Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mocno rozważałem Q50, ale ja Q50S dwulitrowe miałem w budżecie. Niby się wycofują, ale podobno serwis Nissana w miarę dobrze sobie radzi z nimi, silnik i skrzynia to mercedes, a na odchodne ścieli cenę o ponad 30k (chociaż nie było jakiejkolwiek negocjacji już po tym rabacie). Multimedia rzeczywiście już myszką trąciły trochę, ale samo wyposażenie w budżecie ok 130k (jakoś 160k przed rabatem) w aucie premium/aspirującym do premium, było nie do pobicia przez konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy V8 multimedia raczej nie są potrzebne, z rzadka włącze mp3, częściej sprawdzam ciśnienie w oponach na zimno i po rozgrzaniu. Poza tym światła  i wycieraczki ważne że są, kierunkowskazów również używam, bo to nie bmw, ale reszta dodatków nie przydaje się ;) No może wentylowane fotele na lato. Takie auto to jest zwyczajnie ładnie opakowany, dość mocny silnik atmosferyczny i tak należy do niego podchodzic ;)

 

Spis potencjalnych awarii jest mocno ograniczony, więc serwis się nie przydaje, jeden raz miałem kontakt, ale wykpili się swoją niewiedzą. Trzeba dbać o olej, siada oś skrętna ale są manuale z USA o naprawie za 0zł, w innym przypadku wymiana na używaną.

 

Najgorsze co się może zdarzyć, to zatarcie silnika, wówczas albo serwis, co jest drogie, albo kilka warsztatów polecanych na forum i długa droga przez męki w sprowadzaniu części i czas. Jeśli auto używane jest z dobrego źródła i wlaściwie się podchodzi do silnika, to w zasadzie niewiele się moze jeszcze wydarzyć. Z komisów wiadomo, takich aut się nie kupuje. Musi mieć historię.

 

Polecam tą markę i nie martwić się o serwis, zamiennie wiadomo - lexus. Na ogół lepszy, zwłaszcza nowe modele z V8.

 

Q50h ma chyba dobrze rozbudowany tryb autonomicznej jazdy, jakieś testy były i chwalono to. Spalanie 10L, do 200kmh pewnie około 18s, ale mało miejsca z tyłu.

Edytowane przez alex37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hybrydzie i 4 łapach...

 

 

Litości...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o styl i gramatykę. Za kilkanaście lat jak to przeczytasz, poczujesz wstyd i zażenowanie...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

https://autogaleria.pl/belgia-radiowozy-normy

Przez nowe normy emisji spalin Belgia uziemiła swoje radiowozy - i jest to spory problem...

Choć cała sytuacja brzmi kuriozalnie, to jednak pokazuje, że zapędzamy się w ślepą uliczkę. W efekcie niebawem użytkowanie jakiegokolwiek starszego pojazdu, całkiem czystego z technicznego punktu widzenia, będzie całkowicie zabronione i zakazane. Karetki, wozy straży pożarnej i inne pojazdy również są na liście cenzurowanych samochodów. A jak widać nawet bogate kraje nie mogą pozwolić sobie na zakup nowych samochodów od ręki.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o styl i gramatykę. Za kilkanaście lat jak to przeczytasz, poczujesz wstyd i zażenowanie...

Nie będę tego za kilkanaście lat czytał ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  niezły pomysł, YT pokazuje, że podobną mają w Californi. U nas czasami jest jakaś techno-rąbanka na dziurawej drodze jeśli komuś coś tłucze w zawieszeniu  ;)

skoro już przy muzyce jesteśmy to ciekawe czy C8.R będzie tak lubiana za sound jak poprzedniczka

https://www.youtube.com/watch?v=mCElwtx05pU

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jest z płaskim wałem, już tak fajnie nie brzmi.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zapytam bo laikiem jestem jeśli chodzi o fabrycznie nowe samochody: w momencie odbioru skupić się na czymś szczególnie czy podpisać papier i naprzód ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zapytam bo laikiem jestem jeśli chodzi o fabrycznie nowe samochody: w momencie odbioru skupić się na czymś szczególnie czy podpisać papier i naprzód ?

Już tam kilka stron wczesniej pisałem.Kupiłem żonie jesienią nową Micrę.Okazało się ,że maska była powtórnie lakierowana.Weż czujnik lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dobra to zapytam bo laikiem jestem jeśli chodzi o fabrycznie nowe samochody: w momencie odbioru skupić się na czymś szczególnie czy podpisać papier i naprzód ?

 

Odebrałem od dealera flaszkę, żona kwiaty i pojechaliśmy w siną dal. I jest dobrze do teraz...Po powrocie z wycieczki (2500 km) wymieniłem olej i filtr oleju. Żona narzeka tylko, że manual w mieście to zuo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień odbieram "władcę pierścieni" z salonu, to zobaczymy :) jak to jest z tymi ogledzinami "przedodbiorowymi"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dzisiaj po 100 km spokojnej jazdy 50/50 trasa i duże miasto spalanie wyszło 10,4. Jestem mocno zaskoczony konsumpcją 5,5 l V8

post-105307-0-83755700-1579083738_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Moja Alfa 2.0, 200kuca tyle pali :P Bardzo dobry wynik.

 

Jechałem po emerycku, nigdzie mi się nie spieszyło. 110 poza miastem, w mieście bez ostrych startów. W Szczecinie na codzień (w korkach) i bardziej dynamicznej jeździe (wyścigi z Matizem do świateł) Mesio pije około 20  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 100 km spokojnej jazdy 50/50 trasa i duże miasto spalanie wyszło 10,4. Jestem mocno zaskoczony konsumpcją 5,5 l V8

 

Pleksi jakoś takoś zakurzone. Jak strzelasz foty do zegarka, to szkło na ogół przecierasz, a tu lipa Panie... ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleksi jakoś takoś zakurzone. Jak strzelasz foty do zegarka, to szybkę na ogół przecierasz, a tu lipa Panie... ;)

"Gwiezdny Pył" edyszyn ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Pleksi jakoś takoś zakurzone. Jak strzelasz foty do zegarka, to szkło na ogół przecierasz, a tu lipa Panie... ;)

 

Muszę irchę kupić do przecierania  :)

Dzisiaj u mnie na wsi 13 stopni. Wiosna Panie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna zatem  bedziesz mial okazje przetestowac V8 pelnym ogniem w drodze  do DE po nowy zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio z trasy po DE srednie spalanie wyskoczylo 7,9l, jakos tak zawsze auto wiecej mi pali w trasie ;)

82419346_2836608726401216_74699233516081

 

Wczoraj w 1ce za to wysokczyl mi taki komunikat, ciekawe czy serwis zdradzi cos wiecej. Szczegolnie, ze auto bylo na przegladzie przed swietami

f3c8855b3169d0b5c88a44d755097dfc.jpg

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Wiosna zatem  bedziesz mial okazje przetestowac V8 pelnym ogniem w drodze  do DE po nowy zegarek :D

 

Jutro już do pracy niestety. 8 tygodni żona będzie upalać lacze  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 100 km spokojnej jazdy 50/50 trasa i duże miasto spalanie wyszło 10,4. Jestem mocno zaskoczony konsumpcją 5,5 l V8

attachicon.gif525FE0E6-C388-4AA4-A05A-776B27F610B0.jpeg

 

Nieźle. Mnie dziś przy tych samych warunkach 5.5 wyszło 12L. Ale kilka startów bokiem zaliczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.