało i jak dotąd odpukać nie złapałem gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie konfiguratorów mam jedną opcję którą zawsze wybieram i zastanawiam się czy tylko ja tak mam ;). Wszystkie auta mają teraz zestaw naprawczy, a do koła + podnośnika trzeba dopłacić, plus często zmniejszają powierzchnię bagażnika. Wiadomo jest assistance, ale dla mnie to must have, pierwsza z opcji której szukam. Też tak macie, czy tylko ja jestem przewrażliwiony ;)

Nie tylko Ty - ja nie wierzę w te zestawy i upieram się, żeby mieć pełnowymiarowe koło zapasowe. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW nie mają "płynących" kierunkowskazów, to domena aut VAG i Lexusów bodajże.

Co do koła, to ja zawsze miałem zapas i ... nigdy go nie użyłem. A zrobiłem już w życiu dobrze ponad milion kilometrów. W BMW masz na wyposażeniu standardowym opony runflat, na których możesz jechać po przebiciu, dopiero kompletne zniszczenie opony wyklucza dalszą jazdę i pozostaje assistance.

A wracając do silników diesla w volvo, to nawet pomijając temat bezawaryjności posłuchaj sobie jak pracuje silnik D3 w volvo, a jak w BMW czy Audi, kultura pracy jest kompletnie nieporównywalna. Podobnie ze skrzyniami biegów - automat volvo jest użytkowo przynajmniej generację do tyłu. 

Może wywołam tu burzę, ale wybierasz pomiędzy markami premium (Mercedes, BMW, Audi) a marką aspirującą do premium (Volvo). Zastanów się czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezawodność i 5 cylindrowe diesle Volvo nie idą w parze  ;) wiadomo, że nie wszystkie ale jednak głowice są wadliwe i często robi się impreza za kilka tys zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 cylindrowymi dieslami Volvo zrobiłem dobrze ponad 700k km i jedyne co padło to jakiś wężyk przy dolocie :) Za to w benzynie T6 udało się zrobić dziurę w bloku  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pełnego koła to w ogóle ze świecą szukać, tylko dojazdówki.

 

Ja zapasu użyłem z dwa razy, ale ostatni raz był w zeszłym roku i stąd pewnie lekki uraz ;) Trafiło na sobotę po południu, nikt nie miał na stanie całorocznych w moim rozmiarze i trzeba było zamówić, więc na dojazdówce przejeździłem cały tydzień.

W sumie musze sprawdzić czy w 1ce mamy run flaty, jeżdżę tymi autami z doskoku i nigdy się tym nie interesowałem.

 

Myślałem też o tym, że salon i serwis audi mam już obcykany. Pod koniec listopada jadę na pierwszy przegląd z 1ką, więc BMW też poznam, plus większość znajomych z firmy ma te auta. Volvo, zero doświadczenia. Znam dobry warsztat specjalizujący się w volvo z czasów v70, ale to nie jest autoryzowany serwis ;)

 

Wczoraj jak się bawiłem konfiguratorem audi to zobaczyłem, że w Polsce dla 35tdi jest przewidziana standardowa opcja: ogranicznik prędkości na 210km/h ale i druga opcja zdjęcie ogranicznika prędkości na 210km/h. Jak sprawdziłem audi.de to zdjęcie ogranicznika zależy od tego na jakich oponach auto wyjedzie z salonu. W Polsce albo dają opony z wyższym indeksem prędkości, albo nikt się tym nie przejmuje tak jak w DE ;)


Trollu teraz volvo mają już tylko 4cylindry i 2 litry.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvv podoba sie v60  r design to bierz :), zyczenie  motoryzacyjne na wyciagniecie reki tym bardziej, ze  to firma płaci.  Jesli ewentualnie  sie  popsuje, a kazde auto moze sie popsuc to raz ze nie zostaniesz sam, bo macie duze flote/ wsparcie firmy  i tez inne modele volvo mozna wybrac wiec wspolpraca miedzy wami jest itd. Dwa  bedzie zastepcze  od volvo i  to porownywalnej klasy, a nie jakies toczydełko.  Na tej samej zasadzie co nasz kolega  Ceteth, wybrał  gulie bo taką chciał i codziennie usmiech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwa ale dramat.

Środek to koszmarny koszmar.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.