Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po 100 km spokojnej jazdy 50/50 trasa i duże miasto spalanie wyszło 10,4. Jestem mocno zaskoczony konsumpcją 5,5 l V8

 

Mój Mini pali 9,6. Przynajmniej tak komputer oznajmia.

Dodam, że to całe R3 1.5. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang był, niestety :(

 

W mojej Alfie, po 2 miesiącach i 5k km, do wymiany silnik w dmuchawie klimatyzacji. Łożysko zaczyna umierać i mi "świerszcze" grają w aucie. Zaczyna się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mini pali 9,6. Przynajmniej tak komputer oznajmia.

Dodam, że to całe R3 1.5. :D

 

Moje BMW średnio od urodzenia 11,4 l/100 km, a to dokładnie dwa Twoje silniki sklejone w rzędzie, czyli R6 3,0  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang był, niestety :(

 

W mojej Alfie, po 2 miesiącach i 5k km, do wymiany silnik w dmuchawie klimatyzacji. Łożysko zaczyna umierać i mi "świerszcze" grają w aucie. Zaczyna się :D

Tak to jest z FCA :)

 ładnie, ale tanio...się produkuje


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy kiedy moje nastawienie zmieni się z - takie uroki Alfy na - takie "uroki" Alfy :D Jak na razie dalej jestem w niej tak zakochany, że jestem w stanie to wybaczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang był, niestety :(

 

W mojej Alfie, po 2 miesiącach i 5k km, do wymiany silnik w dmuchawie klimatyzacji. Łożysko zaczyna umierać i mi "świerszcze" grają w aucie. Zaczyna się :D

Bzykanie w aucie? Jedni to uwielbiają, inni nienawidzą  ;)  :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakieś 95% przebiegów, jak nie więcej, robię sam. Bzykanie samemu to raczej z tych denerwujących tematów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym bzykaniu, co bardzo denerwuje - właśnie mówię. Miałem takiego świerszcza w VW Tiguanie - w szyberdachu panoramicznym. Bardzo szybko utleniał się smar w prowadnicach i plastikowe części na nierównościach zaczynały swój koncert. Trzeba było smarować co 4/5 miesięcy, bo inaczej ta "muzyka" potrafiła zabić...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sinusoida dźwiękowa jest. Czasem nie słychać, czasem przechodzi wręcz w świst, ale większość czasu takie coś jak świerszcz albo przerzutka w rowerze jak się nie pedałuje. Cykanie z dużą częstotliwością na niższych obrotach. Przy wyższej mocy już tego nie słychać, ale wtedy dmuchawa jest nawet głośniejsza niż sam hałas.

 

Oprócz tego, że trzeba było poświęcić czas, dojechać i chwilę w serwisie posiedzieć, to i tak muszę przyznać, że z samej obsługi, rozmowy, tłumaczenia wszystkiego jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co widzę giulię na ulicy to sobie wzdycham i myślę chciałbym, szczególnie jako służbowy bo wtedy jednak przynajmniej finansowo nie bolą te usterki, ale wtedy wkracza moja rozsądna połówka i mówi, a jak Ci się zepsuje na autostradzie w Niemczech w nocy to co będziesz robił...

W 1ce zgasł mi komunikat o wentylatorze, serwis mówi, że sprawdzili wszystko na przeglądzie i było ok, więc sugerują, że to jakiś one-off i żebym się nie denerwował. Jak znowu wyskoczy to mnie umówią na wizytę, ew. sprawdzą przy kolejnym przeglądzie. Niby BMW, a też foszy i ma dopiero 2 lata ;)

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang był, niestety :(

 

W mojej Alfie, po 2 miesiącach i 5k km, do wymiany silnik w dmuchawie klimatyzacji. Łożysko zaczyna umierać i mi "świerszcze" grają w aucie. Zaczyna się :D

 

Twój "zdystansowany stosunek do" jest zrozumiały poniekąd - a co na to sponsor? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowi nic do tego :) silniczek zrobią na gwarancji. Chociaż u mnie w firmie w ogóle na takich rzeczach nie oszczędzają. Nawet po gwarancji, wszystko ma być robione w ASO, jak trzeba coś wymienić to wymieniać, również w ASO i nawet nie pytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie

Dostałem od znajomego BMW 328 z 2011 r

Wczoraj wymieniałem tarcze i klocki , okazało się , że niema podnośnika , klucza ale i koła zapasowego. Pytanie brzmi , czy taki komplet powinien być w tym samochodzie ? ea18335d135903f543b470a88dc4d1b1.jpg0ceedebeb6fa97ea6f2bf01d7ca91d53.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW wprowadziło opony typu run flat, kasując przy okazji koło zapasowe.

Nie dotyczy to tylko BMW, sporo nowych aut nie ma nawet fizycznie miejsca w podłodze na pełnowymiarowe koło zapasowe. 

 

Nie jestem pewny jaka jest specyfikacja na USA, bo tam są troche inne standardy, np. często auta są na oponach całorocznych. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym kompletnie. Nigdy nie miałem BMW jak również nie kupowałem samochodów używanych. Zastanowiło mnie to dość mocno , nie ma również miejsca na tak zwaną zjazdówkę. A opony wyglądają na jakieś zwykle , całoroczne.

Tak masz racje , tutaj samochody sprzedają na oponach całorocznych. Choć ja konkretnie do każdego samochodu mam koła zimowe.

Czyli coś będę musiał wymyślić. Opony oryginalne bardzo drogie ( koszt 3 standardowych ) nie opłaca się wkładać w stary samochód , samochód , którym któryś z moich dzieci uczyć będzie się jazdy.

Dzięki. Nic tu znaleść nie mogłem na ten temat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma miejsca na koło zapasowe tzn, ze byl zestaw naprawczy. Bmw  oferujac za dopłąta  koło zapasowe, oferowała również   za dopłąta  wanienkę  z wnęką na koło.  Dodatkowy zarobek, klient  kupujac  zapas  kupował równiez wanienkę, żeby miec po prostu porządek w bagażniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem taką i wyglądało to następująco:

- przy zakupie samochodu na normalnych kołach należało zapłacić za zestaw naprawczy -89 Eur

- przy zakupie na run flat nie dopłacało się nic ale wkładali tylko klucz 10 mm pod podłogę bagażnika

 

Jeżeli więc ktoś kupił oryginalnie E90 LCI na run flat a potem zmienił koła na zwykłe zostawał z niczym w bagażniku :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiele wyjaśnia. Trzeba pomyśleć o kupnie koła na zapas i zestaw do ewentualnej wymiany. Samochód do zabawy , wiec miejsce w bagażniku nie potrzebne

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma miejsca na koło zapasowe tzn, ze byl zestaw naprawczy. Bmw  oferujac za dopłąta  koło zapasowe, oferowała również   za dopłąta  wanienkę  z wnęką na koło.  Dodatkowy zarobek, klient  kupujac  zapas  kupował równiez wanienkę, żeby miec po prostu porządek w bagażniku. 

na pewno nie w e9x

Tłumik końcowy zajmuje połowę zderzaka i fizycznie nie ma opcji, żeby zmieścić tam zapas

diag_3cfa.jpg

 

przerabiałem to w swoim e91 - musiałem "stworzyć" miejsce na butlę gazową - wyleciała wnęka z bagażnika, wyleciał oryginalny tłumik. E9x tak jak wyżej napisano - wychodziły na runflatach - w zestawie jest tylko "złodziejka" i tyle. Domyślnie - koła powinny być odkręcane w warsztacie więc klucz czy podnośnik jest niepotrzebny (super ;)). Zestaw naprawczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 post-95072-0-82044700-1579211926.jpg

Tak było w E60, oryginalne wanienki chwila moment i wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe E60 ma inaczej zaprojektowany tył a zapytanie było o e90. W e46 poza M3 też był normalny zapas. W e90 nie ma fizycznej możliwości założenia zapasu a z Twojego posta wynika, że jak ktoś chciał kupić e90 to BMW oferowało mu opcję. No właśnie nie oferowało  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe E60 ma inaczej zaprojektowany tył a zapytanie było o e90. W e46 poza M3 też był normalny zapas. W e90 nie ma fizycznej możliwości założenia zapasu a z Twojego posta wynika, że jak ktoś chciał kupić e90 to BMW oferowało mu opcję. No właśnie nie oferowało  ;)

 

Dokładnie jest tak jak piszesz.

 

Rozmawiałem Kilka lat temu z Piotrkiem vel Gustawem6666 o gazowni do E91, pytałem o podłogę - doczytałem, że jest z tworzywa:

W e91 jest ta plastikowa podłoga, to podnosi znacząco koszt instalacji (zbiornika)?

 

napisał wówczas:

Podłoga w e91 to jedno a druga sprawa to przeróbka wydechu, przynajmniej przy silniku 2,5. Nie pamiętam czy przy 4 cylindrach jest to samo. 

 

Sporo aut nie ma w podłodze fizycznego miejsca na kolo zapasowe, dobrze jak się chociaż dojazdówka mieści, w E91 nie ma miejsca na dojazdówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dokładnie jest tak jak piszesz.

 

Rozmawiałem Kilka lat temu z Piotrkiem vel Gustawem6666 o gazowni do E91

 

O jeżu kolczasty - Apage Satanas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.