Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie fajnie wyglądało na białych samochodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby na zwykłych BMW zostaje po staremu a nowy znaczek ma trafić do elektryków ale jak będzie - wyjdzie w praniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moja córka zdawała na prawko to zapytałem mailem mój Word o ten kierunkowskaz. Sprawa była z mojego miasta i byłem dość zainteresowany. Zawsze uważałem że włączanie w lewo jest błędem. Odpowiedział mi zastępca dyrektora. Zaraz wrzucę zdjęcie maila
Jest post-36273-1583420712,3225_thumb.jpg
Cała Europa wie jak jeździć a u nas musiał NSA orzec.

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że np w Krakowie (podobno) nie ma już ani jednego klasycznego ronda. Nad czym ubolewał Dworak (szerzej znany z programu "Jedź bezpiecznie"), że nie mają gdzie uczyć jazdy na rondzie. Ostatnie było obok Carefura w Czyżynach i zamienili je na jakąś dziwną hybrydę ronda turbinowego z nie wiadomo czym. Na takim tworze lepiej włączyć kierunkowskaz w lewo ze względu na ochronę swojego życia a dodatkowo podobno na znaki poziome

Ja zrobiłem prawko w 97', to prehistoria.

Wtedy też z rondami był cyrk. Mnie uczono i tak robiłem, że na rondzie w lewo tylko z lewego pasa i potem na rondzie nacprawy i zjazd, ale widziałem taki kejs, że gość przez całe rondo jechał prawym, drugi zgodnie ze sztuką lewym i przy zjezdzie uderzył w tego na prawym (który kontynuował jazde w lewo z prawego) i policja orzekła winę tego który zjezdzal z ronda ponieważ w Polsce mamy ruch prawostronny. Czyli wniosek był taki, że po co sobie utrudniać i upłynniać ruch jak i tak jadąc przez całe rondo prawym jesteś "na prawie"

 

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zrobiłem prawko w 97', to prehistoria.

Eee tam, młodziak :) Ja zrobiłem w 1991.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kursie uczą jazdy po wewnętrznym pasie na rondzie i dopiero zjazd na prawy. A z prawego zjazd z ronda. Pełno jest filmików jak ten z lewego wjeżdża na tego z prawego. Jazda na rondzie jest prosta tylko trzeba je traktować jak zwykła prostą drogę a nie jak coś dziwnego. Ten mój mail jest z 2018 roku tak na marginesie.

Teraz zdawała siostra mojego brata i uczą tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kursie uczą jazdy po wewnętrznym pasie na rondzie i dopiero zjazd na prawy. A z prawego zjazd z ronda. Pełno jest filmików jak ten z lewego wjeżdża na tego z prawego. Jazda na rondzie jest prosta tylko trzeba je traktować jak zwykła prostą drogę a nie jak coś dziwnego. Ten mój mail jest z 2018 roku tak na marginesie.

Teraz zdawała siostra mojego brata i uczą tak samo.

Ja to rozumie i całe życie tak jeżdżę. Jednocześnie jestem w stanie zrozumieć tych, którzy sobie ułatwiają i jadą z zewnętrznego w lewo, za to nie ma mandatu, jadą bezkolizyjnie i to na nich musi uważać jadący prawidłowo, bo jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On to rozumie, a ja jeżdżę od 1988... i wiele się od tego czasu zmieniło, ale zawsze sygnalizuję zjazd z ronda, a nie wjazd na nie .

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja jeżdżę od 1988... i wiele się od tego czasu zmieniło...

Nie ma juz typa z chorągiewką kroczącego przed automobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ronda powinny być przerobione na turbinowe i nie byłoby problemu ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa tam dopiero jest jazda. Polacy w ogóle nie potrafią jeździć na rondach a co dopiero turbinowych. Tam mam największego stracha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, czasami się jest ostro, jedziesz sobie prawidłowo a tu ci wyjeżdża nie wiadomo skąd "pan niedzielny"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sami sobie utrudniają jazde po rondzie. Zasada jest taka sama czyli  zmieniajac pas trzeba ustąpić   pojazdowi jadącemu pasem, na który chcemy wjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie poprzerabiali ronda na turbinowe i mam mieszane odczucia. Tam gdzie były 3 pasy są teraz 2, długo się czeka na wjazd, jedynie zjazd z ronda jest na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie poprzerabiali ronda na turbinowe i mam mieszane odczucia. Tam gdzie były 3 pasy są teraz 2, długo się czeka na wjazd, jedynie zjazd z ronda jest na plus

 

to prawda większość kierowców się zatrzymuje(tylko ze przed wjazdem  jest ustąp,a pas na który wjeżdżamy nikt nie jedzie -bo technicznie nie da rady , możemy spokojnie traktować jako rozbieg ,idealnie to wychodzi właśnie np jadać od makro na europejska)

tylko ze większość  kierowców ,wjeżdża na te rondo,coś  jak na  lewy pas na autostradzie pomijając rozbieg-  od razu lewy,a dodając nic mnie tak nie irytuje jak nie umiejętność korzystania z pasa rozbiegowego na autostradach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota zajumana z fejbuka - '36 Bentley 3.5 L Sports & Rapide. Za kierownicą właścicielka 

88949267_1545229055630151_13461752288326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne wyglada ten Bentley na tle Astona.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk BE ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.