Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tzw B-line czyli Bieda line-a :) Benzynka 2 litry, 200 kunia, tył napęd, praktycznie podstawowe wyposażenie. Po tych ponad 3k km, zdecydowanie wybrałbym ją jeszcze raz, kosztem bardzo dobrze wyposażonych Koreańczyków np. Silnik mimo 4 garnków brzmi całkiem nieźle, autko jest dynamiczne, bajecznie trzyma się drogi i bierze zakręty, wykonanie w środku też na duży plus.

 

No ale pierwszy serwis już umówiony na początek stycznia :D nic poważnego, ale klimatyzacja hałasuje, pewnie jakieś łożysko w wiatraczku czy coś takiego, więc będą musieli zajrzeć.

Czyli opinie o Alfach się sprawdzają. Alfy wciąż piękne, super jeżdżą, kierowcy szczęśliwi i zadowoleni. A mechanicy ręce pełne roboty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie przesadzajmy z tym, że opinie o awaryjności się sprawdzają :) Mówimy o delikatnie hałasującym wiatraczku czy czymś w ten deseń.

 

Ale z faktem, że się super prowadzą, a ja jestem przeszczęśliwy zgadzam się w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lepsze czy gorsze ta zmiana w Twoim odczuciu?

Lepiej czułem się za kierownicą 500.

500 lepsze fotele i dużo ładniejsze.

Mini dużo szybsze i lepej się trzyma drogi. Lepsze materiały w środku.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja odwrotnie..

 po zakupie Miniaka dla Małżowiny sprawdzałem ...

 Jak siadłem no to ... mniejszy... ( OK mniejszy od Mondeo :), którym jeżdzę na codzień ) ale dosć wygodny i trzyma d#pe w zakrętach.

 Miałem porównanie ( króciutkie) z 500.

 OK ładne to-to jest w srodku, ale brak tego czegość - takiego "pazura", które ma MINIAK

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Wiesz co, nie przesadzajmy z tym, że opinie o awaryjności się sprawdzają :) Mówimy o delikatnie hałasującym wiatraczku czy czymś w ten deseń.

 

Ale z faktem, że się super prowadzą, a ja jestem przeszczęśliwy zgadzam się w 100% :)

 

:P

post-105307-0-98861900-1576758698_thumb.jpeg

post-105307-0-41065300-1576758741.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Alfy-

https://www.youtube.com/watch?v=W-bXPhUwldc

 

a Passat i test łosia - 

 

 

Prawdopodobnie, jak w większości samochodów obecnych na rynku, inżynieria konstruowania zawieszeń ustąpiła pola elektronice. Przeciętne układy tuszowane są pracą systemów. A jak coś w systemie nie zagra, to takie są efekty.

no i wszystko w temacie. Z systemami bezpieczeństwa jest jak z gwiazdkami NCAP - ludzie myślą, że jak auto ma 5 gwiazdek to jest jak czołg. Ale testy są przeprowadzane przy 50km/h? Co z wypadkami gdzie ludzie jeżdżą po 150km/h? Nad "zbawiennym wpływem" elektroniki zastanawiał się też autor pewnego artykułu o motocyklu Triumph - duże, ciężkie i mocne enduro do turystyki, nawalone systemów (tak, w moto też są) - i sytuacja - jesień, deszcz, mokra nawierzchnia, duża prędkość, pasy na jezdni - cisza. Motocykl jedzie jakby prawa fizyki przestały się liczyć. Pytanie - czy to pomoże w zmniejszeniu wypadków czy spowoduje zbytnią wiarę w systemy? Sądząc po historiach gdzie ludzie potrafili wjeżdżać do stawu "bo GPS tak kierował" - każdy chyba jakieś wnioski wyciągnie. Ja od kilku lat jeżdżę tylnionapędówką, w e46 było już DSC i zimą z włączoną trakcją wcale nie trzeba było się pieścić z gazem. Za to mam świadomość, jak wyglądała jazda, gdy tych systemów nie było i ile "pracy" musiało to kosztować kierowcę. Ogólnie nie cisnę ale raz udało mi się chyba zabić gwoździa komputerowi sterującemu - uratowała mnie tylko szeroka droga i dobrze wyprofilowany łuk. Pytanie - czy gdybym miał świadomość, że elektronika nie będzie mi ratować tyłka to jechałbym tak ostro 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Szach-Mat ekolodzy  :P

post-105307-0-74207200-1576843241_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzil ktos mercedesem z silnikiem 1.6t diesel 160km?

Szukam ciagle jakiejs ucieczki od a4 ;) i po wyposazeniu to mercedes c200d teraz calkiem sensownie wyglada. Co prawda nie siedzialem jeszcze w srodku, to ocena tylko po zdjeciach ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6d 160KM to silnik takze w nissanach i renault,  w tych markach pewnie wiecej uzytkownikow/opinii.  W mercach z   r4 to raczej goruje 2.1 lub ten nowy 2.0 

 

 

 

 

 

post-95072-0-93578800-1576847537_thumb.jpg

 

:lol:

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Szach mat to będzie w serwisie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

A może kolega rozwinąć myśl, bo nie za bardzo chwytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szach-Mat ekolodzy  :P

 

Za kilka lat już takich nie bedzie. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kolega rozwinąć myśl, bo nie za bardzo chwytam...

No jak przyjdzie coś zrobić w tym V8

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

No jak przyjdzie coś zrobić w tym V8

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Czy sądzisz, że kupiłem taki samochód nie wiedząc jakie generuje koszty eksploatacyjne? W mieście pali ponad 20l/100km. To jest zabawka i kolejne auto w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie obrażając - to nie jest tak, że jak ktoś kupuje 5.0 V8 to nie pyta ile wyszło za naprawę tylko rzuca plik pieniędzy i mówi "reszty nie trzeba". Wielu jest takich, którzy idą w myśl "zastaw się a postaw się". W ten sposób lata temu kończyły żywot np BMW 850i - stare mocne qp jedynej słusznej marki z wielkim silnikiem - wrzucić gaz i hulaj dusza piekła nie ma. Tak mi się skojarzyło ponieważ jakiś czas temu gdzies na fb rzuciło mi się ogłoszenie/artykuł pt "BMW e38 750i czyli najtańsze V12" :D  Po tytule odechciało mi się dalszej lektury, bo hasła "V12" i "najtańsze" to oksymoron. Tak więc na luzie ;)  A duży silnik wcale nie musi być droższy w użytkowaniu niż mniejszy, no chyba że kogoś boli 7L oleju w misie zamiast 4L. Z tego co widzę, to masz silnik M273, niby ewolucja M113 ale chyba tyle tam pozmieniali, że ciężko to nazwać ewolucją a po prostu nowym silnikiem. Na pewno M113 jest pancerny, to można wyczytać w necie a znajomy upala taki w drifcie - dołożony kompresor (ale silnik z 55AMG ma inne tłoki itd) - jeden silnik padł - przepaliło półki w tłoku ale był problem z chłodzeniem - założyli drugi silnik, poprawili chłodzenie i silnik przelatał cały sezon z gazem w podłodze bez żadnej awarii. A trzeba pamiętać, że nie jest przygotowany pod doładowanie a kompresor ma customowe mniejsze koło żeby podbić ciśnienie względem fabrycznego setupu  ;)

Tak więc o ile konstruktorzy nie dali 4 liter to silnik powinien służyć bezawaryjną jazdą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Nie obrażając nikogo, nie kupiłem najtańszego cls’a na otomoto - wręcz przeciwnie. Samochód wybierałem ze względu na jego stan techniczny i niski (pewny) przebieg. To jest auto kupione aukcji w Tokio, gdzie uzyskało najwyższą ocenę 4/b. 68k przebiegu, oryginalny lakier na wszystkich elementach. Lubię auta nawet bardziej niż zegarki i nic złego się temu mercowi nie przydarzy. Jak będę wymieniał części eksploatacyjne to tylko na oryginalne i będzie serwisowany w ASO. Co do silnika: miały bolączki z kołami napędu rozrządu. Mój jest poliftowy i nie wiem czy go ta wada dotyczy. Muszę poszperać na forach mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten CLS. :)

 

A ja sobie jeżdżę moim "maluszkiem". Potwierdziło się po części (sporej), że to autko "pod babki". Gdzie nie spotkam jakąś znajomą, to "łojejku, jaki ładny" jest. ;)

 

Po przełączeniu na tryb ekologiczny :D, spalanie jednak wyraźnie spadło. :)

 

A, no i nie jest tak, że wszyscy wyłączają zaraz parking pilota. Ja nie wyłączyłem (bo nigdy wcześniej nie miałem i byłem ciekaw, co i jak) i... nadal używam. Parę razy naprawdę mnie mocno pozytywnie zaskoczył. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ładny ten CLS. :)

 

A ja sobie jeżdżę moim "maluszkiem". Potwierdziło się po części (sporej), że to autko "pod babki". Gdzie nie spotkam jakąś znajomą, to "łojejku, jaki ładny" jest. ;)

 

Po przełączeniu na tryb ekologiczny :D, spalanie jednak wyraźnie spadło. :)

 

A, no i nie jest tak, że wszyscy wyłączają zaraz parking pilota. Ja nie wyłączyłem (bo nigdy wcześniej nie miałem i byłem ciekaw, co i jak) i... nadal używam. Parę razy naprawdę mnie mocno pozytywnie zaskoczył. :)

 

Bez fotki się nie liczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten CLS. :)

 

A ja sobie jeżdżę moim "maluszkiem". Potwierdziło się po części (sporej), że to autko "pod babki". Gdzie nie spotkam jakąś znajomą, to "łojejku, jaki ładny" jest. ;)

 

Po przełączeniu na tryb ekologiczny :D, spalanie jednak wyraźnie spadło. :)

 

A, no i nie jest tak, że wszyscy wyłączają zaraz parking pilota. Ja nie wyłączyłem (bo nigdy wcześniej nie miałem i byłem ciekaw, co i jak) i... nadal używam. Parę razy naprawdę mnie mocno pozytywnie zaskoczył. :)

Mam asystent parkowania, jednak nigdy z niego nie korzystałem. Co do spalania, jeżdżę na trybie sport, a tutaj ostatni wynik z trasy :)5e23259adb919bc820c0842cafc0f9c5.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

A co tam u Ciebie pod maską pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam u Ciebie pod maską pracuje?

Silnik 220d, 170KM podniesiony chipem Mansory do 207KM.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez fotki się nie liczy...

 

Oj, już dawno dawałem fotki mojej małej Mercedes. ;)

Mam asystent parkowania, jednak nigdy z niego nie korzystałem. Co do spalania, jeżdżę na trybie sport, a tutaj ostatni wynik z trasy :)

 

No, to jest rewelacyjny wynik.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No, to jest rewelacyjny wynik.

To jest wynik z najbardziej gównianej i niebezpiecznej wielkopolskiej trasy Poznań - Piła. Prędkość max do 120km/h.

 

Dzień wcześniej zrobiłem trasę Poznań - Wwa. Stała prędkość autostradowa 180km/h, komputer pokazał średnią z trasy 103km/h i spalanie 10,2l/100km. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.