Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel w fajkach Superbem jeździ.

Fajki to wyższa kasta w FMCG ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jeżdzić na tempomacie ale taka jazda na naszych drogach jest bardzo ciężka. Często jadę do Łodzi i tu tempomat nie zdaje egzaminu, no chyba że ten najnowszy inteligentny. Ale to znam z opowiadań, bo takiego jeszcze nie miałem. Z tych które miałem to moim zdaniem najlepsza jest wajcha z lewej strony pod kierownicą, te w kierownicy są chyba najgorsze.

A tak najlepiej, to ustawić na autostradzie lub ekspresówce gablotę na 80 i człowiek jedzie jak gość bo zawsze z przodu jest pusto. :P

Jako dziadek mam dużo czasu i mogę sobie na to pozwolić, a poza tym to również jest jazda ekonomiczna i bezpieczna.  :D  :P


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że jazda 80 km/h po autostradzie jest prędkością bezpieczną, bo wszystkie TIRy Cię wyprzedzają a to ich manewry powodują najwięcej zagrożeń dla szybko jadących samochodów. Pośrednio więc przyczyniasz się do większego niebezpieczeństwa na drodze. 

Przestaw tempomat na 90 i problem zniknie, bo TIRy szybciej nie jeżdżą.

 

A tempomat aktywny to znakomite rozwiązanie, używam go zarówno na autostradach jak i w korku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dzisiaj z racji małego ruchu na ulicach, spalanie jest już prawilne jak na pięcio i półlitrowe fał osiem  :lol:

Ałdi A4 45TFSI jest sporo słabsze w bezpośrednim porównaniu  :rolleyes:

post-105307-0-03634600-1577810174_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchoł fał osiem przez 28 kilometrów. Ale harpagan  :lol:  :lol:  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Pchoł fał osiem przez 28 kilometrów. Ale harpagan  :lol:  :lol:  :lol:

 

Mariusz, tam jest km/ l  :)

Przeliczając na nasze l / 100 km to około 22.

Fura z Japonii, wiec na kompie mam możliwość ustawienia km/l lub mil/galon  :blink:

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tam jest km/ l  :)

 

Eeeeee, teraz doczytałem  :D


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji małego ruchu na ulicach, spalanie jest już prawilne jak na pięcio i półlitrowe fał osiem  :lol:

Ałdi A4 45TFSI jest sporo słabsze w bezpośrednim porównaniu  :rolleyes:

attachicon.gifE418DFC1-E976-4830-BD66-F522AEB1A73D.jpeg

Pisz Kolego jak najwięcej o tym samochodzie, bo ja również się przymierzam do kupienia w Japonii (bez żadnych pośredników) dokładnie takiego samego tylko najchętniej w wersji AMG lub E klase też w wersji AMG  i ma to być samochód dla emeryta, bo za dwa lata przechodzę oficjalnie na państwową emeryturę i chcemy z żoną trochę pojeżdzić po Europie. 

Trzy tygodnie temu startowałem do takiego, ale okazało się że miał malowany prawy błotnik i zderzak, ale mimo to miał bardzo wysoką notę, miał 44000 przebiegu.

W sumie poszedł bardzo tanio. 

post-28411-0-19621000-1577819244.jpg

 

post-28411-0-00812900-1577819258.jpg

 

post-28411-0-16928900-1577819274.jpg

 

W ubiegłym tygodniu leciało bardzo ładne BMW X5  Ale w BMW już nigdy nie wejdę bo to fura nie dla mnie. 

 

post-28411-0-97911400-1577819517_thumb.jpg

 

Też nie miał w sumie dużego przebiegu, bo nieco powyżej 80000. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Pisz Kolego jak najwięcej o tym samochodzie, bo ja również się przymierzam do kupienia w Japonii (bez żadnych pośredników) dokładnie takiego samego tylko najchętniej w wersji AMG lub E klase też w wersji AMG  i ma to być samochód dla emeryta, bo za dwa lata przechodzę oficjalnie na państwową emeryturę i chcemy z żoną trochę pojeżdzić po Europie. 

Trzy tygodnie temu startowałem do takiego, ale okazało się że miał malowany prawy błotnik i zderzak, ale mimo to miał bardzo wysoką notę, miał 44000 przebiegu.

W sumie poszedł bardzo tanio. 

attachicon.gif2 (2).jpg

 

attachicon.gif1 (2).jpg

 

attachicon.gif3 (2).jpg

 

W ubiegłym tygodniu leciało bardzo ładne BMW X5  Ale w BMW już nigdy nie wejdę bo to fura nie dla mnie. 

 

attachicon.gif4 (2).jpg

 

Też nie miał w sumie dużego przebiegu, bo nieco powyżej 80000. 

 

Jeżeli 2 osoby i śmiganie po Eurokołchozie to bierz CLSa 500 (z silnikiem 16 zaworowym) i gazuj dobrą instalacją (BRC, Prins etc.) Auto super-wygodne. Masz 3 ustawienia zawieszenia pneumatycznego, bardzo wygodne fotele, bagażnik ponad 500l. Jedynym mankamentem dla ludzi o ograniczonych możliwościach ruchowych może być wsiadanie i wysiadanie z auta. Jak kręgosłupy macie zdrowe to auto rewelacja.

Mój w trasie (na tempomacie) przy ustawieniu 130-140 pali około 10 litrów, co uważam za wynik rewelacyjny.

Jak masz więcej pytań to chętnie odpowiem (może na priv, co by nie nudzić kolegów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z racji małego ruchu na ulicach, spalanie jest już prawilne jak na pięcio i półlitrowe fał osiem  :lol:

Ałdi A4 45TFSI jest sporo słabsze w bezpośrednim porównaniu  :rolleyes:

attachicon.gifE418DFC1-E976-4830-BD66-F522AEB1A73D.jpeg

O i fajne Seiko na ręce...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz Kolego jak najwięcej o tym samochodzie, bo ja również się przymierzam do kupienia w Japonii (bez żadnych pośredników) dokładnie takiego samego tylko najchętniej w wersji AMG lub E klase też w wersji AMG i ma to być samochód dla emeryta,.

Mój kolega ma do sprzedania takiego AMG.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe auto sprzedane, zostałem na łasce partnerki ;)

Zerkam na wyprzedaże rocznika itp., zawiesiłem oko na Tipo - w mojej opinii wersja Lounge całkiem nieźle wyposażona do wyjęcia za jakieś 58 tysięcy w ratach 0%.

Czy mieliście może styczność z tym arcydziełem włoskiej myśli technicznej ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 fiaty. Seicento i stilo. Miałem też toyotę. Wszystkie od nowości. Fiaty były bezawaryjne i w świetnej cenie każdy z nich. Nigdy się nie popsuły. Są proste w naprawie i sprzedały się od ręki. Toyota była dobra ale rozkraczyła się na drodze. Cenowo nie było nawet czego porównywać. M same dobre wspomnienia z fiatami.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilkanaście samochodów tej "pogardzanej" marki, Lancią Lybrą przejeździłem 7 lat bez awarii. Jeśli myślisz o Tipo, to z silnikiem powyżej bazowej jednostki 95 koni. Wiadomo, że elementy eksploatacyjne, gałki, łączniki trzeba wymieniać stosunkowo często, ale za to są tanie i zrobi to każdy warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadanie które stoi przed jegomościem to rozwiezienie maluchów do szkoły oraz basen, mojej osoby do pracy.

Jutro mam jazdę 95 km zobaczymy jak się spisze, jednostka 120km jest już przeszacowana cenowo (+11 tysięcy).

Na 95km dostałem naprawdę dobrą ofertę z kredytowaniem 0% i pełnym wyposażeniem oprócz bi-ksenonów, skóry i radaru ;)

Jak mam wziąć za 40/45 używane 5/6 letnie auto z wielką niewiadomą pochodzenia to wolę dziadkowóz ale nowy...

post-9933-0-03706000-1578167885_thumb.jpg

Edytowane przez Pajak80

"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wziął Tipo, ale problemy z kręgosłupem zmuszają mnie do kupna czegoś wyższego. Mój obecny Accord jest jeszcze niższy, niż fiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stilo miało 95 koni z 1.4. Szło jak diabli. Potem miałem już auta mocniejsze ale to stilo do dziś mnie zastanawia że takie miało przyspieszenie

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile takie tipo ze zdjęcia kosztuje i jaki ma silnik?

To ze zdjęcia 58 tysięcy złotych, fabrycznie nowe, wersja Lounge - LED/17"/klimatyzacja automatyczna/android auto/tempomat/bluetooth i kilka innych bzdetów.

Silnik 1400 cm, rasowe 95km, skrzynia 6.

Zobaczymy jutro czy to "jakoś" się odpycha.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając silnik i wyposażenie, Tipo mi się podoba z zewnątrz, biorąc pod uwagę klasę i cenę to nawet bardzo. Patrząc na zdjęcie tego popielatego, gdyby ktoś na podstawie tej foty powiedział mi, że to jakiś Dodge, to bym łyknął jak młody pelikan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to brat Dodge'a Neona.

Toczka w toczkę.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wziąć za 40/45 używane 5/6 letnie auto z wielką niewiadomą pochodzenia to wolę dziadkowóz ale nowy...

Dobre podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.