Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem ten filmik z lambo i bmw i jestem rozczarowany ;) po Waszych recenzjach spodziewałem się, więcej... chyba za dużo widziałem na drogach. Taką sytuację to można niestety trafić każdego dnia. Tylko nie każdy wrzuca to do internetu. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy wrzuca bo co to kogo obchodzi jak ktoś jeździ jakąś hondą czy innym peżotem. Jak jest artykuł o wypadku gdzie pacły się skoda z volvo - "zderzenie dwóch samochodów". Jak w okolicy przejeżdżało BMW - "Wypadek z udziałem BMW" i już wyświetlenia lecą  :P a że buractwo się przesiadło z BMW do Audi to wiem - brat kiedyś jeździł 3er a teraz a4. Ja za to walczę z tym stereotypem i zostaję z BMW. Kilku znajomych ostatnio przesiadło się do BMW ale jeszcze mają nawyki z innych samochodów i np używają kierunkowskazów. Ale niedługo im przejdzie. 

 

co do oleju - wymieniać. Z tymi pierwszymi wymianami po np 1.5 tys km jest tak w Mercach AMG,  BMW M etc. A "zwykłe" kulają się po 30 tys na pierwszym oleju. Ostatnio w necie była historia skasowanego Infiniti - przebieg symboliczny bo auto nowe ale wylądowało na wymianie oleju - i mechanik "testując" auto po serwisie zaliczył dzwona  :lol: Od razu komentarze - jak to nowe auto i wymiana oleju? Szemrana sprawa, kto wymienia olej w nowym aucie etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tą wymianą oleju w nowym samochodzie.

Co strona i dziennikarz/mechanik to skrajne opinie.

Nowa i30, w miesiąc zrobiłem 2k kilometrów i teraz pytanie - zmieniać olej + filtr czy odpuścić i zrobić to koło 10/15k km ?

Ja w swoim po 1200 km wymieniłem.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na dobre imię obu marek ;)

 

widzieliście:

https://www.facebook.com/TaxiWroclawInfo/videos/881491032282196/

 

Kiedyś był boom na robienie C+E na Ukrainie, ciekawe ilu naszych ma takie prawka 

niezła beka. Szkoda tylko, że mamy takie kwiatki na drogach. Rozmawiałem kiedyś z gościem od ubezpieczeń - Ukraińcy jak przyjeżdżają do PL/EU od razu musza wykupować polisy bo ich Ukraińskie jedynie w kiblu mogą się do czegoś przydać, też chyba po sąsiedzku sobie je rozdają w prezencie jak prawka z w/w filmu 

 

a co do naszych z lewymi prawkami - wydaje mi się, że wyłapują ich tak jak i tutaj. Wielu już takich było, którzy myśleli, że znaleźli plan na "zbrodnię doskonałą" a jednak noga im się podwijała  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na dobre imię obu marek ;)

 

widzieliście:

https://www.facebook.com/TaxiWroclawInfo/videos/881491032282196/

 

Kiedyś był boom na robienie C+E na Ukrainie, ciekawe ilu naszych ma takie prawka 

 

haha, ale bystrzaki  :D

 

z jednej strony ja ich cenię za to że pracują, są uprzejmi a nie kradną albo żebrzą jak inne nacje ale to już z lekka przegięcie. Faktycznie ile razy we Wro jechałem Uberem to zawsze był Ukrainiec, może raz Polak, ale nigdy najmniejszych problemów, szybko i sprawnie.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tą wymianą oleju w nowym samochodzie.

Co strona i dziennikarz/mechanik to skrajne opinie.

Nowa i30, w miesiąc zrobiłem 2k kilometrów i teraz pytanie - zmieniać olej + filtr czy odpuścić i zrobić to koło 10/15k km ?

Czy wymienisz po 2000 czy po 4000km nie ma to znaczenia, ważne, żeby to zrobić i wiadomo potem co roku albo co 15000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

A ja zawsze chcialem miec amerykanca i mam

Resorak? 

 

Ja chcialem Mustanga 5.0 ale znalazl sie fajny Mietek 5.5  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W japońskich autach od lat jest to stosowane jako obowiazkowa pierwsza wymiana oleju po +/- 1500km. 

 

To może podaj, który konkretnie producent japoński każe wymieniać olej przed pierwszym przeglądem. Bo raczej żaden tak nie robi i nigdy nie robił (z małymi wyjątkami). IMO warto zrobić taką wymianę, ale nie powołujmy do tego wyssanych z palca argumentów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resorak? 

 

Ja chcialem Mustanga 5.0 ale znalazl sie fajny Mietek 5.5  :wub:

https://youtu.be/A-F4Iaf6Av4

 

A Dave mówił, że to tylko Polacy mają manie wyprzedzania  :lol:  :lol:  :lol:

Resorak? Ty tak na serio? 5.7 hemi sam sprowadzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podaj, który konkretnie producent japoński każe wymieniać olej przed pierwszym przeglądem. Bo raczej żaden tak nie robi i nigdy nie robił (z małymi wyjątkami). IMO warto zrobić taką wymianę, ale nie powołujmy do tego wyssanych z palca argumentów... 

Pierwszy przykład z brzegu suzuki. Chciałes zabłysnac i ci nie wyszło  :lol:    Myśl samodzielnie  '' żaden  tak nie robi i nigdy nie robił  (z malymi wyjatkami ) ''   To robił czy nie robił, bo przeczysz sam sobie  . W  ... byłeś ,  ... wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zrobiona, dla własnego świętego spokoju ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zrobiona, dla własnego świętego spokoju ;)

też czekam za nowym i też palnuje wymianę po 3-4tys , nie jest to jakiś majątek , a np dziś w programie samochód marzeń oddawali gościowi poloneza i na koniec mówi masz nowy silnik bla bla wymień olej po kilku tysiącach i docieraj. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego gdybym auto planował zmienić za 2/3 lata (leasing, najem itp) - tutaj będę ujeżdżał coś około dekady więc jak dbasz tak masz.

Koszt wymiany oleju w ASO nie zabił cenowo, różnica pomiędzy Nimi a Heńkiem z garażu 90 PLN.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym coś podważał, ale u mnie olej kolega wymieniał u siebie w warsztacie - w porównaniu z ASO to rzeczywiście Heniek. Jednak kolega ów równolegle pracuje w ASO i niestety tam olej jak wymieniają, to nie czekają aż skapnie prawie wszystko, tylko od razu korek zakręcają. Oczywiście, pewnie nie ma to znaczenia, ale z drugiej strony jak już dopłacam to chcę mieć zrobione perfekcyjnie :) Mam leasing na 4 lata, potem pewnie ze 2 lata pojeżdżę, chyba, że szybciej wyjdzie jakiś fajny automat :) Co do tego: "jak dbasz tak masz" 100% zgody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "skapnie prawie wszystko"? Nie dorabiajmy tutaj jakichś dziwnych historii, jakbyś chciał w 100% pozbyć się starego oleju to bez przepłukiwania silnika by się nie obyło. Nawet jakby została jakaś mała ilość starego oleju to niczemu nie szkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie ma to znaczenia. Chodziło mi tylko o zasady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w takim razie wymieniać?

 ten olej po 4 tkm nie jest stary/ zużyty.

 Wymieniamy, by się pozbyć śmieci po obróbce  i innych.

Te zaś częściowo zostają w filtrze oleju, ale też na dnie michy, więc lepiej gdyby "skapało do końca, z tym syfem także...

To moje zdanie.

 

 Widziałem co nieco w fabryce ISUZU..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miska olejowa wygląda jak lejek? Jeśli chcesz się pozbyć syfu z miski to musisz ją odkręcić i wyczyścić. Może jest jakaś norma kiedy silnik jest wystarczająco "wykapany" ze starego oleju? Na prawdę musimy komplikować proste rzeczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok od nowego R6 BMW przeniósł byś sam, głowicy od ciągnika siodłowego raczej nie ruszysz a bloku nie ma co marzyć, no chyba że jesteś jak Pudzian  :lol: tutaj wychodzi żywotność silników z ciężarówek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.