Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Zal faceta ja bym nie mial zdrowia...

 

Facet jest w potrzasku, bo nie jest właścicielem auta i w zasadzie nic nie może zrobić, zostają tylko męczarnie w sądzie, żeby zmusić dział leasingu MB do odstąpienia od umowy z działem sprzedaży MB... Mercedes swoją drogą pokazał "klasę"  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95072-0-39028800-1582814278.jpg

 

Burak z zegarem bawi :lol:,  w przeciwieństwie  do buraków za  kierownicą. 

 

post-95072-0-91835700-1582814231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco nawiązując do przebiegów w ciężarówkach, ustrzelone przypadkiem - to małe na dole to głowica do 1.9 tdi, to większe na górze - jakiś ciągnik siodłowy DAFa  :P

2LAYc0z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z wymianą oleju po 1,5k się spotkałem i nawet oswoiłem, ale słyszeliscie o zrzucaniu oleju w skrzyni manualnej (w sumie automacie też) po takim przebiegu?

W sensie, słyszał każdy, tylko czy fizycznie kogoś znacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco nawiązując do przebiegów w ciężarówkach, ustrzelone przypadkiem - to małe na dole to głowica do 1.9 tdi, to większe na górze - jakiś ciągnik siodłowy DAFa  tongue.png

 

 

to jeszcze taki maluszek, silnik to silnik:

14-cylindrowy motor o pojemności 25,5 tys. litrów mierzy 27 metrów długości, 13,5 metra wysokości (tyle samo, co 4-piętrowy blok mieszkalny), waży 2300 ton i generuje zawrotną moc 109 tysięcy koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy 7,6 MN*m osiąga przy 102 obr./min. Na każdy pełen cykl zużywa 2,73 litra ciężkiego paliwa (7,5 tys. na godzinę).

post-66434-0-09481600-1582827372_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten silnik okręt


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten silnik okręt

Statek, w samolotach mniejsze montują :P  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten silnik okręt

gdzie, tam, śfagier do malucha szykuje, będzie palił gumy pod biedrą na parkingu biggrin.png


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generator sylwestra marzeń 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z wymianą oleju po 1,5k się spotkałem i nawet oswoiłem, ale słyszeliscie o zrzucaniu oleju w skrzyni manualnej (w sumie automacie też) po takim przebiegu?

W sensie, słyszał każdy, tylko czy fizycznie kogoś znacie?

nie po 1.5k ale przy 4-7k km w BMW M i Mercach AMG - wymiana oleju w skrzyni i dyfrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy od lat jeździ BMW. Zawsze twierdził, że nie da się wymienić oleju w aso kiedy chce tylko jak mu "każą". Pojechałem Mini z pakietem serwisowym i nawet się nie zajękneli. Tylko oczywiście usługa płatna. A wg Mini wymiana co 20k lub co 2 lata.

Reasumując. Klient żąda, klient płaci. Nie u nich to tu Franka Ropy da się wymienić olej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - jeśli przyjedziesz i zapłacisz to wymienią bez gadania jak w każdym innym aucie - chociaż pewnie mogą mówić "a po co, a na co to komu" - zależy kto siedzi po drugiej stronie lady. Ale żeby było czysto w papierach - bez wpisywania czy kasowania inspekcji.  A co do cen to ostatnio znajomy mi opowiadał - audi, nie pamiętam jaki model i silnik - ale w gruncie rzeczy - to VW. Olej pewnie ten sam, ilość ta sama, filtr ten sam. Ale wymiana oleju w audi - 2x tyle co w VW. Za premium się płaci  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrow swojego mandarynkowego pomagiera , ktory tez nie pamieta co i gdzie pisze . Swoim chamstwem, brakiem wiedzy osmieszasz sie, W oczekiwaniu na przystanku autobusowym poszukaj sobie informacji w https://www.google.com , bo jedyne co miales to katalogi japonskich aut.

 

Wiesz gdzie lezy Japonia?

Co Ty chłopie bierzesz? Wyluzuj. Przecież tu nikt nikogo nie chce obrażać, po co się tak napinać. Ja osobiście nic do Ciebie nie mam. Nie osobiście też mi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - wczoraj wziąłem z wypożyczalni fabię 1.0. Przejechałem ok 180 km i poziom paliwa wciąż jest na max. Średnia z wyświetlacza to ok 5.2.Czy ten typ tak ma?

Edytowane przez Pankracy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze taki maluszek, silnik to silnik:

14-cylindrowy motor o pojemności 25,5 tys. litrów mierzy 27 metrów długości, 13,5 metra wysokości (tyle samo, co 4-piętrowy blok mieszkalny), waży 2300 ton i generuje zawrotną moc 109 tysięcy koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy 7,6 MN*m osiąga przy 102 obr./min. Na każdy pełen cykl zużywa 2,73 litra ciężkiego paliwa (7,5 tys. na godzinę).

ale tam nie ma 14 cylindrów... z tego co widać to 8...

Tu największy silnik spalinowy spalania wewnętrznego na świecie... elektrownia Oersted w Kopemhadze...

 

To ciekawy układ, gdyż dwa tłoki pracują przeciwsobnie w cylindrze, tak że komora spalania jest między denkami zbliżających się do siebie tłoków górnego i dolnego... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chłopie bierzesz? Wyluzuj. Przecież tu nikt nikogo nie chce obrażać, po co się tak napinać. Ja osobiście nic do Ciebie nie mam. Nie osobiście też mi ....

Zastosowałes maść linkowana na poprzedniej stronie i od razu poprawa :D . Niektórzy członkowie forumowej spolecznosci powowinni brać z Ciebie przykład. Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ciekawy układ, gdyż dwa tłoki pracują przeciwsobnie w cylindrze, tak że komora spalania jest między denkami zbliżających się do siebie tłoków górnego i dolnego... 

w zeszłym roku jakaś firma w jueseju zbudowała taki silnik - 4 tłoki, 2 cylindry - miało to niby zrewolucjonizować samochody - kompaktowa budowa, małe straty energii etc ale na razie cisza, na filmikach z symulacjami na yt się skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo one pracują w cyklu dwusuwowym i jest problem z kontrolą czystości spalin...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwusuw tak ale w dzisiejszych czasach twierdzą, że dwusuw może być eko na poziomie 4t przez zastosowanie wtrysku. Spaliny tak czy inaczej trzeba oczyszczać ale plusy z prostszej konstrukcji 2t i mniejsze straty energii to rekompensują. Ford ma podobno od dawna silnik 2t do samochodów ale z takich czy innych powodów nie widać go w produkcji. W takich biznesach kasa wszystkim rządzi, "ekologia" to też czyjś biznes i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jeśli przyjedziesz i zapłacisz to wymienią bez gadania jak w każdym innym aucie - chociaż pewnie mogą mówić "a po co, a na co to komu" - zależy kto siedzi po drugiej stronie lady. Ale żeby było czysto w papierach - bez wpisywania czy kasowania inspekcji...

 

w serwisach bmw w niemczech i niderlandach wymiany oleju 'na zyczenie' sa wpisywane w system i widac je w centralnym wykazie

czesc wypozyczalni kupuje auta bez opcji serwisowych i mimo standardu longlife narzuca wymiany oleju co 15tys km (calkiem zdrowe podejscie)

o ile wiem rowniez system vag ma mozliwosc wpisywania dodatkowych wymian oleju ale nie znam szczegolow

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - wczoraj wziąłem z wypożyczalni fabię 1.0. Przejechałem ok 180 km i poziom paliwa wciąż jest na max. Średnia z wyświetlacza to ok 5.2.Czy ten typ tak ma?

Wskaźnik jest tylko poglądowo - najpierw stoi, stoi a potem poleci.Samochód jak zalany pod korek to swoim czasem 300km zrobię zanim zacznie opadać - a raz tak miałem o zgrozo na Niemieckiej autostradzie że 50km do granicy a mi pokazało ZERO na cyfrowym poziomie paliwa :wacko:  przejechałem prawie 30km do nabliższej stacji a on dalej działał

Tak że te wskażniki czy to wskazówkowe czy elektroniczne to tak z 10% błędem bym traktował - ale jak już świeci na pomarańczowo to zawsze warto dolać

No chyba że Fabia wącha zamiast spalać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wskazaniu zero przejedziesz 80 do 100 km. W każdym aucie.

Chyba na rezerwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.