Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla rozluźnienia atmosfery, zacytuję stary dobry tekst, który wg mnie idealnie pasuje do zaistniałej sytuacji: ...” jeżdżę szybko, ale bezpiecznie”... :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety niektórzy myślą, że to z przekąsem ;)

Hmmm... ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeśli ktoś nie zna przepisów to powie, że winny spowodowania kolizji jest radiowóz. Prędkość odegrała tutaj jakąś rolę? Gdyby radiowóz jechał o 5 km/h szybciej niż peugeot to by nie doszło do zderzenia? Gdyby jechał z tą samą prędkością co peugeot to też by się nic nie stało? 

Poza tym wypadki z pojazdami uprzywilejowanymi to zawsze niezły temat do gównoburzy, słaba akcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś znal przepisy nie pisalbyś takich głupot, a tak jak zwykle chciałeś być mentorem i znów ci nie wyszlo. :lol:

Sad uniewinnil kierowcę peugeota, a kierowca pojazdu uprzywilejowanego nie może jeździć bezmyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panie mądry powiedz jakie miał zarzuty bo za niewinność nie staje się przed sądem. Jaki był wyrok, kto został obarczony winą za spowodowanie kolizji i z jakiej przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie ogarniasz wyszukiwarki? Nie potrafisz kliknąć w filmik pod ktorym jest mowa o wyroku i nazwisku sedziego i dalej zweryfikować go? Prawo jazdy masz z targu za czapkę gruszek czy czytałeś przepisy dotyczące wyprzedania? Ludzie zaskoczeni wypadkami samochodowymi skoro za kierownicę siadają tacy ignoranci.

Od razu zaznaczę ze nie chodzi o to żeby siedzieć z nosem w przepisach i czekać na nowelizację, a o to ze sprawy jak włączanie się do ruchu, wyprzedzanie itd to podstawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeśli ktoś nie zna przepisów to powie, że winny spowodowania kolizji jest radiowóz. Prędkość odegrała tutaj jakąś rolę? Gdyby radiowóz jechał o 5 km/h szybciej niż peugeot to by nie doszło do zderzenia? Gdyby jechał z tą samą prędkością co peugeot to też by się nic nie stało? 

Poza tym wypadki z pojazdami uprzywilejowanymi to zawsze niezły temat do gównoburzy, słaba akcja 

 

wg. mnie radiowóz winny jak nic- to on powinien ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty sobie ego podnisisz takimi wpisami? Rzucasz hasłami o znajomości przepisów i wyprzedzania - trzeba było od razu napisać, że w myśl kodeksu kierowca peugeota był winny, sąd stwierdził, że z takich a nie innych powodów uniewinna gościa i tyle ale miał postawiony zarzut w myśl kodeksu drogowego. Napisz jeszcze, że każdy kto nie ustąpi pierwszeństwa wyprzedzającemu (nawet w niewłaściwym miejscu - bo wszyscy kierowcy uczestniczący mogą zostać za coś ukarani) zawsze zostanie uniewinniony przez sąd a będzie cacy. A prawka nie znalazłem w czapce gruszek tylko w paprykowych laysach razem z naklejką-tatuażem

Kiedyś widziałem film z monitoringu miejskiego i takiego samego wypadku - sprawa chyba też skończyła się w sądzie - wyprzedzający dostał za wyprzedzanie w niewłaściwym miejscu a skręcający za nieudzielenie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji. Kolega kiedyś też miał stłuczkę podczas wyprzedzania - gość skręcił na posesję - 2 patrole policji (rejonowy i drogówka) oraz sąd wskazały winę skręcającego

 

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-skoda-w-radiowoz-wyjasniamy-watpliwosci-w-kwestii-winy,nId,2379635

 

 

 

A czy sytuacja byłaby inna, gdyby do analogicznej kolizji doszło na oznakowanym skrzyżowaniu, w miejscu gdzie jest zakaz wyprzedzania, np. wymalowano linię ciągłą? Tutaj wyroki sądów są różne. Może zostać orzeczona współwina, może być kara dla kierowcy skręcającego w lewo, oraz dla wyprzedzającego, ale np. nie za doprowadzenie do kolizji, ale za złamanie zakazu wyprzedzania. Za winnego kolizji może zostać również uznany kierowca, który podjął manewr wyprzedzania. W naszym kraju nie ma instytucji sądowego "precedensu", a więc w podobnych sprawach sędziowie mogą wydawać różne wyroku.

 

tak więc - miłego dnia

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieje z twojego oderwania od rzeczywistosci . Kto miałby być winny w omawianej sytuacji według policji ? Policjant :lol: ? Smieszy mnie rowniez ze jestes z tych, ktorzy nie potrafia skorzystac z ''wędki'' zweryfikować podanych info, a żądają ''ryby'' czyli gotowca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej sytuacji jak widać to już policjant dostał mandat ;)

W Polsce co wypadek to inny wyrok, więc jak dla mnie zasada ograniczonego zaufania i oczy dookoła głowy, inaczej może zostać długie postępowanie sądowe.

Kilka lat temu znajomy miał podobną stłuczkę w centrum miasta na ulicy gdzie przez prawie cały odcinek poza skrzyżowaniami i pasami jest podwójna ciągła. Na jednym ze skrzyżowań skręcał w lewo i wbił mu się w drzwi kierowcy inny pan który stwierdził, że wyprzedzi cały korek i na końcu też skręci w tą samą uliczkę co znajomy. Policja stwierdziła, że właśnie przez to, że jest tam praktycznie cały czas ciągła, znajomy nie mógł się spodziewać samochodu który będzie wyprzedzał kolumnę i jest niewinny. Na szczęście dla niego obyło się bez procesu bo jak widać mogłoby się skończyć różnie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie ogarniasz wyszukiwarki? Nie potrafisz kliknąć w filmik pod ktorym jest mowa o wyroku i nazwisku sedziego i dalej zweryfikować go?

nie wiem dlaczego miałaby nawet przez chwilę zaświtać mi myśl "na pewno pod filmem są odpowiedzi na wszystkie moje pytania, łącznie z nazwiskiem orzekającego sędziego". Nie wiem dlaczego myślisz, że ktokolwiek miałby robić "dochodzenie" i szukać w komentarzach na YT informacji i zakładać, że je tam znajdzie. Pod każdym takim filmem są takie informacje? 

Zarzucasz mi, że prawko mam za czapkę gruszek i nie znam przepisów a wina kierowcy vectry była "oczywista". No właśnie nie była skoro policja na miejscu zdarzenia stwierdziła, że winny jest kierowca Peugeota a później sąd uznał inaczej. Mamy tutaj interpretację prawa przez 2 różne osoby - policjant vs sędzia - interpretacja sędziego ma wyższą rangę niż policjanta i sprawa się kończy. W linku który wrzuciłem jest mowa o tym, że w takich sytuacjach werdykty są różne.Ale Ty wolisz zarzucać mi ignorancję i kupowanie prawa jazdy. 

 

Kto miałby być winny w omawianej sytuacji według policji ? Policjant :lol:

Napisałeś, że nie potrafię skorzystać z (tobie widocznej) wędki - ja dałem ci wędkę i rybę w postaci linka i cytatu - może to przeoczyłeś. Gdybyś jednak tego nie pominął to zauważyłbyś, że twoja teoria o kryciu się policjantów w myśl zasady "ręka rękę myje" jednak nie zawsze się sprawdza, co zauważył vvv. To, że ty "osądziłeś", że w przytoczonym przez ciebie filmiku było mataczenie ze strony policji to tylko twoje domysły, z czego wynikające - tego nie wiadomo. Specjalnie wrzuciłem film gdzie to policja skręcała i doszło do kolizji - zarzucałeś mi wcześniej głupotę i nieznajomość przepisów - teraz dostałeś przykład z niemal identyczną sytuacją - a wina została przyznana zupełnie inaczej - dlaczego do tego się nie odniesiesz? Jak pierwszy raz zobaczyłem ten film to też pomyślałem "wina radiowozu". Może to dalej dowód na moją głupotę i nieznajomość przepisów a to, że patrol wezwany na miejsce ukarał kierującego radiowozem to granie pod publikę skorumpowanej policji? W pierwszym filmie - może peugeotem jechał kuzyn sędziego? Pobawmy się w snucie teorii.

Wrzuciłeś pierwszy film dopisując "szybko ale bezpiecznie" - pomimo tego, że chciałem się dowiedzieć czy wg ciebie prędkość miała tutaj znaczenie nie napisałeś "tak" ani "nie" tylko dałeś pokaz swojej arogancji i kolejny raz osobistych wycieczek. Śmiejesz się z mojego oderwania od rzeczywistości oraz "wędkowania" - mawiają, że śmiech to zdrowie więc śmiej się do rozpuku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje ludzi, którzy maja swoje własne zdanie nawet gdy jest ono odmienne niż moje. Nie szanuje za to bezpodstawnego oskarżania i obrażania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollu korzystamy  z tego samego internetu, zamiast pisać dyrdymały na poł strony przy tym samym nakładzie czasu mogłeś zweryfikowac, pomyslec oraz przeczytac ze zrozumieniem tekst w linku ktory sam wstawiles   Tłumaczac najprościej jak się. W pierwszym filmiku peugeot jechał pasem do skrętu w lewo , ktory ... słuzy do skręcania,  jechał   pare sekund,  był widoczny, sygnalizowal ze skreca.  (piszac wprost, nie mozna rozpoczac manewru wyprzedzania, gdy ktos  skręca)  W drugim filmiku radiowóz nagle skręcił w lewo, (  nie można skrecac, gdy ktoś wyprzedza).  To są podstawy, ktory kazdy kierowca powinien znac. To przekłada sie na szacunek dla tych ktorym glowa sluzy do myslenia oraz  overange brak szacunku dla tych,ktorym glowa sluzy  tylko do trzymania uszu. 


Z  ignorancji podstawowych zasad  dochodzi do problemow. Tak jak zapina sie pasy,   ustepuje sie wlaczajac sie do ruchu, tak tez  nie wyprzedza sie, gdy ktos skreca i nie skreca sie, gdy ktos wyprzedza.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum filmiku. Winę za spowodowanie kolizji na pewno ponosi kierowca peugeota. Nie wolno mu zmieniać kierunku jazdy jak się nie upewni że nie jest wyprzedzany. Winna auta policyjnego jest taka że wyprzedzał w niedozwolony sposób. Ale to nie zmniejsza winy peugeota. Obaj powinni być ukarani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak skręcasz w prawo z prawego paska,a dojdzie do kolizji z autem które jedzie chodnikiem z Twojej prawej, to jesteś winien kolizji i wszystkim jej konsekwencjom (np trwałe jego kalectwo),a drugi pirat jest winien jedynie jazdy w niedozwolonym miejscu.

Dobrze rozumiem?

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustępujesz pojazdowi który jedzie po drodze. Resztę sobie wydedukuj. Oczywiście że możesz mieć inne zdanie i ja to szanuję. Takich filmików w necie jest pełno i pełno pod nimi gorących dyskusji. Jest jak mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak skręcasz w prawo z prawego paska,a dojdzie do kolizji z autem które jedzie chodnikiem z Twojej prawej, to jesteś winien kolizji i wszystkim jej konsekwencjom (np trwałe jego kalectwo),a drugi pirat jest winien jedynie jazdy w niedozwolonym miejscu.

Dobrze rozumiem?

Zagadka.

Jedziesz jednokierunkową z pierwszeństwem, ale pod prąd. Z podporządkowanej wyjeżdża auto, którego kierowca zerka w drugą stronę (no bo zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania zakłada, że pod prąd nikt nie jeździ), Ty radośnie pakujesz mu się w maskę...

Kto jest winny spowodowania kolizji?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmierza ku temu, że znowu przed jadącym samochodem będzie jechał konno chłop z chorągiewką sygnalizacyjną bo kierujący pojazdami nie ogarniają przepisów. Mnie osobiście rozwala włączanie lewego kierunkowskazu na rondzie. Kwintesencja januszowania.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... To wszystko BARDZO, BARDZO interesujące... :D;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum filmiku. Winę za spowodowanie kolizji na pewno ponosi kierowca peugeota. Nie wolno mu zmieniać kierunku jazdy jak się nie upewni że nie jest wyprzedzany. Winna auta policyjnego jest taka że wyprzedzał w niedozwolony sposób. Ale to nie zmniejsza winy peugeota. Obaj powinni być ukarani.

Jedyna prawidlowa odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmierza ku temu, że znowu przed jadącym samochodem będzie jechał konno chłop z chorągiewką sygnalizacyjną bo kierujący pojazdami nie ogarniają przepisów. Mnie osobiście rozwala włączanie lewego kierunkowskazu na rondzie. Kwintesencja januszowania.

Chyba, że rondo z sygnalizacją. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.