Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

no zwykle ostatnie 100 to rezerwa, sek w tym,św często auto pokazuje zasięg 0 km przy początku rezerwy czyli np 50-100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie w w F150 jak wskaźnik pokazuje zero to mam jeszcze 20l benzyny.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

To na 80 km po miescie wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie zasięg pokazuje na 0km to znaczy, ze jest już bardzo mało ~1l i trzeba się szybko ewakuować na stacje. Dzisiaj wlalem 40l, a dokładnie taka mam pojemność baku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisach bmw w niemczech i niderlandach wymiany oleju 'na zyczenie' sa wpisywane w system i widac je w centralnym wykazie

czesc wypozyczalni kupuje auta bez opcji serwisowych i mimo standardu longlife narzuca wymiany oleju co 15tys km (calkiem zdrowe podejscie)

o ile wiem rowniez system vag ma mozliwosc wpisywania dodatkowych wymian oleju ale nie znam szczegolow

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

 

U nas dokładnie jak pisze @trollu - dodatkowy serwis na mój koszt ale bez kasowania inspekcji więc następny będzie darmowy wg harmonogramu. Wg kompa robiłbym raz na dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik jest tylko poglądowo - najpierw stoi, stoi a potem poleci.Samochód jak zalany pod korek to swoim czasem 300km zrobię zanim zacznie opadać - a raz tak miałem o zgrozo na Niemieckiej autostradzie że 50km do granicy a mi pokazało ZERO na cyfrowym poziomie paliwa :wacko: przejechałem prawie 30km do nabliższej stacji a on dalej działał

Tak że te wskażniki czy to wskazówkowe czy elektroniczne to tak z 10% błędem bym traktował - ale jak już świeci na pomarańczowo to zawsze warto dolać

 

No chyba że Fabia wącha zamiast spalać :P

Dziękuję za komentarz. Auto już oddałem. Przejechałem 220 km i wskazówka wciąż była na full. Auto z markowej wypożyczalni, więc dość świeże (niecały rok, 16 tys nalotu) więc awaria wskaźnika paliwa raczej mało prawdopodobna. Średnie spalanie ze spokojnej jazdy 4,6. Oczywiście dotankowałem przed zwrotem, ale czułem się dziwnie skoro pokazywał full. Jednak 10 litrów weszło do baku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki - wczoraj wziąłem z wypożyczalni fabię 1.0. Przejechałem ok 180 km i poziom paliwa wciąż jest na max. Średnia z wyświetlacza to ok 5.2.Czy ten typ tak ma?

Dopóki nie wyjedziesz na autostradę. Wtedy przed tym wskazaniem spokojnie zobaczysz jedynkę, czyli 15,2 ;)

V6 mniej spala w takich warunkach. Ja poza wszystkim jestem zachwycony tym silnikiem skojarzonym z dsg. Oczywiscie jako jednorazówka, ale myślę ze z 200k przejedzie. Natomiast mam wrażenia, że z manualem zbyt długo nie wytrzyma z normalnym kierowcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas dokładnie jak pisze @trollu - dodatkowy serwis na mój koszt ale bez kasowania inspekcji więc następny będzie darmowy wg harmonogramu. Wg kompa robiłbym raz na dwa lata.

 

dzieki za info

troche to absurdalne ale widocznie takie zalecenie importera

 

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że mój wspaniały Nissan Almera I odszedł już do krainy wiecznych wyścigów czas rozejrzeć się za czymś nowym.

Wymagania: niezawodność, „tani” w utrzymaniu, duża przyjemność z jazdy. Mówiąc o przyjemności nie mam wcale na myśli dwustu koni i jeździe cały czas z pedałem w podłodze, bardziej chodzi mi o bardzo dobre prowadzenie i pokonywanie zakrętów, a moc adekwatna do reszty.

Miałem już czarnego konia (łosia) wyścigów:

1. Volvo V50

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/x-dYxcTEIQYGSs9d48U1pFyXIb3lnMs0jHx3ZDrUBgaIWtlu2R-ltyJXJlZVlAyrtKjr2bIUU9X-XQNequ1HrZEWok06wabhJHBUZf_toeqlxaiyDP2BgdEL6g1JTblqBZNuvn_SKzj2m1kf

 

Zawieszenie z Focusa mk. II wiec kto jeździł ten wie jak wchodzi w zakręty. Polecany jest bardzo silnik fordowski 2.0D Nie lubię sedanów wiec S40 odpada, a C30 to już w ogóle zero użyteczności.

 

Ale pewnego dnia kolega dał się karnąć BMW 1 E87 cool

2. BMW 1

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/mD7y9Q6-vOn1D_vt5IdY88cvqlS0juMPNqf3I-lww_KkrlLIpbU1x9n21sal5c-xsYPgyY2ftJuOuHF3uGCnCXmTsK7t0ZV3uTZy7taed0euDRPF1Q-gcl9yMlk6CkhCkNCB67NA

 

To był któryś 2.0 benzyna, z tych słabszych ale dla mnie i tak szatan.

 

Doczytałem ze podobno Audi A3 8P tez idzie jak po torze

 

3. Audi A3

 

 

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/x5TrWXHNxq59Eehk98npsS1JMsu5dsGnoq5AbWf4m2lGe2pCSGzA6fIBqYtdmsenCcij0vhIDYUVATyTztSJlxdmds0RWxgmZPZeTiQ_eJUm7CeG1GU6Vuq1IMTJJEvnGGSwGwotQLzvpwtvfg-_MyMGp2fJqYjFKxnV7SeHgeGfz6Vi1aE

 

Chyba ostatnie audi z niezajebywalnym silnikiem 1.6 MPI. Wiem ze demon to to nie jest ale ma być tez (a może i przede wszystkim) ekonomicznie :facepalm:

 

Po głowie chodzi mi tez mocno coś mniejszego, bo to głównie do miasta

 

4. Suzuki Swift 1.6 Sport

 

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/YniktAulMQvm5FTVZlKszUApwfCWl12-b4iCsEj8yaM3dRjZPBudxDlzsHALgO9xI9Y18AHTNpAfroOQb9KDdi2AXBva6izwXxZjTMCTsSZB0HsEWpaI

 

Znajomy posiada i mówi ze banan z ryja nie schodzi

 

 

 

Póki co skłaniam się chyba ku Audi lub Volvo, bo Suzuki mało praktyczne, a BMW mnie zeżre finansowo chyba

 

 

Autem będę jeździł po mieście, może sporadycznie jakaś trasa (zlot dwa razy do roku)

Pięcioro drzwi, dobre prowadzenie, tanie w utrzymaniu (części, serwis...)

Nie starsze niż 2006, cena to jakieś 16-18k PLN (tylko jeszcze nie wiem skąd wezmę ) facepalm

Do tej pory jeździłem Nissanem Almera w dieslu bez turbiny i Corsą C 1.0 58 kuni wiec nawet te 1.6 mpi będzie w mojej ocenie rwało asfalt hmmm

 

(Zdjęcia jumane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo ok, 2.0d forda tez ok, ale  jako to przy dieslu bywa, zwlaszcza nastoletnim trzeba brac pod uwage ze turbo, dwumas, wtryski  moga wymagac  wymiany/ regenaracji i bedą koszty.

A3/ golf  1.6  albo Swift  1.6 ( skoro znajomy ma to sie przymierz, przejedź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż swoje V50 T5, ale to 2005 rocznik. Gdybyś był zainteresowany to się odezwij. Samo V50 moge bardzo polecić. Blacha w bdb stanie dalej, ładnie się starzeje, super się prowadzi. Musisz brać pod uwagę, że jak na Kombi to jest bardzo mała opcja. Zdecydowanie dla 4 osób w trasy niż 5. Ja swoje tak lubię, że od pół roku zbieram się żeby je w końcu wystawić i puścić dalej, bo żal się rozstać trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceteth, dzięki ale chyba taka rakieta nie dla mnie.

A nikt o Audi A3 nic nie powie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 19 lat.. ( 1,8 benzyna, automat)

Jeżdził, sprzedałem i jeździ nadal :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dyskutowaliśmy nad nieszczęsnym włączaniem lewego kierunkowskazu na rondach. Sprawa o której pisałem ma w końcu swój epilog.

https://www.o2.pl/artykul/lublin-oblal-egzamin-na-prawo-jazdy-wygral-w-naczelnym-sadzie-administracyjnym-6484876002769025a

 

Ciekawi mnie jak dalej będą uczyć i egzaminować w lubelskiem. Beton ciężko przebić, więc pewnie zostanie tak jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli  egzaminator nie straci uprawnien, bedzie nadal  oblewał. 


Poza tym   zauważalne, że oszołom włączający kierunkowskaz na rondzie w lewo , zjeżdzajac  z ronda już prawego nie włączy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawi mnie jak dalej będą uczyć i egzaminować w lubelskiem. Beton ciężko przebić, więc pewnie zostanie tak jak było.

Jaki znowu beton? To pojedyncza egzaminatorka tak się uparła, a wszyscy twierdzili, że jest w błędzie. Począwszy od kolegium odwoławczego, na NSA skończywszy. O jakim więc betonie piszesz?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, ale gdzie jak nie w tym wątku zareklamować naszą nową edycję konkursu fotograficznego?

Tym razem łączymy zegarki z motoryzacją :) Zapraszamy do udziału. Wystarczy kliknąć w baner aby poznać szczegóły.

dScsJdL.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu beton? To pojedyncza egzaminatorka tak się uparła, a wszyscy twierdzili, że jest w błędzie. Począwszy od kolegium odwoławczego, na NSA skończywszy. O jakim więc betonie piszesz?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Tutaj nie chodzi o pojedynczą egzaminatorkę. Sprawa dotyczyła sporu z tą egzaminatorką (swoją drogą wyjątkowo zawzięta baba), a życie i praktyka toczyły się dalej. Wszystkie nauki jazdy uczą, że należy na rondach wrzucać lewy kierunkowskaz i widzę, że kierowcy podczas egzaminów tak też czynią. Sprawa toczyła się trzy lata, wszystkie instancje orzekały jak w przedmiocie, a oni nadal wiedzą swoje lepiej. U nas się nawet zaczęło mówić, że jest to lubelska szkoła jazdy na rondach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas się nawet zaczęło mówić, że jest to lubelska szkoła jazdy na rondach.

Obserwując w mediach różne sytuacje drogowe zaczynam uważać, że Lublin to stan umysłu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.